Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: S.KISIOV   
Дата:   25-01-15 13:15

Ще купувам един от двата, но не мога да реша кой.
Моля за мнения.
Трябва ми малко тяло с добро качество на снимките.
Пътувам и искам да запечатвам тези моменти с приемливо качество.
Доста често снимам в затворени помещения /църкви, музеи и др./
Предварително благодаря за мненията.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: realnoncho   
Дата:   25-01-15 13:18

С какви обективи мислиш да снимаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: rimohit   
Дата:   25-01-15 13:18

Сони а 6000! За мен е по добре ! Но и с двата ще се справяш добре. Виж кой ти пасва на теб повече!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: pstoev   
Дата:   25-01-15 13:26

Ако не ти трябва DOF, който и да избереш няма да сгрешиш!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: S.KISIOV   
Дата:   25-01-15 13:34

Това е единия вариант:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280504000537.html
А това е другия:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200407012038.html

За други обективи ще мислим нататък [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: pstoev   
Дата:   25-01-15 13:42

ако визьора не ти е важен, този вариант е по-добър
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280504000548.html



Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-15 13:43

Горе долу е едно и също. А6000 има по-добър автофокус. Олимпуса сигурно и той има някоя специфична екстра за която не се сещам.

а6000 е с по-голям сензор и дава повече възможности за ползване на ръчни обективи. Особено с lens trubo или пък тилт и шифт приставки е доста забавно. Детайлите на а6000 са с 20-30% повече т.е. За пейзаж. Това също позволява снимане с около 1 стоп по-високо исо т.е. Ако на олимпуса исо 3200 ти е пределно поносимо като загуба на детайл с а6000 ще е подобно на исо 6400 (загубата на цветове и полутонове е еднаква за двата апарата)

За М10 им повече автофокус и обективи и може би има опции с малко по-поносими цени. Някои от обективите за Олимпус са по-компактни жертвайки възможноста за размазани фонове. м10 им вградена стабилизация, докато при Сони А6000 е в обективите, това в някои случай е добре в други не до там. Аз харесвам вградената стабилизация, но бих събрал парички за М1 с по-хубавата стабилизация

Аз снимам със Сони и затуй не мога да ти дам много добра перспектива за олимпуса.

От А6000 съм изключително доволен. Единствената безогледалка освне панасоник GH4 с която можеш да снимаш спорт.

Инак за а6000 мен много ми харесва управлението и визьора. Макар и с по-малко бутони от а7 и по-малък визьор много са се постарали и е доста използваем. Дори има разни екстри дето правят снимането по-бързо и удобно спрямо по-високия клас, недостатък в липсата на нивелир. Аз си купих едно нивелерче дето се слага в гнездото на светкавицата. Нивелира е удобен за снимане на архитектура - ако апарата ти не е водоравен се изкривяват сградите.

За АФ доста е добър но не е много прост. Трябва си практика и четене за оптимален резултат. Не става просто да го хванеш и да щракаш безразборно, както имаше един недоволен човек тук. Има си разни пинизи и те трябва да се използват,



Публикацията е редактирана (25-01-15 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: realnoncho   
Дата:   25-01-15 13:50

Щом обективите после значи без значение какво...

Единствената безогледалка освне панасоник GH4 с която можеш да снимаш спорт.

Единствената безогледалка, с която бих снимал спорт е по-скоро E-M1 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-15 13:52

Нончо ако искаш снимай и с М канончето си. Ясно ни е на всички, че си доста неук на тема фотография за туй по-добре си мълчи. Четох ти едно ревю дето беше изписал невероятни глупости, дори си купих обектива, видях че си писал глупости на практика и го размених..,,, Снимай си с допотопния канон и така. Бегай.

Гх4 и а6000 и Т1 имат реален следящ Фокус. Вероятно и новия Самсунг. М1 ми не точно. Може да е бърз може да е точен и т.н. Ама няма технологиите на панасоник или фуджи или Сони или Самсунг. Следващия модел сигурно ще има но този просто ги няма.

ПП сигурно твоя 70д има най-коравия АФ сред по-евтините апарати кефи му се на него....



Публикацията е редактирана (25-01-15 14:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: marves   
Дата:   25-01-15 13:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: S.KISIOV   
Дата:   25-01-15 14:19

Всички ревюта сочат, че а6000 снима по-добре, но М 10 май ми допада повече. И външния му вид ме грабва. Абе голяма чуденка...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-15 14:33

За какво се чудиш? Ако нещо те притеснява конкретно питаи има хора във форума и с двата апарата. Ще проверим ако трябва нещо конкретно.

За начинаещ няма да видиш разлика.

ПП наскоро сравняват снимки и на исо до 1600 няма разлика голяма освен малкото повече детайл от 24мп.



Публикацията е редактирана (25-01-15 14:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: realnoncho   
Дата:   25-01-15 14:33

hotsnail,

О, учителю мой на тема фотография [smilie18]

За всички е ясно само, че си готов на всичко само и само някой да не каже нещо за любимата ти марка. За фотография ще говоря с теб, когато имаше нещо да кажеш за ФОТОГРАФИЯ [smilie3]

Тоя опит дето го направи беше почти толкова жалък, колкото и спортните ти снимки с А6000, които се опитваш да изкараш много добри. Сигурно съм те наранил, ама такива сме ние неуките [smilie5]

Съжалявам, че от време на време те свалям на земята да не обсебваш хората с глупостите си, ама все някой трябва да го направи [thankyou]



Публикацията е редактирана (25-01-15 14:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-15 14:47

Ми Нончо явно ти под фотография разбираш ядене на пастел или бъркане в носа и няма да намерим общ език

Не ги разбираш тия неща. "Прекрасно боке като портретен обектив"....ти не си виждал явно портретен обектив? Виж кое е портретчик и си купи един не пиши глупости. Какво да обсъждам с теб? Как се снимал спорт и една снимка не си показал обаче да критикуваш с глупостите си, си номер едно. Ми дай снимка твоя на слаба светлина на спорт с каква да е техника в цял размер! Обясни как е направена и обработена или нещо такова. Ама за туй не ти стига знанието нали?

Еми какво умно или вярно си написал до сега? То не е само да си накупиш скъпите стъкла и апарати, малко земи ги разходи. Пробвай ги. Ако напишеш "а6000 следящия фокус му е назад от 70д и въобще безогледален за спорт е рано. Ето тука едни мой опити"...ще се съглася. Ама ти просто пишеш глупости, което явно значи, че дори не си ползваш скъпите играчки. Разгледай и чужди снимки.

Имаш добри снимки като композиции цветове но технически...явно не ти е силна страна. Няма смисъл да пазариш още техника, научи да ползваш тая дето имаш и поне за нея да можеш да дадеш компетентен съвет.



Публикацията е редактирана (25-01-15 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: sik4o   
Дата:   25-01-15 16:15

http://www.nonchoiliev.com/blog/2239


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: victory13   
Дата:   25-01-15 16:18

[cool]



Публикацията е редактирана (25-01-15 16:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: kireto_a   
Дата:   25-01-15 16:26

вземи си а6000. някой като те пита с какво снимаш, му казваш сони а6000, звучи донякъде сериозно. кат му кажеш с олимпус о ем де е ем десет и се получава нещо като "ко речи". ако изобщо можеш да го кажеш без да си строшиш езика.

иначе и двете са си супунерки и догодина(вече тая година) ще са минало свършено като пуснат новото супер дупер тяло - о ем де е ем десет хфс рт уф вгз найсе.

но да ако снимаш на тъмно поне на тоерия сонито трябва да е по добре с една идея заради "по-големия" сензор. пак и ако купуваш правилните обективи може и след време да си земеш фф. с олито а дано ама надали.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: nyamago   
Дата:   25-01-15 16:38

Този линк трябваше да се появи много по-рано, също и в други теми. Не е сериозно да се очаква, че следим всички блогове в безкрайния Интернет. Още по-несериозно е да се очаква, че всички знаем блога на Нончо, защото е световно известен.

От позицията на неизвестност, острите му критики звучаха самоуверени и неподкрепени със собствени способности. Затова печелят логични коментари като горните.

След удачната намеса на услужлив фен, видяхме доказателствата. Не мога да си кривя душата: Нончо е направил доста сполучливи сники на този мач (сигурно е направил и другаде, не съм ровил). Има точно исканите от @hotsnail "снимки на спорт на слаба светлина" и са с много малко брак, предимно остри и детайлни. По отношение улавяне на ключови моменти от действието може и по-добре, но тук се обсъжда само познанието му по техниката и боравенето му с нея. Знае си техниката и добре борави с нея - който знае какво е писал по мой адрес, ще оцени какво казвам тук.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: nyamago   
Дата:   25-01-15 16:44

А на автора на темата: наистина НЯМА ЗНАЧЕНИЕ кое ще избереш.

Аз имам А6000 но не ти го препоръчвам - не защото е лош, а защото предимствата му са малки и няма да ги забележиш. И ще съжаляваш, че не си си взел Олимпус, който явно повече ти допада на вид и като усещане.

Вземи си каквото ти допада и после никога няма да съжаляваш!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: victory13   
Дата:   25-01-15 16:49

това е друго... и аз гледам да се дозирам, ама някои глупости тук може да ти скапят и без тва дъждовния след обед [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: victory13   
Дата:   25-01-15 16:52

И авторът да не забрави да си потърси един малък и лек трипод, щото само на исо не може да се разчита, даже изобщо не може да се разчита, ако се търси и качество в конкретните задачи [cool]

Камерата в случая наистина на пипане може да се определи [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: marves   
Дата:   25-01-15 17:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: victory13   
Дата:   25-01-15 17:16

с последния ред не помагаш, нека се придържаме към автора... а още камери значи още чуденки.... другата опасност е да долети специалиста с някоя 2 странична тирада [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-15 17:41

Марвес добре казано.

Разликата е при смаляване на А6000 до 16МП или смаляване и на олимпус и на А6000 до 6МП например. Тогава А6000 вади малко по-добра картинка най-много един стоп и то само откъм детайла.

А за последния ред дай малко конкретни модели

ПП За нончо - нито тия снимки в блога му са добри, но нито ги даде за пример, когато трябваше, нито ги е дал в пълния размер, нито обясни какво е сбъркал съфорумеца! Така че пак нончо е най-добре да НЕ го слушате за фотография. Няма да с еунизявам да у цитиреам повече тъпотиите но който е любопитан да чете блога му и ако види че нончо казва на нещо хубаво да знае че е тотална фира и обратното също важи. Иначе пак да кажа приятни снимки, но техничекси супер зле. За мен са за триене, не за публикуване



Публикацията е редактирана (25-01-15 17:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: nyamago   
Дата:   25-01-15 18:36

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: A4o90   
Дата:   25-01-15 21:35

Е.. hotsnail.. Не с лошо де [smile]

Моя опит: снимах около година и половина с Некс 5 и когато дойде време да го подменям, бях изправен именно пред този избор, + това да счупя касичката, да си продам няколко органа и да си взема а7 (в кръга на шегата, разбира се)
Логичния избор беше а6000, дори а7 (снимал съм и с двата). По-голям сензор (факт), по-плитък ДОФ (падам си малко боке-фетишист :/ .. факт); според ревюта и сайтове итн по-бърз автофокус, по-добро високо исо..
И какво направих? Взех си OMD-то [smilie18]
Не мога да дам кой знае колко много причини защо. Според DXOmark дори не е особен ъпгрейд от Некс 5. Поне на мен обаче адски ми хареса като ергономия. Първо го пробвах с 45/1.8 и останах много доволен и откъм "картинка", и като баланс, и като скорост на фокусиране (нищо, че няма PDAF). И най-важното: върна ми кефа от снимането. 45/1.8 и 75/1.8 са супер за портрети (а аз това снимам основно май). Към момента за Сони няма аналог. Всъщност, май точно обективите са предимството при м4/3.. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-01-15 21:41

Избора е много лесен, те го казаха хората :)
Искаш компактност - олимпуса.
Искаш по-голяма матрица и имаш торба с дърти ръчнофокусни стъкла - аз бих избрал сонито.
И двете не са грешка, но според зависи какво ще ги правиш. И както казвам и в темите за избор на ДСЛР-и - не гледайте телата, а обективите!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: karan4o   
Дата:   25-01-15 22:12

Е до сега снимах с Ом-Д и а6000.

Как да отворя тия файлове на глупавото Сони бе [smilie8]

Заключението ми е:

Никога, по никакъв начин не може никой да ме убеди да си взема а6000 и да сменя Ом-Д!!!

Разликата в камерите е все едно сравняваш поръчкова кола с ръчно изработена тапицерия и лачена Дачия!

Качеството на снимките... направих тест на тъмно вън на исо от 100 до 6400. Не знам резултата, защото глупавите арв-та не мога да ги отворя [smilie18]

Сравнявайки камерите - нямат никаква база за сравнение. Ом-Д-то е просто класи над пластмасовата кутийка.

П.с.
Ааа едно уточнение. Имам предвид Е-М5.



Публикацията е редактирана (25-01-15 22:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-01-15 22:25

Странно.И аз имам точно същите впечатления,само че разменени обратно

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: karan4o   
Дата:   25-01-15 22:35

... и как точно ги измисли тези впечатления, като разликата в изработката, и изобщо във всичко фотографско, което има в тези камери е много по по най при Е-М5
[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Явно твърде много сте свикнали вече с пластмасовите плейстейшъни и не помните, какво значи фотоапарат.

Както и да е де... Всеки си има мнение!
Моето е това, твоето е обратно... различни хора, многообразие, така е...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: pganev   
Дата:   25-01-15 22:40

Имал съм Некс-5 с китовия 18-55 и палачинката 16 мм, сега имам Оли Е-Р5 с твърдите 17/1.8 и 45/1.8. Преимуществото от всяка гледна точка е на страната на втората комбинация.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-15 22:51

Каранчо ами с лайтрум бе баце.

Иначе има безплатна версия на CaptureOne специално за Сони. А про версията на CapturOne за Сони е само 20-тина Евро .....иначе е доста голяма пачка.

Няма какво да им сравняваш сравнявали сме ги. Еднакви са на 100% зум. 100% еднакви.

pganev ми да си беше купил някой сносен обектив де....45/1.8 с китака ли го сравняваш?......тука честно да ти кажа би всичките с бисерите си. 50/1.8 примерно за Сони не е никак зле и е на сходна цена. 16/28 е обектив за 100 лева, на олимпус има една капачка с лупичка тя е горе одлу в същата лига....17/1.8 с около 10 пъти по-скъп обектив....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-15 22:52

А каранчо при А7 всичко фотографско е около 100 пъти по-добре от недомислицата Е-М5....дори мога да го държа удобно и бутоните са около 3 пъти по-големи....освен дето и снимките са хубави - примерно като снимаш портрет е ясно длаи човкеа има шарка, не е като на олимпуса да лепи шарени петна от шум още на исо 3200

а дали някой пита за Е-М5???

ПП Да не излезе че троля М10 е страхотна камера ама хайде нея да обсъждаме....по-скъпи апарати има. Ако човека М10 го кефи да го взима няма да сбърка.



Публикацията е редактирана (25-01-15 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-01-15 22:56

"... и как точно ги измисли тези впечатления, като разликата в изработката, и изобщо във всичко фотографско, което има в тези камери е много по по най при Е-М5"

Ок, щом казваш.

Плейстейшън никога не съм и виждал наживо, камо ли да съм пипал

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-01-15 23:00

Относно а6000 и М5(ом-Д) и моите впечатления са за много по-добра изработка на олито.

И да потретя - избирайте по обективите!

Файлове от по-нови камери, които не се отварят с лайтруум или камера роу се конвертират с последната версия на DNG convertor от сайта на адоб и след като станат DNG се отварят с почти всяка версия на лайтруум или камера роу. Другия вариант - последна версия на лайтруум или фотошоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: karan4o   
Дата:   25-01-15 23:09

Абе не ще с лайрума бе баце. Пробвах, ъпдейтнах, вика ми "тия файлове не ме кефят"

Както и да е, то е ясно от тези кадри, че олито ще е доста по-добре, защото сонито беше с някакво подобие на китов обектив, което... нямам думи просто да се изкажа... абе зарежи!

За А7 нямам опит, гледал съм тестове изпратени от Иван, които най-вероятно и ти си гледал. Там въобще не видях това, за което казваш. [smilie3]
Погледни си ги пак [smilie3] [smilie8].
Това обаче са приказки за друга тема.

По темата, за да не излезе, че спамя - китовото подобие на обектив на Сони е в пъти по-зле от това на Олимпус.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: A4o90   
Дата:   25-01-15 23:24

..само да не стане поредната тема със сляпа фенщина... и да викаме "Х е по-добро от Y".. без реални доводи и примери [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: iliyanb   
Дата:   25-01-15 23:29

Ачо[smilie24]
А истината е, че със сапунерка ако не можеш, и с фулфрейм няма да ти станат нещата. И стига с тия кое как стояло в ръката и на пипане...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: karan4o   
Дата:   25-01-15 23:33

Аз не съм и мислил да пиша тук, но просто снимах с а6000 и гледах темата... та затова...

Все ми е едно, кой с какво ще снима, просто изказах чисти впечатления от момента на разочарованието.
Май не трябваше да гледам толкова бързо компютъра и навярно нямаше да напиша нито ред [smilie18]

Със здраве!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: iliyanb   
Дата:   25-01-15 23:39

Аз. karan4o имах предвид друго. Всички камери в момента са що годе добри и доста надхвърлят възможностите на средностатистическия потребител.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: karan4o   
Дата:   25-01-15 23:40

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-15 00:57

Еми да дам един съвет - ако искаш да станеш като каран4о или нон4о си купи Олимпус!

Не щото апарата е лош. Както писах и преди апаратите им са хубави по-специално М10 е хубав.

Просто постоянно ще страдаш от комплекс, че ти е малък и не можеш да задоволиш фотографските нужди на жена си. Това е ежедневието на снимащия с Олимпус. Вместо с кеф да си снима семейството, се чуди защо му е малък инструмента и как това му пречи да снима добре.....дори да има талант малкия инструмент го преследва постоянно.

Истината и сам се сещаш, не е инструмента.....на друго място е проблема.

ПП karan4o моя лайтрум още Май месец отваряше файлове от А6000 (тогава взех апарата)......ако си го вземеш лайтрума от адоби той се обновява сам...понякога и за старите модели променят алгоритмите и картинката много се оправя. Пробвай! Ето тук е безплатния CaptureOne

http://www.phaseone.com/Imaging-Software/Capture-One-for-Sony.aspx


Аз не мога да свикна на capture-а. Знам че има хора дето казват че лайтрум е за хора с малки инструменти и истинските мъже бацат на CaptureOne ама и може би наистина е по-бърз и по-добри цветове вади и по-нисък шум, по-бързо обработва, по-лесно се обработват масовка снимки....ама ми е странен



Публикацията е редактирана (26-01-15 01:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Nikel   
Дата:   26-01-15 01:14

Не е лошо Сони а6000, като компактна камера, но не очаквайте чудеса от авто фокусната му система. В комбинация със Sony SEL 50/1,8 (с последен фирмуеър) не се справя много добре, особено ако обекта се движи. Примерно сина ми (на почти 2год.) си мърда главата няколко пъти в секунда и фукуса яко хънти и "не хваща". Не съм наблюдавал подобен проблем с Canon EOS 5d Mk3 в комбинация с Canon 85mm/1,8 примерно. Колкото и бързо да си върти главата мъника, фокуса на каноня кове. Със SEL 50/1,8 следящия фокус на а6000 не се справя на отворено заради плиткия DOF. Трябва да се позатвори доста за задоволителни резултати. Освен това забелязах и че стабилизацията на SEL50/1,8 е доста зле. При абсолютно статичен кадър от ръка, скорост 1/30 и включена стабилизация резултатът беше "motion blur". Изключих стабилизацията и повторих кадъра, почти никакъв "motion blur"... При стария китак SEL 18-55/3,5-5,6 (пак с последен фирмуеър) такива чудеса със стабилизацията не съм забелязъл. В този ред на мисли може да се окаже че стабилизираната матрица на Олито е по-добрия вариант от стабилизиран обектив на Сони :-)
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-15 01:28

50/1.8 от край време му е бавен фокуса. С НЕКС-7 ми скъсваше нервите дори ако някой ми позира и е търпелив. С А6000 предполагам се е подобрил ама...колко? Това дето виждаш не е от светлосилата. 55/1.8 е доста по-добре ми се струва. Дори имам снимки със следящ фокус с 55-цата - пускал съм преди примери ако някой иска да потърси. Това го пиша макар да не съм ги имал по едно и също време, за да ги изпробвам един срещу друг. За стабилизацията не съм имал проблеми с 50/1.8.....не знам.

Съгласен съм, че стбаилизирания сензор на олимпус е доста голямо преидмство - особено за хора като мен с треперливи ръце. Аз сега се радвам че сони сложиха и на безогледалните тая система с А7 М2 ама ще почакам преди да подменя камерата. Междувремено мога да се науча да си гледам внимателно скорстта на затвора и да държа добре апарата [smilie18] [smilie18]

ПП За скорст не знам кои са добре. 70-200/4 имам и той е доста приличен. 16-50 и той е бързичък. Не съм пробвал много 24-ката и 16-ката ама ....55-цата клакто писах е сравнитлено добре (по-бавна и несигурна от 70-200/4). Това е на хубава светлина. На слаба светлина не са бързи сравнени с ДСЛР или СЛТ приставката. На тъмно 16-50, 18-55 и 35/2.8 се справят най-добре - може би в обратен на изписването ред т.е. 35-цата и на доста тъмно съм я фокусирал с А7 и то сравнително бързо.



Публикацията е редактирана (26-01-15 01:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: VladX   
Дата:   26-01-15 01:40

Здравей! Първо искам да кажа че съм снимал и с двата апарата. Не говоря за тест от 5 минути, а за снимане. Имам месец и нещо опит и с двата апарата.
С много добри впечатления останах от м10. Страхотен апарат. Наистина ми доставя удоволствие от снимането. В началото бях предупреден заради малкият му размер и почти никакъв грип. По принцип снимам със служебни д810,д4с и от скоро и с д750. искам да ти кажа че съм свикнал с големи и тежки тела, които за мен са супер удобни. След като започнах да снимам с олито, душата ми се напълни от кеф. Не знам как точно да ти опиша, колко ми допадна апаратчето като дизайн и ергономия.
Сега малко за картинката:
Малката матричка шуми да! Но не бих казал че е нещо фрапиращо. Срещал съм мнения че м10 на високо исо прави картинка като от телефон. Това е напълно смешно и невярно твърдение. На високо исо има приемлив детайл. Динамичният обхват е просто чудесен на м10. Като цветове също е прекрасна тази матрица. Бе страхотен апарат.
В темата тук видях че някой беше писал че 6000 е с по бърз и точен фокис-пълна глупост! Фокуса на олото също е доста добре.
Има една много приятна функция но не знам как се казва. Мисля беше нещо лайв бълб. Или нещо такова. С нея снимах нощни пейзажи. Значи.... Като си свържа таблета с м10 минавам на ръчен режим от апарата. Образа от апарата се вижда на дисплея на таба. Като задействм затвора и експонация започне на таба виждам как се експонира светлината в реално време. Когато минават коли виждаш как е разказват светлините им в реално време. Виждаш колко е експонирана снимката и прекратява експонацията, когато прецениш че е достатъчна.
Сега за сонито. Ми това е апарата който успешно може да ме откаже от фотографията! Не искам да бъда груб и да обида хората снимащи с 6000. Но матрицата му голям праз че е АПЦ. Не ми допадна като цветове, нито като динамичен обхват, нито като шум. На високо исо загубата на детайл се усеща. Автоматичния уайт баланс, според мен доста се бърка. Направо си е доста зле, в някои условия. На вън на слънце е ок, но на вън всички апарати правят хубави снимки, нали!?
Вградената светкавица буквално е много глупава. Направо си е тъпа на ауто решим. Дори и на ръчно да я управлявам пак ми правеше мизерии и по никакъв начин не можах да я накарам да снима така че да ми хареса крайния резултат! Това със светкавицата много ме изразни. Вярно вградена е, няма много възможности, но пък на други апарати, как се оправям със всичко и успявам да накарам апарата да снима точно както аз искам! А?
Почти по нищо не ми допадна. Имах голямо желание да снимам с това Сони. Много ми беше интересно. След като ми го дадоха и започнах да снимам с него, интереса ми се изпрари бързо. Разбираш ли че нямах никакво желание да снимам с него. Някак си не ме предразполагаше да снимам, дори напротив. Исках да си го вземат по скоро. Просто е доста прехвалено това апаратче.
Само да пояса нещо. Не съм фен нито на оли, нито никон, нито на канон, нито на която и да е марка. Също така нямам нищо против, към която и да е марка. Снимам с каквото имам, дори и с кибритена кутийка (говоря сериозно). Снимам със всичко, което би ме предразполпжило да снимам и би ми доставило удоволствие от фотографията.
Всичко написано по горе не съм го написал от пристрастия, а от лично мнение.
Само едно допълнение относно обективите. Смятам че е важно да се знае и това.
С олито снимах с китовия му и 45/1.8
Със сонито пак с китовия му, с някакъв 50мм и 35мм на цайз.
Успех с избора на апаратче.



Публикацията е редактирана (26-01-15 01:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-15 01:46

влад какво и настройваш на светкавицата на А6000? Аз единствено дето я вдигам нагоре (може да я насочиш към тавана) и понякога и слагам компенсация. Виж с външна има настройки, но и аз нещо не мога да ги преборя и карам на ръчн и насторйки с един ниссин и40

Между другото от любопитство съм сравнявал роу файлове...аз разлика в цветовете на сони и олимпус не видях. Виж между сони и никон има разлика. Не е казвам дали е хубаво или лошо, но просто няма разлика. В шума и детйала също не съм виждал да има каквато и да било разлика. Сензорите са им еднакви и са с еднакви настройки.Ако си снимал JPEG не мога да ти отгатна настройките...



Публикацията е редактирана (26-01-15 01:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: sayman   
Дата:   26-01-15 02:13

Хора, защо се пънете да се плюете в лицата? Както каза адаша всичко зависи от обективите. На тоя етап, ако си "психопат" каквито са тук почти всички, не можеш да си 100% доволен, ако искаш и качество и комактности и изработка и кеф при използването на техниката ... все още няма как, нали?
Човека питаше за две определени машини. Предполагам вече е объркан повече от преди да пусне темата.
Ако искаш безкомпромисно качество, все още DSLR-a е незаменим избор. Безогледалките имат да ядат все още много хлебец.
Когати скам да снимам си имам К5IIs, когато искам да щракам си имам NX3000 и всеки ден ми е в джоба на якето. Та в тоя ред на мисли, човека търси и компактност. Сонито е по компактно, ако се снима стрийт и пейзажи има твърди обективи дето ще дадат и качество и компактност. Олито е по едро, но и дава повече усещане за качество и изработка. И за олито си има твърди и компактни стъкла. Няма какво да си кривим душата ... Олито е по добро като изработка и улесненост за фотография в различни ситуации. Като картинка е все тая.
Ако е за пейзажи ... ами погледнете на nsirakov снимките с Оли. Същите прекрасни гледки имат и колеги с А6000.
... както някой по-горе каза ... "Много от снимащите даже не могат да изсмучат максимума от системата, с която разполагат" ... факт.
Тези дни снимах и с пентакса и със самсунга и с Пана GM1. Мога да ви кажа, че съм невероятно изненадан дребосъка. Детайл, цвят, автофокус, екстри, компактност, но до там ... За сериозно снимане все още си има DSLR. Динамика, шум, бързина на използваемост в различни ситуации ... просто отстъпва с много. Прекалената компактност понякога не е плюс.
Така че колега ... просто сложи на кантар онова което искаш да снимаш и обективите, с които можеш да го постигнеш от двете системи. После си намери начин да пробваш и двете тела. Повярвай ми... ще се учудиш колко бързо ще избереш правилното... на хартия за твоите нужди и двете са ок... ама нали за това сме с различни сърца [shtrak]



Публикацията е редактирана (26-01-15 02:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: karan4o   
Дата:   26-01-15 09:41

Просто постоянно ще страдаш от комплекс, че ти е малък и не можеш да задоволиш фотографските нужди на жена си. Това е ежедневието на снимащия с Олимпус. Вместо с кеф да си снима семейството, се чуди защо му е малък инструмента и как това му пречи да снима добре.....дори да има талант малкия инструмент го преследва постоянно.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Бях забравил, колко е весело в този форум!!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Хора, защо се пънете да се плюете в лицата?

Ако погледнете, какво съм написал в моите постове, ще видите, че освен недоразумението на Сони не съм плюл никой в лицето. Има хора обаче, които винаги са ме забавлявали, защото явно наистина нещо ги преследва постоянно...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: realnoncho   
Дата:   26-01-15 09:48

От тая тема разбрах, че ако не би предпочел А6000 за спорт си неук, нищо не разбираш, снимаш с допотопна техника(като разбира се не я използваш като хората) и ще си намериш кой да вие като глуха кучка след теб поне още половин ден [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: karan4o   
Дата:   26-01-15 09:52

hotsnail е готин бе... без него ще е много скучно
[smilie5]
Да е жив и здрав и да ни забавлява още дълги години!!!
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: marves   
Дата:   26-01-15 10:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: SoftImage   
Дата:   26-01-15 10:27

>>Картината от Fujifilm, съм чел от ползватели, я сравняват със средния формат 6х7. Именно средно-формат-исти скачат на Fuji X, и не го приемат като "даунгрейд". Докато A6000/E-M10 не могат да се доближат дори до FF визията.

Това кърти мивки!!! [smilie24] [cool]

Това че Fujifilm си мислят, че могат да се сравняват с ФФ(да не говорим със средния формат) си е техен проблем. Истината е, че сензорът им е на Сони с променена подредба на цветния филтър, която не му позволява да има микро детайл. Това че обевяват неверни ИСО показатели с цел да се доближат до ФФ си е техен проблем, единици са обаче тези, които им се хващат!!! Не е лоша система, но горенаписаното си е просто изхвърляне!!![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: marves   
Дата:   26-01-15 10:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: SoftImage   
Дата:   26-01-15 11:19

marves, съгласен съм че Fujifilm имат свой стил в цветопредаването както и Оли. На едни много им харесва това при Fujifilm на други цветопредаването при Оли, а има и 3-ти и 4-ти... и всеки си е прав за себе си. Всяка система си има + и - и всяка си има добри стъкла, с които да се похвали. Магии при форматите на сензорите няма. Технологиите на всички системи се поизравниха. Избора на една или друга система зависи от това колко пари смяташ да вложиш за да си покриеш с хубави стъкла потребностите и колко големи стъкла си сколонен да носиш. За едни хубави стъкла са само тези които са перфектни оптически, за други са само тези които са компактни, а за 3-ти като мен са съчетание на първите 2 фактора. Хубавото е, че сега има богат избор за всеки вкус!!![beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (26-01-15 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: S.KISIOV   
Дата:   26-01-15 13:29

Благодаря на всички, които се включиха в темата. Изчетох всичко, до последната дума. Информацията ми беше много полезна и интересна.
Както обикновено става в такива моменти, послушах сърцето.
Вече съм щастлив собственик на Олимпус - а. [smile]
Още веднъж благодаря на всички.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: rimohit   
Дата:   26-01-15 13:31

Честито! Много хубави кадри и прекрасни спомени да запечаташ с него!
Ползвай си го със здраве![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Vladx   
Дата:   26-01-15 13:35

Честит да ти е! Направил си правилният избор! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: SoftImage   
Дата:   26-01-15 15:22

Честито! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: marves   
Дата:   26-01-15 15:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: karan4o   
Дата:   26-01-15 15:52

Сърцето ти бие в ритъм [smilie3]
Ползвай го със здраве и много приятни спомени да запечаташ с него!
Те ще ти останат от фотографията!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: sayman   
Дата:   26-01-15 16:30

Айде честито и чакаме снимки [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: nyamago   
Дата:   26-01-15 17:56

Абе така хубаво си се карахме тука, ти взе да избереш и да ни развалиш битките [smilie2] [smilie5] [smilie25]

Честито и на слука![smilie24]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: karamelina   
Дата:   26-01-15 18:26

И аз бях в чуденка за две безогледалки, много близки по параметри, и двете ме устройваха и като оценки, обективи, цената близка, абе, труден избор се очертаваше. Та, накрая от чудене, направих избор "по копчета"...тоест, на кой апарат ми беше по-лесно и бързо управлението на настройките. И така се спрях на А6000. Така че в крайна сметка, бих ти препоръчала едно да разгледаш снимки в нета с двата апарата (най-вече от темите, които ти искаш да снимаш), едно да хванеш и двата апарата и да си прецениш на място кой ще ти е по-полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: iliyanb   
Дата:   26-01-15 18:28

karamelina, решението е взето, покупката направена, мнението ти безсмислено[smilie5] Преди да пишете, четете бе хора.

S.KISIOV, честито! Спестил си си много мъки с калпави обективи. Ще го разбереш след време[smilie24] .



Публикацията е редактирана (26-01-15 18:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-15 18:58

честито! [smilie24]


За някои неща съм съгласенс марвес относно фуджитата. Хубавки са.

Аз не бих си взел такова в къщи, но са мнгоо готини.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: karan4o   
Дата:   26-01-15 22:35

https://www.flickr.com/photos/thedukenukem/


Тук да пусна линка от другата тема, защото ме впечатли.
Нека човекът се надъха, какво може Ом-Д (фотографът снима с Ом-Д), а и за нашия приятел да види, че Олимпус може да снима всичко [smilie3]

Поздрави!

П.с.

https://flic.kr/p/nxUqbg

https://flic.kr/p/pmp7mU

[cool] [cool] [cool]



Публикацията е редактирана (26-01-15 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-15 22:46

Еххх кларан4о вярно снимащите с олимпус страдате от комплекс на малкия инструмент.

Е тия най-прозаични фотки с олито тц...


https://farm8.staticflickr.com/7326/13934563969_51c3b83b8e_c.jpg

Untitled by Kiril Ka, on Flickr



https://farm4.staticflickr.com/3893/14182419290_f6834d6886_c.jpg

DSC06064.jpg by Kiril Ka, on Flickr


https://farm8.staticflickr.com/7403/12250852455_781c7d4ecf_c.jpg

DSC09751.jpg by Kiril Ka, on Flickr

...и аз мога мнгоо да мажа фончета дори без стбаилизатор с 30 годишен обектив (с Автофокус, все пак МИнолта и сега Сони винаги са били най-инновативни във фотографията. Още 1986-а са имали завършена АФ система, дето и сега работи на Сони А7 и А6000 - олимпус за това време 2 пъти зарязват всички свои клиенти....)


https://farm6.staticflickr.com/5199/14222063179_3090e5e2c1_c.jpg

DSC06510.jpg by Kiril Ka, on Flickr

ПП Мои са си снимките. Има и други хубави снимки със Сони, ама да се хваля, че един батко може да снима по-добре от мен с моя апарат....



Публикацията е редактирана (26-01-15 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: marto   
Дата:   26-01-15 22:49

Престани бре Кириле... Смешен си вече...[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-15 22:52

marto това е сайт за забавление. Защо каран4о да не пусне свои снимки с хаплива забележка?

Стига комплексарщина ако обичате [smilie24]


ПП Прочетете какво съм писал по същество ако може....заяждам се с реалния тролчо, заради това как той се държи, не зарад нещо друго. А с каран4о се майтапя. Надявам се да не се засяга

ППП Лично аз определям твоето държание и това на victory13 за жалко



Публикацията е редактирана (26-01-15 22:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: karan4o   
Дата:   26-01-15 22:57

Ето го батко бе!!!
[smilie18]

Хубави фотки, виждал съм ги!
[smilie24]

И аз пускам една игрива, на отворено и много жежко слънце отзаде


https://dl.dropboxusercontent.com/u/6898577/%D0%A1%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8%20%D0%BD%D0%B0%20%D

Иииупиии!!!

Поздрави на цялата бригада!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: marves   
Дата:   26-01-15 22:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: marto   
Дата:   26-01-15 23:00

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: marto   
Дата:   26-01-15 23:01

Дай му го... не го мъчи [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: vanquished   
Дата:   26-01-15 23:04

Пак се осрахте [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: karan4o   
Дата:   26-01-15 23:05

[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-15 23:09

Даа тая скачаща серия ти е супер! Приемам, че е случайно попадение с тая орязана техника. Все пак едно на милион и хубава снимка сттава

Но и със Сони могат да се снимат скокливи красавици

(изтрито да не срамя апарата) [smilie18] [smilie18]

обаче както се вижда не винаги техническия прогрес води до по-добри резултати. Ето тука една дето нямам идея акк я направих от раз 50мм ф1.8 на бленда 1.8 от първи изстрел на единична стрелба с некс-7 (апарата има страхотна реакция, но няма следящ АФ въобще. Аз бях на ръчен фокус де. А тя скача докато тича към мен)


https://lh5.googleusercontent.com/-Jz8Rj6Iw5lc/UFY6wL1IK7I/AAAAAAAAR_s/BzTYEO24rEQ/w555-h833-no/DSC0


ПП Марвес виж с някое фуджи може да ме объркаш ама с олимпус....все едно да ловиш акула на сух хляб[smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-01-15 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: D.S   
Дата:   26-01-15 23:11

Sony в ниския клас ги няма никакви. Ако имаш 10к за Цайси може би, но те самите не знам да имат един свестен обектив.

П.П - а това колко зле са били Олимпус навремето сигурно е шега [smilie5]



Публикацията е редактирана (26-01-15 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-15 23:15

Д.С аз знам 10-тина....дето съм ги пробвал. Сигурно има и други ама не съм ги купувал.

Ето тука с най-смотания им обектив, че и приставка за фиш съм му сложил да не е мнгоо остър....


https://lh3.googleusercontent.com/-2K1EByLkQxE/UYYPYpH7kvI/AAAAAAAAXZA/43C25nQBQsI/w958-h639-no/DSC0


мога ли да го снимам с боцжествения китак на олимпус? НЕ - щото нямаше да го има половината кадър

ПП Знам поне 3 обектива на Сони, дето ги няма в никоя друга система и са по-добри от всички с изключение на разни супер скъпи цайси и лайки. За мое щастие имам два от тях.

ПП Цайсите за Сони са правени от Сони.



Публикацията е редактирана (26-01-15 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: iliyanb   
Дата:   26-01-15 23:19

Hotsnail, дори и да погледна някога към Sony, първото нещо което ще се сетя, си ти, и сигурно ще се спра. От Sony трябва да ти плащат, за да не им коментираш камерите. Ще вдигнат в БГ продажбите със сигурност. Усещане нямаш човече. [smilie18] . И досега не съм видял от теб кадър, който с друга безогледалка да не може да се изпълни. Как па не пропусна една тема, в която се пита за техника. Аз ти казах вече: Пробвай да снимаш 1 месец без да броиш пикселите повече. Поразгледай малко динамични кадри на следящ фокус и стига ни пробутва тези коне, дето се движат в една равнина и си ги снимал от не знам къде си. Срамота е вече[smilie5].



Публикацията е редактирана (26-01-15 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-15 23:23

ехх илиянски времето за философия беше вчера. Давай примери нали имаш поне две системи с безогледални.

Е конете дето пуснах идват срещу мен....кое е една равнина че не разбрах? Апарата непрестанно цъка фокуса - с тоя обектив това дори се чува, като леко потракване от малокалибрена картечница [smilie18]

ПП Водя щерката на яздене и затуй коне. Ако тръгне да кара смаолети ще ти писне да гледаш крила и перки [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-01-15 23:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: karan4o   
Дата:   26-01-15 23:24

Хотиии,
горе двете снимки... скачащата я изтрий [smilie3] ...
Другата е готина, виждал съм я
[smilie24]

На Атон, как се лови кръста!


https://dl.dropboxusercontent.com/u/6898577/%D0%91%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%8F%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D


Там Богоявление беше миналата седмица... та да споделя... със смешния Олимпус!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: iliyanb   
Дата:   26-01-15 23:30

Кириле, примери за какво? Кадри съм показвал достатъчно - това, което аз снимам. Кажи фотографията за теб кое е? Следящия фокус и размазания фон??? Влезни в профила на Thor. Едни кучета има. С nex3 май. И ми е някак неудобно да кажа, с ръчнофокусен обектив, не трака като картечница....
Като докараш такъв кадър с твоята камера, пусни го. Първи ще те поздравя.

ПП Половината коне, които съм виждал от теб, се движат в една равнина. Другата половина не запълват нищо от кадъра, демек и с префокусиране с всяка камера са постижими и с всеки обектив, дори и с такъв без автофокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-15 23:38


https://lh5.googleusercontent.com/-ln0TZV1hkl8/TQaShMv0aXI/AAAAAAAALig/CL05Rzu9Jko/w958-h638-no/DSC0

Пак кадро потвърждаващо, че често с по-евтина техника кефа е по-голям. Сони некс-5 със 18-55 китака на ръчен фокус.


ПП Илиянски нещо не си на кеф. Никога не съм имал претенции на велик фотограф. Thor-а снима хубаво никой не спори, за съжаление отдавна снимки не е пускал. Има и други хора дето снимат по-добре от мен с ръчен фокус. Има и такива дето по-добре снимат с АФ. Въобще не живея със самчувствие на добър фотограф - прост щракач съм си. Аз от снимане на спорт не разбирам и мисля, че веднъж седмично го пиша. Кефя се и на спортни снимки и на снимки с плитък фокус, но ако си гледал какво пускам, много малко от снимките ми са спорт или размазани фонове. Просто и двете рядко имам шанс да ги снимам.

ПП Човека си избра камера. добър избор направи...дай поне да напълним темата със снимки и майтапи



Публикацията е редактирана (26-01-15 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: iliyanb   
Дата:   26-01-15 23:48

Тя е за затваряне темата отдавна[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: victory13   
Дата:   27-01-15 00:41

тоз верно напълни темата със снимки-майтапи [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-15 00:52

ооо жалкия се появи....това лие примера за фотография бе таланте?



Един съвет още малко смали, ако ги пуснеш 15х10 пиксела няма да се види липсата на талант и техничеко качество



Публикацията е редактирана (27-01-15 00:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: victory13   
Дата:   27-01-15 00:55

[cool] ... тук не ми е сработил автофокуса... ма ти тва няма как да го разбереш... [smilie18]
качи другата... ама моля те в цял размер, че тия плюнки хич ги не харесвам, а и очилата трябва да слагам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-15 00:57

Пусни си ти каквото си харесваш. Нали е фото форум?


ПП Хайде сега с ръчнофокусния не ти сработил АФ-а....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

ПП Не съм добър с ръчния фокус. Тора или симбон и няколко други човека много ме респектират. Страшно са добри. Направо се подтискам и не ща да снимам с ръчните обективи. Ето мойта най-добра снимка със следящ ръчен фокус (момичето не бързаше особено много). За да не се срамя много съм тилтнал небрежно обектива, не че помага много ама имам оправдание за неточния фокус (мисля че е в доста голям размер)


https://farm8.staticflickr.com/7480/16113609275_232a3c5516_c.jpg

DSC04576.jpg by Kiril Ka, on Flickr

ППП преди години имаше един голям пич с ник от роман на Харман Мевил, дето пише невероятни шеги и много кефещо снима с ръчнофокусни. Беше ми обяснил как става с мотористите далаверата (още помня и дори приложих ). Ама е така поради липса на широка кройка у форума все на нож с някой, баннаха го няколко пъти и го няма. А си беше сносен щракач и допринасяше за форума хем фотографски хем и технически. Eто тука една със съветите на тоз човек (май съм схванал какво ми е писал)


http://karaatanasov.info/SEL70200/DSC01967.jpg





Публикацията е редактирана (27-01-15 01:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: victory13   
Дата:   27-01-15 00:59

... ми аз съм ги качил... във всяка тема ли трябва да ги поствам [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Vanquished   
Дата:   27-01-15 12:21

Оакахте се[smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: karamelina   
Дата:   27-01-15 16:21

iliyanb, аз като написах мнението си, темата беше до втора страница, даже сега като го гледам се учудих, че излиза чак на 3та и то в толкова часа. Така, че може и по-спокойно да реагираш.

Честито на автора на темата, със здраве да си ползваш покупката!



Публикацията е редактирана (27-01-15 16:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Savinelli   
Дата:   27-01-15 17:06

karamelina,какво му се връзваш на приказките? Остави го да си избива комплексите, да си мисли колко е значим....накриви си шапката и му гледай сеира [smilie5] Айде със здраве [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Emoxide   
Дата:   27-01-15 23:49

тази тема е пълен ташак.
Аз не бих купил нито едно от двете недоносчета.

Единственото OLY което ме изкуши и го гепнах е E-M1, ама на дълга експонация и от най ниско ISO на 30сек е трагично. Дори Samsung NX30 го сложи в малкия си джоп. [smilie18]

SONY пък имат само една-единствена наистина хубава матрица, опакована в тяло, да прилича на фотоапарат - a7R

Айде със здраве.

Та туй то. Взимайте Nikon D810 и се радвайте на живота!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: ZENON   
Дата:   27-01-15 23:58

Да бе, та да се изгърбим с тия тукмаци [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: kireto_a   
Дата:   28-01-15 00:30

аз само не разбрах снимката от йорданов ден за оплакване или за хавалене от олимпуса е? ако това са му силите настина не виждам защо адаша се пъне :), се едно да риташ труп.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Myth   
Дата:   30-01-15 14:37

Автор: nyamago
Дата: 25-01-15 16:38

Този линк трябваше да се появи много по-рано, също и в други теми. Не е сериозно да се очаква, че следим всички блогове в безкрайния Интернет. Още по-несериозно е да се очаква, че всички знаем блога на Нончо, защото е световно известен.

От позицията на неизвестност, острите му критики звучаха самоуверени и неподкрепени със собствени способности. Затова печелят логични коментари като горните.

...


Ми че той нончо си има профил във ФФ, достатъчно е да чукнеш на ника му и да видиш, какви снимки има и какви няма, освен това в профила му е написан и адреса на блога му, ама то е много трудно да се провери нали. [smilie18] [smilie18]

И hostnail преди да пише унищожителните си коментари, да беше цъкнал и да види, вместо да пише газиран и да се излага. Не е нужно нонцхо да показва каквото и да било цъкаш в профила и гледаш, ако беше цъкнал щеше да видиш спортни снимки с Олимпус.... за разлика от профила на hostnail който няма нито една спортна снимка в профила си или поне аз не видях.

Много ми хареса... "от позцията на неизвестност" [smilie18] [smilie18]

Човека си има профил в който има снимки, че в който профил както вече казах НА ВСИЧКО отгоре има и адреса на блога му.

Но е много лесно да се пише без да си направи човек труда да провери.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Emoxide   
Дата:   04-02-15 02:02

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: axlastro   
Дата:   04-02-15 09:20

Тук като се почнат едни обсъждания за матрици, все едно ще печатате на плакати 10 метра и ще правите големи изложби. Отиваш, гледаш и купуваш което ти хареса. Обективи ще се намерят за всичко, даже и за Сони - нали имат преходник за Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: marves   
Дата:   04-02-15 09:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: EmoXide   
Дата:   04-02-15 10:21

ееее, Марио, оля се!
трябваше да му намериш по-компактна капачка, не стига, че тръбата със стъкло тежи къде 30-40 кила, ами и още 350г му слагаш. С Пани GM1 щеше да е значително по-практично, не мислиш ли!?[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: marves   
Дата:   04-02-15 10:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Emoxide   
Дата:   04-02-15 13:00

Моите впечатления...
OLYMPUS имат много добре развита и балансирана фотографска система, особено в тандем с Panasonic m4/3.
Но блестящата стабилизация в телата взима своя дан - животът на батерията е по-кратък от този на доста сапунерки...
За жалост, батерията има още по-кратък живот на заряда при флагмана OM-D Е-M1, особено при ползване на брилянтния EVF, активиран да опреснява бързо картината (@16msec). Много жалко.
OLY ме разочароваха в това отношение. Не са моята система.
Имат си силните страни и редица предимства пред останалите фото-системи. Имат си и своите недъзи и слабости. За щастие, вторите са много по-малко.
Визията на кадрите и качеството на изображението - твърде е субективно да се категоризира и на първо място е свързано с обективите, които може да си позволим. При всички марки хубавите неща струват скъпо. И при m4/3 система тази закономерност е същата.

Благодаря за вниманието!
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: джъмбо   
Дата:   04-02-15 13:24

стискаш се за резервна батерия???
винаги имам резервна от както съм с беозгледалка... да ти кажа ли на лайка М9 колко малко държи батерията
на безогледалките батериите са малки
има и евтини алтернативи за по 30 лв като не ти се дава за оригинална... както се казва място в чантата не заемат

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Emoxide   
Дата:   04-02-15 13:31

имам и батериен грип и 2 заместителни батерии. [smilie3]

Прост пример NX30 с 1440mAh 7.2V батерия изкарва повече, но верно е и с по-бавен визьор и нестабилизирана матрица.

Стабилизацията яко ги цеди батерийките.

Но нали уж Е-М1 е флагман, оборудват го с посредствена 1220mAh батерия.
Батерийния му грип е направен да взема само 1 допълнителна батерия, при място за 2.

Samsung NX1 е с прилична 1900mAh батерия, и ще държи поне 400 изстрела, въпреки най-бързия EVF, до момента и тлъстите му 40MB RAW кадри.
За мен избора е ясен за бъдещето.



Публикацията е редактирана (04-02-15 13:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: джъмбо   
Дата:   04-02-15 13:40

сравнявай размери... знам на живо колко е голям НХ1 и М1 така че... премисляй и тези неща
като човек който тесва доста камери съм се научил да гледам и възможностите за поемане на размер батерия... а колкото до М1 2 батерии за ден никога не са ме оставяли без снимки... а не е като да не снимам здраво, та драма няма


както се казва понякога размера има значение [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Emoxide   
Дата:   04-02-15 13:44

има значение и колко ще се кьорчиш по всяка една снимка в последващ преглед на дисплея и доколко ще отдадеш приоритет на истинско фотографиране - с мисъл и идея.
На мен второто често ми е слаба страна... [smilie8]
Той за тва Нончо, дето и да ма фане - ми са подиграва. Ама не моа му се сърда, той си е чешит.



Публикацията е редактирана (04-02-15 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: marves   
Дата:   04-02-15 13:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: rimohit   
Дата:   04-02-15 13:46

Eмо , стига си ги тествал и ти вече месец ами разкарвай олито [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Emoxide   
Дата:   04-02-15 13:50

Samsung имат прецизно измерване на заряда в % като при смартфон. Те и телата им реално са смЪртфони в черупка с байонет [smilie3]

Аре стига спам. Спирам са!

Извиньети мъ....

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »