Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  20 ..  27  28     всички  напред  последна
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   14-01-15 12:01

EvaJor руснаците дето милеят за съветския си съюз имат право да злорадстват. Ако внимателно върнем историята назад към студената война, трябва да се присетим кой спонсорираше чалмите на юг от съюза да им правят мизерии. Така, че изказването му "сами си ги завъдихте" би трябвало да накара някои все още живи политици да им стане сухо на гърлото.

e-mil, аз за пръв път чух за баташкото клане в 8ми клас, и да ти кажа от тогава не ми се е сменило разбирането за него. Това си е мое мнение разбира се - когато ходих в лондонската кула в музея, ми стана твърде гнусно когато на доста от огромните златни предмети пишеше "ДАРЕНО от Индия"... сетих се как ние сме "дарявали" на една империя едно време... та въпрос на мнение, с което обяснявам лицемерието на цялата ситуация - моето е такова и не те задължавам да си съгласен с него :)



Публикацията е редактирана (14-01-15 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fraction   
Дата:   14-01-15 12:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-15 12:06

"А как ще коментираш това, че в Щатите можеш да си загубиш работата, защото си се осмелил да дариш 1000$ за кауза в която вярваш, но тя не се харесва на обратните?"

Ми много лесно. Ако аз съм един акционер на компания и загубя обратните като купувачи на стоките си и вземат да ми падат оборотите и стойността на акциите ми, ще го уволня не, ами ще направя така, че да не го наемат никъде другаде. Отделно от това, че подобно нещо ще навреди на имиджа на компанията ми, което в крайна сметка пак ще доведе до загуба на пари за акционерите.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fraction   
Дата:   14-01-15 12:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-15 12:08

Alsand, като те слушам, ако евреи и обратни примерно започват да разказват клиширани вицове за българи, няма да ти стане приятно,а?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   14-01-15 12:08

"ами ще направя така, че да не го наемат никъде другаде" ето виждаш ли къде е цялото лицемерие и къде е мухълът в "западния" модел? И това, че ни е по-хубаво в Европа отколкото в ИДИЛ не означава, че проблема не е сериозен и не съществува :)

Защото, нека го обърнем по друг начин:
"Не само и аз ще нарисувам карикатура, ами ще отида с калашника вътре и ще им пръсна тиквите"



Публикацията е редактирана (14-01-15 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   14-01-15 12:09

"Автор: Alsand
Дата: 14-01-15 12:00

fraction, смей се смей се. Опитай в Западна европа свободно да разказваш вицове за педерасти или евреи или да използваш свободно думата "негър". Така хубаво ще усетиш "свободата", че свят ще ти се завие. А как ще коментираш това, че в Щатите можеш да си загубиш работата, защото си се осмелил да дариш 1000$ за кауза в която вярваш, но тя не се харесва на обратните?"

Нали се прави разлика между това да заявиш едно мнение че не харесваш нещо и то да не е обвързващо за никого и това да подкрепяш кампания за против еди какво си разбиране за правата от някои хора.

Следя темата и отново нищо интересно, примери бол, всеки си излива мъката на сърцето просто и прави генерални изводи на база няколко примера. Над това ниво обаче не се мърда[smilie2]



Публикацията е редактирана (14-01-15 12:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   14-01-15 12:11

Автор: fast_eyebrow
Дата: 14-01-15 12:06

"А как ще коментираш това, че в Щатите можеш да си загубиш работата, защото си се осмелил да дариш 1000$ за кауза в която вярваш, но тя не се харесва на обратните?"

Ми много лесно. Ако аз съм един акционер на компания и загубя обратните като купувачи на стоките си и вземат да ми падат оборотите и стойността на акциите ми, ще го уволня не, ами ще направя така, че да не го наемат никъде другаде. Отделно от това, че подобно нещо ще навреди на имиджа на компанията ми, което в крайна сметка пак ще доведе до загуба на пари за акционерите.

fast_eyebrow , даде типичен пример за дискриминация с отговора си[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (14-01-15 12:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-15 12:14

"ами ще направя така, че да не го наемат никъде другаде" ето виждаш ли къде е цялото лицемерие и къде е мухълът в "западния" модел?

И къде тук има мухъл? Да си доразвия тезата тогава. Ако една компания в крайна сметка фалира заради подобен гаф, колко хора ще останат на улицата без работа? Ти искаш ли да си безработен? Нали работиш за пари, всеки работи за пари. Нищо мухлясало няма.

А колкото и да го обръщаш това:
"Не само и аз ще нарисувам карикатура, ами ще отида с калашника вътре и ще им пръсна тиквите"
досега катарец терорист, въпреки, че и те изповядват ислям, не съм видял. Защо? Защото са мухлясали и работят за пари и просперитет [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-15 12:18

Почвам да си мисля, че много хора тук не са наясно, какво е дискриминация, демокрация, толерантност. Изглежда трябва да се обясняваме за базови понятия.
falcon част от демокрацията е да си изказваш мнението свободно, без да вредиш на никой. Ако навредиш (напр. навредил си на бизнеса ми и моите работници са изгубили доходи или дори работата си)- носиш си последствията, като те уволня и това не е дискриминация. Ако все пак считаш, че е дискриминация- съдиш ме. Затова има закони и съдилища

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: something   
Дата:   14-01-15 12:21

И аз не съм Шарли. Шарли са левичари от типа на Димитри Иванов. Няма разлика между техните карикатури и неговото есе за Църквата и Бог.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   14-01-15 12:22

Значи ако освободиш човека заради увреждане имиджа на фирмата е едно, но този въпрос трябва да е отразен в договора. В противен случай,си е чиста дискриминация[smile]

Аз не получих отговор на въпроса, е ли дискриминация ограничаването на възможностите за наемане на хора с възрастови ограничения и ако не е как ще се мотивира такова ограничение с производителността на труда съпоставено с професия при която последана обективно е по-висока при мъжете от тази на жените[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   14-01-15 12:27

"Автор: fast_eyebrow
Дата: 14-01-15 12:18

Почвам да си мисля, че много хора тук не са наясно, какво е дискриминация, демокрация, толерантност. Изглежда трябва да се обясняваме за базови понятия.
falcon част от демокрацията е да си изказваш мнението свободно, без да вредиш на никой. Ако навредиш (напр. навредил си на бизнеса ми и моите работници са изгубили доходи или дори работата си)- носиш си последствията, като те уволня и това не е дискриминация. Ако все пак считаш, че е дискриминация- съдиш ме. Затова има закони и съдилища"

По принцип избягвам поставянето на квалификации, но доколкото темата е за лицемерието, погледни написаното от теб от тази гледна точка[smilie3] Защото съвсем в началото засегнах именно този въпрос за увреждането на правата на другите, но гледам това се използва от теб с крайна цел за опрадаване на чисто финансови загуби. А тези причинно-следствени връзки дето ги правиш са толкова косвени, че с подобни утре можеш да обвиниш съседа с москвича дето дигал пушилка и едно раково заболяване на белите дробове, което примерно си получил 50г по-късно[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-15 12:30

Че в кой договор не пише, че ако увредиш имиджа на съответната компания, нарушиш дисциплинарните правила, загуби приходи заради твои действия, накърни чувствата на колегите си, си тръгваш?

Сигурно и в твоя договор не пише, че ако цял ден висиш във ФФ вместо да бачкаш няма да те уволнят, обаче всъщност.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Alsand   
Дата:   14-01-15 12:30

fast_eyebrow:

"Ако аз съм един акционер на компания и загубя обратните като купувачи на стоките си и вземат да ми падат оборотите и стойността на акциите ми, ще го уволня не, ами ще направя така, че да не го наемат никъде другаде. Отделно от това, че подобно нещо ще навреди на имиджа на компанията ми, което в крайна сметка пак ще доведе до загуба на пари за акционерите. "


Булшит. Трябва да си АД, специализирано в производството на вибратори, за да усетиш отлив на обратните клиенти.

Иначе казаното от теб показва две неща:

1. "Борците срещу дискриманицията", като теб, са най-яростните й привърженици. Ти си готов да дискриминираш човек, заради това, че той напълно законно е изразил своето мнение в един обществен дебат. Това доказва, че си абсолютно един дол дренки с всички комунисти и фашисти и по стар комунистически обичай искаш преследваш свободния човек до дупка и да му пречиш да си намира работа. Как да наречем това?

2. Поради чисто финансови причини, си готов да продадеш задника си на всеки. Как да наречем това? Избери си нещо, различно от "проституция", ако желаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: falcon   
Дата:   14-01-15 12:32

Обаче всъщност не съм на работа в момента и така[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   14-01-15 12:34

Имаше един класически стар филм, на който не помня заглавието, и ще съм благодарен ако някой ме подсети:
Качваха се двама бизнесмени високо по един асансьор, май беше на строеж и гледаха от високо долу работниците, които изглеждаха като точки. Говореха нещо за правата им и единия вика
- Джон(примерно), наистина ли ще ти пука ако някоя от тези малки точици долу просто изчезне?

Това изчерпва ценностната система на САЩ. Аз американците по ценностна система не ща да ги стигам, благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-15 12:34

"А тези причинно-следствени връзки дето ги правиш са толкова косвени"

Дали са косвени? Ако си един акционер в подобна компания едва ли ще мислиш по този начин [smile]

Не си работил в подобни корпорации просто. Едва такава огромна компания с клонове къде ли не, и най-малкият и безобиден на пръв поглед гаф, може да и струва милиарди. Примери бол.Интернет голям. В личен план- попадал съм в подобни казуси, сиреч парен каша духа вече [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   14-01-15 12:34

Alsand [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Alsand   
Дата:   14-01-15 12:35

fast_eyebrow, що за изкривен и извратен мозък може да квалифицира изразяване на позиция по въпрос, който свободно се обсъжда в обществото, като "уронване на престижа" на дадена компания?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-15 12:36

rx ти щом си градиш мнения за ценностната система според холивудски филми, направо обезсмисли поне половината си тези в темата

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: rx   
Дата:   14-01-15 12:36

Alsand не разбираш корпоративната логика - въпроса е, че тоя който го е уволнил после се похвали на целия свят, че видиш ли защитава педерите. И не само не е загубил, а е спечелил от това ;)

fast_eyebrow мнението ми за ценностната им система съм си го изградил и продължавам да го затвърждавам при всеки контакт с въпросните, така, че не бери грижа. Просто цитата от този филм я описва с едно изречение. Нали, друго си е да водиш война с дронове и да гледаш през малко екранче някъде в Тексас във фургона как изчезват точици, нали?



Публикацията е редактирана (14-01-15 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: serjy   
Дата:   14-01-15 12:38

и защо трябва да ограничаваме хората да се изразяват свободно, само щото мооже да се спука някакъв измислен балон? ето иди на площада и почни да викаш, че немските коли са боклук, не вярвам някой да се върже, но ако нещо се прикрива и задкулисно се въртят милиони, и ако някой се осмели да хвърли светлина върху това, следва да бъде преследван... е не! не искам да живея в такъв свят. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-15 12:38

"..що за изкривен и извратен мозък може да квалифицира изразяване на позиция по въпрос, който свободно се обсъжда в обществото, като "уронване на престижа" на дадена компания"

Аз казах вече, такъв от когото зависят хиляди работни места и милиони в реални пари доходи на обикновени работещи хора и косвено неработещи, защото плаща данъци. Какво по неясно?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз не съм Шарли - поглед към лицемерието
Автор: Alsand   
Дата:   14-01-15 12:41

fast_eyebrow, Преди цензурата се оправдаваше със следването на идеалите на социализма и фашизма. Сега оправдаваш цензурата с чисто "бизнес" мотиви. Какво всъщност те прави по-различен от комунистите и фашистите? Аз принципна разлика не виждам. Или в името на максималната печалба и на травестите ще се направите и майките си ще продадете май. Бъркам ли?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  20 ..  27  28     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »