Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-01-15 17:58

Винаги съм се чудил за какво са ви програми за обработка на снимки качени на телефона.[smilie8] Кой ще седне да си обработва снимките на телефон или даже таблет. Говоря само за Андроид устройства, а не за таблети с Вин8 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-01-15 03:23

nyamago, благодатя за подробните разяснения. От предложените до момента си харесах VSCO Cam и SnapSeed, май ще ги задържа и двете на този етап. Аз не, че правя някакви шедьоври, просто предпочитам вместо да цъкам на някоя игра на телефона - да експериментирам с нещо толкова компактно и лесно, решава един вид :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: jivkojj   
Дата:   18-01-15 09:46

Аз си купих гореспоменатата Handy photo. Супер редактор, единствено само да му свикнеш на интерфейса. Напълно сравним с Snapseed,както поддържа по-високи резолюции, може да шарпи и има RAW конвертор.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: landstar   
Дата:   18-01-15 12:42

Хубава сводка, ама я кажете все пак - коя програма за снимане сетвате като дифолт - аз още се колебая между вградената /за маймунг/ и гугъл-камерата, че снима и панорами?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: красис   
Дата:   18-01-15 13:15

От безплатните за мен най добрата е open camera,най добри настройки има тя и за снимки и за видео,другите почти всички от Маркета съм пробвал не струват.
[urlhttps://play.google.com/store/apps/details?id=net.sourceforge.opencamera

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: landstar   
Дата:   18-01-15 13:21

Мерси, сега ще я пробвам!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: nyamago   
Дата:   19-01-15 00:43

> Винаги съм се чудил за какво са ви програми за обработка на снимки
> качени на телефона. Кой ще седне да си обработва снимките на
> телефон или даже таблет...

Този въпрос беше малко по-актуален преди година и половина когато, като нов във форума, се изказах за телефонната обработка: тогава имаше повече опоненти с мнение, че никому не е нужна. Аз и тогава бях достатъчно убеден, защото го правя от 5-6 години, още от по-примитивни времена.

Междувременно телефоните много (!) напреднаха: и като камери, и като компютри. Съответно напредна и софтуера за тях. Днес направо не е оправдание да кажеш: тая снимка е кофти, щото е с телефон. Директно на въпроса:

1. Първо и предимно - за обработка на телефонните снимки. Те са особено ценни с тяхната документална автентичност и уловен момент, защото често телефонът е единствения апарат, който носим. Бързото им споделяне е желателно поради този моментен характер на кадрите - и е възможно с широкодостъпните технологии. Защо да качваме по сайтове и блогове 'непроявени негативи', когато може да се приготви доста бързо една читава снимка, от която няма да се срамуваме и да се извиняваме, че 'е телефонна'... Ако не от мястото на снимката, това пдготвяне и изпращане става от следващия трамвай, опашка или кафене. Мобилните редактори са безценни за това!

2. Може да учуди някои, но все повече - и за снимки от 'големите' апарати: когато пътуваме за повече от един ден без компютър, а искаме да проработим и видим варианти, както и да споделим някои. По-добрите редактори, които изброих, го могат в JPEG, а най-добрите от тях четат и RAW. Самите апарати вече почти стандартно имат безжична връзка с телефон, прехвърляме желаните кадри - и си играем с обработката на воля.

Скоро се върнах от една седмица на ски - където носех прилично способен апарат (А6000) с 2-3 нелоши обектива, но не и компютър. Е - да чакам цяла седмица да си видя и 'проявя' снимките? Как не! Хвърлях ги веднага на телефона и там ги пипах и качвах - във Фликър и дори тук. Има 3 снимки от телефонна обработка (последните 2 от пуснатите за гласуване) и набраха повече гласове от средния ми скромен 'рейтинг' - без никой да попита "ама на какво са така лошо обработени?".. (А може и лошо - не че нямам такива изстъпления, особено със SnapSeed - но не ща да показвам [smilie6] )

Особео съм 'горд' с черно-бялата конверсия на кръчмарската бандичка, която в Lightroom или нещо специализирано като SilverFX щеше да ми отнеме сума време и колебания, тук налучках удачен 'цветен филтър' и контрасти с PicSay Pro за нула време...
==========

Не съм минал изцяло на телефонна обработка и не проповядвам такова нещо - но споделям кога ИМА ЗАЩО.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: jivkojj   
Дата:   04-02-15 23:56

Aviary Photo Editor са пуснали до 20.02 да инсталирате БЕЗПЛАТНО всичките им плугини, налични за програмата, на стойност около 200Евро! Инсталирате програмата и следвате инструкциите. Накратко казано необходим ви е Adobe ID (който е безплатен).

Програмката може би не е толкова добра за базови обработки като Handy Photo или Snapseed, но силната и страна са огромното количество филтри, рамки и т.н.

Ето едно примерче, което спретнах на таблета с някои от тея филтри+рамка в рамките на 2-3 минути, докато разцъквах как точно се работи с програмката:


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1423086184_IMG_20150204_221250_res.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: nyamago   
Дата:   05-02-15 20:06

@jivkojj - Много хубаво портретче. И благодаря за подсещането за Aviary. Аз съм го тествал и на телефона по-рано, но го бях изтрил (явно не ме е впечатлил). На компютъра го ползвам от дъжд на вятър като Chrome приложение или като функция във Flickr, но само за бързо и грубо пипване на някоя 'снимка за спомен', която не е минавала през истински редактор ( а някой ми настоява да я види - всички имаме такива случаи : )

Сега - може би подмамен от безплатната оферта за 'ефекти' - реших пак да го инсталирам и пробвам. Ето нещо бързо със случайно избран филтър измежду многото (с намалена сила до под 50%):

https://farm8.staticflickr.com/7338/16424771176_e0e2ea671c_b.jpg

Corner shop by Мaistora, on Flickr

Ами, не е лошо - ама пак не ме впечатли особено. Не ми стига детайл и качество, на които скромният телефон е способен (знам защото съм го виждал в други случаи). Та мисля, че горното портретче ти е много хубаво не заради Aviary, а въпреки него. За сравение пуснах и един съседен, почти идентичен кадър през PhotoMate R2 с леко довършително пипване в PicSay Pro:

https://farm8.staticflickr.com/7344/16263573600_37da2a01e2_b.jpg

Corner shop by Мaistora, on Flickr

Като оставим настрана цветовете (търсил съм различна цветна визия 'на вкус', но ръчно - без готови 'филтри') - резултатът ми се струва дота по-добър. Тая комбинация засега трудно ще я измести друго приложение в телефона ми. (Дори всеки от двата редактора сам за себе си е много пред Aviary, а каквото не досстига в единия го получавам от другия)...

И все пак - въпрос на вкус, разбира се :)
[beer]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-15 21:16

GOSPODIN написа:
> Говоря
> само за Андроид устройства, а не за
> таблети с Вин8 [smile]


...и каква е според теб разликата? Освен че тия с уин 8 са по-малко по-скъпи и по-слаби?

А всъшност колкото и да ти е странно доста от таблетите и телефоните са с iOS.

Още по-странно е че доста от таблетите имат по-добри дисплей от компютрите. Поне със сигурност по-добри от масовите лаптопчета

А освен това има някои художници дето бцат на таблет и то графичен. Май всичките по-известни такива дето правят изложби и т.н. са на iOS (може някак тенденциозно да не съм чул за единствения направил излоба от произведения направени на уин)



Публикацията е редактирана (05-02-15 21:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: jivkojj   
Дата:   10-04-15 13:39

Гугъл най-накрая си ъпдейтнаха безплатната програма за редакция на снимки - Snapseed.

Новостите, които основно ми направиха впечатление:
- можете да си копирате редакциите и да ги прилагате на други снимки
- корекциите се нареждат една след друга и може да включвате-изключвате или променяте по-предните корекции, т.е. всичко се смята динамично без да се пипа оригинала
- нови филтри - например ленс блър; glamour glow...
- четка за локални корекции
- переспективни изкривявания
- хистограма
- чистене на петна
- нов интерфейс

Усещам, че тая ще стане единствената програма за обработка на таблета ми [smilie24]

Май още не излиза като официален ъпдейт при всички, така че ако някой иска да изпробва веднага: Snapseed 2.0.89987581


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: adorable   
Дата:   11-01-17 20:05


==================================================

Ще си позволя да пиша в тази тема за да не отварям нова.

От скоро имам телефон с Андроид! До сега използвах предимно приложенията, които си бяха готови инсталирани на телефона (Samsung Galaxy A5 2016). Някаква обикновена "Камера" има сложена, заедно с нея има и елементарен редактор за изображения, дори има и възможност за рисуване.

Ще може ли да споделите кои приложения използвате най-често на телефоните си! Кои имат най-приятелски интерфейс според вас и са най-лесни за употреба.

Аз прочетох темата до момента и инсталирах някои от приложенията, за които сте споделили по-горе: Snapseed, Photo Mate R3, VSCO.
Честно да си призная и трите приложения ми са някак не до там интуитивни. Не знам защо. Възможно е да е от факта, че до сега не съм работил с такива приложения и може би ще е нужно време да свикна. За момента вградения редактор ми е най-интуитивен и най-лесно се справям с него.

Споделете, моля ви кои са вашите любими приложения, кои от тях смятате за най-лесни за употреба. От заснемане на снимката, през обработка на цвят, наситеност, изостряне и т.н.; правене на колажи до споделяне в мрежата. Всяко мнение ще ми бъде от полза. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »