Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  14  15  16  17     всички  напред  последна
 Re: Тема за казармата
Автор: aldygreen   
Дата:   30-04-16 00:31

Мога да философствам надълго и нашироко.
Мога да разкажа доста интересни истории и случки.
Но ще кажа само: Казармата не е за посерковци.
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: koleto.spasov   
Дата:   30-04-16 00:34

aldygreen, така е . Или имаш топки или к....р.



Публикацията е редактирана (30-04-16 00:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: mmjm   
Дата:   30-04-16 00:42

От всички запечени мъже с големи топки, никой не отговори, какво полезно е научил в казармата, което не можеше да научи извън нея, за 1/24 част от времето прекарано там, ако разбира се е имал желание и наистина големи топки?[smilie11]



Публикацията е редактирана (30-04-16 00:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: koleto.spasov   
Дата:   30-04-16 00:59

За един е полезно едно, за друг друго. Сега като се връщам назад, не виждам да съм се научил от там на нещо вредно.... е вярно е, че всеки може да си извлече различни неща от дадена ситуация. Един реве и мрънкя, друг се кефи и стреля ... Не знам колко ми е полезно, че съм стрелял детски пъти с танк, но някак ми беше яко и не бих го заменил с нищо. Бил съм на няколко батальони, а хората сега ходят на палатки и си плащат за това, е аз си спирах танка до палатката. Както каза колегата "казармата не е за посерковци"

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: catandgoddess   
Дата:   30-04-16 01:07

koleto.spasov : нищо не е за посерковци[beer] [smilie5]


освен EMEKA и фотографията. Посерковците са добри и с двете[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: mmjm   
Дата:   30-04-16 01:17

Голям кеф, дай боже всеки му, а за да се правим на войници хората ни плащаха и стрелбите и горивото и простотиите, кеф сега няма гориво за танковете, дори за тези, които са приели професията на военни, няма бойна пък и гражданска авиация, дори за избралите тази професия, изобщо „кефа“ ни и простотиите ни ще не само от играта на войници ще ги плащат и правнуците ни. Яко, а. Добре че не сме воювали(дано и не се налага).



Публикацията е редактирана (01-05-16 13:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: koleto.spasov   
Дата:   30-04-16 01:30

Пич, аз не съм се заклел за кеф, просто ти обяснявам какво ми е било приятно. Един снаряд беше около 1200 лева и повярвай ми, че ако се беше наложило да излезем в реална ситуация с машините, щеше да се радваш, че не сме пестили средства. Всички в казармата бяхме наясно кави сме и чесно казано не се и сещам дори и за един посерко в моята рота! Кадровите войници бяха деградирали палячовци (освен офицерите ) Аз лично съм награждаван на стрелби и това се дължи на практиката приятелю. А колкото за"щяхте да си проличите посеркоците" това ще го приема с усмивка щом е написано от теб.



Публикацията е редактирана (30-04-16 01:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: mmjm   
Дата:   30-04-16 01:45

1200 лв си бяха една годишна заплата, никак не се радвам, че не сте пестили средства, както и че ние не сме пестили средства, дори мисълта, че това по никакъв начин не е зависило от нас, никак не ме успокоява. Радвам се, че и вие и ние не сме и дано не се налага да воюваме в реална ситуация. Това какви големи защитници на отечеството сме(сте) били разправяй на някой, който няма никаква представа какво е наборна служба.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: koleto.spasov   
Дата:   30-04-16 01:49

Явно ти си бил от посеркоците. Аз лично съм изпълнявал всяко едно опръжнени с отличен. А при положение, че наличната войска на България беше наборната, няма как да се пестят средства за обучение. Ако твърдиш обратното явно не си много умен.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: mmjm   
Дата:   30-04-16 02:25

Преди казармата бях многобоец, т.е. влязох подготвен, и също съм изпълнявал повечето УПРАЖНЕНИЯ с отличен, но какво от това. При положение, че наличната армия беше наборна имаше как да се пестят пари, един кашик се обучава около 1 месец, по нататъшния му престой е загуба на време и на средства, танкист около 6 м. по нататъшния престой е загуба на време и на средства, планшетист(в момента безмислена длъжност)около 2 м, радио релейчик, радиотелеграфист, радиотелефонист около 2 м (също ненужни умения, в момента, дори любителски станции почти не останаха) на моряците са нужни между 2 и 6 месеца останалото време до 3г -напълно загубено и абсолютно ненужен разход. При нужда, винаги могат да мобилизират запасняците. Има ли смисъл да продължавам.
И още един въпрос, като добре мотивирани защитници на соц отечеството и народното правителство, че и добре обучени войници, отличници в бойната и политическата подготовка ви бяха изкарали на площада с машините, пак ли щяхме да се радваме ние посерковците, а и семействата и приятелите ви, че сте едни такива запечени мъже с големи топки, не сте пестили средства в обучението и с радост ще сразите класовия враг?



Публикацията е редактирана (30-04-16 02:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: koleto.spasov   
Дата:   30-04-16 08:25

Почнахме да си пишем глупости много отдавна ... по никакъв начин не твърдя, че с днешна дата трябва да има наборна армия. Лично аз приключих с темата- да си спорим за тъпотии няма смисъл. Честно казано малко съжалявам изобщо, че писах в нея. Весели и усмихнати празници :)



Публикацията е редактирана (30-04-16 08:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: burningice   
Дата:   30-04-16 08:54

При положение, че наличната армия беше наборна имаше как да се пестят пари, един кашик се обучава около 1 месец, по нататъшния му престой е загуба на време и на средства, танкист около 6 м. по нататъшния престой е загуба на време и на средства, планшетист(в момента безмислена длъжност)около 2 м, радио релейчик, радиотелеграфист, радиотелефонист около 2 м (също ненужни умения, в момента, дори любителски станции почти не останаха) на моряците са нужни между 2 и 6 месеца останалото време до 3г -напълно загубено и абсолютно ненужен разход. При нужда, винаги могат да мобилизират запасняците. Toва е истината, която власт-имащите никога няма да прозрат.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: bg2014   
Дата:   30-04-16 08:54

Не съм чел цялата тема.
Просто всеки един от вас ползва полезната част на казармата, вкл. политиците.
БЪЛГАРИЯ такава каквато я виждаме се изгради с голямото участие на "казармата", на военните. Всяка магистрала, всеки асфалтов път, всеки язовир, всеки блок по големите градове - всичко е изградено от момчета служили на Родината. Сега всеки от вас, (тези дето не знаят какво "плюят")
си кара колата, ходи на риба, стига до дестинации девствени за снимане по асфалт и не се замисля това дали е даденост или някой се е напъвал за да се построи. Не говоря единствено за трудови войски. Всички видове войски участвахме в този градеж.
За мира дето има ЕДИНСТВЕНО в България... дали съседите ни са го подарили, или сме доказали с войските си, че можем да го опазим? Аз знам отговора, но вие (същит) на две бири дори не се сещате, че ако гръмне една гаубица и ще изпуснете бирите екстремно. Ако чуете как кабрира самолет МИГ 21 примерно над главите ви ще пресъхнете и отзад.( Поне една дума ще потърсите да видите какво значи, нали?)
Когато нямате опит или наблюдения над даден процес.... повече мислете, преди да бълвате готови изтъркани фрази.
А... за политиците - ТЕ ОЩЕ КРАДАТ и разпределят това, което е построено. Доста поделения са продадени, но доста предстои да се разпродадат.
Не очаквам разбиране. Няма как да се разбере нещо от младото поколение, дето не се яде и пие.
Поздрави и весели празници!



Публикацията е редактирана (30-04-16 08:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: антивик   
Дата:   30-04-16 09:21

mro.marvel написа:

> Това с връщането на казармата е пълна простотия...ще ви го кажа честно от свое име(на 15 години съм)-ако върнат казармата като гледам масово учениците ние ще се изпозастреяме и ще се избием без причина...не съм единствения на това мнение(говоря от приятели и роднини) :)

Показателно изказване. От една страна момко, не знаеш как ще ти се промени мисленето като те затворят в казармата и се разделите на 3 групи:стари, млади, командващи(старшини и офицери). И тези от първата група бъдат юркани от другите две - командващите през деня, старите когато им падне. Не се ли сещаш, че първата група веднага се обединява от общото лошо и се настройва срещу другите две групи.
Е, те това па е едно от добрите неща в казармата - създаването на обединена общност, група де ще се държи на едно и няма да гледа да се изпозастреля помежду си, що е еднакво тормозена и си има общи зорове за изтърпяване. Те това нещо в съвременното школо не може се случи, що учениците са си разделени от много неща още от самото влизане, за общи стремежи и интереси да не говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: imitev   
Дата:   30-04-16 09:37

Казармата, във вида в който беше у нас, е ненужно и неприятно губене на време...

Да ползваш войската за охрана е супер тъпо. Здравей наряд - през ден наряд... Като гръмнеш 150 пушки и се уволняваш...

И това трябва да те научи на дисциплина и т.н.? Не благодаря...

Ходих, видях - не одобрих [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Макс. 3 месеца служба - колкото да се научиш да се движиш в строй, да копаеш окоп и да стреляш с автомат. 1 кат дрехи, чифт обувки и храна - това ще са разходите на държавата.

Минаваш и заминаваш.

Ама старите войници, ама старшината-пе.ерас, ама ротния... Пълни глупости са това...

Каквото съм научил за военния живот е било първите месеци, после е само простотия.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: антивик   
Дата:   30-04-16 09:48

mmjm написа:

> Преди казармата бях многобоец, т.е. влязох подготвен, и също съм изпълнявал повечето УПРАЖНЕНИЯ с отличен, но какво от това. При положение, че наличната армия беше наборна имаше как да се пестят пари, един кашик се обучава около 1 месец, по нататъшния му престой е загуба на време и на средства, танкист около 6 м. по нататъшния престой е загуба на време и на средства, планшетист(в момента безмислена длъжност)около 2 м, радио релейчик, радиотелеграфист, радиотелефонист около 2 м (също ненужни умения, в момента, дори любителски станции почти не останаха) на моряците са нужни между 2 и 6 месеца останалото време до 3г -напълно загубено и абсолютно ненужен разход. При нужда, винаги могат да мобилизират запасняците. Има ли смисъл да продължавам. И още един въпрос, като добре мотивирани защитници на соц отечеството и народното правителство, че и добре обучени войници, отличници в бойната и политическата подготовка ви бяха изкарали на площада с машините, пак ли щяхме да се радваме ние посерковците, а и семействата и приятелите ви, че сте едни такива запечени мъже с големи топки, не сте пестили средства в обучението и с радост ще сразите класовия враг?
> Публикацията е редактирана (30-04-16
> 02:49)

Това сериозно ли го мислиш....[smilie11] Едно е обучението и подготовката, съвсем друго подръжката на боеспособна армия.
Мислиш ли, че ако беше си прекъснал за 4-5 месеца тренировките по многобой щеше да изпълняваш упражненията с отличен..., а ако един кашик прекъсне за 2-3 месеца упражненията, дали ще може да търчи по баирите и да стреля със същия успех и скорост, както при постоянни тренировки. Аз като бивш артилерист мога да ти кажа от личен опит, че има - няма година след уволнението, кога ни привикаха в запаса видяхме доста зор докат приведем топа в бойно положение, да не говоря за норматива, а за мъкненето на снарядите па съвсем.
Така че за обучение и подготовка, месеците може и да стигат, но ако се наложи да се ползват в реална обстановка вече е нужен и тренинг и поддържана форма, а за това си трябва време и средства.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: mmjm   
Дата:   30-04-16 11:02

Сериозно го мисля, и не само аз. Ако си забравил първо намалиха службата на моряците от 3 на 2г, една година след това година и половина за всички, след това 6 месеца за вишистите, 6м за всички и сегашното положение. Колкото до боеспособността, вятър работа, ама като ви харесва, вярвайте си.
„кога ни привикаха в запаса видяхме доста зор докат приведем топа в бойно положение, да не говоря за норматива, а за мъкненето на снарядите“ В такъв случай, какъв беше смисъла от предишния ви престой? Наясно ли си, че докато локаториста предаде координатите на радиста, той докато ги изчука, отсрещния приеме и предаде на планшетиста и в последствие той ги нанесе на планшета и по обратен път координатите стигнат до артилериста, вражеският самолета когото следим прави не по-малко от 3 курса над цялата пазена от нас държава, голяма ефективност, страшна боеспособност беше цялата игра на войници да не дава господ.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: mmjm   
Дата:   30-04-16 11:26

В съществуването на поделенията имаше и нещо полезно, за да има живот в тях, се поддържаха пътищата, просеките под ел.проводите, водоемите се следяха и поддържаха по-добре и въобще комуникациите бяха на ниво. Съответно нямаше селища откъснати от света с месеци. Няма Причина освен безхаберието на различните институции, това да не може да се случва и сега.



Публикацията е редактирана (30-04-16 11:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: dtangelov   
Дата:   30-04-16 14:02

От ходенето в казарма индивида получава минимални полози и максимални щети, но обществото получава максимални полози и минимални щети.
Има и една подробност - за получаване на трайни качества е необходимо време. Опита е показал, че срок под 2-3 години е безсмислен и носи на обществото само щети.



Публикацията е редактирана (30-04-16 14:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: CDman   
Дата:   30-04-16 14:12

Та значи ходенето в казарма било простотия, загубено време и водело до затъпяване ? [smilie11]

Ами то тогава да забранят и висенето във фейсбук ? [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: burningice   
Дата:   30-04-16 14:19

Тук всичко се променя по начин, който да не става за нищо полезно. Казармата - също. Трябва да има войска, но не трябва да има простотия и ангария, каквато беше.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: mmjm   
Дата:   30-04-16 15:08

Казармата не е забранена, защо да забраняват суратефтера? Моите виждания са, че трябва да има някакво обучение, запознаване със съвременните оръжията, сигнали на сирените, оказване на първа помощ елементарните неща, това обучение може да стане и в училищата, като част от учебната програма в рамките на един срок, така и демонизацията и боготворенето на армията ще спрат. По-нататък който го влече, минава необходимите прегледи, тестове и каквото е необходимо и слага униформата, така както се кандидатства във всяка друга професия. Светли празници.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   30-04-16 18:53

До тия с топките и ..ра, явно казармата е доказателството за вашата мъжественост.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: radomarinov   
Дата:   30-04-16 20:15

'баси тъпотиите, честно. Админа няма ли да я затвори тая тема[smilie11]. Или да отваряме "Левски"-ЦСКА и БСП-СДС[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Han_Solo   
Дата:   30-04-16 20:26

Хм.... казармата беше и е школа за оцеляване, сървайвър за тия дето не схващат... сблъсък с теорията на Дарвин в най чистия и вид... и тези които са били там и се /сме / оцелели е някаква гаранциа че ако/когато яйцето опре до задника ще се търси начин за измъкване .... тия които отричат казармата и насилието няма да им остане нищо друго освен да разчитат това да се оплачат на "моля другарката" [smilie8] ако успеят да стигнат до някой който може да им изслуша оплакването и да ги защити... ако има желание и време

Казармата може да е 80-90% простотия но те учи как да реагираш в стресови ситуации и да оцеляваш

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  14  15  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »