Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  27  28     всички  напред  последна
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   13-01-15 13:30

Понеже произлизам от род на инженери, така да се каже, които дейно са участвали в "конкурентната българска индустрия", засега ще си запазя смеха и ще подкана Сержи да даде примери, които да обсъдим. Очаквам първия му пример да е за безсмъртния телевизор Велико Търново на неговото село, който от 20 години си е загубил само 2 от цветовете, а капиталистическия му Самсунг се скапал за 2 години.

Много от днешните нещастия на българина могат да се обяснят елементарно - когато питаш ЗАЩО, просто погледни себе си. Пример - ЗАЩО в София има 10 линейки, а лекарите масово бягат на Запад? Поглеждаш себе си - опа - в края на месеца ти дават на ръка 1000лв, но по договор се водиш на 300 и случайно си забравил да си платиш осигуровките последните... 10 пъти.
ЗАЩО шефа ти плаща толкова малко, а пък той си е купил чисто нов Мерцедес(на изплащане, с личен кредит, донаден към ипотеката на апартамента му в Бояна)? Поглеждаш себе си - опа - час и половина обедна почивка, 5-6 15-минутки "за цигарка", 1 час чоплене на фейсбук и то деня свършил.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: laa4   
Дата:   13-01-15 13:32

NEXT,shans,from,BG 1878-1879,Year.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Alsand   
Дата:   13-01-15 13:39

Много се отклонихте от първоначалната тема. Въпросите бяха съвсем простички - как така с чувствата на едни хора, всеки може свободно да се гаври, както си иска, а по отношение на чувствата или по-скоро капризите на други хора, човек не може да си отвори устата. Защо в Европа можеш да се гавриш с всяка вяра, но нямаш право да правиш същото по отношение на обратните и тези принадлежащи към "третия пол". Че и вече ставаш длъжен да доставяш детето си на заниманията в училище, където да му промиват мозъка от ранна възраст, че няма такова нещо, като "мама" и "татко", а вече ще има е "родител 1" и "родител 2" и семействата не се състоят само от мъж и жена.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   13-01-15 13:41

rx, толкова са и били инженери [smilie18] [smilie18] [smilie18]

... съжалявам, но не сдържах смеха си [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: mlubomirov   
Дата:   13-01-15 13:53

Тук и в други теми гледам колко на сериозно гледате върху "глобалните" промени, политиката и самлюбието. Ако света около вас го приемате малко по весело, и не толкова на сериозно. Ако имахте шанса да разсширите мирогледа и гледате не само новини, а и дисковърър примерно :), може би света щеше да е по "чист".

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fraction   
Дата:   13-01-15 13:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   13-01-15 14:00

serjy показваш доста голяма слабост - преди я показа в аргументите си, сега я показваш и в характера си.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: J0R0   
Дата:   13-01-15 14:08

Сержи, виж за това си 100% прав - че пропагандата сега е сто пъти по-агресивна.
Преди беше само "Работническо дело" и една ТВ.
Сега освен Дума (наследника на Дело), БНТ 1 и 2, в същата антиевропейска посока бълва цялата медийна империя на Пеевски - десетки вестници, отделно "независимите" ДС доносници Тошев, Кеворк, Дмитрий... Алфа-Атака ТВ, двете седмици в комплект с Барека, скат, куп радиа и кабеларки, та за капак и Волгин от трибуната на Националното радио.
Разликата между преди и сега е че преди нямаше проевропейски настроени хора в медиите, те бяха само по лагерите.
Сега се чува тук таме и техния глас - най-вече из независимите интернет сайтове и във Фейсбук.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   13-01-15 14:29

Жоро, на обеднелият и мизерстващ работещ българин, много пропаганда не му трябва да за разбере, че в тази "нова" система явно нещо не е наред. че западните държави стават все по-богати, а ние все по-бедни. докато не започне разкриването на трайни заети работни места, държавата смело да подкрепя българския производител, нищо няма да се промени... не, ще се промени! България ще остане една буферна зона населена предимно с цигани и мюсюлмани и всякакви небългаро говорящи...

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   13-01-15 14:32

И държавата ще започне да прави неща когато....

а- дойде някакъв месия

б- народа разбере, че държавата е такава, каквато си я направи

г- когато спрем да си вадим душите един на друг и насочим погледа там където са проблемите

д- никога, щото дори да се породи някакво желание хората да промен държавата си, тези които ще го убият са много повече

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: chill   
Дата:   13-01-15 14:33

Де са фотките?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Alsand   
Дата:   13-01-15 14:34

А кой преценява, кое е "достойно за подигравка"? Ти ли? Християнството, което ни е дало писменост, духовност и култура и чиито видни представители, имащи отношение към България са светите братя Кирил и Методий и учениците им, св. Йоан Рилски, св. Георги Софийски и много други, според теб достойни ли са за подигравка?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fraction   
Дата:   13-01-15 14:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Saxon   
Дата:   13-01-15 14:38

Серж, кой мизерстващ българин? Оня ли, дето задръства хотелите в БГ и Гърция по празници и лятото е окупирал цялото гръцко крайборежие, та чак комшиите се принуждават да пускат БГ сервитьори и меню на български по таверните....
Да, и сега има мизерстващи хора, но пък по бай-тошово време почти всички бяха в мизерията, ама не им правеше впечатление, защото и комщиите им бяха на същото дередже.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   13-01-15 14:38

serjy как точно обеднява България?! Ти като ги говориш тия работи наизуст, оглеждал ли си се? Може да си беден ТИ по някаква причина - защото си некадърен, защото си нямал късмет в живота, защото ...... - но статистически България върви напред - много бавно, но върви - колкото и на комунистическите нихилисти да не им се иска. Е, да, когато твоите любимци дойдат на власт, дърпаме няколко години назад, но народа малко по малко почва да разбира откъде духа вятъра. За съжаление не бяхме толкова умен народ като Румънците да изгърмим като кучета някои хора за назидание на други, но все пак има прогрес.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   13-01-15 15:53

с кое върви напред? моля дай някакво доказателство, например, какво произвеждаме и изнасяме, ниво на безработица, ниво на образование и т.н.т... която искаш статистика дай!

само погледни демографския срив! България е загубила за две десетилиети 2 милиона души! това ли ти е прогреса? и продължава да губи! такива загуби България не е получила в нито една война досега! ти се вдигни от компа и се огледай! излез от софето, но отскочи до някое малко населено място, а не до Банско, и виж проспериращия "българин"! такива ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ пишете, че ми се повръща от вас [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: J0R0   
Дата:   13-01-15 16:01

Мизерстващият трудов българин трябва да направи две неща, защото иначе и Господ да слезе не може да му помогне.

1. Да си даде сметка срещу своя труд и продукт какво предлага насреща и доколко това което предлага е конкурентно на това дето другите страни предлагат - Китай, ЕС, САЩ, Русия и т.н. Не става с трици - маймуни.
(Прост и показателен пример е киселото мляко, цял свят го свързва с България, а Гърция ни измести и завзе световния пазар на кисело мляко. И за това не ни е виновен никой друг. Аз като отида в Гърция не мога да си отям на кисело мляко. Ти опитвал ли си го? Същото важи за квото се сетиш... изключение са качествените калашници и пречистения каптагон, ама там е съвсем друга работата :-)

2. Българинът да поиска сметка къде и за какво се харчат данъците му.
Почти по цял свят половината от труда ти отива в държавата (някъде и повече), но в белите държави ти връщат голяма част като инфраструктура, административно обслужване, образование, медицина и т.н.
И в това отношение никой не е виновен, че българина търпи крадците и не им търси сметка. Няма кой да свърши тая работа вместо него.
Гласуваме за откровени лъжци и крадци и после, ама деба тая лоша Европа дето не ни спасява, ами ни е оставила да ни грабят всякакви идиоти. Сякаш са дошли от луната или от техните държави най-малко. Сякаш те ни ги назначават, а не си ги избираме самите ние.

ПП. И България не ги е загубила тия 2 млн души. По последни данни те са най-големият инвеститор в България. Работят навън, където не ги крадат и пращат пари на роднините си тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   13-01-15 16:08

Нека обясним на Сержу по разбираем начин казаното, така, че той, неговия адаш и тези като него да го разберат:
Един бедняк всяка неделя гледал спортния тотализатор и си мечтаел - ех, господи, защо не ми дадеш да спечеля шестица от тотото
И така след много години една вечер на Господ му писнало и слязъл с един облак на земята и с ритник през вратата:
- Е па мръдни си тъпия мързелив гъз и върви пусни фиш в тотото бе да те ...!

Така и за работата, и за парите, и за прогреса - личен и на държавата. Свърши, Серго, моето момче, времето, в което държавата ти е една бащиния и все "държавата да даде" - запряташ ръкави и къртиш! С мрънкане ще си седиш в коптора.

И за твое свединие - с изключение на един период от три-четири години около 97, и смъртност, и продължителност на живота, и покупателна способност расте. Маргинално, но расте. Не расте достатъчно бързо, защото такива като теб вместо да запретнат ръкави и да работят здраво, да изградят бизнес или да ПОМОГНАТ като работници на бизнес, седят, мрънкат и плюят. И нали, всеки дето е успял е мафиот - правилото на балканеца...

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   13-01-15 16:15

rx, позволяваш си дирекни обиди към мен, вече няколко пъти, и ще помоля админите да те санкционират!

ако няма какво да кажеш по темата не говори глупости! нито ме знаеш нито ме познаваш! като гледам и снимки нямаш в профила... [smilie23]

Жоро, с теб в случая съм съгласен в голяма степен! НО, кажи как ще премахнем корупцията във високите етажи на властта? как? досега се вижда, че с гласуване не ства! армия няма за военен преврат, светните хора напускат страната... как?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   13-01-15 16:17

Къде съм си позволил да те обидя? С това, че казвам, че натъртваш вече няколко пъти откровени лъжи? На всичко отгоре само 5 реда по-нагоре обиждаш родителите ми и имаш наглостта да хленчиш... какво ли се занимавам с тебе...

обратно на темата:
http://offnews.bg/news/%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82-_12/%D0%A7%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B...
- Оказва се, чехите си имат и те един националист бетер като нашия [smilie5]



Публикацията е редактирана (13-01-15 16:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: m.djorov   
Дата:   13-01-15 16:27

Тия от 2000 в Нигерия ги отразиха колкото и миналата година когато над 150 ДЕЦА бяха убити в училище някъде в Пакистан. Почти всички държавни "лидери" на похода в Париж са на държави където затварят, бият, убиват журналисти и то самата държава, ама се изтипосали сега в подкрепа. Ай сиктир!

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   13-01-15 16:30

Лицемерието е голямо, но като гледам напоследък гугълските статистики, си е доста печелившо "да си Шарли" - яко сензация, яко гушане пада - и всеки се надпреварва с другия да преписва интервюта, да пуска сълзички... очаквам и в Ебей да се появи някое списание Шарли с "автентична капка кръв" за една камара пари - човещина, човещина, ама явно и парите се печелят с пълна пара :)

Едит - поправям "камара" с "голяма камара" http://www.ebay.fr/itm/CHARLIE-HEBDO-NUMERO-1177-DU-06-01-2015-/311247381199




Публикацията е редактирана (13-01-15 16:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fraction   
Дата:   13-01-15 16:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: ioana-foto   
Дата:   13-01-15 16:52

serjy , не си прав че по време на соца сме били добре , но си прав че и тая система е гнила и едни са по праведни от други. Европа ни има за европейци четвърто качество и плаща на марионетните ни правителства просто да подържат тук някакъв ред че да не се юрнем всички навън. Какво спира сегашното правителство да пусне референдум за задължителни избори,за електронно гласуване , да свика ВНС и да промени завинаги тази скапана конституция и да разгони бетониралите се съдии и прокурори ? По принцип могат да го направят но зависимостите им не им го позволяват. България не е тръгнала по добър път и само слепеца не го вижда това , кадърните и непокорните рано или късно емигрират , останалите са се вкопчили в държавната хранилка и цицат като за последно.

Знаете ли каква е разликата между соца и демокрацията в България....разликата е само в това че сега можеш да се махнеш от тук а тогава не даваха !

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: something   
Дата:   13-01-15 17:45

хич не е малка

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  27  28     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »