Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна
 Re: Тема за казармата
Автор: EvaJor   
Дата:   10-02-15 14:52

deerstalker, извини ме, но до голяма степен описаното от теб ми звучи като поведение ...на примати, да кажем. И няма нищо общо нито с дисциплината, нито с реда...нито със знанията и уменията, за които като данъкоплатец издържам армията. Ако някой иска да му интересно и весело- може да посети цирк, комедия, да си организира купон на вилата или на село, да се запилее на пустинен остров или да стане сървайвър и т.н., и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: deerstalker   
Дата:   10-02-15 14:56

EvaJor това искам да ти кажа, че реда беше само по устав. А влезеш ли там - ставаш точно такъв - какъвто не искаш да бъдеш. Ако не се промениш - просто мястото ще те промени с добро или с лошо (приемай го както искаш)

И не сравнявай казармата с купони, със цирк, и т.н., казармата си беше казарма - най силния оцеляваше, а слабия по често правеше сапунка.



Публикацията е редактирана (10-02-15 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   10-02-15 14:57

Истината е че с 20 патрона не станах войник. "Екипировката": мешка на гърба, манерка отпред, 2 пълнителя отпред и лопатка на гъза те прави неадекватен да се движиш, дрънчиш...като цяло си нелеп и ще те убият за нула време :)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: h_bio   
Дата:   10-02-15 15:10

Кой както. Никогаш не съм мъкнал лопатка, манерка и пр. дрънкулки. Автопатът ми беше сгъваем, а кубинките офицерски образец - леки и с много еластична подметка. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Lycan   
Дата:   10-02-15 15:25

Очакваме
- Тема за Пенсията
- Какво дават по телевията
- Откриване с офицер, тънкости..,

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: h_bio   
Дата:   10-02-15 15:51

Зоната се завръща [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   10-02-15 15:59

Това е другата страна на нещата. Има дебати в обществото за връщане на казармата като средство за възпитание, но тя не е била никога еднаква за всички. Кой плаща, кой чичо, доктори, неведоми са пътищата.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: h_bio   
Дата:   10-02-15 16:01

Възпитание дрън дрън. В страните, в които няма наборна служба как ли се оправят с възпитанието на децата и младежите? ТО е много лесно като се провалиш като родител и общество да кажеш, че казармата възпитава, а липсата и е пагубна за поколението.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: tomaraya   
Дата:   10-02-15 16:03

Определено имаше и полза от казармата , освен купона . Там човек започваше да гледа на някои неща под друг ъгъл , научаваш колко туби от 20 л. събира Жигулата на старшината , храниш ротното куче с кебапчета и пържоли , които жените от летешката столова не са могли да отнесат в къщи - и всичко това се случва по времето на купонната система - магазините празни , а за бензин се чакаше 2-3 дена за една туба ( цената и на черно беше една средна заплата ) и така . После 25 години рев - Бай Тошо направил това и онова и сме зле заради него - да ама не ! Има само една причина - манталитета на българина .Ако зависи от мен - бих върнал казармата за поне 6 месеца .

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-02-15 16:10

Ще върнеш цяла казарма,за да научиш някого, как се храни куче с некрадени кебапчета и колко туби с краден бензин побира една жигула?!
Наистина явно ни има нещо на манталитета.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   10-02-15 16:14

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ea/Conscription_map_of_the_world.svg/800px-Con...



Това казва всичко!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: max-1   
Дата:   10-02-15 16:51

https://www.facebook.com/video.php?v=738652472915334&set=vb.100003117658916&type=2&theater

След 24 сек. е моята батарея от под: 38 220-3 с.Бояново . И тук сме на 19-20 годишни ....



Публикацията е редактирана (10-02-15 17:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: batsali   
Дата:   10-02-15 16:51

Не съм ходил войник и се радвам да ви кажа. Аз такива спомени от зулуми имам от гимназията, достатъчни са ми.

Казармата е безсмислена по няколко причини. В днешно време войни не се водят както са се водили преди 50 години. Ако си мислите, че като са ви дали да постреляте с автомат и сте ставали рано да се редите в редици това по някакъв начин ви прави спящи командоси и като ни нападнат турците една тъмна нощ вие ще защитите клета майка България, лъжете се много. Всичко научено се забравя, физическата форма се губи много лесно, времената се менят. Затова единственият ефективен войник е професионалният такъв. Всички знаем какво ни е обществото, тия хора са ходили в казарма, май не е помогнало.

Умението да не мислиш, а да изпълняваш е изключително вредно, а вие искате на това да учите децата си. То затова и сме такива мишки - има кой да мисли за нас, има кой да взима решенията и това никога не сме ние се оказва. На изборите се вижда за каква апатия става дума. Така че полза от казармата никаква, само пари и време на вятъра.

А ако мъжете се учели на всички тия положително качества, които изброихте, в казармата, то значи ли това, че на жените масово тия качества им липсват, защото не са ходили войници?



Публикацията е редактирана (10-02-15 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   10-02-15 17:13

Сравнението с гимназията, общежитията в Студентски град и че някой е играл пейнтбол с казармата са нелепи. Няма таква централно, напълно съзнателно наложена простотия. И това че се забравя не си прав. Някога имаше запас повече от колкото съм служил аз. Дрехи, каски и др. неща всеки си съхраняваше у дома....добре че дойде "демокрацията" и лежах само 6 месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: falcon   
Дата:   10-02-15 17:19

Извън простотията, казармата те кара бързо да си насочиш вниманието към далеч по-сложни размисли от тези които вълнуват днешните младежи, както и да се учиш да взимаш решения. Това си е истината и няма какво да си кривим душата, има базови принципи- волята се калява в трудни моменти, не докато пиеш мохитото и разни „ пчелички“ ти смучат...айде да не казвам какво[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   10-02-15 17:24

Единствено се радвам, че съм бил в казарма да разбирам като се говори за това, а то след някакво количество алкохол е основна тема. Но по-добре да бях играл пейнтбол.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: falcon   
Дата:   10-02-15 17:28

Не е задължително да е основна тема, всъщност такава е когато ти е било прекалено тежко или пък прекалено весело[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: deerstalker   
Дата:   10-02-15 17:34





Публикацията е редактирана (10-02-15 20:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: falcon   
Дата:   10-02-15 17:36

Някои сте имали лелки поне[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: deerstalker   
Дата:   10-02-15 17:43

Да не си очаквал да има чичковци [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: langel   
Дата:   10-02-15 17:44

Като новобранец бях чистач на класното на рота сержантки планшетистки. Голям кеф. Ротния им го разжалваха, мен ме произведоха [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: falcon   
Дата:   10-02-15 17:47

На някои места се перяхме сами[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   10-02-15 17:50

Чувал съ,м че някога единсвените жени били портретите на петимата от РМС[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: ffoko   
Дата:   10-02-15 17:51

Към тези с простотиите в казармата: Задава ли сте си въпроса защо сте ги правили? Защото някой ви е карал? Защото старият войник ги е правил като новобранец? И вие решавате да правите същото? Защото действа ефекта на доминото.

Бил съм в няколко поделения и съм видял доста. Имаше места където офицери, старшини и войници бяха като приятели. И нямаше простотии и издънки.

Казармата учи, казармата сплотява, дава много повече отколкото взема.

Като чета тези писания, веднага си личи кой е бил в казармата преди 1985-88. Казармата 1990 и следващите години никога не е била такава каквато преди. И тези служили след 1990 и тези, които не са ходили в казармата никога няма да го разберат, а само ще слушат за "военния фолклор".

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Lycan   
Дата:   10-02-15 18:03

Поименно колега!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »