Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: КОЛЕГИ,МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА-NIKON D80 или CANON 40D !!!
Автор: Pavlov   
Дата:   13-01-15 07:57

Никой дотук не спомена, че 40D имат проблемни затвори, и често се повреждат. И тъй като е стар модел, трудно му се намират и резервни части.
Сватби в съвременна България се снимат с какво ли не, една моя братовчедка преди 3 години я бяха снимали с 10D. но според мен, след като ще се изкарват пари с тялото - поне 7D.
 Re: КОЛЕГИ,МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА-NIKON D80 или CANON 40D !!!
Автор: idoru   
Дата:   13-01-15 08:07

Ами не го е споменал, щото не е вярно...
 Re: КОЛЕГИ,МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА-NIKON D80 или CANON 40D !!!
Автор: falcon   
Дата:   13-01-15 08:10

Зентекс може да каже това със сигурност, защото му е лесно да направи такава статистика на база опита си. Аз съм сменял затвор само на 50D, независимо от експлоатацията на съответното тяло.
 Re: КОЛЕГИ,МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА-NIKON D80 или CANON 40D !!!
Автор: Idoru   
Дата:   13-01-15 09:02

В DPreview форума един дървен философ беше написал нещо в този смисъл - че бил първия нов затвор след 20/30д и било по-вероятно да се скапва бързо, щото имало нови и не-тествани компоненти. Аз не съм чувал 40д да има проблемен затвор, пък съм имал такова и изръшках де що има инфо в нета преди да си го купя. В крайна сметка всеки повтаря като папагал...
 Re: КОЛЕГИ,МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА-NIKON D80 или CANON 40D !!!
Автор: cameraman   
Дата:   13-01-15 09:30

40D беше едно от най-дълголетно актуалните тела на CANON. Аз все още пазя едно такова тяло с пълното съзнание, че при нормални осветености по нищо не отстъпва на всяко съвременно тяло. Само малко мегапикселите му ги няма, но в повечето случаи и те не са му нужни. Конкретно за сватбена фотография- задължително да се комплектова с външна светкавица за по-тъмни терени. Работи се на отразена и дифузирана светлина, за да не се пуца директно. Задължително е да се снабди със светлочувствителен зум. Тамрон 17-50/2,8 е супер. Ако се снима на Роу, може да се постигне по-висока граница на критичното неизползваемо ISO.[thankyou]
 Re: КОЛЕГИ,МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА-NIKON D80 или CANON 40D !!!
Автор: ffoko   
Дата:   13-01-15 09:37

Според мен 50Д е една крачка пред 40-ката. Аз снимам с 40Д и съм доволен. Но доколкото разбрах има някакъв бюджет, а 50Д на 3400 кадъра трудно се намира
 Re: КОЛЕГИ,МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА-NIKON D80 или CANON 40D !!!
Автор: tubako   
Дата:   13-01-15 11:31

Вземи си NIKON D90 !



Публикацията е редактирана (13-01-15 12:25)
 Re: КОЛЕГИ,МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА-NIKON D80 или CANON 40D !!!
Автор: valqta   
Дата:   13-01-15 19:40

Благодаря на всички колеги!

tubako- наистина D90 казват,че е много добър фото апарат- направих сравнение с тези,който търся и излиза,че той е доста по-добър!
Замислям се,дали да не си взема D90 !
E..и майката- Аз вече тотално се омотах! [smilie5] [smilie18] [smilie18]

 Re: КОЛЕГИ,МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА-NIKON D80 или CANON 40D !!!
Автор: Kiten   
Дата:   13-01-15 20:15

Не се притеснявай със тиа стари и "професионални" тела, които си набелязал,ще се поиздъниш. Tа рано или късно някой от сватбарите ще тe пита нещо от рода на: "мой приятел снима с малко апаратче, като некс, пен или подобно джобно чудо, и неговите снимки са много по-хубави, сочни и детаилни от твоите професионални? "...
"С трици маймуни не се ловят!"
 Re: КОЛЕГИ,МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА-NIKON D80 или CANON 40D !!!
Автор: falcon   
Дата:   13-01-15 20:17

Ако тепърва ще почваш сватбите вземи нещото което ти казах и виж дали ще стане сватбар от теб, ако стане ще имаш пари да си надградиш с най-благите неща, стъпка по стъпка, не харчи пари на вятъра[smilie3]
 Re: КОЛЕГИ,МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА-NIKON D80 или CANON 40D !!!
Автор: Pavlov   
Дата:   13-01-15 21:33

Idoru, това за затвора съм го чувал от предишния собственик на моето 40D, който пък го е чул от Зентекс - когато му занесъл тялото си за смяна на затвора, на около 13000-14000 кадъра. Затворът не само се износвал, но и стареел, и от това дефектирал понякога. Чул също така, че вече се намират и по-трудно резервни части за модела.
Наистина, лично АЗ не съм правил проучвания колко е вярно, но въпреки това, бих се насочил към по-нов модел.
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.