Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Aujourd'hui, je suis français
Автор: MikeDimit   
Дата:   10-01-15 01:16

Мълчанието казват е злато.
Липсата на мнение е позиция. Наведена. Или щраусова, ако предпочитате.
Интересно, но в този форум никой не повдига тема за френските изчадия. За вас не знам, но от мен малко снимки. Надявам се да не са единствени.


https://photo-forum.net/static/site_pics/122/1420844551_1-IMG_0242f_1.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/122/1420844584_1-IMG_0272f_1.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/122/1420844631_1-IMG_0273f_1.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/122/1420844663_1-IMG_0274f_1.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/122/1420844699_1-IMG_0277f_2.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-01-15 01:26

Днес във Франция, скоро и у нас! Очаквайте продължение и не забравяйте да бъдете толерантни. Бурка в гардероба и вазелин в аптечката няма да са излишни.

Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: mihalo   
Дата:   10-01-15 03:12

Ооо, не! Позиция имам! Но, не е в тона на "говорилнята" в момента. Когато нещата улегнат ще сме с по-трезви умове! Поне се надявам, де:))

MikeDimit, да не се правя на умен, но и аз вярвам, че силата на фотографията е в документалния и "елемент" :)) Харесвам каквото си направил...

GOSPODIN, винаги с теб в сарказма!

К,о ли рекох? [smilie25] ):)) Просто, сложно е...


Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: mihalo   
Дата:   10-01-15 03:38

Отново прегледах кадрите... и [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: boxer   
Дата:   10-01-15 09:24

Господин, не си оригинален. Копираш Валентин Георгиев от вестник Дума.

Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: h_bio   
Дата:   10-01-15 09:36

Не! Той просто вече си е избрал роля.

Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: SameButDifferent   
Дата:   10-01-15 10:39

MikeDimit, moi aussi!

Не вярвам някой да няма мнение. За съжаление, мненията понякога се различават до крайност. Така че предпазливостта в този случай може и да е от полза.

Благодаря за снимките.


Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: OIM   
Дата:   10-01-15 12:03

Хубаво е в тази тема да се коментират само снимките
За други мнения си има много други форуми


Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: vkk1   
Дата:   10-01-15 13:12

Вярвам всеки един нормален човек на тази планета има мнение за този варварски акт - и то е едно и също.
Дискусия може да има, когато има различни гледни точки. По това деяние, се надявам да няма такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: rx   
Дата:   11-01-15 22:38

Защо да няма дискусия? Мен ми се надигат доста въпроси - примерно когато натовците издумкаха ракета в телевизията в Белград и изтрепаха една камара журналисти, франсетата ходиха ли пред Сръбското посолство? Френските им колеги вееха ли флагчета "Jа сам РТС"? Но да гледаме бъдещето - сега ни натискат да сме разграден двор и да приемаме всякаква паплач от всякъде. И да сме толерантни. Някои от вас вероятно работят към медии. Към момента не виждам никаква причина случилото се да не се случи утре, в София, на жълтите павета. Ако, и след като, това се случи, Оланд ще е съпричастен ли с нас? Или ще продължи да ни натяква как трябва да се стараем да интегрираме тези и онези, но и да ни ги връща с експресен полет когато ходят там?
И най-вече - като фен на оръжието и състезател по стрелба, искам някой да ми обясни как така моливът, толерантността и "културата" могат да надвият добре обучен във военни условия боец с ясна идея и цел, и най-вече - въоръжен до зъби с истински патрони? Защото по моя сметка, един 39х7.62 би трябвало без проблем да мине през три-четири български тълковни речника и който и да е писател бая ще се озори и бая моливи ще изтърка докато се огради с достатъчно страници, за да спре главореза...

... от всичко, най-лошия знак, който чух беше изказването на френския президент - че видиш ли, това нямало нищо общо с истинския Ислям... интересно ми е с кое има общо тогава - може би съм пропуснал информация по пътя - може би въпросните главорези са били будисти, или свидетели на Йехова, или пък са вярвали във Феята на малките калашничета - та те дори ги е страх да назоват проблема с реалното му име. Жалко е, че ние, като част от тази криворазбрано-демократична толерантност, биваме притиснати да поемем именно по този път... Съжалявам, не съм Шарли. Обсъжданото събитие, точно толкова брутално, гнусно, кърваво, отвратително, е съвсем логично, обяснимо, очаквано, предизвикано и толерирано от деситилетия назад и всеки, който се прави на изненадан, втрещен, изумен и т.н. напоследък е просто лицемер.

П.П. Не понасям насилието. Но още по-малко понасям лицемерието. А когато се опиташ да бориш насилието с лицемерие, случилото се преди дни, би било само бегла демонстрация на това, което предстои.



Публикацията е редактирана (11-01-15 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: sherbit   
Дата:   11-01-15 22:40

Другаря веселяк повел евросоциалистите в Париж. Какво лицемерие...режима на родата му за 1 виц затриваше хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: boni   
Дата:   11-01-15 23:25


Един чудесен текст на Иво Беров. Дълъг е , но си струва да се прочете до край.

Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-01-15 00:52

Не съм религиозен.Мислейки си за тези неща,стигам до извода,че не религията прави хората,а обратно-хората правят религиите.От интелектуалния и морален пълнеж на даден религиозен индивид зависи,как ще тълкува и използва вярата си.Ще пречупи религиозните си разбирания през мирогледа си.При някои хора той може да е такъв,че да изтрепе маса народ,защото са от друга религия,защото са нарисували рисунка,или защото са го снимали с апарата си.При това положение,религията няма значение каква е-християнство,мюсюлманство, дъновисти.В Ирландия колко се клаха протестанти и католици, водени от подобни религиозни съображения като при ислямските радикали?

Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: rx   
Дата:   12-01-15 00:58

Религията никога не е имала за цел да дава "морал" и "ценности" на хората. Никоя религия и никога през историята. Какво означава, че религията учела на доброта?! Ще цитирам любим мой автор - Ричард Доукинс - "Би било много тревожно ако човек има нужда от бог, за да знае, че да убиваш е лошо".

Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: ioana-foto   
Дата:   12-01-15 01:05

rx , напълно си прав ! България в най скоро време ще потъне в ислямски мрак понеже сме като разграден двор а циганските гета се ислямизират с завидна бързина. 100 подготвени бойци за 10 минути ще отстрелят 1000 от прехвалените ни барети както го стори бай Петко. Нямаме армия, нямаме полиция,чака ни терор понеже сме на пътя му и незнам какво може да ни спаси освен самите ние....но това отдавна го няма в гените ни.

Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-01-15 01:43

Чак пък ислямски мрак.Османската империя не е успяла да ни потопи в ислямски мрак за пет века.Защо е рухнала всъщност?Защото християнското население е изучавало децата си в килийни училища,където обаче освен религиозна насоченост са ги учили да четат,пишат,смятат, на занаяти,докато през това време децата на мюсюлманите са си губели времето,изучавайки корана и всъщност са оставали неуки.Оказало се,че българите, запазвайки книжовността се се съхраняваме през толкова години на робство.Интелектът винаги ще победи примитивизма,каквито и огнестрелни оръжия да има той.Това е смисълът на това,че "моливът ще победи калашника",rx.Обученият убиец е просто инструмент и няма капацитет и потенциал да бъде повече,той няма и свобода над живота и волята си.Той никога няма да е господар на волята и свободата си,както един грамотен и интелигентен човек.
Отвъд тази ми философия,обаче,съм склонен да вярвам,че в крайна сметка всичко опира до много пари, и подобни религиозни и радикални организации всъщност служат да обогатят с пари точно шепа , такива осъзнати,грамотни хора,използвайки примитивни и необразовани инструменти с кухи и манипулативни религиозни тълкувания.ИД разполага с ресурс от 7 милиарда долара,заграбени от нефт и суха пара от десетки хиляди избити хора-мюсюлмани в Ирак и Сирия.На тези пари някой им се радва.
Не по-различно от партийните идеологии при авторитарните режими.Навремето,до преди няма 30 години,у нас за виц и карикатура милицията те замъкваше по лагери и затвори,където те самоубиваха.Кое е по-различното?Нищо.А шепа хора ни крадяха и живееха доста-доста добре :)



Публикацията е редактирана (12-01-15 01:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: rx   
Дата:   12-01-15 01:45

ioana-foto споко. Аз твърдо вярвам, че Българина, макар и тотална гнусна овца в съвремието, ако наистина опре ножа до кокала, много бързо ще се сети от коя страна се държи пушката.
Също, ние сме периферия - нас може да ни удари ПОКРАЙ онези на Запад. Защото ние като нация и народ, за щастие нямаме някой да ни има зъб за нещо май. Нито сме ходили да колонизираме Африка, нито роби сме вземали, нито сме палили чергите на половината свят, нито сме "демократизирали" разни хора, нито сме крали, извинете, са ни дарявали златото от Индия. С други думи, преглеждайки по диагонал историческите данни от последните 5-6 века, човек съвсем лесно може да стигне до извода ЗАЩО положението на света е такова, каквото е. И тази историческа и стратегическа справка колкото по-бързо се набие в главата на онези, толерантните, толкова по-бързо ще се види решението на проблема. Но до тогава може би ще има 2-3-5-10 още такива случки, за да уври "толерантната" глава на европейския либеро-педеро-бюрократ, че докато си мисли за правата на гейовете, щастливите кокошки и стандарта за кривината на краставиците, чергата му гори...

В заключение, единствено ни остава да си пожелаем заради горните факти, да останем в периферията на събитията.

Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: rx   
Дата:   12-01-15 01:57

fast_eyebrow, ако погледнем безпристрастно историята - нито Османската империя се е разпаднала заради България, нито сме се освободили чрез съпротива, нито сме успели дори да впечатлим Европа, която по него време е ПОДКРЕПЯЛА османската империя дори след като Макгахан крещи за зверствата в Батак, но средностатистическия англичанин, знаейки какви зверства са правили самите те в Индия например, надали са повдигали повече от една вежда. Също, последните 100 години от историята ни ме навеждат на мисълта, че този дето ни е освободил от Североизток, не го е направил точно за чест и слава, нито от добра воля :) Та в този смисъл молива не е победил ятагана, та стой та гледай - за един ден Батак от 6-7 хиляди човека става под 2 хиляди. Молива и интелекта може да победи тогава, когато срещу него седи човек с мисловна дейност в главата, а не човек виждащ 40-те девственици в отвъдното. Толерантността като идеология също е качество, което е присъщо между два индивида, които ВЗАИМНО участват в процеса - т.е. аз нямам как да съм толерантен към теб, а ти да се чудиш дали да почнеш да крещиш Алах Акбар преди или след като си ми отрязал главата. Та в реалния сблъсък, съжалявам, ама ще предпочета калашника с 5-6 пълнителя отколкото магистърската си диплома.

Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-01-15 02:14

Оня дето е дошъл от североизток е победил една доста разклатена империя.Тя е скърцала поради липса на образовани хора,които са били нужни да вкарат империята си в крак с индустриалната революция в Европа.
Нещата трябва да ги гледаш малко по-глобално,не чак толкова към частния случай.
А всъщност с магистърската си диплома можеш да направиш доста повече неща,отколкото с кашаника.Обаче ако не го осъзнаваш това,значи просто не си за магистърска диплома.

Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: ioana-foto   
Дата:   12-01-15 02:55

rx , българина е страхлив и това си е , колко жертви дадохме на протестите през 2014 ? ...николко !Протестите минаха и заминаха, предпочита да се самозапали отколкото да хване оръжие!
Ако ДПС не бяха бутнали правителството понеже усетиха на къде върви работата, Олигарски още да е министър-председател . До тук със решимостта на българина. Турция отдавна ни е вдигнала мерника , и ние и те сме в НАТО , но представи си че след атентат подобен на френския, озлобени българи ,къде спонтанно къде нарочно ,решат да си отмъстят на мюсулмани...тогава Турция ще каже че има пълното право да защити братята си по вяра,както направи Русия в Украйна, и кой ще я спре ? 1 самолет и 3 хиликоптера ли , или 30 000 наемници които ще си рискуват живота за 400 лв месечно ? Ако не го вярвате ,спомнете си Кипър и турската окупация там,Гърция също е член на НАТО но това не и помогна много.
Ние в момента сме като овце на заколение , овцата никой не я пита добра овца ли е или е лоша, теглят и ножа и право в казана.
Само че Турция прави огромна грешка като се надява с някое зверство да провокира българи и по този начин да претендира за право да защити своите, българина е такава порода че ако ще да колят на комшията децата той няма и пръста си да вдигне, само ще дръпне пердето и ще си пусне по силно телевизора. Турция има най силната армия в Европа , обучава и спонсорира именно терористите от ИД и ние сме и на пътя и сме най слабата държава в ЕС.

Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: Stoi2   
Дата:   12-01-15 09:15

СТАТИЯ Една добра статия по случая, според мен, която е добре да се прочете

Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: EvaJor   
Дата:   12-01-15 09:21

Stoi2, [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: джъмбо   
Дата:   12-01-15 09:25

аршина с който се премери това събитие е много двоен...

всеки ден терористи избиват десетки но неизвестни и затова никой не си прави труда да прави драми... но за франсетата трябва да се направи драма и тя бе добре организирана...

след като ще има такава активност нека е за жертвите във всяка страна щото нямам спомени някой да пситави цветя пред наше посолство или да имае мирен поход в памет на загиналите в сарафово...

Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: hopeless   
Дата:   12-01-15 09:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Aujourd'hui, je suis français
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-01-15 09:56

Джъмбо,донякъде съм съгласен,че има двойнственост в меренето,обаче такъв поход трябваше ние първи да направим след Сарафово.Обаче не,и тогава много хора казаха "Евреите са си виновни".Дори помня,че и тук имаше такива мнения на не малко хора тогава,май се триха теми,банваха се хора.
Лошо е,че почти никоя медия не отрази зверската касапница на предимно жени и деца тия дни в Нигерия от едни други примитивни изроди-Боко Харам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »