Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна
 Re: Тема за казармата
Автор: mlubomirov   
Дата:   10-02-15 18:19

Автор: deerstalker
Дата: 10-02-15 14:56

EvaJor това искам да ти кажа, че реда беше само по устав. А влезеш ли там - ставаш точно такъв - какъвто не искаш да бъдеш. Ако не се промениш - просто мястото ще те промени с добро или с лошо (приемай го както искаш)

И не сравнявай казармата с купони, със цирк, и т.н., казармата си беше казарма - най силния оцеляваше, а слабия по често правеше сапунка.


[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: boxer   
Дата:   10-02-15 18:22

Я ВНИМАВАЙ ВСИЧКИ!
Това е всеобща мобилизация.
Утре в 8 да се явите в поделенията си.
https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/rifle.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-02-15 18:24

Сега,дефинирай, какво значи "най-силния", "най-слабия". Физически ли, умствено ли, емоционално ли? Да не се окаже, че "най-силния" физически, после в цивилния живот е бъркал цимент в строителната фирма на "най-слабия". Примерно.



Публикацията е редактирана (10-02-15 18:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   10-02-15 18:28

В поделенията се пиеше като за световно. Военна полиция слушаше чалга радиата- кое поделение се поздравява. [smilie5] Баси само с аграри бях. Добри момчета ама турбо селяци. Само един стар войник набих.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: CDman   
Дата:   10-02-15 18:28

Автор: EvaJor
Дата: 10-02-15 14:45

Cdman, благодаря за отговора.

За това: "След подобно преживяване живота в "цивилизацията" ти се струва доста по-приятен" ми напомни онзи виц- за човека, който си удрял главата с камък и когато го попитали "Защо го правиш?", отговорил: "Ами много е приятно като спра".


Сравнението е неуместно. По-подходящ би бил примера ако си бил болен 2-3 месеца как после се радваш на всеко нещо от което си бил лишен.

Към тези, които смятат, че всичко това може да се постигне по друг начин – така е , но тогава нямаше алтернатива. Военната повинност беше задължителна и щещ не щещ влизаш в една среда със съвсем други порядки (някои откровено идиотски и безмислени) в която трябва да оцелееш по някакъв начин.

Човек минал успешно през подобно изпитание добива увереност, че каквото и му се случи по-нататък няма да е толкова непреодолимо.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: batsali   
Дата:   10-02-15 18:44

Същото, което ти дава казармата, ти го дава самият живот. Всички сме родени и живеем не по наше желание, където са ни родили и отгледали и после където има работа. Пак ти се свежда ред отнякъде и правиш неща, които не искаш да ги правиш и зависиш от хора, от които не искаш да зависиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   10-02-15 18:46

Бях убеден, че темата ще е No 1 [smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: batsali   
Дата:   10-02-15 18:51

Няма начин [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: h_bio   
Дата:   10-02-15 19:10

Потенциала на темата тепърва ще се развихри. Към 21-22 часа, когато средно-статистическия българин е метнал две бири или една ракия и истинския мухабет за казармата почва.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   10-02-15 19:18

Кой ти пие бира в тоя студ. Трябва да си метъл те знаят само бира и водка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: h_bio   
Дата:   10-02-15 19:21

Шерби, не си прав моето момче. Бирата си е баш зимно питие.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   10-02-15 19:27

Пий си я. В бг се признава само лагер...купувай ми Гинес бих пил може би.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: ksietta   
Дата:   10-02-15 19:29

Ако армията имаше възпитателни или подобни функции, щеше да бъде към Министерство на образованието. Очевидно функциите и са други.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: h_bio   
Дата:   10-02-15 19:30

Хахах, бе купувам бира само на гаджето си. Ти къде се буташ. [smilie5]

Светлото пиво тоже е зимно, не само тъмното. Виж къде традиционно се произвежда бира и си прецени при кви условия се консумира. Окотобер фест да не е август месец на плажа в Китен?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   10-02-15 19:41

Статистиката ти не струва. Има бири по 70 градуса. Най-много бира се прави в Белгия. Традиционната белгийска бира примерно Leffe не е като напшето измито пиво.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: deerstalker   
Дата:   10-02-15 19:44

[smile]



Публикацията е редактирана (11-02-15 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Slivenski   
Дата:   10-02-15 19:48

втор: h_bio
Дата: 10-02-15 15:51

Зоната се завръща







Амин! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   10-02-15 20:49

Според мен Зоната се върна отдавна, дори и помогнаха, който има средна интелигентност ще се сети защо.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Slivenski   
Дата:   10-02-15 20:51

Помогнаха и едни застаряващи, въздебели, плешиви и злобни чичета... не повече от десетина на брой, които си мислят, че Вселената се върти около тях... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Slivenski   
Дата:   10-02-15 20:54

Всъщност Зоната - каквато беше преди да я закрият, по-добре да не се връща. [smilie7]


Както си е сега, си е екстра! [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (10-02-15 20:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   10-02-15 21:02

давайте снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: falcon   
Дата:   10-02-15 21:03

Незнам, аз съм пацифист по душа, но най-яркия спомен от казармата ми беше едно полево, още докато бях в ШЗО-то в Шумен. Отидохме на един баир, ние млади войничета има няма две седмици и като се почна едно пуцане със всичко що попада в Артилерията градове, САУ-та , управляеми снаряди и т.н и т.н..и за пръв път видях как Артилерията моделира ландшафт на живо, като скулптор глина[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Slivenski   
Дата:   10-02-15 21:03

От казармата ли? Или по цици? [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: ce_christov   
Дата:   10-02-15 21:07

Следя бързо развиващата се тема, писана основно от тези, които са минали през "родната казарма".
Не знам как се пръкна тази тема във форума, но все пак явно има и набори, които са си минали по реда си. Влязох в казармата през 1977 - мотобатальона към Карловската танкова бригада.
Бях приет вече в МЕИ-то - специалност Радиотехника. В ротата от 30 души имаше 7-8 вече приети висшисти. В казармата, колкото и да не им се струва на младите - има какво да се научи. Например как се копаят окопи през февруари при -20 оС и се спи в тях на билото на Средна гора в очакване на "турската атака". Как сутринта те газят танкове (минават върху теб над окопите)и трябва тихо да изчакаш, докато се появи тяхната поддържаща пехота и да стреляш. Как през ден правихме "марш на скок" до Анево и стреляхме по един камион патрони.
Защо го казвам всичко това - не сме се правили на "Рамбовци" това си беше ежедневие.
Защото имахме един ротен - ст. л-т Гогов, при който единствената команда бе "Прави след мен".
Не можеш да му се разсърдиш, не можеш да му кажеш че те "гони". Той правеше всичко преди всички. От него имам един спомен. Веднъж, по време на почивка ни каза - Момчета, думата Началник идва от думата Начело. Ако не си начело - ебал съм те в Началника.
Това му бе веруюто.
От повече от 25 години съм в частния бизнес - занимавам се с машиностроене. И работниците във фирмата много пъти са чували тези дума от моята уста. Въпреки, че съм електронен инженер, работя на всички машини във фирмата - стругове, фрези, заваръчни апарати и т.н. Хората ми много добре знаят, че ако нещо измрънкат - абе това няма как да стане, ще се хвана и ще го направя. Не се хваля, но за това има принос и казармата. Може би е простотия да миеш за една вечер 30 кенефа, да циклиш през нощта дюшамето на спалнята с парче стъкло, да правиш "делфинчета" над и под леглата и т.н, но това те прави по-спокоен и мъдър. Щом си преживял това, значи ще успееш и в други начинания.
Та това за казармата - тези, които не са били там, те не могат да разберат. Може би съм бил прекалено отдавна там, може би си припомням повече вечерите с акордеона и китарата, скришното вкарване на "мухъл" (нещо за ядене и пийване), но това са спомени, които остават.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Slivenski   
Дата:   10-02-15 21:11

Аз бях в ШЗО-то в Шумен - 6 месеца. После в София - 6 месеца. Поделението ми беше на 5 минути от нас. Имах разписан постоянен пропуск и всяка вечер си спях вкъщи.

В школата имаше малко гърч, но не може да се сравнява с школата в Плевен. В София, вече като фазан, просто не беше казарма, а висене в канцеларията 6 месеца.

Не се оплаквам... [smilie25] [smilie7] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »