Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  6  7  8 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна
 Re: Тема за казармата
Автор: Lycan   
Дата:   11-02-15 19:16

>> опитвам се да сложа една снимка, но линкът..
Slivenski, Dropbox > Public

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   11-02-15 19:19

Навремето каква казарма имаше! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Iordanov   
Дата:   11-02-15 19:58

ШЗО - Елхово - Военно строителния сектор на БНА, София, 86-88 г. Даже хрема не фанах за тия години. Въпреки свирепите изказвания срещу, мисля, че беше нещо полезно. Само дето беше малко дългичко, но имаше и по зле - по 3 години. Ами възмъжах, колкото и смешно да звучи, от редко лайно се превърнах в малко по-твърдо такова. И доста промених възгледите си за народното творчество. [smilie24]
На тия, префинените господа, дето не правили пари през това време или не се обогатявали духовно ще кажа - просто не са били в истинска казарма. Щото животинското е навсякъде, там просто е по-малка извадка и предимно от мъжки индивиди.
Интересно ми е защо наследниците на короната преминават през военна служба?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: imitev   
Дата:   11-02-15 20:15


Я кажи - ако службата беше доброволна за 9 месеца - щеше ли да отидеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   11-02-15 20:19

Те като минават военна служба и ги пратят на мисия с тях отива взвод да пази [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: falcon   
Дата:   11-02-15 20:45

Автор: imitev
Дата: 11-02-15 20:15


Я кажи - ако службата беше доброволна за 9 месеца - щеше ли да отидеш?

Отговорът е различен при всеки предполагам, зависи и от конкретните преживявания. Аз лично сега с този ъкъл,но на онези млади години, до щях да отида доброволно за 9 месеца[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: imitev   
Дата:   11-02-15 20:53


Не неее - тогава, на онзи акъл!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Iordanov   
Дата:   11-02-15 21:07

imitev, не, не бих. На тоя акъл също не искам да си плащам сметките и данъците, не искам да работя, не искам да плащам издръжка, не искам да вися в задръстванията и ред още неща. Ама ги правя като поп тия работи.
В определена система, строй или както искаш го наречи има неща, които не искаме, ама трябва. Това е положението.
След като са те прецакали, поне се опитай да извлечеш някакви ползи от ситуацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: falcon   
Дата:   11-02-15 21:07

Е на онзи как да искаш да ходиш в казармата, тъкмо е свършило училището-мъчилището, в главата ти само цици, кви казарми кви пет лева[smilie5]

Но Iordanov е прав, като така или иначе никой не те пита, поне извлечи полза са себе си.



Публикацията е редактирана (11-02-15 21:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   11-02-15 21:14

Като служих / на 26 години/ в Плевен имаше едно момече в стаята от Момчилград.... доброволно отишъл да иска да го вземат. Бил мързелив и смятал да стане мъж. Пратиха го в столовата сред плъховете връщаше се като за вечерна проверка, сутрин ставаше преди нас. Жестоко съжаляваше. След разпределението се случих с едно лудо дупе и той бил в столовата в Плевен, отървал се като собственоръчно си срязал ръката до кокал. Лудо копеле правеше 20-30 лицеви с пяскане зад гърба.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Iordanov   
Дата:   11-02-15 21:18

Истината е, че бяхме млади и нищо не ни се опираше. В София не бяха придошли софиянците в повече, колите бяха 10 пъти по-малко, беше чисто, зелено и тихо. Нямаше чалга и нямаше гурме. Имаше "Гамбринус" и "Под липите". Върнете ми ги и ще изкарам още две години в казармата.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: vladis   
Дата:   11-02-15 21:27

Няма нужда нито от задължителна казарма, нито от кадрови.
Всеки с "про" камера е обучен командос - знае важните думички спусък, затвор, байонет[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: falcon   
Дата:   11-02-15 21:29

Да копае дупки и да лежи в тях тихо също[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sheriff   
Дата:   11-02-15 21:32

Казармата е много удачно място да научиш, че не си център на света!

13-та елитна танкова бригада.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Iordanov   
Дата:   11-02-15 21:36

То затова не им се получава на младите макрото [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Stanimir64   
Дата:   11-02-15 22:29

Служих от 03.1983-04.1985г. Условията за тях времена бяха сравнително добри. Цветен телевизор, парно, баня и топла вода, перално помещение с цивилни служители, спортна площадка, плувен басеин и футболно игрище. Сомо дето нямаше дом. отпуски но градските бяха пожелание. Не сме били към нито една от трите бълг. армии а само подчинени на КСВ. Номера на под. не помня но имаше и друг номер 59полк на Варшавския договор. Имам един спомен когато ни четоха заповед за три дни дом. отпуск през 11.1984г. и да се върнем с най-топлите си цивилни дрехи защото заминаваме като туристи с влака за Москва. Смяната на имената на бълг. мюсюлмани отложи заповедта и след 4 месеца ме уволниха от служба. Военните ме потърсиха чак през 1990г. трябваха и подходящи хора за Кувейт......
Вензела на яката ни беше една молекула на бензола с радиоактивен източник на алфа, бета и гама лъчи.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: georgivelev   
Дата:   12-02-15 00:11

Леле като гледам каква носталгия по казармата. Спомени от казармата нямам, но имам чудни спомени от наборните комисии. Оглеждат те като пушечно месо, сновеш по долни гащета из кабинетите, накрая някакъв шапкар оценява телесното ти развитие. Трябва да е бил някакъв гей-педофил, та да заглежда плътта на млади момченца, а аз на онези времена бях слабичък, но не и под заветните 50кг, под които те освобождаваха от казармата. Геят-педофил ми писа оценка на телесното развитие 2. Не съм запознат каква е минималната или максималната оценка.

На една от комисиите се появи един, вика, 48 кила съм. Шапкарят не вярва, ей сега, вика, ще донесем кантара и ще ви претеглим. Теглят го - верно 48. Цъка оня с език, цъка, па сетне вика, да напълнеете до догодина, обещавате ли? Обеща.

После шапкарите нямаха пари да транспортират лекари за комисии, и комисиите ги провеждаха в поликлиниките. В последна сметка се оказах НГВС в мирно време, но годен (!) във военно време. Лекарката, която ме отписа окончателно от казармата (вече беше след като бяха закрили наборната служба), беше кинта и 50 висока, със самочувствие на поне три генерала. След като подписа военната книжка ми рече, "И вие трябва да се лекувате!". Оказа се, че си добавя пари към заплатата, като продава Хербалайф.

Та такова е разложението в нашата казарма, уважаеми лелеещи за наборната служба. Пълен ташак, както се казва по народно му. На мястото на военното поделение на ул. Черковна в София в момента има еннайсе-етажна жилищна сграда, където продажбите май не фърфят. То кой ли ще иска да живее там, онова място е прокълнато.

А колкото до това дали съм възмъжал, ами да, животът ми предостави сума препятствия към моето развитие, и хиляди пъти бих предпочел да изкарам 2 години казарма пред това, което ми се случи.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Rand   
Дата:   12-02-15 00:46

Казармата е готино нещо, добър повод да се посмея на чужд гръб. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-15 01:55

Тая тема взе да понамирисва на партенки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: nyamago   
Дата:   12-02-15 02:13

Спомените са си спомени, такива времена са били и са заминали безвъзратно. Какво връщане? [smilie11]

Някой по-горе го каза, и аз съм така: върнете ме на 18 години и веднага отивам за още две години [smilie5]

Ама иначе е глупаво да се обсъжда връщането на отживелица в съвременните условия. Отделен (и до известна степен философски) е въпросът дали всяка държава днес има изобщо нужда от армия и не го обсъждаме тук. Но ако приемем, че армия (някаква) е необходима, всенародна задъжителна служба не е идеалния начин за попълването и в 21 век [smilie23]

[beer]



Публикацията е редактирана (12-02-15 02:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   12-02-15 07:46

Като казахте за комисиите се сетих за двама братя цигани влизат един след друг и първия излиза с рев и вика: батеее годен съм бе батеее



Публикацията е редактирана (12-02-15 07:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: CDman   
Дата:   12-02-15 08:31

Озадачен съм от някои разсъждения относно службата в армията още повече, че са от хора, които я познават само от войнишки фолклор и филми като "Тримата от запаса" !

Казармата не възпитавала, не обучавала, всичко можело да се случва и в живота ?[smilie8]

Ами то някои хора помнят по 10 минути - такъв на какво да го научиш или да го обучиш ?[smilie21]

По същия начин разсъждавахме за образованието на времето. Мислехме си (включително и аз), че е пълна загуба на време и е по-добре да правиш пари и да гониш мацките защото така ще си по-полезен на държавата и на себе си.

Сега пък като има смартфони, безплатен интернет и гугъл пък съвесем се губи смисъла да търкаш чина защото така или иначе нищо не научаваш - нали ?

Е да, ама като видях тия дни една снимка със заглавие "облЪк" се плеснах по челото и си помислих, че целия този чанч и гърч в основното и средното не е бил нахалост.

Ще се повторя - ползите от трудните периоди през които всеки от нас е преминал понякога се осъзнават на много по-късен етап.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   12-02-15 09:59

Партенки не съм слагал. Готино ли е?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Iordanov   
Дата:   12-02-15 10:28

Най доброто!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: falcon   
Дата:   12-02-15 10:52

За къси разстояния да, за повече от 24ч интензивно трамбоване ги сваляш заедно с кожата[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  6  7  8 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »