Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  27  28     всички  напред  последна
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: kirilius   
Дата:   14-01-15 19:53

http://bit.ly/1zcKEvT

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   14-01-15 20:27

Да, да, търсил съм - нещо като разлика се вижда - почти от земята до небето и малко повече. Ама то нормално - не хапеш там от където текат париците, нали така...

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Slivenski   
Дата:   14-01-15 22:13

Ей, бахмааму! Сега прочетох, че има над 50 опита да се трейдмарква... да се патентова, тъй да се каже, фразата ЖЕ СУИ ШАРЛИ... Тия хора срам нямат!... [smilie23] [smilie11]


източник: http://www.bbc.com

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Alsand   
Дата:   15-01-15 09:20

Повечето пишещи тук или са много тъпи или са просто лицемери или и двете. Да ви е честита "свободата на словото" - шегуваш ли се с "Шарли" - държавен терор срещу шегаджията. Честита ви свобода:

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1383255

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: J0R0   
Дата:   15-01-15 09:40

Шега и заплаха, шега и насаждане на омраза са различни неща. Прочети и нашата Конституция и там ги има обяснени тия неща. И в НПК ги има, нито са новост, нито са отсега. И при бай Тошо ги имаше подобни текстове.
Май във всяка държава ги има.
Не можеш да псуваш полицаи или да заплашваш хората с убийство или да възхваляваш убийството и това да минава като свбода на словото.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Alsand   
Дата:   15-01-15 09:43

J0R0, Този комик беше арестуван, заради пост във фейсбук, в който няма абсолютно нищо скандално. Това нормално ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   15-01-15 09:50

ето съвременната политика как се прави:
https://www.youtube.com/watch?v=QcE5aDTszrY

който не блее го коляме, нищо лично [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: J0R0   
Дата:   15-01-15 09:53

Ми не знам какъв му е бил поста, ако се е гаврил с жертвите е нормално. Защото обществото е чувствително на тая тема. Все пак не вярвам да го екзекутират. Както съдия Димитър Попов, който после стана премиер на България, издаде смъртна присъда на младеж изгаврил се със смъртта на Людмила. И беше разстрелян младежа.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Alsand   
Дата:   15-01-15 10:01

Ето, какво е написал. Няма никаква гавра с нищо:

"Какво мога да кажа след този исторически поход ... Легендарно! Вълшебен момент, равен на Големия взрив, създал Вселената! .. Или, в по-малък мащаб, сравним с коронацията на Версенжеторикс. Сега съм най-накрая у дома. Що се отнася до мен, да знаете, че днес се чувствам Шарли Кулибали."

И не разбирам - защо едни да имат право да се гаврят с всеки и всичко, а никой да няма право да им се подиграва? Това си е двоен аршин, ама в най-чист вид.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   15-01-15 10:02

Жоро, защо всеки път когато има критика към сегашния строй се вядят някакви доводи отпреди десетки години при строй който отхвърлихме? като критиките които отправяме всъщност са същите които отправях и към комунизма, но сега получавам такъв "яростен" отпор от "демократите", че се чудя тази демокрация не е ли по-тоталитарна от комунизма?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Alsand   
Дата:   15-01-15 10:06

kirilius, с тези твои лакъдрии хич не си убедителен. Било им вродено и по тази причина, никой нямал право да се подиграва на обратните. Напротив - ще се подигравам на всеки, който нагло се опитва да ми казва, какво мога да говоря и какво не мога, защото на него не му било харесвало. След като си тръгнал да се подиграваш на останалите, ще търпиш и техните подигравки спрямо теб.

А иначе и на педофилите, тяхното отклонение им е вродено и на содомистите им е вродено, че и на канибалите им е вродено - трябва ли да ги приемаме за нормални и да наречем сексуалното им отклонение - "ориентация"?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   15-01-15 10:14

J0R0 в такъв случай станалото в Париж е напълно нормално по твоята логика:
- Казано/нарисувано е нещо, с което са се "гаврили" с Мохамед
- Засегнати са съответните хора достатъчно дълбоко
- Приложили са "законите" по тяхните виждания

Проблема е кой ще определи дали едно твое изказване е шега, карикатура, искрено твое лично мнение или израз на омраза и намерение да направиш нещо. Това си е лицемерие тяхното в най-гнусна форма - не може гаврата с едни да се толерира и дори насърчава, а гаврата с други, видиш ли, наранявала чувствата им. Ами не всички харесват негрите - както не всички харесват руси или пък къдрави жени. Аз пък не харесвам синеоки - това е мое мнение и никой няма право да ме вкарва в неговото виждане за морал. Особено когато този някой е колил и бесил в промишлени количества същие тия негри ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Alsand   
Дата:   15-01-15 10:27

И ако това не е долнопробна простащина. Само малоумници и идиоти могат да се отъждествяват с "Шарли". Джордж Клуни даже се бил абонирал за това:

"Първото издание на "Шарли ебдо" след нападението над редакцията на вестника в Париж не остана настрана от скандалната сатира, публикувайки образи на плачещия пророк Мохамед, мастурбираща монахиня и папата, облечен като бос на мафията."

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   15-01-15 10:45

"папата, облечен като бос на мафията" ми хареса [smilie18]
абе да не би собственика на тоя западнал вестник, изправен пред невъзможността да съкрати тоя-оня, от работниците дето не вършат никаква работа, да е надянал качулката и да е прочистил персонала. сега всичко върви на 6, останалия персонал е свъх мотивиран, тиража расте, политиците го подкрепят, че имат нов силен аргумент за затягане на дисциплината и идеологията...абе само плюсове! обаче, арабите какво печелят от това не се сещам?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: 5co   
Дата:   15-01-15 10:53

Печели Путин, че се вдигнаха акциите на Льопен. Тя е негов човек и е против санкциите. Нищо чудно да спечели следващите избори.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   15-01-15 10:55

serjy и аз това се замислих - ще ти тежат там на съвестта няколко калпака, ама пък от няколко десетки хиляди броя да скочиш на няколко милиона - парите не миришат. Пък и сега както колегата каза, търговската марка Аз съм Шарли, току виж открият кафене При Шарли-то, марка дрехи, парфюм с миризма на вестникарско мастило...

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Gecata   
Дата:   15-01-15 11:08

Печели Льопен щото е против санкциите...., че той и Оланд още на 5.01 обяви, че Франция ще свали санкциите от Русия!
С тоз атентат не го ли вкараха отново в "правия път" ?!

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   15-01-15 11:16

я раздухайте малко повече как Путин печели от атентата, че ми стана интересно? и каква е връзката между това клане и санкциите?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   15-01-15 11:25

Теории на конспирациите бол. Имаше лицемерие и то не беше от страна на онези участници, които съгласно своето убеждение са считали извършеното за категорично неоправдан насилствен акт. Лицемерие може да се припише на политиците взели участие и използвали тази чисто човешка трагедия за пореден път. Извън всичко това тя си беше наистина чисто човешка трагедия- няколко души загубиха живота си заради мнението си, независимо дали са били прави да сътворят тези карикатури от морална и законова гледна точка. Така, че темата няма нужда да се превръща в място за нападки и обиди, нсеки си има мнение, както си има и задник..нищо няма да последва, нито може да се направи, дори да се разкрие нова успешно проведена конспирация зад всичко това..само ще продуцира поредното джавкане и хващане за гушата на хора, които нямат реална власт да спрат или променят тази или други конспирации. Може би автора трябва да помисли дали да не затвори вече темата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: victory13   
Дата:   15-01-15 13:58

сержи, възхитен съм от гениалната ви мисъл [cool]
спокойно може да си "поръчате" половината от родата, а защо не и жената... така целия апартамент ще е твой [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   15-01-15 14:00

съжалявам, но не изповядвам евроатлантическите ви лицемерни "ценности"...аз съм просто човек с добро сърце [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fraction   
Дата:   15-01-15 14:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: victory13   
Дата:   15-01-15 14:11

"...аз съм просто човек с добро сърце" [cool]

серж, подсети ме за Кръстникът [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: boxer   
Дата:   15-01-15 15:35

Мен ме подсети за това
Аз не съм комунист и никога няма да бъда, аз не съм терорист и никога няма да бъда, аз съм просто човек
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   15-01-15 15:55

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  27  28     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »