Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  16  17     всички  напред  последна
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   18-02-15 15:39

Неръждавейка ли бяха или черни [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: falcon   
Дата:   18-02-15 16:02

Използвани със сигурност[cool] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   18-02-15 16:07

със сигурност може да ти лепне доста кофти болест

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: imitev   
Дата:   18-02-15 17:58

Глупости, щи лепне... Армията нема начин да не е полезна за служещите [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   18-02-15 18:12

Ей това е...дървени философи колко било яко, как възпитавало. Това е реалността импровизация..електрод в задника. Измокрен, гладен, изморен...но велик.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: CDman   
Дата:   18-02-15 18:46

Ами добре !

Казармата е гърч, загубено време, ненужно юркане от фатмаци неспособни на друго.

Доволно , а ?[smilie7]

И тъй като имам база за сравнение мога да ви уверя, че гърча, загубеното време и юркането от политиците-фатмаци (неспособни за нищо) на редовия гражданин са доста по гадни от онова , което беше там.

В този ред на мисли не искам да си представям какво ще си мислите за живота си когато наближи “уволнението” [smilie5]

И не ми казвайте “терминал 2”. Наскоро си говорих с един мой съученик, който от 15 години е по чужбините от които 10 години живее и работи в Палма Де Майорка. Като стана дума дали е по-лесно зад граница той ми каза следното “ Ако си мислиш, че тук живееш трудно трябва да идеш да живееш в чужбина. Може и да размислиш.”

Наздраве ![beer]



Публикацията е редактирана (18-02-15 19:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: falcon   
Дата:   18-02-15 18:57

Така си е, там ти даваха автомат и можеше бързо да строиш фътмаците, навън ти дават една Конституция и май само да биеш някой с нея по главата за нищо друго не върши работа. Поне да беше тежка като някоя енциклопедия, а тя мъничка[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   18-02-15 19:18

написа:

> @Dobromir_Kalenikov - Сатрап не означава
> това, което си мислиш. Говориш за
> ИДИЛ и как срещу лъскавите им
> джипове и картечници няма к'во да
> се направи от непрофесионална
> армия. Питай кюрдките в Кобане
> какво мислят по въпроса.
>
> Още по въпроса за професионална
> срещу наборна армия - справка
> наборната армия на Виетнам
> подкрепяна от наборната армия на
> СССР срещу професионалната армия
> на САЩ.
>
> Да, така е. Казармата не е панацея.
> Истината е че не може някой да е
> възпитан и отгледан до 18 като аки с
> нула идеали и да очакваме да стане
> мъж в казармата магически :)

Не знам откъде да започна :)
Сатрап - означава на жаргон "жесток", "деспотичен", "тираничен" човек. Също така НЕ на жаргон е управител на някаква си област в древна Персия. 5 лв. ако усетиш в кое от двете значения съм го използвал [smilie24] [smilie18]

Ти верно ли ми даваш за пример кюрдките? Ти знаеш ли още защо отиват да се бият? Да ти дам ли клипчета по темата? В твоят напреднал Кюрдистан жената е със статут на предмет, оръдие на труда, уред някакъв си безропотен. Когато отиде да се бие, тя става равна на мъжете, тогава тя е пълноправен член на обществото. Санким да има и друг подтик към воюването им освен защитата на родината , ха? [smilie25]
Виетнам - партизанска война в местност, в която местните паравоени се оправят със завързани пръсти. И също така война, в която братушките активно помагат (включая с летци-изтребители) на "жълтурковците", както се пее в една песен на Брус Спрингстийн [smile]
Към кои от двете групи хора се причисляваме аз и ти, с модерните си колички, телефончета и фототехники,и климатици, и ЛСД хай-тек 3Д мадафака 50 инча телевизори и! по-важното - как КАЗАРМАТА, която помните всички, ни прави по-подготвени за момента, в който лайното ще удари вентилатора? :)

Направо не мога да повярвам как продължавате да търсите под вола теле - хюмнето било лигаво - казармата виновна. Мама тъпир и тати дебил нямат общо с това. Като знам всички, минали през казарма колко са примерни и спазващи закони и ред... Да се чуди къде е била тая Балканска Швейцария преди да се махне задължителната военна служба [smilie10]

А за военните умения да не говорим... Там се пукам по шевовете от смях.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: baytosho   
Дата:   18-02-15 19:52

Абе я разкажете нещо смешно, стига с тия абсолютно безмислени спорове.
Само да вметна че тактиката преди на бг армията бе отглеждане на пушечно месо, което да задържи врага, докато дойдат братушките, а сега дори не знам каква е.[smilie11] [smilie11] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: tvk75   
Дата:   18-02-15 20:00

такава армия надали може да задържи нещо

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   18-02-15 20:05

написа:

> Абе я разкажете нещо смешно, стига
> с тия абсолютно безмислени
> спорове.
> Само да вметна че тактиката преди
> на бг армията бе отглеждане на
> пушечно месо, което да задържи
> врага, докато дойдат братушките, а
> сега дори не знам каква е.[smilie11]
> [smilie11] [smilie11]
>


Аз затова си мълча за разказите, темата си е замислена явно като забавна, само че някои хора решиха да обясняват за моралното разложение на обществото и пряката му зависимост от липсата на казарма, как без казарма сме загубени при конфликт. Аз се вързах да споря, но сбърках :) Така че, за хората, питаещи топли спомени от казармата - давайте забавните истории, та поне да се посмеем всички на бляскавото минало :)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: imitev   
Дата:   18-02-15 20:06

CDman - ама твоят човек дето от 10 г. е в Палма де Майорка и живее много трудно от 10 г. там не е хукнал да се прибира при лесния живот в БГ [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Демагогийка леко [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: e-mil   
Дата:   18-02-15 20:19

Автор: baytosho
Дата: 18-02-15 19:52
"... тактиката преди на бг армията бе отглеждане на пушечно месо, което да задържи врага, докато дойдат братушките..."


На това военните му казват стратегия. Тактика е едно друго нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: falcon   
Дата:   18-02-15 21:16

В Странджа-Сакар беше пълно с бункери и закопани танкове, 55-ци мисля бяха. Тактиката беше да се мятат воиничетата вътре и да гинат геройски, нищо че ефект надали щеше да се произведе, важна е героичната смърт. Турските фантоми си правеха постоянно пишки с нас, с тая бавна скорост на метровите станции, дето уж бяха за великото бойно дежурство, за един оборот на максимална скорост на антената фантомите влизаха 20км навътре и на следващаият излизаха 20 навън. Но някак си геройски се усещаше да даваш координати със закъснение, знаейки че врагът вече е над главата ти докато ти даваш позиции километри в неговата територия[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (18-02-15 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Антивик   
Дата:   19-02-15 06:20

baytosho написа:

> В строителните войски бях "за цвят"
> и за една година и половина вече
> едвам се различавах от останалите.
> Псувах на турски, говорих на цигански... С циганите и турците по принцип нямаше проблем. Циганите тогава си знаеха мястото, а и повечето искаха да научат занаят по обектите за да се махнат от мизерията. А и бяха доста забавни, като започнат да пеят песни и лумкат по кофите. Турците пък повечето бяха научени на труд и уважение. Имаше и доста хванати от гората в буквалния смисъл. Например един от родопите който не знаеше кое е ляво и дясно, един циганин който не знаеше цигански и пр.пациенти. Най-големите лайняри обаче бяха от българите... факт!

Ами ако не друго езици си научил, върви после обяснявай, че нямало полза https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/EmoticonROFL2.gif
[smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   19-02-15 10:54

Темата за задкулисието. Кой как се е отървал да не ходи? Как е служил в на чичо канцеларията?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: falcon   
Дата:   19-02-15 11:14

Ми чичо беше майор от ВКР-то, вика сине после след ШЗО-то ще те пратиме някъде на спокойствие. Ма чичевото диво и после чичо се включи само да го спаси да не отиде в дисципа, навреме дойдоха връзките[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   23-02-15 11:33

Стреля ли на месо някой?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: ATHOM   
Дата:   23-02-15 16:56

Интересна тема.

Лично за мен казармата имаше полза, малко или много това да те "ушляпа" живота преждевременно води до съзряване и отрезвяване. Влязох по-късно, че ужким нещо негоден ме пишеха, но накрая като отказах да платя на оня идиот във Военна болница ме писа ОГВС и както си бях ограничено годен се озовах във ВВС! [smile]

Деня на влизането ми в казармата е деня, в който ми е било най-студено през живота ми до ден днешен. Вината си беше моя, тръгнах от София с едно тънко якенце и дънки, а в Щръклево сутринта на 6-ти Януари беше -17 градуса. Сигурно съм бил единствения щастлив човек обличащ униформата от 660 човека новобранци.


От бойното поделение ми останаха и добри и лоши спомени, като за жалост нещото, което си остава завинаги в главата ми, и с него и ще си ме заровят някой ден, е самоубийството на едно от момчетата с които служех. Тази част и тази гледка са неща, които не възпитават по никакъв начин, те просто те потрисат и повече не си същия човек! Но в известен смисъл и от това извадих някаква полза, доколкото може да се нарече полза да си наясно от съвсем ранна възраст колко отвратително нещо е смъртта и че в тоя живот има една камара повече неща, които са отвратителни отколкото такива, които са приятни.

Освен тази случка, разбира се прекарахме почти цялата година в бойно дежурство, щото тогава бомбандираха сърбите, та корпус ПВО си бяхме постоянно нащрек. От тогава ми се прецака и съня, прекарах почти цялата година в режим "4 часа горе, 4 часа долу", като долу представлява 2 етажа под земята в бойното ми поделение и 4 етажа под земята в Божурище където се уволних.
И мноооого ринене на сняг! [smilie18]
Поделението ми беше на близо 1600м надморска височина, Боровец съм го гледал цяла година отгоре, та снега се разтопи през Юни!


Човек наистина се научава да цени елементарните неща, които смята за даденост - възможноста да се изкъпеш, мириса на чисти чаршафи прани вкъщи и т.н.

По горе някой беше писал, че казармата има различно влияние върху различните хора и аз съм напълно съгласен с това твърдение. Огромното мнозинство от старите ми войници бяха помаци, и както имаше свестни хора, които искаха единствено да се свърши някаква работа, то така имаше и лекета играещи си на "войници", помня едно лайно, което и сега да го срещна на улицата, 16 години по-късно, ще го заплюя в лицето ако не и нещо друго!


Дали би имало полза от казарма в днешно време?
Не мисля. Не мисля, защото ние като държава нямаме потенциала да организираме подобно нещо. Ако е да имаме пародия - от нея няма смисъл.

Та такива ми ти размисли и страсти по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: deadlirics   
Дата:   25-02-15 17:58

На повечето хора смисъла на понятието казарма им се губи. Смисъла на това да служиш в полза на обществото. Ясно е нежеланието на обществото да възприеме воиника за нещо повече от рамбо. Общество изградило своите морални ценности само от гледане на филми и от хвърляне на салфетки в фолк клуба. Само от моите лични спомени знам че заради армията сега я има планината Витоша и част от София, защото над 2000 военнослужещи се борихма с един мега пожар там където не можеше да стигне пожарната. Знам колко хора бяха спасени по пътеките затрупани от сняг, паднали с наранявания, с инфаркти или просто загубени в планината. Знам инженерните взводове колко пъти подсигуряваха достъп до бедстващи села и махали.Знам как тези дни на безмисленни занимания в поделението ни помагаха да разкопаем или разчистим поредното препятствие пред поредния страдаш човечец. Знам какво е да ти доиде на свиждане непознат и да ти донесе шоколад и баница защото си спасил детето му....Знам също така че всички хижари на Витоша ни даваха да ядем без пари защото ги спасявахме от някои граждани или се борехме заедно с тях със суровата природа. И всичко това в мирно време. И всичкото това в едно поделение с 10 човека срочнослужещи. А какво е ставало на други места, в други типове воиски.... сигурно има кой да разкаже .

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: mmjm   
Дата:   25-02-15 20:48

Браво, юнаци! А защо не остана да служиш след това? Не мислиш ли, че ако си вършиш добре работата за която си учил, също служиш на обществото? "заради армията сега я има планината Витоша и част от София" а намали малко, спомни си и от къде тръгна пожарът!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: антивик   
Дата:   26-02-15 06:13

Що бре хора....на някои индивиди много им харесваше по онова време, че има казарма. Още си спомням как следяха дните кога ни водеха на баня в Баня Банишора и се редяха на опашка да се наврат вътре заедно с войската. Някои воиничета излизаха не само добре очъпкани ми и доста доволни и отпуснати[smilie3].

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: hondacbr   
Дата:   27-02-15 20:39

И моите пет лева по темата.
Служих през 1999 година в гр.Дългопол,бях шофьор на командира на поделението.Съвсем преди да се уволня военните решиха да закрият поделението и да го слеят с това от гр.Сливен.Един ден пътуваме с Командира и някакъв старшина до Сливен,носихме документация и след това командира ни прати да оправяме квартирата му в града,а той каза че щял да се прибере до Дългопол с караулния джип.Със старшинката боядисахме на бързо и той ми казва да хвърляме валяците и кофите в поделението в Сливен и да се шматкаме из града.Речено сторено.На влизане не видях никой, а на излизане ми махаше другия шофьор нещо,но ние със старшината не спряхме,за което после съжалявахме.Та какво станало,командира ми видял джипа и казал на другия шофер да ми каже,че ще се прибира с мен,а аз като не спрях колегата помислил че знам за намеренията на командира и тръгнал.Обикаляхме със старшината и след 2-3 часа и ние потеглихме.Командира го заебахме.Нашия чакал колкото чакал,решил да ме намери,после се обадил до нашето поделение и централиста ни привика в централата,по нататъка се сещате в каква посока пое разговора.Съответно аз със старши газ до Сливен да взема командира,добре че му беше минало малко та само с шамар по врата минах.На другия ден пред цялото поделение ни накара да обясняваме как и защо от двама шофьори не е имало един с който да се прибере.Голям смях,обаче сега.Наказанието ни 10 дена да пресяваме един куп с въглища и когато аз му затрябвам трябва да се къпя(по разбираеми причини)Вярвайте по десет пъти съм се къпал.Утехата бе старшината,горкия псува нервничи и отиваше за бира,голям майтап.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: falcon   
Дата:   27-02-15 20:53

Шамар..леле как не си му счупил ръцете[cool]
Мен няколко пъти ме арестуваха с насочено оръжие, ма шамар никой не посмя да ми удари. Спомням си докато бях за няколко дни в обърканото поделение в Дебелата кория, строяват ни а аз тъкмо бях пристигнал и едно лейтенантче мисля, застава пред редицата и раздава шамари на всеки- за неизгладена яка или униформа, за неправилно килнало се кепе, едно редниче го отнесе с два шута близо до мен и с разбит нос....и идва оня ми ти офицер и ме пита откъде съм, аз казвам от София знаейки каква ще е реакцията и той тръгна да замахва с думите ооо кестенче и се спря..не разбрах тогава защо, но един офицер зад него после ме попита- какво щеше да му направиш, гледаше го сякаш ще го убиеш на момента[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   06-03-15 18:06

Военните какви изумени бяха! [smilie18] [smilie18] [smilie18]. Болни мозъци. И повечето алкохолици.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »