Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  27  28     всички  напред  последна
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: мара   
Дата:   13-01-15 18:31

сигурно ако не ме мързеше и не вярвах, че ще има какъвто и да било смисъл, щях да напиша пос като първия - на алсанд.
е, не го написах, не прочетох и следващите. няма смисъл.

светът е скапано място, но пък никога преди в нашта, "западна" цивилизация, не се е плюскало толкова много. дето се вика - ние нямаме право да се оплакваме. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: itilien   
Дата:   13-01-15 18:35

маро, плюскали са, ама не всички :) Богаташите винаги са плюскали много :)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: мара   
Дата:   13-01-15 18:44

ами ся средната класа е богата...откъм ядене. и ганю балкански, дето е все беден и плаче - и той оди дебел.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: SameButDifferent   
Дата:   13-01-15 19:40

Alsand, няма проблем, че ти не споделяш мнението на хората, които бяха на шествието. Имаш свои възгледи и имаш свободата да ги изразиш. Но не разбирам защо ти се струва лицемерие фактът, че около 5 милиона души са отишли по собствено желание на шествие, което е в подкрепа на ценностната им система.


Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   13-01-15 20:55

ето за това става въпрос: Камерън иска забрана на Snapchat и WhatsApp
да живее свободното слово!!! и хоп, нови забрани [smilie23]

така ли ще спрат тероризма? ха-ха-ха...

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Valentin4000   
Дата:   13-01-15 20:56

Поздравления за Alsand, най-накрая някой с трезвен и обективен поглед върху нещата.Много правилно казано:

Alsand:
"Мисля, че не е чак толкова сложна. Проблемът е, че аршините са различни и меренето с тях става на тъмно - зад гърба на хората."

Айде, живи и здрави :)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: sherbit   
Дата:   13-01-15 21:31

Съмнява ме някой да е чувал за Шарли преди събитията. С ледена кофа заливахте ли се Шарлита?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: chukov   
Дата:   13-01-15 21:59

serjy

не се учудвай изобщо.
Когато американците решат да ти отнемат някоя исконна свобода действат по тоя сценарий. Атентат и после в името на сигурността се съгласяваш да те подслушват, наблюдават, следят и прочее.

В момента в щатите могат да те арестуват по подзрение в тероризъм. Дори не е необходимо това да се доказва. И после говорим за нарушаване на исконни права. Хайде стига. Ония в близкия изток поне не твърдят, че ги имаш тия права.


Миналата седмица в банката ме накараха да подпиша декларация, че не съм американски гражданин, че нямам задължения към данъчната система на САЩ. И това за откриване на елементарна разплащателна сметка ??????

Отделна бланка ми връчиха да подпиша [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: kirilius   
Дата:   13-01-15 22:05

Чуков, това, дето си го подписал, най-вероятно е заради FATCA: http://en.wikipedia.org/wiki/Foreign_Account_Tax_Compliance_Act


Нищо общо с обсъжаното в темата. Американското правителство е сключило спогодба с повечето правителства в света, така че амарикански граждани да не могат (лесно) да си крият доходите в чужбина и да избягват данъци.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: victory13   
Дата:   13-01-15 22:22

глелдам пролетарския дух и червенокожата идея бодро шестват и в тая тема [cool]
пък все потиснати, онеправдани и неразбрани [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: мара   
Дата:   13-01-15 22:27

Автор: SameButDifferent
Дата: 13-01-15 19:40

Alsand, няма проблем, че ти не споделяш мнението на хората, които бяха на шествието. Имаш свои възгледи и имаш свободата да ги изразиш. Но не разбирам защо ти се струва лицемерие фактът, че около 5 милиона души са отишли по собствено желание на шествие, което е в подкрепа на ценностната им система.



лецемерието обикновено не е насила, а по собствено желание [smilie18]

много често се бърка с други неща. дося не съм видяла един лицемер, който да си го е признал публично, а огромната част даже не знаят, че са такива.
Л-И-Ц-Е М-Е-Р и-е - това всъщност е синоним на самоценсуриране, ма в чисто отрицателен смисъл [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: SameButDifferent   
Дата:   13-01-15 22:46

Е, друго си е митинг под команда. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: pachok   
Дата:   14-01-15 00:39

Да Европа е едно от най-добрите места за живеене! Да тероризмът е нещо жалко, нещо долно и няма място в съвременния свят.
Омразата обаче скъпи приятели ражда омраза! Някой ще ми обясни ли какво точно очаквате след подобни карикатури и подигравки? Да се подобрят така или иначе обтегнатите отношения между едните и другите и това при положение, че първата публикация в Датски вестник на въпросните, е довела до уволнения на редактори, изтегляне на посланници,протести и горене на знамена??? Е няма как да стане, няма как да излезе нещо добро от цялата тази работата!!!
Логиката на нещата води до там, че ще се случи нещо лошо, в случея много лошо. И ако тук в Европа-та подобен тип подигравки и провокации, се смятат за нещо нормално, това далеч не означава, че по-неукият, необразован, но в същото време далеч по-вярващ поклонник на исляма ще ги възприеме по същия начин. Различни хора, различни идеали. И простете ми но аршинът наистина е двоен, огледайте се малко. Големите (най-вече Америка) си правят каквото си искат (по-скоро каквото им е изгодно) и всичко остава незабелязано, а отвърне ли им някой целият свят настръхва. Не одобрявам тероризма, но не одобрявам и публикациите във въпросния вестник, трябва да има някакви морални граници. Като не можеш да помогнеш за решаването на даден проблем, поне не пречи и не обтягай обстановката допълнително, виждате до какво се стигна и това е най-малкото, последствията за идните години ще са десетократно по-големи.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: ZENON   
Дата:   14-01-15 01:21

Начи, ако нещо не ти изнася, или си биеш камшика към страната ти ориджин, или си траеш, щот си чужд, ако ще и пето поколение чалмар да си. Друг е въпроса защо такива примати са на стария континент и еврозелките тепърва ще ядат дървения. Всички високопарни разсъждения и упражнения в словоблудство и пубертетско остроумие в жонглирането с фрази и думи заминава в канала, когато някой иска да те е*бе в собствената ти къща

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: mihalo   
Дата:   14-01-15 03:26

Прочетох си съвестно всичко! Очевидно, умни хора ги вълнува тая тема. Опитвам се да намеря някакво единство, покрай разногласията... Някой, някаква идея? Ще е полезна, мисля! Аз, още нямам какво съществено да кажа така, че... Някой, някаква идея?
Моля!


Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: EvaJor   
Дата:   14-01-15 08:09

Добре де, нали точно това е свободата на словото- да напишат/ публикуват това, което мислят и чувстват. Ако трябваше да пишат колко добри и миролюбиви са мюсюлманите и как ислямът е един невероятен начин да прекарваш времето си, колко прозорлив е пророкът и т.н., и т.н. - то за каква свобода говорим тогава?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: EvaJor   
Дата:   14-01-15 08:12

Аз се чудя каква на практика беше целта на този атентат? Просто отмъщение ми се вижда съвсем елементарно....Няма да предизвикат съчувствие, няма да спрат разпространението на карикатурите- напротив - който не беше чувал за тях, и той се запозна със съдържанието им, няма да се признае ИД, най-вероятно ще се затегнат мерките, свързани с мигрантите.....Да, създаде се хаос и страх, но и това ще мине за три дни?
Каква е целта тогава?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   14-01-15 08:15

Ми бързат хората да отидат при девиците дето ги чакат на оня свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   14-01-15 08:19

не! щом запада е по-силният и по-умният, и по-моралният от двете страни в спора, логично е да подаде ръка, да помага и насърчава развитието на по-бедния, по-неукия, по-заблудения, нали сме християни! нали такива са "ценностите" им? а не да търси провокацията и изгодата по най-долен и лицемерен начин. или ценностите са два вида, едните за параван и заблуда, а другите - същинскнските са за ограбване, подчиняване и ликвидиране на всякаква конкуренция, както икономическа така и политическа и морална.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fraction   
Дата:   14-01-15 08:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: EvaJor   
Дата:   14-01-15 08:33

Западът достатъчно помага на по-бедните и онеправданите- има градове в Белгия и Нидерландия например, където три от всеки пет деца в училище не са с белгийски или нидерландски произход. И хич не живеят зле- справка -нашите роми в Гент. Друг е въпросът защо го прави, но така или иначе е много желан мигрантски ареал.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   14-01-15 08:43

абе, арабелитре какви блага ви отнеха [smilie18] при тях е петрола, не са сила като Русия за да спрат набезите и затова са в това жалко положение, във война, на ръба на оцеляването, само за да може така ценните им ресурси да заминават при "благородния" западняк за без пари. не една и две държави бяха разсипани по една и съща схема, а след това най-лицемерно им се предлага "хуманитарна" помощ.... и пак да питам, нали сме християни? какво в поведението на запада спрамо изтока има характер на християнска ценност? кое?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: мара   
Дата:   14-01-15 08:44

въх, ма божкеееейййй...
м/у черното и бялото е пълно с нюанси.
и сержи, и фракшън са еднакво близо и еднакво далеч от истината. системата на свинските черва в геополитиката няма да се разплете хич никога.

причините и поводите са различни неща и първите са дълбоко вкоренени в самото същество на човека и цивилизацията. глобализацията и техничвския прогрес само подпомагат първобитното човешко съзнание в стремежа към хегемония и задоволяване на алчността.
както и в ред други дивотии - като верския фанатизъм.
чудна картинка!!!

едно кълбо от оплетени змии.
мераците за налагане на модус вивенди от страна на т.нар. цивилизован западен свят водят до чудовищни опити за търсене на отпор. агресивното мисионерстване в по-ранен етап е положило едни добри основи за конфликт.
и те така...всички са еднакво криви. целият тоя богат запад е стъпил в/у суровините, даденостите и работната ръка на бедния останал свят.

чудната каша от талибанско-муджахидинси изродии е забъркана от имперските интереси на големите имперски сили - русия/сащ. купища гхлупости пък са заформени от колониализма по-рано...башкЪ идиотските религиозни изцепки във всякакви посоки. оправия няма.

сега всички ние сме вътре в л.йната.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: мара   
Дата:   14-01-15 08:46

п.п. русия също спокойно може да се причисли към т.нар. западен свят. поне наполовина...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   14-01-15 08:49

естествено! Русия си я треска манията за величие не по-малко от америкацните. лошото е, че ние лижем гъза ту на едните ту на другите, а никога не заставаме твърдо зад нашия си личен интерес!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  27  28     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »