Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна
 Re: Тема за казармата
Автор: falcon   
Дата:   10-02-15 21:11

Ако е за екшъни, изплуват доста спомени..леле колко интересно било, бях позабравил. Та, след като не ме укротиха ме разжалваха и ме пратиха на юг, но объркали поделението. Взех си нелегална отпуска и на стоп до София да оправя гаджето да не реве и после се връщам в танковата бригада в Сливен. Гледат тея и викат ма няма такова поделение, оставам аз с дни и никой не ме закача за нищо там и тъкмо викам да се прибирам в София и да оставям войниклъка и решават, че била сбъркана еди коя си цифра и в Делебата кория. Там викат бре учено момче, я тъкмо нямаме човек в момента за корекция на стрелбата- забравих как се казваше точно- а имаме учение след няколко дни с едни САУ. Почват да ме обучават, ама за два-три дни това не се учи и вече почистваме САУ-та преди да тръгнеме да среляме между селата и аз си представям масовите кланета, които ще настанат и си викам дали не се гръмна преди това, да не отиват зян и други хорица и не щеш ли цъфват двама със сини околожки от юг и викат абе ти къде си бре, ние те търсим с военна полиция от дни. Леле, не съм вярвал, че така ще се зарадвам да видя офицери и военна полиция, доста хора оживяха в този ден, ма не го знаят[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (10-02-15 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: batsali   
Дата:   10-02-15 21:47

Приятелства се създават в тежки условия и тогава и малкото хубаво е много сладко. Това ми е пределно ясно. Много техника има и интересна, това ясно. Ама това да се учиш да изпълняваш не го приемам. Иначе навсякъде може да е хубаво, ако случиш на хора. С други думи - казармата има и хубаво, и лошо, ама защо да е задължителна? Аз изпуснах задължителното, само ме викаха да ме питат в каква област са ми интересите.

Като цяло войната ме отвращава.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Slivenski   
Дата:   10-02-15 21:52

Едва ли има нормален човек, който да не се чувства отвратен от войната.

Като цяло казармата, каквато беше преди, е напълно излишна и архаична система.

Професионална армия - това е истината.

Бих подкрепил някакви едноседмични курсове или някаква форма на военно обучение в горните класове на средното училище, където младежите и девойките да се научат на елементарни неща - например оказване на първа помощ, боравене с най-масовото стрелково оръжие в нашата армия и разни такива неща.

Това не е излишно знание, в случай, че се наложи... Все пак, не се знае знае ли се...

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   10-02-15 21:55

да бе...да има убити и ранени.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Slivenski   
Дата:   10-02-15 21:56

Е, без бойни патрони... :-))

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: h_bio   
Дата:   10-02-15 22:03

Казах ли ви, че темата ще се раздвижи след вечерна проверка [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: didesignbg   
Дата:   10-02-15 22:07

Тя цялата идея на казармата е това, да разбереш че патроните са бойни и убиват. Гранатите също са истински, и ножа хич не е дървен.
Дойде ли някой да те убива ти трябва да му отвърнеш със същото без да мислиш, механично, следвайки заповеди, без да чувстваш вина.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Slivenski   
Дата:   10-02-15 22:10

И как го разбираш това в казармата?

В казармата беше всичко друго, но не и да се научиш да воюваш.

Виж, да се скатаваш, да лъжеш, да мразиш тоя до тебе, дето се предполага, че ако трябва да се сражавате рамо до рамо, няма да е първият, дето ще те застреля в гръб, това да... :-))

Иначе, че системата беше такава, че да те пречупи, за това съм съгласен.

[beer]



Публикацията е редактирана (10-02-15 22:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   10-02-15 22:48

Не забравяйте, че казармата, учеща на ред и дисциплина, всъщност е лицето на войната в мирно време - пушки, гранати и заповеди.
Ред и дисциплина могат да се постигнат и без обучение как да убиеш в името на нещо си.
Поздрав с видеото, от любим филм по още по-любима книга е:
https://www.youtube.com/watch?v=t3prjx6wPDg

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: didesignbg   
Дата:   10-02-15 22:54

То не е ли същото, целта е да загубиш твоята ценностна система и да приемеш тяхната.
А няма начин в цялата схема да не си видял какво прави един патрон от калашник, една хвърлена граната. Винаги се намира един дето да гърми със затворени очи, или някой от цялото учение да изтърве гранатата (това действително е по-рядко, но легендите се носят). Защото едно е да си говорим тук глупости, друго е да видиш някой като напълни сандъчето с пясък пред караулното.
Аз съм твърдо против казармата, ходих на прекалено дърти години, но от друга страна запознаване с някакво елементарно чиноподчинение и с оръжието трябва да има.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Slivenski   
Дата:   10-02-15 23:02

Така де! И аз това казвам - не казарма, а военно обучение.

Първа помощ на ранен или пострадал, действия при бедствия, аварии или война, боравене с оръжие, работа с карти и ориентиране, справяне с паника и дезорганизирани тълпи от хора.

Някакви такива неща могат да се правят. Иначе, да не дава Бог, ако стане нещо, ще сме просто като стадо овце... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: imitev   
Дата:   10-02-15 23:19


Иначе ще сме овце минали военно обучение [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Вие сериозно ли мислите че ако някой тръгне да напада таз мила държава можем да се противопоставим по някакъв начин?

Армията ни е като всичко останало в държавата - отлична на документи, но реално е пълна скръб...

Това бяха най-безсмислените ми 9 месеца в живота. Пълен ташак - даваш наряд през ден, а като си почивка - копаеш градинки. И шапкари, които се правят на заети и важни, особено сутринта на Робския пазар (където разпределят войската какво ще работи като не е наряд...).

Страаооотно, няма що...

Ама съм се бил научил да стрелям с автомат - 6 стрелби по 30 патрона... 5 дни домашен отпуск за отлична стрелба... Страоооотен снайперист... [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Първа помощ и действия при аварии [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Преди 25 години сигурно е имало истински учения, но след това всичко е само за парлама и бошлаф.

Такива кражби си заформяха военнослужещите - не е истина просто: нафта, спирт, желязо, дрехи, храна, консумативи, цимент, керемиди... Всичко каквото може да се открадне се краде до дупка...

Връзкарите лежат по канцелариите, абдалите гюрят по постовете...

Наборната военна служба в БГ никога, ама никога не трябва да се въвежда отново - абсолютна пародия е [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Велик е нашият войник - хахаха смях в залата [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Slivenski   
Дата:   10-02-15 23:27

Добре, нека го наречем не военно обучение, а курсове по единично оцеляване във враждебна среда... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   10-02-15 23:37

А той текста на "Велик е..." сам говори много.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: deerstalker   
Дата:   10-02-15 23:40

Заради един тъп отговор - ми отмениха отпуската за събота и неделя.

Задавам Ви въпроса - какво се прави, ако танк падне в яма - как се изважда?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: imitev   
Дата:   10-02-15 23:48


Да да ще отговорим - и на нас да ни спрат отпуските [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: deerstalker   
Дата:   11-02-15 00:03

[smile]



Публикацията е редактирана (11-02-15 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: konstantinov   
Дата:   11-02-15 00:11

Има около 6000 момчета пострадали по време на задължителната военна служба,докото я отмениха, без ръце,крака ,очи.
Като си без ръка или крак на 20 години ,не може да се ожениш, нито да работиш пълноценно ,по голямата част са с психични отклонения заради травмата.
Водят ги военно-инвалиди ,държавата им отпуска 15 лева на месец.И някаква малка пенсия по болест,която не е над 150 лева.
Който иска да се връща задължителната военна служба, да види има ли пари да издържа тия военно-инвалиди и ако няма по-добре да не се пишат такива неща.
Според мен един военно инвалид трябва да взема поне максималната пенсия независимо дали е пострадал по мисиите или преди ,защото една ръка ,или крак не струват тия примерно 10-20 бона дато е спестил, смяната на става излиза 5 бона.
Намериха 3 милиарда за ктб да връщат парите на алчни играчи, при 8 процента лихва е ясно че нещата не са читави,а не могат да плащат на военно инвалидите една нормална пенсия и журналистите ни са некъдърни,снимат разни цигани, а тия неща засягащи българите и 6000 семейства не ги интересуват.
Държавата и всички ние не се грижим за хората и така армия няма да имаме,само с говорене не става, става с много пари.Ако всеки работещ изкарва по 10 бона на месец минимум, нещата ще се оправят иначе не виждам как ще стане.



Публикацията е редактирана (11-02-15 00:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: GZS   
Дата:   11-02-15 00:16

32990: 1998-1999 Там където другите не могат!


https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t31.0-8/336383_2007918123289_401828070_o.jpg


info



https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t31.0-8/172980_1597784990217_8160459_o.jpg


info


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Петрос   
Дата:   11-02-15 01:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: arris   
Дата:   11-02-15 01:36

Въпреки че бях връзкар видях достатъчно от службата. Накрая даже и грамота ми дадоха за това,че участвах в изстрелването на ПКР...
38010 ....
С двете ръце съм ЗА казармата! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   11-02-15 07:34

2-3 седмичен курс за запознанство с военната техника повърхностно никой няма да умре от загуба на време ... Аз самият изтрелях бая партони .. много се кефех на СОБТ нинджите оставяха след себе си 50 см гилзи на височина след техните стрелби ... Нищо обаче не може да се сравни с драгуновия и да шибнеш мишената от половин километър ... Гадините се ебаваха с войската, като на всеки нов набор идваха през ноща 3-4 парчета и завръзваха 1 спално войска докато спи хахаха

konstantinov "войната по пътищата" е оставила много повече младежи инвалиди ... хора сме, където и да сме се случва да пострадаме. Една добра подготовка за което и да било учение е гаранция за успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   11-02-15 08:46

И кво напихте ли се на уволнението?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: imitev   
Дата:   11-02-15 08:56

Аз не, нито съм крещял глупости, но останахме добри приятели с началника на ВП в Добрич [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: paolo_n1   
Дата:   11-02-15 09:26

24160 [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »