Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: kvakioh   
Дата:   18-01-15 08:58

ДА! за този Siriu.Има донякъде защита за навлизане на прах и др. при врътките на краката, което е задължително.
ЦЕната е добра като за това, което предлага.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-15 09:31

След подобни размисли и страсти си взех Q666C. Приоритета беше да е лек. Самия статив без глава е 1кг с главата дето идва с него е 1.3кг. Главата е обикновена ябълковидна глава с панорамна функция има три настройки - освобождаване на панорамната функция т.е. Да се върти по хризонтала, освобождаване на ябълката и контрол на свободата на ябълката т.е. За да не падне директно апарата може да има съпротивление когато освободиш ябълката. Съвсем обикновено Китайско изделие. Направено е от карбон и бронз. Всичко дето е изброено тука го прави - две позиции за фиксиране на краката, основата можеш всякак да я въртиш, става на монопод, има удобна кука за да си закачиш раницата и става доста стабилен, има нивелир на главата (малко неудобен), главата е с някакво популярно закачане на плочката т.е. и други плочки стават (мен не ме кефи много тоя факт, щото се закрепва млако тромаво). Краката се разглобяват изцяло т.е. Става на купчина тръбички и можеш да ги миеш ако искаш или каквото ти дойде на акъла.

Не знам колко ще е здрав. Ще видим. Иначе изглежда малко китайска работа няма много общо с манфротите - има тук там парад на тоя бронз с разни китайски лога(кичозна работа азиатска), тук там лепилото се вижда т.е. Металните накрайници където са залепени към карбона.

Ревютата по мрежата са силно положителни от руснаци и американци. Дори един Руснак беше правил второ филмче след като е ползвал статива за няколко месеца. Точно на това че изцяло се разглабя и чисти се радваше доста.

Цената е 100-тина евро от Европа



Публикацията е редактирана (18-01-15 09:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   18-01-15 09:39

Това имат налично. И аз ги харесвам Siriui. Глава самода му измислим.

Иначе имам и още два варианта

това
или
това
А може да изчакам да получат и карбоновата версия - ето това

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-15 09:47

Ако знаеш какво искаш защо трябва да се ограничаваш с каквото е налично? Предполагам павилиона ще приемат поръчка, пък и има толкова европейски магазини дето доставят до България......

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   18-01-15 09:58

Вчера гледах и този модел - изостанал е от доста време и са му намалили цената. Повече не ги внасят, което не е много добре по отношение на гаранцията иначе съм чувал добри неща за марката.

Най-вероятно е възможно в крайна сметка да направя поръчка и да изчакам да пристигне нещото, което искам, само да реша кое. Нещата определено се изчистиха в това отношение до 3-4 модела.

Охлюве, ти не разбра ли, че покупката трябва да се осъществи от БГ - написал съм в началото. Иначе е ясно, че има опции отвън повече.



Публикацията е редактирана (18-01-15 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: kvakioh   
Дата:   18-01-15 13:13

Giottos MTL 8261B, аз лично видях проблемни планки в разпъващата се част на краката (зеленото в схемата, block A,B). И в напълно сгънато положение е малко големичък.
МНого зле ги правят някои. А струват пари.
Нов ли трябва да е статива, с фактура ли ще се купува?

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   18-01-15 13:25

Да. С фктура трябва да е. Няма как от чужбина, вече сме пробвали и не можахме да си осчетоводим разходите. Бюджета не е такъв проблем.
Според мен нивелир на основата е задължителен за снимане на панорами. Щипки или врътки не знам кое , важното да работи. Искам да мога да го разнасям, т.е. да не тежи много. Главата - засега съм харесал или бенро B2 или Siriui пак ябълка, не помня модела.
Бенро карбоновите може би.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: kvakioh   
Дата:   18-01-15 13:33

Нивелир може и да се купи отделно на мястото на светкавицата.
С Щипки да е.
Ако можеше втора ръка, бих препоръчал нещо яко.
Но отказвам в този случай.
Успех с намирането. Статив пак казвам, се купува веднъж.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   18-01-15 14:09

За панорами не става номера с нивелир на светкавицата. Според теб в БГ няма дори и един вариант ако щеи 1000 лв да е?



Публикацията е редактирана (18-01-15 16:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   19-01-15 15:09

За сега се спрях на BENRO C2680TB1, но ще видя кога могат да го доставят. В това време мисленето продължава. В Павильона имат някаква изостанала карбонова основа на бенро C257 май беше - голяма и стабилна с три секции. Обемна е но тежи 1400 грама и с една ябълка ще е под 2 кг. Малко е обемна и врътките на краката са гадни.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   20-01-15 14:07

Доставка след 3 месеца. Я кажете дали не мога да си го купя от Англия и да ми издадат фактура по ддс...

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: swan_   
Дата:   11-05-15 03:21

Фактура могат да ти издадат. Д ДДС няма как да е. А и защо ти е да е непременно с ДДС. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: m.djorov   
Дата:   16-06-16 17:15

Някой има ли наблюдения върху Benro iTrip FIT19 и iTrip FIT29?
Чудя се за лекичък статив за мъкнене по планини. Че със сегашния 2.1кг ми е мааалко зорно.
За д7200 + 18-105 или Токина 11-16 като обективи ще е комбинацията. Т.е теглото им общо около 1.3кг ако има и някой филтър сложен. Този по-малкия го дават да носи до 4 кг, което си към х3 на теоретичното тегло, което ще се слага. Имат кука за закачане да стане по-стабилен, макар, че то от силен вятър не знам какво точно няма да се клати.
Но не знам като стативи дали са стабилни. Малкия е 1.2, по-големия 1.6 кг като тегло. Ако по-лекия се справя, по-добре да взема него.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: BXMarkov   
Дата:   17-06-16 10:09

От 6 години ползвам при всякакви условия това Купих го по препоръка на Джъмбо(за което му благодаря) от тук и преди няколко месеца като ходих имаше един останал с промоционална цена, заслужава си ако още го има, на място можеш да прецениш. Предимствата са, карбон, лек-1700гр. с главата, има скала и хоризонтално въртене за панорама, централната колона се обръща, врътките на краката са по-надеждни от клипсовете които се износват по-бързо, за разлика от алуминиевите не се влияе от студ и влага.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-06-16 11:31

m.djorov, аз съм с iTrip 25, а тия са по-нови, предполагам по-добри. Аз съм адски доволен от моя, но съм го ползвал предимно за интериор и малко по пътувания. Щом ти е за ветровито в планината аз сякаш бих заложил на по-солидния iTrip 29! Успех!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »