Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: fotorafi   
Дата:   15-08-15 04:21

Аз може и да не разбирам ???...!!! А вие?
Сервиз Фотоексперт-София бул. П.Евтимий, 0889-53-53-95 ремонтират филмови и цифрови фото апарати, обективи, светкавици, бинокли, студийно осветление..За диагностика преди ремонта 25 лв./преференциално за някои 20 лв./ после цената за ремонта.
-Ако не могат те да отстранят повредата??? Клиентът изгасва с 25 лв
-Ако се окаже, че нямат точно тази част??? Клиентът изгасва с 25 лв
-Ако нося за почистване, ръчно фокусен, филмов обектив с явно, видими омаслени ламели. И да не си специалист виждаш омаслени са ламелите и не скачат, залепнали са.Трябва да го разглобят обектива, да изчистят маслото от ламелите и да го сглобят. Защо е нужно да плащаме 25 лв/20 лв. преференциално/ за ДИАГНОСТИКА ???
Скърбя за Наско. Стана 1 година от кончината му. Голям специалист, голям човек, голям приятел. Преглеждаше обектива и казваше..омаслени ламели, за почистване 25 или 30 лв....ела на тази дата

Отговори на това съобщение
 Re: Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: pganev   
Дата:   15-08-15 17:52

Преди 8 години ползвах услугите им (Пентакса беше в гаранция и техния сервиз бе посочен като такъв). Оставиха си ръцете, разкарваха ме 4 пъти да идвам до София и в крайна сметка подарих фотоапарата. Така, че никога няма и да помисля за тях!

Отговори на това съобщение
 Re: Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: asahi   
Дата:   15-08-15 18:27

"Автор: fotorafi
Дата: 15-08-15 04:21

Аз може и да не разбирам ???...!!! А вие?"

Можеш да разбереш като се поставиш от другата страна.

Отговори на това съобщение
 Re: Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: марвес   
Дата:   23-06-17 00:04

Повдигам темата с лично оплакване от ЛАС сервиз относно ремонт на Panasonic FZ1000, хубаво е фотофорумци да са информирани.

Не обичам да плюя и няма да го правя, но се издразних от случката и не е редно да премълча.

Кратка предистория - имах две апаратчета Panasonic TZ70, едно гаранционно, другото без гаранция. Така се случи, че и на двете им се развалиха обективите. В гаранционната карта, издадена от Фотосинтезис, беше вписан сервиз "ЛАС сервиз". Звъннах им, видяха и двете апаратчета, смениха им обективите доста бързо (за около седмица-две по спомен), на гаранционния приеха гаранцията и бях доволен.

Взех втора употреба без гаранция Panasonic FZ1000, поснимах и... спря да работи дисплея изцяло. Известно време не ме притесняваше и го ползвах през визьора (няма проблем да се настройва всичко през него), но апаратчето ми хареса и реших да се погрижа за него и да го пратя на сервиз... веднага се сетих за ЛАС сервиз, които ми оправиха предишните панасоници, пък и щом са гаранционен сервиз имат лесен достъп до резервни части. Писах, казаха цената за диагностика и че ще се приспадне при ремонта, няма проблем дотук.. и се почна.

Съвсем началото на Януари 2017г. изпращам FZ1000 до ЛАС сервиз. Извършват диагностика, казват ми повредата (платка на дисплея), цената за ремонта и се съгласих.

Февруари 2017г. питам профилактично какво се случва - "чака за резервни части".

Март 2017г. - "чака за резервни части" отново отговаря жена по телефона. В същия ден получавам второ обаждане, този път на телефона е мъж, техник или просто човек по-запознат със случая. Учтиво се извини за забавянето и ми обясни, че резервната част е пусната в заявка, но Panasonic я нямали налична за момента и "може би ще дойде скоро" (някакво от сорта успокоително изказване).

Дотук аз бях ОК, нямах никакво бързане, доверих се и търпеливо чаках....

Юни 2017г.... да, изминаха 6 месеца от предаването на апарата за ремонт и си казах, че явно няма да я бъде... кротко пуснах писмо до сервиза, че възнамерявам да си ползвам апаратчето и да го пратят обратно до мен с цената за диагностиката и каквото там им е коствало, но също така, че не се отказвам от ремонта и ако резервната част е поръчана ще си доплатя, когато пристигне. Отговор не ми върнаха, но си получих апаратчето.

Дотук отново бях добре (друг клиент може би не би издържал), НО !

Първо, че получих FZ1000 с напълно умряла батерия (да, китайска беше, но зарядното дори не я зарежда вече).... ок, една батерийка, сигурно от залежаване през месеците се е изтощила до изнемогване.
Второ - откривам, че повече от половината копчета на FZ1000 НЕ РАБОТЯТ и не мога вече да ползвам апаратчето... ето това е ЕДИНСТВЕНОТО нещо, което ме накара да си излея мъката.

Изпращам работещо апаратче за ремонт на дисплей, а след 6 месеца поддържане на надежда за отремонтиране с "чака за резервни части" го получавам неработещо, срещу цената за диагностика.

Отговори на това съобщение
 Re: Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: Twingo   
Дата:   23-06-17 00:51

марвес, сигурен ли си, че апаратът е точно твоя? Че така като чета, ме съмнява...

Отговори на това съобщение
 Re: Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: venciwideo   
Дата:   23-06-17 02:21

бе много мазохисти в тая тема, и така не разбрах защо още си носите техниката при тия?

Отговори на това съобщение
 Re: Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: nsirakov   
Дата:   23-06-17 05:27

Сега като чета това ми се иде да се ритна отзад

Миналата година ми се развали (залепна) блендата на Фуджи ф100... четох из форумите описанието на проблема, беше ясно какво е...

Апаратчето беше 2ра ръка, без гаранция... Единствените оторизирани за Фуджи, които намерих бяха ЛАС сервиз... Обадих им се, казах им къде е проблема... попитах ги колко струва частта и дали е има... Отгоровът беше - пращате го за ваша сметка по Еконт, + 25 лева за диагностика и"ще видим"... не пожелаха да ми кажат колко струва смяната на блендата.. (то колко ли може да струва една пластинка...)

След 8 лева за Еконт и 25 лева за диагностика на известен проблем, след 15 дена!!! ми се обадиха да ми кажат, че е повредена скачащата бленда, че нямат части ( тук вече имам дежа вю), че могат да поръчат но не знаят кога ще дойде частта... и че въпросната пластинка може да се смени, но върви комплект със загтвора и обектива - те били на практика една част, която можело само да се смени, не да се отремонтира... цената - над 500 лева за апаратче, за което съм дал около толкова...

Още при обаждането ми по телефона можеха да ми кажат: "Приятел, за този бъг на апарата, който Фуджи реши да оправя безплатно за гаранционните си апарати, извънгаранционно струва толкова и толкова, не си струва да го оправяш"... но не...

е пий една студена вода..уви

Та ЛАС Сервиз? - НИКОГА ПОВЕЧЕ

Отговори на това съобщение
 Re: Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: steeens   
Дата:   23-06-17 09:56

марвес, каква цена ти казаха за тая платка? Щото гледам, че я има в ebay и максимум до един месец е при теб. 110 долара е с доставката.
И би трябвало да не са отваряли апарата, защото платката е зад самия дисплей и това е лесна за достигане част...та ми е чудно как са успели да ти развалят апарата...[smilie22]

Ето и цялата процедура по разглобяването, можел си и сам да си смениш дисплея или платката.


Отговори на това съобщение
 Re: Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: zbonev   
Дата:   23-06-17 16:52

Колегата марвес преди доста ремонти сам си ги извършваше по спомени, но сега явно е решил да се довери на "професионалисти" и за съжаление изглежда не е случил на такива. Напълно го разбирам как се чувства в момента.



Публикацията е редактирана (23-06-17 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: dimidumi   
Дата:   23-06-17 18:04

Колега, след тези няколко случая, публично огласени, думата "професионалисти" няма еднаква тежест за всички в бранша...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: asahi   
Дата:   23-06-17 21:13

Чак мошеници - не. Но че са постъпили непрофесионално е факт.

Отговори на това съобщение
 Re: Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: fotograf123   
Дата:   23-06-17 23:30

И аз имам неприятни спомени от този сервиз ...


Отговори на това съобщение
 Re: Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: rminchev   
Дата:   24-06-17 14:01

Колеги смятам , че двоумението е излишно.Единственото правилно
решение е ползването услугите на сервиз Стемарк.Необяснимо как
дългодишни членове на ФФ не са потърсили услугите на Стефан.
Въпреки по далечната локация си заслужават усилията.

Отговори на това съобщение
 Re: Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: PeterPAN   
Дата:   27-06-17 21:38

Дубрутру, аз това от преди 10г Ви го разправях и на айм-сори пиусах никаква файда...

Единствения читав сервиз за айм-сори за сега е СТЕМАРК!

Отговори на това съобщение
 Re: Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: марвес   
Дата:   27-06-17 21:46

За СТЕМАРК е ясно, най-добрите в бранша! Но в случая бях наясно, че за Panasonic-а са необходими резервни части и не съм сигурен до колко ще е удобно на Сони сервиз да се сдобие с тях.

ЛАС Сервиз ми писаха, че резервните части вече са налични и им давам втори шанс да отремонтират апаратчето ми, ще пиша относно развръзката.

Отговори на това съобщение
 Re: Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: victory13   
Дата:   27-06-17 21:59

Покрай Sony апаратура на приятел занесох и моя JVC такава за ремонт в Стемарк... Оправиха всичко хората качествено и в срок [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: fotograf123   
Дата:   27-06-17 22:09

Стемарк [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: марвес   
Дата:   04-07-17 12:19

Последни новости около случая: FZ1000 е в мен, напълно функциониращ след смяна на дисплей и странен лентов кабел с много изводи и джвъчки по него. Приложена гаранция за ремонта. Всичко в реда на нещата на пръв поглед.

Отговори на това съобщение
 Re: Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: Fixt00l   
Дата:   15-10-22 12:43

И аз "изгорях" с FZ1000. Години наред имах високо мнение за сервиза...май са сменили подизпълнителя. Обаждам се аз - излезе, че техникът е подизпълнител. Обяснявам за какво става дума, че мина над месец...Той се чуди, че никой не ме е уведомил, че фотоапаратът не става, бил мокрен (как ли пък не), и дължа 36лв за диагностика?! Настояха да го пратят с МБМ експрес, имали договор, било по-евтино и за мен. Близо 11 лв...междувременно, Спиди искаха 4,38 лв за D750+2 обектива, изпратени от Профайлд. Хахаха...след много уговорки, казаха, че за транспорт няма да платя аз. Толкова се ядосах, че не огледах добре машинката. Прибирам се, и какво да видя...апаратът е бил нагънат като от първокласник, с натисната щипка, незатворен, направо зее...

https://i.ibb.co/NWFjdpv/viber-2022-10-13-17-11-00-669.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Лас Сервиз София - не ходете. Мошеници са.
Автор: ahead   
Дата:   15-10-22 13:19

Пусни сигнал в КЗП. Като не са си направили труда да го сглобят като хората, поне да им осигуриш разкарване и губене на време с бюрократични занимавки.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »