Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: picantino_   
Дата:   08-02-15 19:19

Здравейте
Търся си раница за фото техника в която да има достатъчно място за багаж.Техниката ми е тяло + 18-105.Скоро мисля да взема и един твърд обектив така че ще е хубаво да има свободно място за общо 2,3 стъкла.Имам някои дреболийки които също трябва да се поберат като: 3/4 филтъра,рез.батерия,карта памет,челник,батерийки.Също 1/2 тениски, яке,сандвичи,дъждобран,въже.Възможност за закачане на статив и шише за вода(термос).Някои модели са със място за лаптоп,който няма да нося но може да се използва за друго.
Разгледах раници на Lowepro които мисля,че ще ми свършат работа но ако може и вие да кажете по някоя дума за тях,особено ако сте ги използвали.
Ето ги и тях:
http://store.lowepro.com/fastpack-350

http://store.lowepro.com/dslr-video-fastpack-350-aw

http://store.lowepro.com/photo-sport-200-aw

http://store.lowepro.com/transit-backpack-350-aw


Очаквам и предложения и за други марки или модели !
Мисля да се взима от ибей или амазон, та някой поръчвал раница от чужбина да сподели дали има вероятност да ме привикат от митницата, или да си търся някой познат да я донесе.
Предварително благодаря за помоща.
Бюджета ми е 170лв. или 100 $ ибейски пари.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: realnoncho   
Дата:   08-02-15 19:45

Как си представяш, че в тези предложените ще ти стигне мястото за едно нормално ходене с преспиване, да имаш място фототехника и за малко екипировка, дрехи, храна...

Изброените стават за разходка през деня в добри условия, но нищо повече. Вариант е да си вземеш само уплътнено вътрешно отделение, в което да си държиш фототехниката, и по-голяма раница за планина.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: GZS   
Дата:   08-02-15 20:05

realnoncho е абсолютно прав! Или трябва да избереш друг клас фото раница, или трябва да си вземеш туристическа раница която да отговаря на твоите походи и фотографска техника. Не знам кой вариант ще ти излезе по евтино, но аз бих се спрял на това което отговаря на моите походи (ходя на планина за да снимам с много фото техника или ходя на планина и фотографията е по между другото). Може би и варианта за туристическа раница + сейфти фото вътре в нея може да излезе по-разумно финансово решение и с повече приложение за напред.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: picantino_   
Дата:   08-02-15 20:11

Така като ги гледам на снимки особено fastpack 350 си мисля,че ще се съберат нещата.Говоря за 1 нощувка и слизане през Лятото.Храна си има в някой хижи.Друго не се сещам какво ще ми трябва за горе.Не съм ходил с такава раница затова сподели за какво иде реч.С чанта е изключително некомфортно поне за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: GZS   
Дата:   08-02-15 20:15

Така като гледам коментара ти значи си за фото раница :). При положение че ще имаш по една нощувка и то покрай хижи вземи тази която ти се струва най-удобна, разбира се е най добре да ги разгледаш/пробваш на живо.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: AlexHD   
Дата:   08-02-15 20:40

Аз си поръчах Фастпак 350 от ибей за под $60 и чакам да пристигне. Взех си я с точно тази идея. Няма специално място за статив, но може с изобретателност да се прикрепи. Мястото за фото техника ще ти стигне и там ще можеш да слагаш и други работи.

За толкова пари едва ли ще те викат от митница.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: picantino_   
Дата:   08-02-15 20:41

Коментара ми беше към realnoncho но докато го напиша си писал и ти GZS .Иначе ще се спи в хижи,няма да съм на палатка.Да за разглеждането си прав :)

AlexHD
Мястото за багажа си мисля,че е малко а не за техниката.
А за поръчката от ибей обемността на колета може да ти създаде проблеми.



Публикацията е редактирана (08-02-15 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: Zdram   
Дата:   08-02-15 21:13

За подобни случаи аз ползвам голяма туристическа раница и малка Лоупро, която може да влиза лесно в туристическата. Аз лично предпочитам и за една нощувка да си нося доста неща. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: peter_m   
Дата:   08-02-15 22:06

Да използвам темата за да питам - как слагате в "нормална" туристическа раница фототехниката - нещо допълнително омекотяващо ? За ДСЛР + 2-3 обектива става въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: kvakioh   
Дата:   08-02-15 22:27

Има отделно продаващи се преградки за големи фотораници и става като се наставят няколко нещо като предпазна мека обвивка. ЗА апарат и обектив само. Иначе има и цели вложки, които са като мека кутия без капак или дори са с велкро и капак и става пак за тяло и обектив за нормална раница.
ЗА раница може да се видят и марките Tamrac, Manfrotto (бивши Kata).

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: Vladimir666   
Дата:   08-02-15 22:58

Аз ползвам Dakine. В БГ е около 270 лв, но съм сигурен, че в чужбина ще я намериш за по - малко пари.

Ползвам я за ски преходи и двудневни преходи през лятото в планината.

http://eu.dakine.com/p/backpacks-and-gear/technical-backpacks/photography/sequence-33l-14s




Публикацията е редактирана (08-02-15 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: sherbit   
Дата:   08-02-15 23:32

Вземи си турисическа раница, това с тениските и дъждобранчето....в нея ще си сложиш чанта с техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: picantino_   
Дата:   09-02-15 10:33

Ще разгледам и тези марки фото чанти които предлагате.Иначе си имам малка чанта, но тя няма да събере всички неща.
Кажете да разгледам и по свесните марки туристически раници(разбира се в рамките на бюджета).
Сега като се замисля ще е голяма мъка докато сваля раницата да, извадя чантата.Малко кофти се получава.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: realnoncho   
Дата:   09-02-15 10:46

Аз последно така ходих към хижа Ехо - туристическа раница и в нея най-отгоре малка фоточанта с безогледалката + 3 обектива. На туристическата раница може и да се закачи фоточантата за бърз достъп. Основно снимах с безогледалката и китака, които си държах в джоба на якето, което силно намали нуждата от отваряне на раници преди хижата.

А с тези филтри, които си предвидил, пак не е лесно за вадене, нагласяне, опъване на стативи...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: landstar   
Дата:   09-02-15 15:38

А за какво ти е твърдия обектив на планина изобщо???

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: realnoncho   
Дата:   09-02-15 15:44

Нощна фотография, макро фотография, пейзажи... Това, че някои хора снимат само портрети с твърд обектив е отделна тема [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: Frenchev   
Дата:   09-02-15 16:16

Аз имам раница Lowepro Compurover AW


http://www.nivo.co.za/db/img/00/00/63/39_00002E33.jpg



не знам дали се продават още , но си струва да потърсиш.

Страшно удобна раница за целта. Има място горе за багаж и долу за техника и евентуално за багаж ако не е много техниката. Има място за 17" лаптоп в което перфектно се събират сгънати дрехи. Освен всичко друго има и възможност за закачане на статив.

Малко офтопик, но да кажа аз как реших проблема трайно. Минах на Sony nex :)

Телата и обективите са в пъти по малки и по леки от д800 и сие, а качеството ако не сходно, то е напълно задоволително. Само физически да сравня Nikon 14 24 със Sony 10 - 18 и всичко приключва :) Изкарах една седмица с велосипед в Родопите с 18 литрова раничка със багаж за спане на спален чувал и Sony nex5. 16-50 и 10-18. Не ми се мисли ако трябваше да мъкна никона с колелото.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: Frenchev   
Дата:   09-02-15 16:18

Ето ти я чисто нова в ebay.com

http://www.ebay.com/itm/Brand-new-Lowepro-backpack-CompuRover-AW-Camera-Accessories-/251792072285?pt...




Публикацията е редактирана (09-02-15 16:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: realnoncho   
Дата:   09-02-15 16:23

Ships to: United States ;)

Имайте предвид, че тези раници са над 2кг и минават автоматично на митница. Иначе изглежда добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: Frenchev   
Дата:   09-02-15 16:30

Бих наддавал за тази. В Англия е:

http://www.ebay.co.uk/itm/Lowepro-
CompuRover-AW-Camera-Bag-Notebook-Laptop-Backpack-17-with-Rain-Cover-
/151578336211?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item234ac5dbd3

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: picantino_   
Дата:   09-02-15 17:37

Благодаря ви ще ги погледна. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: murrey   
Дата:   09-02-15 18:27

Имам същата, много съм доволен от нея, ползвам я за излети в планината. На мястото за лаптоп слагам дрехите, раницата си има дъждобран.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: Frenchev   
Дата:   09-02-15 20:40

А да, дъждобрана е другото предимство, което пропуснах. Също така има и удобна закопчалка за кръста, която се маха.



Публикацията е редактирана (09-02-15 20:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: sherbit   
Дата:   09-02-15 21:10

подкрепи българското


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотораница за балкан
Автор: SEURET   
Дата:   09-02-15 21:46

Cullmann XCU
Manfrotto Advanced Travel
Manfrotto Active II
Cullmann Lima DayPack 600+
Manfrotto Advanced 3N1-25 PL
Manfrotto Advanced 3N1 35 PL


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »