Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Новият EOS-M3
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-02-15 17:39

Браво на Канон!

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: axlastro   
Дата:   04-02-15 18:41

Имаше някакви спекулации, че ще ползват матрица на Сони - по-добре да не го правят. Според мен едва ли, но както каза Нончо - ще изчакаме още малко за да разберем.

Хора, снимащи с преходника има много. Аз лично имам доста снимки с него и с хубави обективи, има хора които снимат редовно с 24 1.4L и са доволни. Ако наистина не е някаква измислица, така изглеждащото тяло има всичко или почти всичко, от което имахме нужда - по-добра ергономия, повече врътки и накланящ се екран. Ако изкарат още 2-3 хубави и компактни обектива на добра цена, всичко ще си дойде по местата.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: old_firehand   
Дата:   04-02-15 18:47

с матрица на Сони , по голяма батерия, неокастрено видео и Digic 6 процесор с използване на пълния му потенциал ,фотоапарата ще е супер .Но Canon никога не дават всичко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: hotsnail   
Дата:   04-02-15 18:48

Честито!!!

Браво на Канон. Дано пуснат и нещо от класата на А6000 и Е-М10 т.е. със визьорче.

Иначе това е сладурско - подвижен екран, доста копченца, поносима ергономия. Олимпус и Сони малко зарязаха тоя клас.

Това в края нали е светкавичка? или е визьорче?

Дано са сложили и Wifi (май няма знак за нескафе)

ПП Не схващам какво му се притеснявате на сензора в коя фабрика се прави. Важно е да работи добре и апарата да е на добра цена.

ППП Това деот Канон не дават е тоя апарат да им бута ДСЛР-ите. За туй повче мяза на PowerShot отколкто на хубава безогледалка



Публикацията е редактирана (04-02-15 18:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: axlastro   
Дата:   04-02-15 19:37

Не се притеснявам толкова за фабриката, колкото за пикселите - не искам повече мегапиксели - и тези 16 са му много. Току що излезе и новината за новите 750D и 760D. Отново става дума за 24MP сензор и Hybrid Cmos III , което наистина навежда до мисълта, че няма да видим DualPixel в новия Eos M3.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: hotsnail   
Дата:   04-02-15 20:14

А какво има общо DualPixel технологията с гъстотата на матрицата?

24МП на кроп са доста прилични със сензорите дето слагат в Никон и Сони. Бих казал, че са по-добре от 16МП сензори по всички показатели.

Дори Сони да произвежда сензора той ще е по-спецификации на Канон и dualPixel TriplePixel...каквото са си договорили.

Най-добре изчакай малко. То ще се види. 70Д показа доста добър Аф със този DualPixel.

ПП Явно сега е ред на Канон да изригнат - ниския ДСЛР клас, нов ЕОС-М, нови фул фрейми....сериозно са запретнали ръкави.



Публикацията е редактирана (04-02-15 20:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: axlastro   
Дата:   04-02-15 20:20

Чакам, но нали трябва да седим и да мъдрим форумни простотии :)
Важното е, че не са се отказали, каквито спекулации имаше.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-02-15 20:23

Ся ще се окаже ,че Сони, Фуджи, Панасоник и Олимпус не са толкова напред с материала. Както очаквах....

на ЕОС М им липсват само праймове и малко по-профи обективи.
22/2 е уникално начало. Дано видим и 50/2 или 85/2

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: hotsnail   
Дата:   04-02-15 20:35

PD това е хубаво ако се включат Канон. Ама да се включат със сърце и страст. Щото тоя мъник ми изглежда още като леко топкане на крачката във студеното море.

Никон също могат да се включат. Тоя Никон 1 хубаво ама нещо малко по фул фреймско няма ли да има....

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: axlastro   
Дата:   04-02-15 21:24

Последната новина е за 50 1.8 STM като не се знае дали няма да е ef-m байонет. По-вероятно да не е, но ще видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-02-15 21:32

Не тая 50-ка е за EF и не е палачинка. Тия може да се ползват с преходник към M. Обема не се увеличава значително. Тва хубавото защото когато е STM ще работи добре с контраст детект аф и другите щуротии на безогледалките. Все пак всеки EF/EF-S може да се ползва на M с автофокус. Което е прекрасно.

Перфектно пасва с по-старите и компактни 35/2, 50/1.4, 85 1.8
Е ще има компромиси но е добра алтернатива. Въпорс на време е да пуснат и speed booster ЕF/EF-S за M. Тази версия лесно ще се здобие с автофокус и тогава става интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: realnoncho   
Дата:   05-02-15 16:24

И обявеният обектив ще е... EF-M 22mm F2 STM Silver [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: axlastro   
Дата:   05-02-15 17:43

ХАха. Това къде го прочете. Колкото и да харесвам 22-ката, си остава един от най-рядко използваните ми обективи най-вече заради бавния фокус. Но когато го закача резултатите са добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: realnoncho   
Дата:   05-02-15 19:57

Canon EOS M3 Specifications

24.2MP CMOS sensor (22.3 x 14.9 mm)
AF is 49 points. Hybrid CMOS AF
ISO 100-12800
Media SD / SDHC / SDXC (UHS-I compatible)
DIGIC6 processor
Wi-Fi
4.2 fps
384 zone metering
Battery LP-E17
Shutter speed 1/4000sec – 30 sec
Full HD Video
Built-in Flash
LCD monitor tilting 3 inches 1.04 million dots.Touch panel
GPS is not equipped
EVF option (EVF-DC1)
The body of stainless steel, magnesium alloy, polycarbonate
Size 110.9 x 68.0 x 44.4 mm
Weight 366g


Хм... Горе-долу е запазил размера и теглото, само е добавен грип. Батерията е нова, 4.2к/с си е малко, дано поне има малко по-нормален буфер от М1.

Останаха 3 Въпроса:
Колко добър е автофокуса, колко добър е сензора, каква е цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: imitev   
Дата:   05-02-15 20:02


Ако ползва аФ система на 70Д - трябва да е добър тяхната кожа...

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-02-15 20:06

Аз ще чакам никон 1 с APS-C матрица, фокусната им система май е най-добрата за момента, но я похабяват в тези сапунерки сегашните.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: realnoncho   
Дата:   05-02-15 20:19

Не виждам засега да има DPAF като 70D, въпроса е да е видимо подобрен, а не от къде са го взели :)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: mixmike   
Дата:   05-02-15 20:54

Това което виждам, на мен лично ми харесва и може би ще ъпгрейдвам. Единственото което може да ме спре е цената при този висок $ и особено ценовата политика на canon bg.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: realnoncho   
Дата:   06-02-15 07:54

The EOS M3 will be available from April 2015 with a RSP of £599.99 / €769.99.

Няма да бъде пускан официално в Щатите, така че няма цена в долари. На тази цена нека поседи по рафтовете като предната М-ка докато пазара си каже думата.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: axlastro   
Дата:   06-02-15 08:11

Пак са си повярвали. След една година ще си го купуваме за 500 лв тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: hotsnail   
Дата:   06-02-15 08:48

Да скъпучко сравнение с олимпуса м10 и Сони а6000 пък те са с вградени визьори.

Инак изглежда много прилично и дето пише и нончо цената само може да пада занапред.

На около 900 лева ще е конкурентно апаратчето предвид че няма визьорче. Сигурно и за повече ще се продава заради многото хора с Канон дето ще го вземат за второ апаратче

ПП има знак за нескафе! Това е готино и аз доста си го ползвам на а6000



Публикацията е редактирана (06-02-15 08:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: marves   
Дата:   06-02-15 08:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: hotsnail   
Дата:   06-02-15 08:58

Що да са съмнителни качествата им? От това дето съм виждал Канон са с най-хубавата оптика за безогледални като цена срещу качество. Вярно 4-5 обектива но са все на място.

Аз не бих се притеснил от оптиката на Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: axlastro   
Дата:   06-02-15 08:58

Покажи ми обективи на Сони с качества по-добри от 22/2 и 11/22 на същата цена. Единствената издънка беше е 55-200 но и той бива. Истината е, че все по-рядко ползвам безогледалката просто,защото имам огледално тяло с размер на безогледалка. Сега очаквам с нетърпение следващото 100D.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият EOS-M3
Автор: old_firehand   
Дата:   06-02-15 19:43

1920 x 1080 (30p, 25p, 24p), Battery Life (CIPA) - 250
после кажи че в Canon не работели роднини [smilie25]
нема такива идиоти , таман мислех да си взимам нещо с отделни стъкла

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »