Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12  13 ..  20 ..  27  28     всички  напред  последна
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Kirilius   
Дата:   15-01-15 17:23

Alsand, както вече писах, смятам, че няма нещо, с което човек да не може да се подиграва. Тези, които ме познават, знаят, че постоянно разправям вицове с черен хумор, за гейове, расистки, педофилски, религиозни и т.н. - всичко, което би накарало нашего брата да се възмути.

Но има неща, с които няма смисъл да се подиграваш. Има разлика между това да нямаш право и това да няма смисъл да се подиграваш.

На един педофил, например, няма смисъл да му се подиграваш. Има смисъл да го застреляш или сложиш в затвора за да предпазиш невинни деца, но подигравката, като форма на критика, е безсмислена. Омразата също е безсмислена.

С религията, от друга страна, има смисъл от критика и подигравки. Религията е въпрос на избор и убеждение и е твърде малоумно някой да приема лично и да се обижда от подигравки с идеите или образите, в които вярва.

Ако утре ми изпратиш карикатура как Нютон и Айнщайн правят секс с магаре, как мислиш - дали ще се "обидя"? Дали ще поставя под съмнение Е=МС(2)?

И още по-важно: ако утре някой докаже, че Е=МС(2)? не е вярно, дали ще се обидя също?



Публикацията е редактирана (15-01-15 17:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Stoi2   
Дата:   15-01-15 17:29

аман от русофили - национални предадели ! [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: тьма   
Дата:   15-01-15 18:43

Не мога да чета такава дълга тема, но се чудя какво още прави Жоро в тая смотана България[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: mbs   
Дата:   15-01-15 19:26

Какво се чудим... Европа бавно и полека влиза във война с радикалния ислямски свят. Не много студена, не много гореща, за сега само на нивото на две тоталитарни идеологии - екстремен либерализъм срещу екстремен шериат. Всеки, който не иска да става част от това - защото не му е по вкуса нито едното, нито другото - ще бъде поставен до стената или от едните, или от другите.


Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Kirilius   
Дата:   15-01-15 21:09

Ето тук още едни , дето не искат да обидят нечии религиозни убеждения [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: karan4o   
Дата:   15-01-15 21:11

"С религията, от друга страна, има смисъл от критика и подигравки. Религията е въпрос на избор и убеждение и е твърде малоумно някой да приема лично и да се обижда от подигравки с идеите или образите, в които вярва."

Писано е, че всичко друго ще се прости, но хулата срещу Бога няма да бъде простена. А с този акт и с това глупаво " Аз съм Шарли" хората, които го казват стават съпричастни с подигравките и карикатурите към Светата Троица, Господ, Божията майка и т.н., защото същите тези автори са се подигравали и с тях, а това вече е живо богохулство!

"Ако утре ми изпратиш карикатура как Нютон и Айнщайн правят секс с магаре, как мислиш - дали ще се "обидя"? Дали ще поставя под съмнение Е=МС(2)?"

Нищо лично, но ако някой публикува примерно тук в сайта карикатура на някой твой близък, с някой друг твой близък и то много близък и ако ги изтипоса по описания начин дали ще има засегнати?

Сигурно...


А колко повече е Господ от всички нас!



Бог да прости жертвите от атентата! Бог да прости и другите много по-многобройни жертви от други атентати! Бог да ни прости и на всички нас!
Тъжно е, когато има такива фанатици, които са готови да режат глави! Това не е Божие, това не е приветствано в нито една религия и не трябва да го има...

..., но АЗ НЕ СЪМ ШАРЛИ!!!



Публикацията е редактирана (15-01-15 21:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   15-01-15 21:21

Автор: Kirilius
Ето тук още едни , дето не искат да обидят нечии религиозни убеждения [smilie23]

----

Ееее стига ве и трите прасенца ли не са халал? Ми то ако трябва да забраним всичко, което може да убиди някой хахавец, ще остане ли нещо? За едните кравите били свещени, за другите прасето било гнусно... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: SameButDifferent   
Дата:   15-01-15 21:34

Не само тези приказки са били редактирани: http://www.theguardian.com/books/2014/nov/12/grimm-brothers-fairytales-horror-new-translation



Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   15-01-15 21:36

Папа Франциск: Чуждите религии не бива да са обект на подигравки и обиди

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: SameButDifferent   
Дата:   15-01-15 22:10

Аз по принцип съм миролюбива и се опитвам да избягвам конфликтите. Все пак, ако нещо ми се стори много несправедливо, взимам участие и обикновено съм на страната на по-слабите и по-уязвимите. Не бих използвала слабото място на някого само за да го нараня. (Но може и да се е случвало, не знам.) Та конкретно за случилото се, не бях във възторг от това, че чрез подигравки и грубовати шеги се провокира голяма група хора, но мисля, че която и да е провокация не заслужава убийство. И че подобно убийство е прекрачване на границата, на което трябва да се реагира. Съжалявам, не мога да съчувствам на убийците.


Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: nyamago   
Дата:   15-01-15 23:13

> "...Съжалявам, не мога да съчувствам на убийците..."

СТОП!

Никой, никъде не е апелирал да се съчувства на убийците - нито на тези, нито на никои други. Откъде няколко души измислят такава несъществуваща позиция и я атакуват?!

Авторът главно апелираше за обективност и безпристрастност на оценките и отношението, за 'ЕДИН АРШИН', с който да се мерят ВСИЧКИ, а не едни да имат 'свобода на словото', а други да бъдат третирани като престъпници ако си позволят същата свобода.

Коя власт разпорежда, в името на религиозния мир, да се махнат прасенцата от детските книжки (че щели да обидят нечии убеждения), а същевременно разрешава (и войнствено защищава) правото да се обижда по най-грозни начини СЪЩАТА тая религия?

Ако обидените бяха цивилизовани (тези точно рядко са), можеха да търсят съдебна отговорност за обидата. Досещате се кой щеше да спечели делото в либералните условия на свободен печат и слово? Ами да пуснат, тогава и детски книжки със свинско - и да оставят някой обиден да се жалва по съдебен ред?..

... ...

ИМА двойни стандарти, ИМА лицемерие - който не ги вижда е сляп или нечестен (пред себе си). И тези неща ХИЧ не са в името на расов и религиозен мир, други интереси ги движат - и това не иска пророчески способности да се забележи.

За какво се загуби толкова време и 12 страници форумно пространство? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: SameButDifferent   
Дата:   15-01-15 23:27

Nyamago, жалко, че си си загубил времето. Форумното пространство не го мисли.

Понеже явно не е ясна моята позиция, ще допълня: Съжалявам, не мога да съчувствам на убийците, затова съм на страната на "Шарли". И не ме интересува дали някой смята това за лицемерие или не.

Лека нощ.


Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: nyamago   
Дата:   16-01-15 02:06

На страната на 'Шарли' си в несъществуващото сравнение с убийците. В това, мисля, всички сме на страната на 'Шарли' - но просто не е било поставяно под въпрос или за обсъждане. Именно защото всички (надявам се) осъждаме всякакви убийци.

Но - по темата: на коя страна си в сравнението между 'Шарли' (с правото - което не оспорвам - да се присмива на всеки и всичко) и директора на Мозила, който имал лично мнение да не харесва еднополовите бракове? И дарил малко пари на група, която (законно!) прави това мнение публично, т.е. пропагандира го. За което си загубил работата. Не само няма свобода на мнението и публичното му изказване, но и получава (без съд и присъда) тежкото наказание да му се съсипе кариерата и живота. Е, не е убийство, ама...[smilie11]

За това става дума в цялата тема. И по това - на коя страна си?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   16-01-15 05:33

nyamago, няма права, които да ти позволяват да се присмиваш. Да се присмиваш означава да деклалирираш категорична квалификация за някой конкретно, а съвсем различно е осмиването на някакви действия например, характерни за дадена религия, идеология или поведение на група хора или един индивид, чрез представянето на определена гледка точка. Това е разграничителната линия, която следва да се спазва, не само по отношение на карикатурите. За мен тези на Шарли прескачат тази линия в известни граници, но това си е мое мнение. Учудващо за мен обаче е друго, хората като цяло, изрично посочвам като цяло, имаме уникалната способност да местим тази линия в зависимост от това дали засяганите сме ние или друг. Искаме свобода, но не сме готови за нея, не можем да живеем спокойно в нея, все ще прескоим границата...такава си ни е същността за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Kirilius   
Дата:   16-01-15 06:51

Вярващи, че Земята е плоска се обидиха от сателитни снимки на овалната ни планета

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fraction   
Дата:   16-01-15 07:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Kirilius   
Дата:   16-01-15 08:03

Ето тук двама, дето много ги разбират подигравките:

https://www.youtube.com/watch?v=qCj6YNIpqmA

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: imitev   
Дата:   16-01-15 08:14

Където са им на ония мюсюлманските...

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fraction   
Дата:   16-01-15 08:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   16-01-15 08:53

Същите сме разбира се, с християнски ценности на флага са правени кръстоносни походи, инквизирани са и са преследвани хора. Дай на човека най-чистото нещо и ще го превърне в най-ужасното.
За да си терорист не се иска много- първо не трябва да си готов за задълбочена и обективна преценка, а да правиш генерални емоционални изводи и второ не трябва да уважаваш човешкия живот..е оставям и известна доза вероятност, защото човешкият мозък не е машина и винаги може да изненада в положителна или отрицателна посока с някой нюанс.
Така,че умната с генералните изводи и емоционалното помпане с примери от историята, защото вече се превръщаш в потенциален терорист[smilie3]



Публикацията е редактирана (16-01-15 08:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Slivenski   
Дата:   16-01-15 09:07

Сега видях, че последният брой на Шарли Ебдо е достъпен и онлайн срещу скромните 3 евро.

Предполагам, че милиони хора по света ще си го купят и по този начин. Собствениците яко ще кешират от това убийство.

Ако имат поне някаква чест, би трябвало да дарят най-малко половината от печалбите за някаква благородна кауза.

Иначе лично на мен ще ми остане доста мътен вкус в устата... [smilie25]


[beer] [beer] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fraction   
Дата:   16-01-15 09:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   16-01-15 09:41

От какво да се засрами? Това са чисти и прости факти. И не са само собствениците - всички сега медии, които разтеглят огромния локум Шарли, кичат се с плакатчета и т.н. кешират яко. Онзи дето продаДЕ списанието в ебей за 70 и кусур хиляди евро и той. Та който иска да се срами - мен ме е гнус!

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Alsand   
Дата:   16-01-15 09:42

fraction, и защо да се засрами? Да не би собствениците да не кешираха 10 млн. евро до този момент?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   16-01-15 09:45

Значи медиите трябва да бъдат забранени тогава, защото те са си юридически лица, действащи в своя финансова изгода, откъде накъде тогава ще бъдат галени с перце и защитени от правото на свобода на на словото[smilie18] [smilie18] [smilie18] ....ама дали трябва така да се постъпи, май не[smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12  13 ..  20 ..  27  28     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »