Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  25  26  27  28     всички  напред  последна
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   26-01-15 18:41

И колективната им памет ни помни с добро, заради едни решения които сме взимали преди повече от 60г. А защо всичко им се отдава и как от една пустиня се прави рай си има обяснения от хиляди години. Защо са мразени толкова, също.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-01-15 18:50

Горното мнение на шдфш... ми се струва доста логично на мен.
Евреите са уникални по своята същност.Закономерно е тая уникалност да я има и в посока на доброто и градивното,както и в деструктивното и престъпното.Науката и изкуството, такива каквито са в момента са дело на евреи,това няма как да се отрече.Нютон,Бор,Айнщайн,Александър Бел,Азимов, а в медицината са неизброими направо.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: шдфдшд   
Дата:   26-01-15 18:52

...оп-па!...с Нютон , по-полека!.....[smile]
...останалите - да...



Публикацията е редактирана (26-01-15 18:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   26-01-15 18:55

както казах безсмисленно е да се дават квалификации на народ, заради конкретни индивиди, изводите също, ще са грешни.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-01-15 19:05

Верно не бил евреин Нютон!Проверих,живял съм в заблуда дълги години :)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: nyamago   
Дата:   26-01-15 20:03

Ами сега?! Един от великаните на човечеството НЕ Е бил евреин - ужас![smilie10] Вярата, че ВСИЧКИ велики (добри и зли), навсякъде и винаги са били евреи - е пробита [smilie2] Какво ще правим? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: шдфдшд   
Дата:   26-01-15 20:20

...ми нищо ...ще вкарваме в чуждите уста думи , които не са казвали ,за да ги иронизираме и да се самолюбуваме , колко сме умни ние там в Лондон...

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-01-15 21:18

"Ами сега?! Един от великаните на човечеството НЕ Е бил евреин - ужас![smilie10] Вярата, че ВСИЧКИ велики (добри и зли), навсякъде и винаги са"

Недей да драматизираш, не ти отива. :)
Не съм имал предвид това,което изръси.
Но иначе-да,уважавам евреите.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: nyamago   
Дата:   26-01-15 23:31

Абе вие и двамата не ме разбрахте! [smilie2]

Искам да кажа: стига с това мазане на широки баданарки и общи знаменатели! Не визирам лично никой конкретно писал тук, а ширещата се тенденция да се рови около някого/нещо (напр. евреите) и с това да се обяснява всичко добро и лошо под слънето. И особено за лошото: давайте да го обесим / изгорим / да ги изпозастреляме - и всичко ще цъфне и върже...

Вярно е, уникален народ са евреите - но да ги оставим на мира, а?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Петрос   
Дата:   26-01-15 23:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   26-01-15 23:48

Понеже някой говори къде сме щели да бъдем без евреите, цитирайки (полувярно) определени светила в науката, да не забравяме, в тона на темата, че доооооста солиден принос в алгебрата, геометрията, физиката, астрономията и оптиката имат арабите. Ха сега де...

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-01-15 00:02

Верно е,арабите имат огромен принос.Араби,евреи, все семити.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   27-01-15 00:06

Хора всякакви - една сериозна част от знанията за полева и спешна медицина са благодарение на фашисти - японци и германци и техните доста потресаващи експерименти с хора. Но като се изгориш и отидеш в болница, се надяваш лекаря да ги е научил... та в тоя дух, на А. Айнщайн надали това, че е бил евреин му е помогнало да направи научната си кариера. Помага на тия дето скимтят за репарации...



Публикацията е редактирана (27-01-15 00:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Петрос   
Дата:   27-01-15 00:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-01-15 00:22

Да,бе.Германците не са чували за антибиотици,докато американците са ползвали пеницилин яко в окопите.Смъртността от инфекции на фронта е била масова.Това е мит,как нацистите развили медицината с изтезания на евреи.Ала-бала :)

Крайъгълните камъни в медицината са три- когато някой за пръв път е пренебрегнал страшния религиозен грях (в абсолютно всяка религия) и е разпрал труп,за да види какво има вътре.Второто знаково събитие е откритието на пеницилина и третото е рентгенът.



Публикацията е редактирана (27-01-15 00:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-01-15 00:24

Айде,от мен да мине и четвърти има-откритието на ваксините.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   27-01-15 00:25

fast_eyebrow приятелю, никой не говори за антибиотици, но няма да обяснявам - който иска - чете. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-01-15 00:58

Приятелю,да съм ги чел тия неща,колко да съм ги чел?Към 6-7 год.Че накрая и диплома ми дадоха за тях от медицинския университет в София :)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   27-01-15 01:03

Не знаех, че в МУ дават дипломи по история, но може и до там да са стигнали... но щом искаш да кръстосаме шпаги, нека е с изброени източници: http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJM199005173222006
ето ти тема за размисъл. Не всички знания, които сме получили идват от малки бели мишчици и би било най-малкото неуважително към страданието на хората, станали жертви на въпросните експерименти, да извъртаме очи от фактите - науката има своите тъмни страни, да не говорим ако се погледне малко по-назад в историята [beer]



Публикацията е редактирана (27-01-15 01:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-01-15 01:15

Дават разбира се.То с това те почват.Както и да е,измишльотините,че нацистите развили медицината до невиждани висоти след експерименти с пленници и "лагерници" са... измишльотини.Колкото Кашпировски е допринесъл в положителен смисъл,толкова и те.Просто некадърни садистични касапи.Които впрочем после са осъдени на т.нар. Докторски процес.Всъщност имат принос и той е,че след този процес се раждат първите етични правила за експеримент върху живи хора в медицината.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   27-01-15 01:18

Дадох ти жокер, останалото е от теб :) Можеш и сам да си направиш връзките, проследявайки референциите назад във времето дори от съвременните учебници. Това, което въпросните експерименти са дали не е "невиждана висота", а нещо, което просто в съвременния свят няма как да се повтори и свери експериментално. Да се надяваме никога повече. Ще ти дам още един жокер - почни от спешната медицина на проф. златарски и тръгни назад. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-01-15 01:36

Даде ми една голяма шитня,това ми даде.Те хората са ти го написали-Не може да се вярва на резултатите,защото методите на проучването са били неясни,съмнителни и сбъркани.Едно кръвно не са им мерили,даже.
Жокери ли ми даваш,бе[smilie18]
Хаха сладур,мен който трябва ме е изпитвал,оценил,и дал диплом."Шпаги" мога да "кръстосвам" на подобни теми само с експерти в тая сфера,какъвто съм и аз.Отдавна съм се научил да не споря по медицински теми и лекарствени въпроси с немедицински специалисти или пациенти.Коства ми много загубени напразно нерви и време.
И резултати и следствия от нацистките "проучвания" няма ни в един учебник,не съвременен,ми никакъв,защото просто не отговарят на стандартите за провеждане на медицински проучвания,т.е. те нямат медицинска стойност.И да, могат да се повторят експериментално (какъвто и смисъл да влагаш в това понятие) и то с голяма точност на резултати и конкретика,без да се увреди ничие здраве.
А проф. Златарски го познавах лично.Но не ми е преподавал.



Публикацията е редактирана (27-01-15 01:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   27-01-15 01:46

Преди време от устата на един израелски(!) лектор изтече признанието, че има някои неща, които искаме или не са незаменими знания. Една от емблематичните фрази, които каза беше - In the end, there is no such verb as "to unknow". Явно дори те могат да го признаят, но ти - не - ти си по-велик :) Айде, лека вечер.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Alsand   
Дата:   27-01-15 10:14

Аз съм последният човек тук, който може да бъде обвинен в антисемитизъм. Най-малкото защото прабаба по майчина линия е била еврейка, което по техните закони би трябвало и мен да ме прави такъв. Обаче има неща, които са исторически факти и точно тях коментирам аз и то напълно безпристрастно. Писнало ми е от лозунги и клишета. Нещата трябва да се назовават такива, каквито са...в Европа вече няма как, защото имаме диктатура на "политическата коректност", която е път към възраждане на тоталитаризма.

Искам пак да се върна на остновния въпрос:

Нормално ли е да бъдеш арестуван за пост във фейсбук, в който се шегуваш, че на шествието в Париж си се почувствал: "Шарли Кулибали"? Искам да ми го обясни някой защитник на "Свободата на словото", който се чувства Азис...аааа пардон - Шарли.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: e-mil   
Дата:   27-01-15 10:43

Автор: fast_eyebrow
Дата: 27-01-15 00:22
"Да,бе.Германците не са чували за антибиотици,докато американците са ползвали пеницилин яко..."


Е, айде сега. Знаем, че си фармацефт, но ако немците не са чували за антибиотици, то ние откъде сме чули за Робърт Кох? [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  25  26  27  28     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »