Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   04-02-15 11:36


Здравейте! Нов съм във форумът и във фотографията,и искам да помоля за помощ и съвет за моят Fuji FinePix S2 Pro . Отдавна исках да си купя DSLR и когато успях да взема евтино тяло,не знам с какъв обектив да го снабдя на първо време?! Знам,че по принцип е пригоден за работа с обективи на Nikon F mount ,но са ми прекалено скъпи нови,пък честно казано и втора употреба! В OLX виждам доста обяви за евтини(относително безпроблемни) работещи обективи,но не зная с какви преходници трябва да са,байонети и прочие? Моля помогнете ми,към какво да се ориентирам със съвети или статии!Благодаря предварително! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: fraction   
Дата:   04-02-15 11:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: mihail_radkov   
Дата:   04-02-15 11:58

Може би защото няма да работи на S2 [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: fraction   
Дата:   04-02-15 11:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: mihail_radkov   
Дата:   04-02-15 12:02

щото чукча писател [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: fraction   
Дата:   04-02-15 12:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   04-02-15 13:31

Помолих за помощ,а получавам... :O

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: fraction   
Дата:   04-02-15 13:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: juslen   
Дата:   04-02-15 13:38

Трябва да напишеш какво ще снимаш, най-евтин е китовия обектив и е ок като качество на изображението, става за много неща но като изработка не е особено добре. Друг по-качествен вариант са Nikkor 18-70 и 18-105mm VR. Или Nikkor 50mm/1.8-той е вече много добър откъм картинка. Тези всичките са евтини на старо.



Публикацията е редактирана (04-02-15 13:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: fraction   
Дата:   04-02-15 13:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: juslen   
Дата:   04-02-15 13:42

В момента в базара има 18-105mm VR за 210лв-много добра оферта за начинаещи.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: fraction   
Дата:   04-02-15 13:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: mihajlov2   
Дата:   04-02-15 13:47

Тези двата последните обективи на първо време са предостатъчни.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: Aleksandr   
Дата:   04-02-15 16:09

Вземи си първо китов 18-55, имам този второто издание, случи се много добра бройка! Не взимай първо 50-тката. Ще си много ограничен откъм сюжетите, които ще можеш да снимаш.
А това тяло е прекрасно, надминало много времето си...надявам се да ти донесе много повече удоволствие от снимането отколкото някое съвременно от ниския клас...Те са малки, неудоби, с малко бутони и пълни с безполезни функции....


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   04-02-15 21:15

Благодаря Ви,ще го обмислям! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: ioana-foto   
Дата:   04-02-15 21:22

Много ясно че трябва да почне с 50/1.8 , така ще придобие апетит и за други твърди обективи. Тези които ти препоръчват 18-55 на 100% отдавна са го разкарали.Това е обектив за запознаване с камерата и до там.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-02-15 22:27

Аз бих разкарал тялото! Това е старо и с доста болести фуджи, дори никон Д40 ще изкара по-добри резултати. Ако беше С5 про... съвсем друга бира е, но преди него моделите не са хич за всеки камоли начинаещ.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   04-02-15 22:55

Ще го разкарам,когато се науча да "стрелям" качествено! ;) За сега финансовите ми възможности са такива! Всеки се простира според чергата си!
Мисля да се пробвам с един Tamron Adaptall-2 70-150mm 1:3.5 ,но сигурно,ще ми трябва преходник,а не знам какъв точно?! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: ivjordan   
Дата:   04-02-15 23:02

Точно този обектив няма да ти върши никаква работа. Много е дълъг. За начало търси нещо, което започва от 16-18 мм. В краен случай, 20 мм. Не се хвърляй на този Тамрон, освен ако не ти го дават без пари.
Ако си съвсем без кинти, пусни някакви обяви някой да ти подари един дефектирал китак 18-55, примерно да не му работи автофокуса или нещо от сорта. Или ако не ти го подари, да ти го даде за 15-20 кинта, ще ти върщи повече работа от тоя.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   04-02-15 23:17

Аха!Това,вече ми звучи,като сериозен отговор! Благодаря ivjordan ,може би така,ще направя! Не съм съвсем без бюджет,но не искам,да се хвърлям на скъпи неща отначало! ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: ivjordan   
Дата:   04-02-15 23:32

Още нещо, което забравих горе. Търси нещо, което е съвместимо с Nikon F mount, за да не се занимаваш с преходници, които или ще ти развалят картинката, или няма да можеш да снимаш на безкрайност. Не знам какво е положението при меренето и потвърждаването на фокус с тази камера, но е много вероятно да ти липсват и тези неща, ако си с преходник.

П.П. В момента в базара има 18-55 за 95 лв. изправен и за 35 лв. с дефект в автофокуса. Това са си оферти. За този обектив става дума: AF-S DX Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6 G



Публикацията е редактирана (04-02-15 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: Aleksandr   
Дата:   06-02-15 13:12

Уважаема, ioana-foto!
И какво ще снима с 50/1,8? Трънки (в буквалния смисъл), цветя, листа, и некоя мома в близък и среден план!


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: Aleksandr   
Дата:   06-02-15 13:33

Бай Добри!
Разлика в качеството на картинката на AF-S 18-55/3,5-5,6 G ED II , следващия - със стабилизатора, този 18-70 и онзи 18-105 - няма.Пробвал съм ги как работят с Никон Д 200 и Никон Д 90. С първите два съм снимал - и продължавам и с фуджито....Като видиш какви цветова изкарва този "стар и болен" апарат и колко е удобен - няма да ти се иска много-много да пипаш дребните телца без копчета на Д 90, дори на Д 7000! Да не говорим за Д 40. Е има си недостатъци - по-бавен е, димамиката му е малко под тази на Д 200, има по малко настройки - но много точно подбрани, не може да снима срещу слънцето...дава едни характерни петна в светлите бликове....труден е над ИСО 400...и въпреки тях пак си е една много умно направена машина!


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   06-02-15 21:29

Част от нещата започнах да ги усещам! Снимах вече с един 200 мм руски телеобектив и направих едни доста размазани снимки! :) Явно,ще ми е необходим китов автофокусен обектив да стартирам отнякъде! Оказа се,че предният собственик го е съхранявал много немарливо! Освен,че вградената светкавица не "свети", вътре огледалото и сензорът под него са много запрашени и трябва да се почистят! Има си кусури,ама има и позитив!!! :) ;) За сега още ми е радост имам чувството,че по-вече му се кефя, от колкото дъщеря ми на която подарих преди Коледа нов Canon EOS 1100 D [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: Aleksandr   
Дата:   07-02-15 22:45

Аз фуджито като го взех всичко си беше наред, но матрицата му беше доста боклучива. Давах го на един, който прави услуги и на други колеги за почистване, много се изпритесни човека и пак останаха боклуци. После рискувах като я почистих с една четка за гримиране, която ползвам само за обективи. 30 сек. енергични движения във всички посоки....:))Сега въобще не се виждат боклуци дори и много свити бленди...Изглежда извадих късмет...Ако смееш - пробвай. Пожелавам ти да си намериш акумулатори еквиваленти на CR - 123 - ония двете в дръжката. Иначе на 800 кадъра средно ще ги сменяш, а те най-евтините еднократни от този вид са по 6 лв. парчето.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи и преходници за Fuji FinePix S2 Pro
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   09-02-15 15:26

Да се похваля с първи "успешни" опити за снимане със Fuji-то с обектив TAIR3-PhS 4,5/300 ,който ми беше даден от приятел само за проба! Има още доста,какво да се прави и учи,но съм много радостен,че дъртата машина все още я бива и няма сериозни повреди! [smilie25]


http://prikachi.com/images.php?images/59/7912059z.jpg




http://prikachi.com/images.php?images/60/7912060o.jpg




http://prikachi.com/images.php?images/61/7912061z.jpg




http://prikachi.com/images.php?images/62/7912062r.jpg




http://prikachi.com/images.php?images/63/7912063q.jpg




Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »