Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: serjy   
Дата:   05-02-15 08:14


http://3.static.img-dpreview.com/previews/olympus-om-d-e-m5-ii/images/specs.jpg


Olympus OM-D E-M5 II First Impressions Review
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-15 09:01

Честито! Добре изглежда.

Другия апарат и той е интересен

Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: Emoxide   
Дата:   05-02-15 10:07

в някои отношения, това е новият флагман на OLYMPUS
Възложена му е тежката задача, да удържа фронта до излизането на господаря E-M1 II догодина.

Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: Emoxide   
Дата:   05-02-15 10:08

аз мисля обаче, че за тях би било най-добре наследникът на M1 да бъде във формат ФФ и на байонет SONY FE. Но това надали ще се случи.

Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-02-15 10:44

Красив е.Да не беше миниатюрната матрица щях да имам такъв

Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-02-15 10:45

Ууу много интересен ъпдейт [smilie5] много въртящ дисплей и голем битрейт на видео... хитрото 40МР, ... интересно. Да видим как ще снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: Emoxide   
Дата:   05-02-15 10:52



Robin Wong: Olympus OM-D E-M5 Mark II Review



Публикацията е редактирана (05-02-15 10:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: mihajlov2   
Дата:   05-02-15 11:07

Ами то се вижда как снима - на сайта на DPReview има един куп примери - общо взето като всички останали Олимпуси с 16 МП матрица.
Аз продължавам да се чудя на едно нещо - всичките снимки са директен джипег, и повечето ми изглеждат така, сякаш през тях е минал як нойз редъкшън и след това и яко шарпене... Имам предвид снимките при ниско ИСО - примерно 200. Т.е. има нещо в настройките на камерата, което не ми харесва.

Примерно:
https://s3.amazonaws.com/masters.galleries.dpreview.com/3135626.jpg?X-Amz-Expires=3600&X-Amz-Algorit...

Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: Emoxide   
Дата:   05-02-15 11:10

Robbin Wong E-M5 II Review: "One instant improvement that I noticed when I was shooting insect macro with the OM-D E-M5 Mark II was the huge improvement in the Electronic Viewfinder stabilized view. When the shutter button was pressed half-way down, the image stabilization kicks in for live preview before the shot is taken. This stabilized view has been very useful for macro shooting, and is a huge bonus in aiding to frame the shot. Though the predecessors E-M1 and E-M5 (2012 version) had the 5-Axis Image Stabilization as well, the stabilized view on the older models were still shaky when shooting with higher magnification factors, and especially evident at full 1:1 magnification when using the 60mm F2.8 Macro. However, it was smooth and really steady on the new E-M5 Mark II, and this was surely a huge welcome when doing intense high magnification macro shooting. The added bonus of having better stabilized electronic viewfinder view is the better ability to judge the focusing, when shooting in manual focus. Even the slightest movement can render the image out of focus (movement towards and away from the subject, which is not part of the 5-Axis IS). Hence the stabilized view allowed me to judge the focusing much more accurately. "

Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: Saxon   
Дата:   05-02-15 11:19

На час по лъжичка. Купи си за 2 бона апарат, след 6 месеца ще пуснем почти същия, но с още една малка екстра, след още 6 месеца пак ще го преиздадем, но с още една добавка.
Нищо ново, нищо революционно, заради което си струва да продадеш стария и да купиш новия.
Като книгите - "луксозно преработено издание", но вътре същата история.

Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: Saxon   
Дата:   05-02-15 11:31

Image quality appears essentially unchanged, compared with recent Olympuses

Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: jivkojj   
Дата:   05-02-15 11:42

Примерно:
https://s3.amazonaws.com/masters.galleries.dpreview.com/3135626.jpg...


Верно ли има човек, дето да му харесва тая мацаница?! [smilie10]
Единствено поляризационния филтър се е справил добре.


Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: SoftImage   
Дата:   05-02-15 11:50

>>mihajlov2 : Аз продължавам да се чудя на едно нещо - всичките снимки са директен джипег, и повечето ми изглеждат така, сякаш през тях е минал як нойз редъкшън и след това и яко шарпене... Имам предвид снимките при ниско ИСО - примерно 200. Т.е. има нещо в настройките на камерата, което не ми харесва.

Няма нищо за чудене. Ако си следил Oly темите, този въпрос е дискутиран поне 100 пъти. Махат се (на -2) шумоподтискането, шарпенето и контраста и нещата си идват на място!


>>в някои отношения, това е новият флагман на OLYMPUS
Възложена му е тежката задача, да удържа фронта до излизането на господаря E-M1 II догодина.

Според мен ще е след 2 години. Само екстрите свързани със стабилизацията(40МП и подобрената стабилизация при видео) няма как да ги добавят през нов firmware.



Публикацията е редактирана (05-02-15 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: vth41   
Дата:   05-02-15 12:06

Лично на мен ми харесва (сравнен със стария Е-М5 - анонсиран 2012 г.):

- подвижността на дисплея в много посоки (както на старите Оли-та и Панасоници)

- електронния затвор с всички благинки, които носи

- подобрената (доколкото може да се подобри) стабилизация

- и най-вече, подобреното (поне по х-ки) видео

- добавяне на WiFi


mihajlov2, jivkojj, Jpeg-а на Оли след моделите от 2011 г. и тогава, новия TruePic VI процесор, си маже и при изключено шумопотискане, което и на мен не ми харесва, но също така, няма и никакво значение, защото снимам само в Raw. Вие, предполагам, с вашите камери също предпочитате Raw. [smilie3]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: mihajlov2   
Дата:   05-02-15 12:14

То е ясно. Разбира се, че снимам в RAW. А между другото, имам и едно старо Олимпусче E-PL1, и с него задължително снимам само в RAW.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: SoftImage   
Дата:   05-02-15 12:41

>>То е ясно. Разбира се, че снимам в RAW. А между другото, имам и едно старо Олимпусче E-PL1, и с него задължително снимам само в RAW

И за него важи същия съвет! Бутни настройките и директните снимки стават приемливи(ако са на ниско ИСО).[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-02-15 12:54

Абе като гледам са работили по видеото - въртящ дисплей, 77мбита... явно това е разликата с досегашните. По-хубавия визьор също е готина екстра... ако видеото е подобрено ще е до някъде смислена новата камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: SoftImage   
Дата:   05-02-15 12:58

Кодека на видеото дано кацне и при Е-М1 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: serjy   
Дата:   05-02-15 13:06

според мен тая опция за 40мп. снимка е особено полезна за пейзажистите, щото ще догонва по-големите сензори по детайл... абе, новото олимпусче кефи определено [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: mihajlov2   
Дата:   05-02-15 14:42

>> То е ясно. Разбира се, че снимам в RAW. А между другото, имам и едно старо Олимпусче E-PL1, и с него задължително снимам само в RAW

>> И за него важи същия съвет! Бутни настройките и директните снимки стават приемливи(ако са на ниско ИСО).[smilie3]

Мноого отдавна бутах настройките. И според тукашни съвети, и според съветите в руския сайт olympus.ourlife.ru/, но... не ми харесва джипегът и това си е.
RAW-ът е съвсем друга бира. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: GM   
Дата:   05-02-15 21:01

https://www.youtube.com/watch?v=cy8qZzpwtek&feature=youtu.be



Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: vth41   
Дата:   07-02-15 11:22

Пример на 40 мп


В лявата част се виждат проблемите с движещи обекти, но за пейзажи ще си е Ок режима.

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: realnoncho   
Дата:   07-02-15 12:12

Не е само в лявата част, долу някои от близките клони, които леко са мръднали също изглеждат неприятно, което пък значи, че става за съвсем неподвижни пейзажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: vth41   
Дата:   07-02-15 13:42

realnoncho, все пак скоростта е 1.6 сек...

Отговори на това съобщение
 Re: Той е вече тук! Новият Olympus OM-D E-M5 II
Автор: hotsnail   
Дата:   07-02-15 13:56

би било добре да се даде дневна снимка където подобни артефакти е ясно от къде идват. На тая снимка и с нормална камера на дълга експозиция пак ще стане подобно.

Скоростта на движение или броя движения за единица време писали ли са?



Публикацията е редактирана (07-02-15 13:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »