Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за Nikon D5300
Автор: mihankov   
Дата:   10-02-15 20:08

Здравейте, ще ви помоля да ми дадете мнение за никон д5300. интересува ме главно качеството на картината и по точно детайлност, рязкост и детайли в сенките когато имаме по силно осветени части на едно. Наистина ли се справя по добре с уж премахнатия АА филтър, или всичко е заблуда? Знам че обектива е много важен за рязкостта във фините детайли, но смятам че и възможностите на тялото(и матрицата)също са много важни. Ако имаш перде на окото, нещата няма да се подобрят с подмяна на очилата!
Извинявам се че пиша в този стил, но си имам причина да съм крайно недоверчив. Имах нокон д5200 за около месец и просто........най добре да не коментирам!

Молбата ми е да пишат само хора които имат д5300, още по добре ще е ако имат впечатление и от д5200 за да се направи по добро сравнение. На сайтове със сравнителни снимки не вярвам!

Благодаря ви предварително за информацията и още веднъж се извинявам за стила си на писане.
 Re: Мнение за Nikon D5300
Автор: красис   
Дата:   10-02-15 20:22

И като си толкоз недоверчив (тома неверни)как ще я добиеш тая представа за D5300,пък и какво му е толкова лошото на D5200 я коментирай.
 Re: Мнение за Nikon D5300
Автор: mihankov   
Дата:   10-02-15 21:05

Съвсем ясно съм написал, искам мнение за фотоапарата от хора които го имат.

Не ме разбирайте погрешно, не се заяждам с никой. Просто не искам да дам 1300 лева за да се ядосвам отново. Затова се обръщам с молба към вас.

Относно мнението ми за д5200, ще се опитам да не коментирам нищо. Причината е че все още съм афектиран, и поради това не смятам че е редно да натрапвам личното си мнение за този продукт. И все пак ако трябва да опиша недоволството си от д5200 с една дума, то тя е "АА филтър".
 Re: Мнение за Nikon D5300
Автор: satansho   
Дата:   10-02-15 21:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Мнение за Nikon D5300
Автор: mihankov   
Дата:   10-02-15 21:28

За първи път се обръщам с молба към вас, и май ще е за последен!

Нека темата да бъде изтрита.
 Re: Мнение за Nikon D5300
Автор: didesignbg   
Дата:   10-02-15 21:54

Силно ме съмнява хората имащи д5300 да могат да ти отговорят на тези въпроси.
От друга страна при сензорите ползвани от никон напоследък това трябва да ти е последна грижа, то въобще е валидно за всички производители.
 Re: Мнение за Nikon D5300
Автор: satansho   
Дата:   10-02-15 21:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Мнение за Nikon D5300
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   10-02-15 22:18

Купи си фф е няма да мрънкаш за качество...
 Re: Мнение за Nikon D5300
Автор: Hman   
Дата:   10-02-15 23:47

За две минути попадам на втора тема в която питащия забранява и ограничава кръга на отговарящите по въпроса. Независимо че тук има доста начетени фотографи който биха дали добър отговор на зададения въпрос. И по темата не си взимай 5300 защото няма да видиш разлика от 5200 независимо от махнатия филтър. Въобще не е лош 5200 но ако си снимал само с 18-55 нищо не си разбрал от апарата.
 Re: Мнение за Nikon D5300
Автор: pmartinov   
Дата:   11-02-15 00:10

Всички които пречат на апарата да снима търсят причината извън себе си .

За това сменят апаратите ,но не разбират,че причината е в дефицита на опит и знания,а не в апаратите .

Когато човек си мисли,че знае всичко никой не може да му помогне.

 Re: Мнение за Nikon D5300
Автор: ishootraw   
Дата:   11-02-15 08:37

При серията D5xxx,мен по-скоро би ме притеснявало, че няма микро аджъстмънт на фокуса. А при тях фронт/бек фокус се среща често (както и при мен с моя Д5100). Затова го смених с Д7100 и съм доволен поне за сега. Изкарва доста повече детайл, а и автофокусът е в пъти по-добър. А за останалите неща, които питаш, ако снимаш в роу, ще можеш да изкараш доста неща от файла откъм качество (зависи как снимаш разира се :) )
 Re: Мнение за Nikon D5300
Автор: mihankov   
Дата:   11-02-15 12:38

Да, не съм се изразил правилно още в първия си пост, за което се извинявам. Исках мненията да са от хора които имат реални впечатления от д5300, без значение дали е лично техен.
Във никакъв случай не мога да кажа че имам голям опит във фотографията, по скоро съм почти абсолютно начинаещ :)
Наясно съм само с някой основни принципи. Когато бях ученик(7-9 клас)се запалих по фотографията и снимах с лентов СЛР "Praktika L" проявявах си негативите и после копирах снимки(в домашни условия)но само черно-бяло. В общи линии сегашните ми познания са от тогава.
При моето д5200, наистина фокуса беше малко по напред от местото което съм фокусирал. Пробвал съм да снимам наклонена линия разграфена в см и мм. Снимах с максимално отворена бленда за по плитък доф. Разстоянието от обектива до цифрата в която се целя(фокусирам) беше към 50 см, и действително най ясното изображение се получаваше около 10мм по към мен, от там където съм се целил. Проблема е че и там където идва, някак си фокуса не ми харесваше.
Апарата го купих с китака 18-55, но го пробвахме с обективи на един приятел (35мм ф1.8 и 50мм ф1.8) той също поснима с моя апарат, но и неговото мнение беше че снимките изглеждат леко размазани в местата с най ясен фокус. Предполагам че обективите с които пробвахме не са от най добрите но определено са повече от 18-55.

Благодаря на отзовалите се, и моля да ме извините ако с нещо съм ви засегнал.
 Re: Мнение за Nikon D5300
Автор: ecobo   
Дата:   11-02-15 12:48

Не е лошо апаратче. Взех го за да си имам нещо леко за мъкнене по баирите. От качеството на картинката не съм особено впечатлен, но за толкова пари и за такова тегло си е повече от ОК. Китака, втора версия, е доста приличен. За снимки за спомен е перфектен. Хубава е машинката, но недей да очакваш, че ще снима като Д800, примерно.
 Re: Мнение за Nikon D5300
Автор: bg2014   
Дата:   11-02-15 12:50

Колко по-лесно и правилно е да покажеш снимките, които си снимал. Нагледно да се види това, което те питат колеги, а ти не искаш да обясниш.Аз съвет не мога да давам, но чета и се уча от всичко - и от лошите страни и от добрия опит. То нали това е смисъла на колегите и форума. Защо бързаш да се обиждаш ?



Публикацията е редактирана (11-02-15 12:52)
 Re: Мнение за Nikon D5300
Автор: kosmodisk   
Дата:   11-02-15 12:52

"Качеството на картината" е много субективно понятие.
Всеки апарат си има специфичен начин, по който "рисува".

Един от апаратите ми е D5300, ползвам го главно за видео, тоест с ръчен фокус.
Имам 4 или 5 фул-фрейм обектива с авто-фокусни мотори, и като ги сложа на D5300 и снимам снимки при нито един от тях нямам бек или фронт фокус. (или поне не достатъчно, че да се забележи извън някакви лабораторни условия).

Картината е много остра и детайлна, като за APS-C, въпреки това, за видео по-ми харесва как рисува старият ми D3100 със същите обективи.
Картината не е толкова остра, но изглежда някак си по-приятно за окото, по меко.

Така че, много труден въпрос си задал, зависи какво снимаш, и какво ти харесва на теб.



Публикацията е редактирана (11-02-15 12:54)
 Re: Мнение за Nikon D5300
Автор: hemilio   
Дата:   11-02-15 17:01

Мнението ми за пластмасовите апаратчета- Д3XXX,Д5XXX,Никак не е положително,но за толкова пари-толкова.
почти съм сигурен ,че няма да намериш разлика в двете тела ,които си упоменал,заложи повече на разучаването-как работи машината,и смени китака с хубав обектив,а не тялото!
Успех.
 Re: Мнение за Nikon D5300
Автор: Daniel_P   
Дата:   11-02-15 18:02

Mihankov- пояснението какво не ти харесва в д5200 беше много важно, понеже хората няма как да ти кажат, дали няма да имаш същия недостатък в д5300 ! За това като питаш е нужно и да обясниш какво те притеснява! От това което написа, че те притеснява като проблем оставам с впечатлението че си имал front or back fokus проблем които се среща често с различните обективи в тела и от доста по висок клас! Тоова може да се коригира с калибриране на тялото с обектива в сервиз ако ти е в гаранция безплатно! Та това спокойно може да се появи и при д5300! Аз имах д5200 и съм доста доволен от него, но и аз имах back fokus с 35мм 1.8! Лошото е че тези тела нямат фина настройка на фокуса с която в повечето случай можеш да си коригираш сам фокуса без калибриране! Та по тази причина аз ти препоръчвам да си вземеш д7000, а ако можеш да си позволиш д7100 още по добре! И ще си повече от хепи:) Успех [shtrak]



Публикацията е редактирана (11-02-15 18:46)
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.