Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  5  6  7 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   11-02-15 09:29

Казармата явно е като комунизма, след време като не им е на главата почва да им харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: ffoko   
Дата:   11-02-15 09:36

ce_christov
за това говорех, ама тези които не са ходили не могат да го разберат, както и тези ходили в "псевдо казармата" по 6,9 или 18 месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   11-02-15 09:38

Аз бях към ген. щаба ако ви кажа поделението трябва да ви убия [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: h_bio   
Дата:   11-02-15 09:43

ffoko, псевдо или не зависи в най-малка степен от времето вътре. Щото може да си вътре точно 4 месеца, но да са януари-април 1913 и после някой умник да ти каже, че си бил в армията на ужким.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: imitev   
Дата:   11-02-15 11:52


Ясно - мъжете трябва да ходят в казармата за да си тренират мъдростта [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Имах един приятел, който служи в кеча преди промените... Такива неща са правили, чак ми настръхва косата... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: fotorafi   
Дата:   11-02-15 12:35

2 ЗАГУБЕНИ ГОДИНИ,180 наряда-самолети,бомби, ГСМ, секретна секция !Можех да спя прав, седнал, през лятото, през зимата на снега... Но бяхме щастливи, че ни намалиха службата от 3 години в авиацията ха 2. И когато започна Първата израелска война с Египет и Сирия, лятото на 1967 г. стари кокали, август, пред уволнение... 3 денонощия товарехме самолетни бомби. Бяхме готови за щангисти...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: ffoko   
Дата:   11-02-15 12:59

h_bio

Сравнението ти е просто нелепо. По време на война и един ден може да ти е много!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: h_bio   
Дата:   11-02-15 13:03

Не сравнението ми, а раздването на дефиници ангро е нелепо.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: mitakabs   
Дата:   11-02-15 13:54

Казармта е т.н. необходимо ЗЛО!
Ако ще и да е някакво военно или квото и да е!
Всеки мъж трябва да мине някаква подготовка, каквото и да си говорим си е полезно. Само пикльовци по улиците в момента 18-20 годишни , качват се по колите, трепят се, трепят и хора, никакво уважение към по -възрастните! Отделно ако недай боже стане някаква мобилизация, няма да знае от къде е приклада на автомата! Ще се застреля или ще застреля друг! Жив-мъртвец, неподготвен от всякъде!
Поне едно военно обучение 2-3 месеца трябва да има. Да е като пансион, вахти/наряди, отговорности, подчинение и самостоятелност! Това у дома с "МАМА пере и ТАТИ дава ЛЕКСУС-а" няма как да се научи![smilie24]



Публикацията е редактирана (11-02-15 13:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: янков85   
Дата:   11-02-15 13:59

И аз да подкрепя с едно голямо ЗА връщането на казармата. Аз първо в Плевен после в София в Национална Гвардейска Част. Трябва да я има макар и няколко месеца само, има доста голям ефект от нея. [cool]



Публикацията е редактирана (11-02-15 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Thimotty   
Дата:   11-02-15 13:59

Тези, които са служили по границата и са попадали в реална бойна обстановка знаят и практическите ползи от казармата. Философските не ги оспорвам, но докато не започнат да стрелят по теб, няма как да разбереш разликата между няколко седмична теоретична подготовка и няколко месеца практически "тормоз".



Публикацията е редактирана (11-02-15 14:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: paolo_n1   
Дата:   11-02-15 14:37

Да не повярва човек ,толкоз години в заблуда и накрая в някакъв
си фото форум да разбера че в казармата са взимали на служба и
геьове :))Най-вероятно са си ги къткали на лека служба за да може да си ги
менка началство то [smilie10]
А ние лъскахме ли лъскахме, няма справедливост и това си е:(


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: imitev   
Дата:   11-02-15 14:45


Мама и тате не дали възпитание, само пари за лексуси...

Вие чакайте казармата да възпитава [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Утопия утопия и пак утопия...

Затова всички минали през казармата са едни такива възпитани и старателни [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Пълни лентяи са повечето българи, но затова едва ли е виновна само казармата [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Вие какво си мислите, че мама и тате ще купят лексус, ама няма да платят синчето да изкара по-леко службицата от 2 месеца? Сериозно ли?

Аз лично не искам да стрелят по мен. Никога.

За тази работа трябва да има кадрови военни, които с години носят службата. Тренират редовно, сработен екип са и знаят за какво са там.

А не някакви възмъжаващи посерковци 18 годишни, тормозени от 19 годишни ефрейтори и мл. сержанти под ръководството на 25 годишни глупаци от сержантския състав със старшина на рота пълен идиот на 40 години, с един откачен малоумен офицер отгоре, който не знае къде се намира и ползва всичко това за собствено удоволствие [smilie23]

Като това се нарича "процес на възмъжаване" на индивида...

Същата тази войска, която в същото време се чуди как да се скатае на макс, да се напие, да изчука циганките от съседните махали, да избяга на дискотека.

Това ли са ви представите за военна служба? Да станете стари войници и да юркате новобранците с възпитателна цел - да станат мъже?

Да носите шапката по устав първите месеци и като символ на "остаряването в службата" да я бутате все по назад, да сваляте колана надолу като броите дните които ви остават до края на "полезната служба" на родината на календарче?

Да работите с допотопна военна техника от 50те години на миналия век и да сте готови за отпор на модерната техника на противника? Да крадете бензин заедно със старшината, да го продавате и да си купувате пиене и "мухъл" (по-горе някой спомена този термин)...

Не ставайте смешни моля Ви! [smilie23]

Сещам се за рекламата на Военното училище в Търново - "Ей го юношата бледен се превърнал в Шварценегер... Опитай - стани мъж..."

Големи мъже бяха станали 99% от ленчоците - пълни лентяи и некадърници...[smilie23]

Знаете ли колко трагично изглежда това през очите на завършил висшист, по-възрастен от ст. лейтенанта, ротен командир?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Slivenski   
Дата:   11-02-15 15:21

imitev [smilie24]


Знаете ли колко трагично изглежда това през очите на завършил висшист, по-възрастен от ст. лейтенанта, ротен командир?


Знаем... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: sherbit   
Дата:   11-02-15 15:32

Само пикльовци по улиците в момента 18-20 годишни , качват се по колите, трепят се, трепят и хора, никакво уважение към по -възрастните!

руснаците са примера който те опровергава

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: imitev   
Дата:   11-02-15 15:38


Сериозно - моето поколение е ходило в казармата и пак се избивахме по пътищата, създадохме мутрите, нямаме уважение към по-възрастните.

Освен това успяхме да "възпитаме" 3/4 от сегашните 18 годишни да са такива дрисльовци...

Кажи сега какво общо има тук казармата?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: yakumo   
Дата:   11-02-15 15:40

imitev [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: fraction   
Дата:   11-02-15 15:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   11-02-15 15:41

imitev Не народ, а мърша е казал поетът ..

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: mitakabs   
Дата:   11-02-15 16:13

imitev , по принцип си прав, НО...има едно НО!
И то е , че при мобилизация викат всички, ходил не ходил, сополанко или друг все тая! Да не става, мобилизация може да се направи и за нещо различно от военно положение, да не дава господ. Тогава няма да разчитат само на кадровите платени военни, вярвай ми! [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: imitev   
Дата:   11-02-15 16:14


Мани го поета...

И в тази тема чакаме някой да свърши работата вместо нас - да възпита 18 годишните, след като мама и тате са пропуснали първите им 18 години [smilie23]

След като 25 години някой ни е казвал какво да правим, още не сме осъзнали, че всичко в БГ е наша работа...

Соц. братче...

И така ще е - на който не му харесва - Терминал 2 (1 е затворен за ремонт)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Slivenski   
Дата:   11-02-15 16:20

Абе, опитвам се да сложа една снимка, но линкът е твърде дълъг.

Като го направя малък с Google URL shortener, става само линк, а не се вижда снимката.

Идея? [smilie11]



Публикацията е редактирана (11-02-15 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: imitev   
Дата:   11-02-15 16:34

Митакабс - ти вярно живееш в матрицата...

Каква мобилизация те гони бе човек?

Къде са машините с които ще ни мобилизират?

Аз ходих преди 15 г. в казармата. Ходехме да пренареждаме складове с боеприпаси в шумен, в добрич бях в кадрирано запасно поделение - пълна скръб и пародия. Машини на 35 години консервирани стоят на трупчета и чакат да им дойде времето. При тестовете 80% от тях не палеха. В момента всичко е нарязано за скрап.

С какво ще ни мобилизират - с по един автомат и 4 пълнителя в ръцете ли?

Съвременните войни не се водят по този начин. Ще стреляме по изтребителите с автоматите ли? Като сърбите?

Ти смяташ ли, че ако си бил танкист в казармата преди 20 години си спомняш кое как се прави? То за това си трябва трениране през година две за да се сработите с екипа.

Иначе какво - събират ви и ви дават по 1 танк. И ще го подкарате след като не сте карали танк 20 години, така ли?

Аз бях кашик - цял окоп не съм изкопавал нито веднъж. Тропането беше само до клетвата за показване.

Цялото поделение даваше караули през ден, изключая няколко връзкари по канцелариите.

На какво да ме научат в армията - всяка коза за свой крак виси. В казармата по желание и в тоалетната не се ходи. Като ходят да пушат, непушачите отиват с тях, иначе метат плаца докато си почиват. [smilie23]

Едно време през 50-60 г., като са били хората по селата неуки и неграмотни - тогава е имало смисъл от казарма - научаваш нови неща, виждаш техника, научаваш че има живот извън мерата на селото, виждаш че света не свършва като не си на нивата. Запознаваш се с хора от други краища на България.



Публикацията е редактирана (11-02-15 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Slivenski   
Дата:   11-02-15 16:42

Финансовата страна на въпроса стои с пълна сила.

Каква казарма, като няма пари? С какви пари ще се връща тая казарма? Къде ще спи тая наборна армия, като повечето поделения вече тънат в разруха? С какво ще се изхранва тая армия, с какво ще се облича? Откъде ще се вземат кадрови офицери и старшини, които да я командват? И още куп неща...

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за казармата
Автор: Slivenski   
Дата:   11-02-15 16:46

За въоръжението пък хич да не отваряме дума - физически и морално остаряло от много, много години... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  5  6  7 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »