Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Портретна фотография
Автор: i_kostov   
Дата:   09-02-15 14:57

Здравейте, имам огромно желание да си закупя портретен обектив за моя Nikon D5100. Харесах си Nikon 50mm f/1.8G AF-S, но не мога да го намеря втора ръка, а и не мога да си го позволя чисто нов.. Та въпроса ми е - какво друго подходящо бихте препоръчали вие за портрети? Благодаря ви предварително :)

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: gbdesign   
Дата:   09-02-15 15:08

Няма друг подходящ, за 300 или под 300 лв. Дебни в базара, до като не си намериш.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: lorddemonic   
Дата:   09-02-15 15:15

D5100 няма микро аджъсмънт до колкото знам и си е малко риск с тия 50ки ... бек-фронт фокус ...

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: gbdesign   
Дата:   09-02-15 15:23

lorddemonic, първо въпросният проблем при твърдите обективи почти не съществува. После, при покупка на втора ръка е напълно нормално да се огледа и тества обстойно обектива, а фронт-бек фокус не е скрит дефект, че да не го види веднага.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: Божидар58   
Дата:   09-02-15 16:01

Не е вярно, че проблема с фронт-бек фокус при твърдите обективи не съществува.


Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: gbdesign   
Дата:   09-02-15 16:10

Божидар58 Би ли споделил, с какъв праим си имал проблем с фронт-бек фокус и по-специално, тялото преди това, било ли е настройвано по някой зум или не е било пипано. Щото аз съм виждал проблеми с няколко тела, развъртяни по сервизите за да паснат с някой износен зум, но не и не пипани такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: kaci   
Дата:   09-02-15 16:19

Комбинацията Nikon D7000 + Nikon 50mm f/1.8G при мен си беше проблемна.
Тялото и обектива бяха купувани чисто нови.


Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: okoto   
Дата:   09-02-15 16:30

Аз съм любител, но доколкото знам добрите портретни обективи са с фокусно разстояние около 100 - 135 мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: demiman   
Дата:   09-02-15 16:34

... ми да взема да си изхвърля веднага 85цата ... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   09-02-15 17:02

Стига с тези 50-ки. Портретен обектив означава от 80 мм нагоре. 135, 180, и т.н.



Публикацията е редактирана (09-02-15 17:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   09-02-15 17:06

Тялото е Канон 40Д а обектива е 1.8/50. Преди да услужа на колега с него за няколко дни, беше с почти 90 % успеваемост при снимките на 1.8 - 2 - 2.2. След това се появи неприятен бекфокус, който се замазва чак при бленда 4 и нагоре [smilie11] . Случки колкото искаш[smilie5] !

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: Божидар58   
Дата:   09-02-15 17:11

85/1.8G с D300 настройка + 14, с D300S настройка + 10. 50/1.8G с D300 настройка + 8, с D300S настройка +6

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: okoto   
Дата:   09-02-15 18:01

demiman, понеже не си вадя хляба с фотография, не твърдя, че знам всичко. Това за портретните обективи съм го чел в книги, затова си позволих да изкажа мнение... Иначе поклон за родените, научени на всичко![smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: satansho   
Дата:   09-02-15 18:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: satansho   
Дата:   09-02-15 18:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: Pac   
Дата:   09-02-15 18:27

Не знам какво наплашихте човека с това фокусиране. Аз съм с Д5200, закачвал съм всякакви обекективи, твърди и варио и фокусират коректно. В един момент всички започнаха да дават бекфокус, отидох до сервиза (Профайлд), калибрираха го по твъдата ми 35-ца и отново почна да фокусира коректно с всички обективи. Ясно, че може да има отклонения на някои стъкла, но точно на никорски е твърде малко вероятно. И винаги може да калибрира апарата в сервиза по новата 50-ка, ако предположим, че ще снима предимно с нея.
Иначе аз лично смятам, че 50мм на кропка си е доволно адекватен портретен обектив. Почти толкова, колкото 85-ца на фул фрейм. Не твърдя, че е оптималния портретник, но в крайна сметка говорим за бюджетно решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   09-02-15 18:33

satansho, Не [smile] 135 си е 135 мм и на кроп и на 24/36. Големината на снимания обект е абсолютно същата, освен че е орязана (кропната). 50 мм. не е подходящ за портрети. Пише го във всички учебници - стари и нови. Може да се снима с 50 мм, но не е истински портретен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: alext   
Дата:   09-02-15 18:38

Взимай смело 50- ката, ще ти хареса много, да не говорим, че е и един от най- добрите обективи като цена- качество. В базара в момента я няма, но се появява доста често, така че следи или пусни обява, че търсиш.[shtrak].
За да си сигурен, че няма да има проблеми с фокуса с това тяло си принтирай една табличка на A4 лист за проверка на фокуса focus test chart потърси в гугъл, снимаш под ъгъл от 45 градуса на няколко бленди и т.н



Публикацията е редактирана (09-02-15 18:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: satansho   
Дата:   09-02-15 18:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: gbdesign   
Дата:   09-02-15 19:19

След като човека ясно е казал че не може да си позволи нова 50-ка 1.8G и тялото му е DX вариантите му са само 3. 35-цата е не достатъчно дълга, с 50/1.8D няма да има авто-фокус, така че остава единственият вариант, 50/1.8G на втора ръка. В момента има само една в базара и пишеше че е запазен. Но от НГ насам се продадоха повече от 10-тина, така че все ще се появи някой тези дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-02-15 19:35

Наскоро имаше две обяви с 50 1.8G на по 250лв в базара на форума. Проблема с неточния фокус е от тялото, не обектива. С други думи - или ще има проблем или няма да има... но с 18-55 не личи така както с 50 1.8, затова повечето хора не знаят че имат проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: satansho   
Дата:   09-02-15 19:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-02-15 19:55

От кога 50мм не е портретен обектив? Особено на кропка?

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: satansho   
Дата:   09-02-15 20:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография
Автор: D.S   
Дата:   09-02-15 20:48

Че то 50мм си е портретен и на ФФ, ако не криви до безобразие, но 50ките го нямат този дефект. Виж букето ще е по-малко. И в кой учебнек е забранено да се снима портрет с 50мм [smilie18] ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »