Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: pavelvasilev   
Дата:   12-01-15 14:51

Привет колеги, ще си купувам широкоъгълен обектив и съм се спрял на Nikon AF-S DX Nikkor 10-24mm f/3.5-4.5G ED който е поръчан и чакам да го имат в наличност, дотогава бих искал да чуя второ мнение от вас колеги за Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM за Nikon?
Ползвам тяло D3300?

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: io_bs   
Дата:   12-01-15 15:08

И двата са добри. Със сигмата (общо взето с всички обективи от трети марки) трябва да се внимава, поради възможността да си попаднал на кофти бройка. Т.е. тествай преди да купиш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: pmartinov   
Дата:   12-01-15 15:17

Двата обектива имат еднаква оценка във фотозоне.де

Това означава,че са близки като възможности.

Никонския обектив при всички положения ще бъде по-добрия избор.


Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: kvakioh   
Дата:   12-01-15 15:28

Sigma 10-20mm f/3.5 май е по-добре.
Иначе- марковият обектив си е марков. 10-24 ли ще бъде, 12-24 ли, все е добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: kosiobg   
Дата:   12-01-15 16:55

Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM за Nikon аз имам този и съм много доволен от него. Взех то от Photopavilion Където го тествах, свалиха снимките да ги видим как са и нямаше никакви забележки.

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: pavelvasilev   
Дата:   12-01-15 17:01

Благодаря Ви за мненията колеги, чудех за Sigmata единствено заради почти еднаквите им параметри и най-вече по-привлекателната му цена, но като се замисля хубавите обективи за разлика от телата остават, та май все още клоня да си взема по-качествения обектив, въпреки изкушаващата по-ниска цена на Sigmata...

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: nemchev   
Дата:   12-01-15 17:15

От маи лични наблюдения, никорския обектив е страхотен. Особено ако снимаш предимно пейзажи с него, ще останеш много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: pavelvasilev   
Дата:   12-01-15 17:17

Точно за пейзажи ми трябва основно :)



Публикацията е редактирана (12-01-15 17:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: nemchev   
Дата:   12-01-15 17:27

Значи си избрал верния обектив[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: pavelvasilev   
Дата:   13-01-15 17:04

Колеги да знаете за всеки случай откъде на друго място в София, освен фотосинтезиса и фотопавилиона (нямат ги в наличност) мога да закупя въпросния обектив Nikon AF-S DX Nikkor 10-24mm f/3.5-4.5G ED? Поръчал съм го в фотосинтезиса, но в случай че мине повече неизвестно време за доставка и да си го закупя от друго място? Намерих единствено в наличност при емаг но с 200лв по-скъпо- 1700лв а и не ми вдъхват доверие емаг [smilie8] ?
Друго си е да пробваш обективчето на място и в магазина...



Публикацията е редактирана (13-01-15 17:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: realnoncho   
Дата:   13-01-15 17:12

Еха, доста скъп идва този обектив. Мислех, че е малко повече от 10-20 и затова се сравняват. За тези пари има и Сигма 8-16.

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: pavelvasilev   
Дата:   13-01-15 17:21

Спрял съм се все пак на по-качествения никонски обектив, а и сега проверих въпросната сигма 8-16 е с поръчка и пак не е гаранция че ще дойде в еди кой си срок...
От фотосинтезиса ми казаха че до седмица очаквали доставка, дано е така...

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: Valentin4000   
Дата:   13-01-15 21:06

Ползвам Никона от около 4-5 месеца и ти казвам неща, които са всеизвестни.
Уникално остър на всички дължини.Бърз автофокус, незабележими аберации и превъзходна работа срещу светлина.Минимално винетиране.

Сега минусите:
Огромни изкривявания на 10мм, но при пейзажите не се забелязва много,много.От 17 до 24мм е абсолютно невъзможно да хванеш фокус с автофокуса.Ама абсолютно невъзможно!Точка! Единственият ти шанс за фокус е с ръчен.
По форумите хората са го пращали за калибриране и настройки при Никон и резултатът е бил нулев.Така че го имай предвид това нещо, дали ще ти пречи или можеш да го преживееш.

Ако ти пречи, то моят съвет е да си вземеш или Токина 11-16, или Сигма 10-20, но тази с постоянната 3.5 бленда.
Има и трети вариант, да чакаш новата широка Токина 11-20.
Очаква се да е дзвер.
Туй то!
Елвис хез лефт дъ билдинг! :)

П.П.
Иначе аз от Никона съм доволен, де.това с фокуса се преживява:)

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: pavelvasilev   
Дата:   13-01-15 22:05

Благодаря за подробностите колега, значи ми препоръчваш този широкоъгълен обектив - Sigma 10-20mm F/4-5.6 EX DC HSM за Nikon? Май най-добре ще е да го тествам на място и видя резултатите, утре отивам за тест и ще ви пиша :)

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: chepkata   
Дата:   13-01-15 22:30

Това с фокуса[smilie10]
За пръв път го чувам, а и аз съм му мераклия[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: ivjordan   
Дата:   13-01-15 22:41

Sigma 10-20mm F/4-5.6 EX DC HSM е чудесен обектив. Ползвам го на Д90 и съм мега-доволен. За съжаление, не съм ползвал другите, за да направя съпоставка. Лично го избрах заради по-ниската цена и след обстоен тест на конкретната бройка, защото бях наплашен от форумните писаници за проблеми с фокуса. За щастие, моята бройка няма никакви проблеми на никаква дължина и бленда. Просто перфектен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: pavelvasilev   
Дата:   14-01-15 00:18

Почвам вече да се обърквам от толкова алтернативи, последно мнение за този обектив и доста скъп - Nikon AF-S DX Zoom-Nikkor 12-24mm f/4G IF-ED ?

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: deerstalker   
Дата:   14-01-15 01:13

А какво ще снимаш, ако не е военна тайна. За какво ще ползваш обектива най много?

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: pavelvasilev   
Дата:   14-01-15 01:18

Ще снимам предимно пейзажи, но да става за градска среда и вътрешни помещения и да има минимални изкривявания...



Публикацията е редактирана (14-01-15 01:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-01-15 02:53

Това с изкривяванията - всеки широкоъгълен обектив го има и няма как. Ако се замислиш реално все пак на най-широко зрителния ъгъл е около или над 100 градуса за повечето от изброените стъкла, за сравнение фишай-а се води визията на обективи с над 100 градуса (обикновенно 160-180), а там знаеш какви са изкривяванията.
Спомена обаче и затворени помещения, а там за мен фаворита е един Tokina 11-16/2.8 (по възможност втората версия - II), защото по острота е на нивото на изброените (да не кажа и повече), но светлосилата...светлосилата! - в нея е ключа към тъмната стая, ако така мога да се изразя. [smilie3]



Публикацията е редактирана (14-01-15 02:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: fotorafi   
Дата:   14-01-15 05:14

Аз имах Nikkor 12-24/4 великолепен. Купих го от САЩ на сметка, след като видях механиката на разглобен за поправка при Наско, АФ Сигма 10-20

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: Valentin4000   
Дата:   14-01-15 08:13

Ако ще е Сигмата препоръчвам този http://www.amazon.com/Sigma-10-20mm-3-5-EX-Nikon/dp/B002D2VSD6


Иначе колегите са прави Никон 12-24 е също уникален обектив и е на цената на 10-24.Даье доскоро имаве един в базара за 1000лв.Остър е много и няма проблеми с фокуса.
Токината също е прекрасна, но хора които я имат казват , че аберира прекалено много.

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: kvakioh   
Дата:   14-01-15 09:20

Nikkor 12-24mm f/4G IF-ED е за препоръчване пред 10-24.

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: pavelvasilev   
Дата:   14-01-15 16:06

Колеги искам да благодаря на всички Ви, които ми помогнаха с съвети, ходих до фотосинтезиса пощраках, гледах и накрая си взех Nikkor 12-24mm f/4G IF-ED, и не на последно място е произведен в Япония а не в Тайланд за разлика от китовия ми обектив [beer]

Взех си и качествен поляризатор на Hoya 77mm nano slim :)



Публикацията е редактирана (14-01-15 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: lamerko   
Дата:   14-01-15 16:32

Честито! Може ли да дадеш линк към PL-a, дето си си го взел? Че сега се оглеждам, ама за 82м :)

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: pavelvasilev   
Дата:   14-01-15 16:46

Мерси :), поляризатора също съм го взел от фотосинтезиса, сега погледах в сайта им и виждам един филтър който имат в наличност -

B+W ND 0.6 4X MRC 102M 82mm - (Отлична цветова неутралност. • Филтър фактор: 4. Редукция на пропуснатата светлина с 2 f-стъпки за ефектни кадри (напр. при снимане на водопади) или при много силна светлина и използване на отворена диафрагма за малка дълбочина на рязкост.•Леко "затопляне" на цветовете.) ,

цената му е 219лв и ако смяташ че ще ти върши работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: Daniel_P   
Дата:   14-01-15 17:35

Аз също подкрепям мнението на PhotoBo за Токина 11-16 новата версия! Макар че не си я споменал, като опция! Аз лично не съм го имал но се бях надъхал много да си взема пейзажен обектив и след дълго разузнаване Токината 11-16 бе един от най-препоръчваните и хвален като най-добрия обектив за кроп при това светлосилен! По стечение на обстоятелствата не си купих никакъв защотот реших че след време ще минавам На ФХ тяло! Ти също помисли по въпроса! Успех[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Второ мнение за широкоъгълен обектив?
Автор: Daniel_P   
Дата:   14-01-15 17:37

А не видях че си купил да ти е честит и чакаме страхотни кадри[shtrak]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »