Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: mbs   
Дата:   14-01-15 15:52

Николай Райнов не трябва да бъде четен на малки деца. Аз си спомням, че го четох в някаква по-самостоятелна възраст и след време, когато се запознах с биографията и възгледите му, си обясних някои неща...

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: uri64   
Дата:   14-01-15 16:08

Еднозначно да се редактират приказките! Примерно, в приказката за тримата братя и златната ябълка единият брат задължително трябва да е цветнокож, и евентуално да изповядва някоя от формите исляма, вторият да е гей, а третият - аутист....и тримата братя задължително да са отгледани в семейство, в което и бащата и майката са от женски пол!

Това в рамките на несериозното - да не вземе да подпали някой директно на втора с демултипликатор [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: uri64   
Дата:   14-01-15 16:10

И да, да се пишат нови приказки, в които участниците могат да са с по-съвременни занятия - програмисти, системни администратори и хакери например...

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: victory13   
Дата:   14-01-15 16:12

Автор: Alsand
Дата: 14-01-15 15:16

victory13, я да чуем кога са редактирани?

[smilie18] шашко, много си объркан бе момче... я извади една православна и една католическа библия, и да почетем... а една от етиопия [smilie18] ... или чили... ми само съдържанието отвори, не е нужно всичко да четеш /ако изобщо четенето ти е приоритет [smilie18] /

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: falcon   
Дата:   14-01-15 16:12

uri64 [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (14-01-15 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: Alsand   
Дата:   14-01-15 16:14

Автор: victory13
Дата: 14-01-15 16:12

Давай конкретно. Нали си чел и си видял къде са разликите. Хайде просвети ни нас неуките и незнаещите.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: MarinY   
Дата:   14-01-15 16:16

Взимате се много на сериозно с тези анализи на 30-40 годишни. Приказките са за деца. Те трябва да са "преекспонирани" с "повишен контраст", така че детето да усети разликата между доброто и злото. Това, което се помни от разказа, че героят си реже петата за да нахрани птицата, издигаща го горната земя, не е яденето на човешко, а че без лични усилия си за никъде.
[beer] (само за родителите) [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: uri64   
Дата:   14-01-15 16:17

Конкретно? Ми тя Библията през толкова редакции е минала през вековете, че ако трябва подробна справка форума няма да стигне...ама туй е извън темата, определено.



Публикацията е редактирана (14-01-15 16:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: Alsand   
Дата:   14-01-15 16:19

uri64, хайде бъдете малко по-конкретни, че ми омръзна от слухове от Женския пазар.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: rx   
Дата:   14-01-15 16:21

Alsand, наистина ли не знаеш предишните "издания" на библията? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: fraction   
Дата:   14-01-15 16:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: Alsand   
Дата:   14-01-15 16:27

Може ли поне един да каже нещо конкретно и смислено. Само едно единствено нещо. Иначе всеки е готов да лаладжийства, колкото му душа иска.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: rx   
Дата:   14-01-15 16:32

Е какво да ти кажем? Библията е имала няколко преработки, като най-контрастни са новия и стария завет. В новия завет са стандартните общочовешки черти и али-бали за добрини, в стария завет си приравнен на прасе и псе ако не си евреин и съществуваш, за да служиш на "избрания народ". А, и имаш един изключително злобен, зъл и завистлив бог над главата. Ами хвани ги, прочети ги :) Аз интерпретации отказвам да правя, защото заради интерпретации от разни дето убеждават хората, че са си лафили с Бог, сега берем гайлето на тея дето ги слушат...

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: Alsand   
Дата:   14-01-15 16:36

rx, не мисля, че нещата са толкова елементарни.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: mihajlov2   
Дата:   14-01-15 16:36

Някъде в средата и към края на 90-те години, когато синът ми беше малък, по Нова телевизия въртяха приказките на братя Грим - японски анимационни филмчета. Японците бяха филмирали приказките извънредно натуралистично, с всичките им зловещи подробности. Синът ми ги изгледа с голям интерес /ние му ги и четохме междувременно/, като смея да твърдя, че тези приказки изобщо не са му повлияли вредно или отрицателно. Както и всички останали приказки. Отделен въпрос е, че в последствие извъртя и всякакви компютърни игри - и най-кървавите. В момента е много разумен и свестен младеж - студент, програмист и т.н. Нито пие, нито пуши, за наркотици пък да не говорим... Толкова за вредното влияние на приказките. За детето много по-важна е семейната среда, атмосферата в детската градина/училището, както и приятелчетата.



Публикацията е редактирана (14-01-15 16:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: rx   
Дата:   14-01-15 16:41

Alsand именно затова те призовах да седнеш и да ги прочетеш, макар и по диагонал. Не се наемам да интерпретирам коя е по-адекватна - за мен реално религията като цяло е един неадекватен феномен, който трябва да бъде забранен тотално, но това си е мое мнение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: uri64   
Дата:   14-01-15 16:58

Алсанд, викаш ей сега, тук точно да задълбаем в Ридакшън критицизЪма, а? Как не, чЕти си у нето то там си пише...

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: uri64   
Дата:   14-01-15 17:01

В краен случай, ако не са налице редактирани и/или новонаписани приказки, на децата да се четат само такива, адаптирани от Дисни и отпечатани от Егмонт![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: bairi100   
Дата:   15-01-15 01:40

От 10г. чета на децата(вече 4 бр.) и изводите ми са: Чете се всяка вечер,по възможност за всяко по две ,сменят се автори и епохи и децата сами избират,кое им е интересно.Разбира се отбягваме съвременните интерпретации,че нямат дар слово горките аВТОРЧЕТА,изстискали от празна глава словоизлияния за някооой лев[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: DeDomus   
Дата:   15-01-15 06:23

Много комунистове тука- един иска да забранява приказки, друг религии, трети иска да се четат само правилните текстове...
Аз пък бих забранил цензурираните варианти на приказките и митовете на древните народи. Защото няма нищо по-лошо да създадеш един илюзорен свят на детето с помощта на цензурирани истории, след което сблъсъкът с реалността става много по-тежък.
Нека знаят от малки, че в живота има и предателства, измами, лъжи и всякакви други лошотии. Нека знаят и как да се борят с тях и да ги преодоляват. И че щастливият край не е задължителен.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-01-15 07:45

4 броя деца! :)
Ти си машина!
Респект !!!

На моята й чета всичко,супер любопитна е на почти 5 год.Като ме види да чета нещо и ми висва на главата.
Веднъж дори "Технология на кремове и унгвенти" :)



Публикацията е редактирана (15-01-15 07:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: Joro35   
Дата:   15-01-15 09:07

Хм..., а помисляли ли сте и за друга възможност???
Защо така наготово само?
Измислете сами приказки за своите деца. Там нагласете нещата така, както вие искате. Може и детето да подсказва. Така са правели много бащи през годините.
Това ще е много по-интересно и за вас и за детето. Ще развие творческо мислене, фантазия, ще укрепи връзката ви.
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: kvakioh   
Дата:   15-01-15 09:24

Е има масово сега из Европа за приказките как Пипи Дългото чорапче не може да прави очите си като китайче и баща й не може като е бял да е крал на негърско кралство. Измишльотини.
Например в Холандия масово има против и все още доста "за" Черния Пит, помагач на Св. Никола(й), не можело черен да е и да е само помощник. Все за нещо да се хванат и те и да има маси надигнати.
Иначе няма за какво, ако се издават наново нещата и се променят малко според редактори и издатели...
Приказки много, най ми е интересно личните драми и вариантите в които хората сами се вкарват в истории. Може да се напише и във версия за деца и за възрастни- от детски книжки с илюстрации през сапунки до нещо голямо.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: J0R0   
Дата:   15-01-15 09:29

А, това последното е ОК!
Аз да измисля приказки не мога, но всяка приказка която разправям е в моя интерпретация. Вълкът от седемте козлета е злояд, като всички деца и трябва да се тъпче насила, ама накрая повръща козлетата и повече никога не ще и да чуе за козлета.
Песничките също.
Сияна беше учудена като чу оригинала на Зайченцето бяло. Не и хареса. Вкъщи я свирим и пеем с мелодията на Johny B Good, много пасва, а е по динамична и весела.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се редактират ли приказките?
Автор: kvakioh   
Дата:   15-01-15 09:41

Ето, значи има компенсация, че не може да се измисли текст, правите музика.
ЗА децата е важно да растат, като цяло Nine Inch Nails по мои наблюдения им действат много по-добре от приказки, независимо дали в кола, на масата за обяд, закуска или вечеря или под масата с кубчета. Дори на пясъчника пред/зад блока. [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »