Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  27  28     всички  напред  последна
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   20-01-15 13:01

ctpahho в природата права и мечти няма - има 8 милиарда биологични единици, наречени хомо сапиенс и въпросните "права" са разделени на това число. Или ти смяташ, че Земята е безкрайна, както ресурсите й? И не само чисто природните ресурси - всяка биологична популация има граница на пренасищане И сама по себе си - т.е. самото съществуване на тази бройка индивиди пречи на самите тях. Сори, ама сме на противоположни мнения - правото на всеки човек да живее е едно, и е, разбира се, гарантирано от закона и обществото, но правото на бактериален тип размножаване според мен е вредно и трябва да бъде ограничено. Предварително благодаря за критиката за моето мнение, но ще я игнорирам, така, че не си прави труда :)

falcon, за момента всички хора, стъпили на твърда почва извън земната, са прекарали по-малко от ден там, така, че за съжаление сценария, който визираш, надали ще се случи в нашия живот. Говорейки за свръхпопулация, може би ще ти е интересно да прочетеш, че един от основните проблеми за мисия на Марс, за който умуват е как можеш да сложиш 5-10 човека в една стая 3 на 3 метра за 2 и кусур години без на поне един от тях да му падне пердето и да изтрепе другите :) Вярно е, че хората сме "над" животните, но за нас важат същите природни правила, които важат за една колония бактерии, поставена в петри.



Публикацията е редактирана (20-01-15 13:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fraction   
Дата:   20-01-15 13:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: ctpahho   
Дата:   20-01-15 13:12

Не очаквай критика. Това са си твоите разбирания и ти както всеки друг от тези 8 млрд души имаш право да мечтаеш.
Е, ти мечтаеш за апокалипсис или нещо с подобна унищожителна сила. Земята далеч не се е задъхала толкова колкото си мислиш.
Преди 500 години в Шотландия семействата са раждали по 20-30, та дори ако си направиш труда да прочетеш биографията и родословното дърво на рода Уркхарт ще попаднеш на числото 36 деца. И е действал естествения подбор. По същия начин сега действа и в Африка на много места, и в Азия на много места, и в Латинска Америка на много места, та и в гетата на България.
Иначе тези работи за които явно си се заинтригувал и на мене си минавали през главата, но с пътуването насам натам установявам, че И това е чиста проба медийна ПРОПАГАНДА и МАНИПУЛАЦИЯ с цел регулиране на световната икономика.
Вероятно си мечтаеш и за разрешение на "проблема" в стил Дан Браун.
Хех.[smilie18]

Поздрави

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: ctpahho   
Дата:   20-01-15 13:19

https://www.youtube.com/watch?v=pJQPHYdQvHg

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   20-01-15 13:34

Знаеш ли каква е средната продължителност на живота "преди 500 години" и сега? Особено ако заговорим и за детската смъртност тогава и сега? Или викаш, няма никакво значение от 40% детска смъртност и под 10% такава, и средна продължителност 30-тина години и средна такава 60...

В страната на тия брадатите от клипчето от години се опитват да решат проблема с бактериалното размножаване - пробват кастрации, кампании, презервативи, али-бали... и се оказва, че ОБРАЗОВАНИТЕ индийки не искат да снасят по 10-15. Значи е въпрос просто на акъл да знаеш, че е по-добре 1-2, но отгледани добре, отколкото поредните 10 просячета, чиято грижа не можеш да си позволиш. Затова сега са заложили на образование на младите момичета. Общо взето, образованието решава доста от проблемите, които засяга тази тема. Оттам и да ти кажа - за мене the essence of life is progress - и то - научния прогрес. А науката не става с правене на чавета - става с интелигентни, високообразовани, амбициозни, надъхани хора - от които, междувпрочем, са и въпросния 1%, които държат повече богатство от останалите 99% :)

Само в добавка ще кажа, че цената на човешкия живот не е еднаква и дори ти самата вероятно би се отметнал от думите си горе в някои случаи - примерно каква за теб е цената на живота на малкото сатрапче, което дадоха във видео как реже главата на някакъв человек без да му мигне окото. Какъв ли ще иска да стане като порастне? Полицай, лекар, космонавт? Би ли го приел за твой съсед като порастне? Или се надяваш главата му да попадне в траекторията на някой куршум преди да "емигрира" през Резово? Just asking...

П.П. Европа няма този проблем, поне не в голяма степен. Имат го тия, дето така или иначе им е тясна чергата...



Публикацията е редактирана (20-01-15 13:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fraction   
Дата:   20-01-15 13:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   20-01-15 13:42

fraction [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: ctpahho   
Дата:   20-01-15 14:13

С коментара за малкото "сатрапче" навлизаме в тема която е дълбоко конспиративна. Лично според мен това не се е случвало, клипа е плод на кинематографичен екип. Както и според мен Ислямска държава съществува само като плод на САЩ, НАТО и Израел и цялата политика на тези три общности за последните 25-30 години е с цел подготовка и създаване на тази "държава".
Както и случилото се в Париж е плод отново на тях.
Както и случилото се на 11/09.

Разбира се, думите си няма как да ги подкрепя, но ми е достатъчно, че имам право на своя ум и това какво да мисля.

И да. Радвам се, че не гледам телевизия от, вече 5 години.
Живота е много по-цветен, надъхващ, разпилян, ексцентричен, свободен, неограничен без готовата смляна храна от синия екран.

Говоря си с всякакви хора тук, в Индия. И с бедни, и с богати. Прави ми впечатление добротата им и желанието за взаимопомощ. И се чудя, защо, мамка му, в една България където хората живеят толкова по-добре агресията и желанието за смърт и апокалипсиси набира такава скорост?

От храната ли?
От вестниците ли?
От телевизията ли?
От водата ли?

Мислете, бре хора ;) Не попивайте всичко през медиите

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   20-01-15 14:20

Защо не ги питаш тия хора, бедните и богатите, защо се получава така, че там до лъскавия 5 звезден хотел на местния Цар Киро, има наредени коптори, в които живеят в тотална мизерия хорицата? Не ми е далечна мечта да ги стигаме индийците - нито на манталитет, нито на демографско положение, нито на икономическо такова.

П.П. Бия те по негледане на телевизия. Това прави ли ме по-информиран от теб? В моята къща телевизор няма от ~2000-та година. Дори като ми се обадиха приятели на 11 септември, нямах възможност да следя "на живо" падането на двете кули :)

А "апокалиптичните сценарии" са неща, отдавна известни на науката. Какво общо има това с народа? Да ти кажа и тука нискочелите мангали и чалгари всеки ден щракат с пръсти по чалготеките и се радват на макс от живота :) Сигурно от тях трябва да се учим? :) Преди години в разгара на кризата, бях в Гърция и на една стена имаше написано с черна боя - fuck the crisis, let's dance [smilie8]



Публикацията е редактирана (20-01-15 14:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: shamelessEyes   
Дата:   20-01-15 14:35

На мен ми се иска и аз да кажа нещо , ама се притеснявам да не се притесня [smile] ..

Дайде да разведрим малко темата като поговориме за това как ще се забавляваме оттук нататък. Имаме си Шоумени .. ама и те едни смели такива .. пък и умни :))) добре че не всички са таквиа де

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: J0R0   
Дата:   20-01-15 14:55

Автор: rx
Друга истина е, че именно дедите на сегашните богаташи превърнаха два континента от света в помийна яма с властващи главорези и военни хунти


Ми не, не е истина.
Евтина пропаганда е.
Ще дам пример с Лаос, че още са ми пресни впечатленията.
Бил е френска колония.
Днес е разсипан от 40 години комунизъм.
И ако има нещо, което да се подава все още изпод руините на тая бедна държавица, това са останките от френското и минало.
Пътища, мостове, пристанища по Меконг, комуникации, архитектура и култура.
Луанг Прабанг, старата столица от френско време, която е под егидата на Юнеско е красив град, за разлика от новия Виентян.
Тъй че лошите империалисти както са вземали от колониите, така са и давали - цивилизация, култура, пътища, комуникации, архитектура и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: lalusha   
Дата:   20-01-15 15:06

А не смяташ ли JORO,че тази цивилизация, култура, пътища, които са оставили колонизаторите са били с мисълта , че ще векуват по тези земи и че ще експлоатират богатствата и народите им.
Обаче историята е решила друго:)


Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   20-01-15 15:17

Викаш давали с пълни шепи... и индийците, викаш, са им подарили на англичаните всичкото си злато за благодарност, нали? Не, че нещо, ама колкото е пропаганда за "империализма", толкоз и за "комунизма". Не за всичко по света е виновен комунизъма, Жоро. Даже не е виновен, че ние сме овчи народ и сме го търпяли 70 години.



Публикацията е редактирана (20-01-15 15:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: J0R0   
Дата:   20-01-15 15:18

Ми не знам Лаос какви богатства има толкова за "експлоатация".
Не съм чул нито за злато, диаманти, нефт или друго нещо ценно, което може да се вземе и отнесе.
Да, със сигурност франсетата са строили нещата с мисълта на тях да им е удобно и да им е красиво.
Но в крайна сметка това е цивилизацията - едни по-развити народи построяват нещо, което после го ползват всички.
То и тук по нашите земи траки и римляни са строили пътища, мостове и крепости за да ги използват те. Но ето на, вече хилядолетия други хора ги използват и това не е лошо.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fraction   
Дата:   20-01-15 15:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: J0R0   
Дата:   20-01-15 15:26

Не бе, нямам никакво намерение да обличам колониалната система в бяло, искам само да кажа, че нещата не са толкова едностранни, колкото в соц учебниците.
Грабили са, да. Но също са и давали, строили са, култивирали са.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   20-01-15 15:31

сещам се за една статия на National Geographic за това как големите държави, чрез "дипломация" разсипват държавите, насаждат военни конфликти и в пушилката нефтените корпорации изнасят петролеца без особен контрол. шапка им свалям за такива статии, жалко, че някои хора гледат да не четат такива неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: nyamago   
Дата:   20-01-15 16:13

. > Не бе, нямам никакво намерение да обличам колониалната система в
. > бяло, искам само да кажа, че нещата не са толкова едностранни, колкото
. > в соц учебниците. Грабили са, да. Но също са и давали,
. > строили са, култивирали са.

Да, така е. И турците са давали, строили и култивирали по нашите земи. И Съветският Съюз го правеше.

Добрият стопанин не само си дои кравата, но си я храни, реши, чисти и л@йната. И я води на бик, за нейно удоволствие и своя полза. Така правят (почти) всички колонизатори - и нео-колонизатори. И американците, яростно-антиколониална нация, го правят (почти) навсякъде.

Нищо лошо.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   20-01-15 16:14

С две думи - добре, че нямаме нефт... щяха и нас да ни демократизират набързо :)

^ Преди няколко години гледах някакъв американски филм за историята на Исляма. Беше доста интересен до момента, в който изложиха тезата, че Османската империя била минала през Босфора, рииш ли, да донесе културата си, да ни дари просвета, науката, знанията си, а ние, някви европейски варвари и диваци, сме били възпряли тази благодат...



Публикацията е редактирана (20-01-15 16:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   20-01-15 16:14


https://photo-forum.net/static/forum/2015-01/yeor7210.JPG


http://www.damnpicz.com/wp-content/uploads/2013/02/l-32-e1360699674239.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: nyamago   
Дата:   20-01-15 16:18

> С две думи - добре, че нямаме нефт... щяха и нас да ни демократизират набързо...

В светлината на горната метафора с кравата: нас по-малко ни доят, че не сме най-млекодайни; повечко ни "водят на бик" [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   20-01-15 16:21

Напротив, жалко че нямаме нефт. Така или иначе си имаме география, дето ни е.... майката здраво през вековете, поне с нефт щяхме да сме по-щастливо оправени, сега сме само последното[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   20-01-15 16:21

Споко, казват, че след първия път не боляло [smilie5] 500 години сме изтраяли, повече отколкото е цялата история на бика

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: J0R0   
Дата:   20-01-15 16:58

С Османската империя и СССР нещата стоят малко по по-друг начин.
Защото са едни от малкото случаи в които по-неразвити държави колонизират по-развити.
Германия (Източна) - колония на СССР.
Смешно е, на какво да ги научат.
Изнесли заводите на Контакс и Лайка в Русия, вместо да развият, съсипали технологиите - и какво, да научат да учат германците как се правят обективи :) Или лекарства, или салами или коли...

Америка също е частен случай.
Освен Хавай, не знам кои територии е колонизирала, не се сещам.
За сметка на това самата тя е Британско-френска колония около три века.
Австралия - също, май и до днес имат някакви взаимоотношения с Великобритания.

Абе, има огромно значение кой ти е колонизатора.
Норвегия и тя е била 5 века под шведско робство. Почти по същото време като нас.
Ама къде е Норвегия, къде сме ние.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: itilien   
Дата:   20-01-15 17:40

Хубаво де, ами половин Африка като е била френска и незнам още чия колония, що не са цъфнали все още?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  27  28     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »