Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 CF карти LEXAR менте !!!
Автор: yamakashy   
Дата:   09-01-15 21:02

Пълно е с дребни измамници в прекрасната ни държава. Последното нещо което съм си мислил е, че някой може да ми продаде менте цф карта от базара във форума. Но и това се случи . Та купих горепосочената карта CF LEXAR 64Gb 1000x от потребител с username : All_TeXno1 . Няма да обяснявам каква скорост поддържа картата по спецификации, мисля на всеки му е ясно. За съжаление моята карта след тест се оказа че поддържа едва 9-10МБ/с на писане . Та това е …. Здраве да е ! Дано съм единствения който си е купил карта от него .

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: juslen   
Дата:   09-01-15 21:10

Върни му я, може и той да не е знаел че е менте, каквото му дошло от Китай това препродал [smile] Прати му скрийншот от теста и настоявай да му я върнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: h_bio   
Дата:   09-01-15 21:12

За съжаление има недобросъвестни хора. Търговците налазиха базара от доста време. Не всички са некоректни, но трябва да се внимава. Преди години в базара продаваха само хора от форума, активни потребители и нямаше никакви проблеми. Запазих си този маниер на пазаруване от базара и до ден днешен купувам само от стари потребители или такива, които имат активен профил със снимки и т.н.

Не, че е гаранция де.

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: aldygreen   
Дата:   09-01-15 21:16

Други карти при същия тест колко ти показват?

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: yamakashy   
Дата:   09-01-15 21:16

Обадих му се , но не пожела да ми върне парите . Така че тествайте картите преди да купувате .

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: yamakashy   
Дата:   09-01-15 21:18

По-бърза карта от тази не съм имал никога. Имам много по-бавни които дават много по-добри резултати .

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: kjey   
Дата:   09-01-15 21:22

На каква цена ви я продадоха?
Цената на тази карта в Германия е около 200-250 евро[smilie11].Ако някой ви е предложил цена драстично различаваща се от тази - би трябвало да предизвика голямо съмнение[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: yamakashy   
Дата:   09-01-15 21:30

Да, цената която заплатих е доста по-ниска . Но какво от това . Не поствам темата за да се жалвам, а просто информативно в полза на потребителите .Да се знае !!!



Публикацията е редактирана (09-01-15 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: Danny_Falin   
Дата:   09-01-15 22:18

и на мен ми изглеждаха апетитни тия карти, но много ми намириса с тази ниска цена, и се оказах прав
хубаво е да има такива теми с подобна информация [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: Pink_Kong   
Дата:   09-01-15 23:41

Бях на теста. Пробваха се общо седем карти - въпросната и шест други. Най- добрите бяха 400х, имаше и 266х и дадоха три пъти по-добри резултати от този "Lexar". Четохме ги с УСБ 3.0 рийдър и с макбук про ретина. Картата не отлепя грам.



Публикацията е редактирана (10-01-15 07:55)

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: tuizzl   
Дата:   09-01-15 23:51

Трябва да има повече такива теми. Аз също се бях навил на тази карта, но добре, че не съм я купил. Продавача ми каза, че бил представител на Lexar за това били евтини картите, но аз пак се усъмних и не си я купих.

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: angin   
Дата:   10-01-15 08:09

Колега, и аз си имам две от тези китайски карти по 64гб закупени на цена 67$ парчето и останах доста разочарован след като ги поставих на мястото им в апарата. Имам 16гб-ви такива и нямат нищо общо. Страх ме е да ги ползвам, ма и да ги продам, та някои като теб да пострада не е прилично. Ако колегата е купил повечко за да продаде без да ги е проверил няма да е лошо да се разберете.


Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-15 10:00

Ами по тоя повод аз от години не купувам Lexar и SanDisk освен от магазини за електроника в САЩ т.е. случайно една такава карта за 10 години.

Купувам си Сони или Самсунг по възможност от фирмен магазин. Да знам, за съжаление така не се хващат тлъсти промоции. Обаче и картите си работят.

Причината е, че картите памет са от най-метарджосваните продукти на планетата. Разликите в цените от евтина карта до хубава карта са над 10-пъти понякога и това дава голям стимул на разни хитреци. Лошото е, че толкова много се ментосват, че не е чудно дори във хубав магазин като Технополис или плезио да купиш менте. Дори не са виновни търговците, просто някой по веригата за доставка успява да вкара и ментета, щото стимула е много голям. За САЩ тоя риск е малък щото обемите дето се продават са колосални и доставките са супер директни от заводите без представители, дистрибутори и други мошеници.

А при покупка от един пич в обява или eBay на нови карти е около 200% гарантирано менте.

Другия вариант е да си купуваш евтини макри и поне да си знаеш, че са си калпави и да нямаш големи очаквания. Пък понякога те са достатъчно добри



Публикацията е редактирана (10-01-15 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: Ivan_A   
Дата:   10-01-15 10:30

Преди време, от базара взех SD Lexar 32GB 600x - 55 лв. Ясно ми беше, че толкова добра цена е съмнителна, но реших да пробвам. Причината - имаше в обявата поместен и screenshot от ATTO Disk Benchmark.
Картата бе запечатана, във фабрична опаковка - т.е. нова.
Пробвах на камерата - по-бърза, но не чувствително.
Примерих се - за толкова пари - толкова, като се правя на тарикат ...

Покрай тази тема, пробвах картата с USB3.0 card reader&port + АТО Disk ... - ето резултатът:



https://dl.dropboxusercontent.com/u/5826485/OlyE-M1/BenchmarkSDcards/sravnenie.jpg




За сравнение - пробвах и купената от магазин Transcend class10 16GB - разлика с рекламираната скорост "до 20 МБ/сек" няма. [smilie24]

Утехата: все пак, картата работи без грешка вече 6 месеца и е по-бърза от тази, която имах.

Поуката: hotsnail е прав. [smilie24]

P.S. Моят тест е с Transcend USB3.0 card reader - може и от тук да е по-вярният резултат с карта Transcend. [smilie3]



Публикацията е редактирана (10-01-15 11:57)

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: realnoncho   
Дата:   10-01-15 11:00

Този последния тест много съмнително е забил на 25mb/s четене 35mb/s запис. Сигурен ли си, че не си го пуснал на USB 2.0?

Иначе аз съм си взел една за 15 паунда 64GB SDXC, която прави 85/35, така че не е само цената да прави ментета.

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: demiman   
Дата:   10-01-15 11:22

Някой да разполага с карта дето покрива точно стойностите изписани на кутията ... да се обади [smilie5]... интересуват ме най-висок клас CF през USB 3.0 ще направят ли реален трансфер от поне 100mb/s и в двете посоки [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: aldygreen   
Дата:   10-01-15 11:24

Ами на теста от обявата ясно се вижда, че тестът е на четец на USB 3.0, на USB 2.0 дори е чудно как е вдигнал до 25MB/s. А по-ниският клас камери Канон са до 21MB/s, средният (двуцифрени) стига до 40MB/s. Та няма как по-бързата карта да накара апарата да забърза. Същото се отнася и за апаратите на другите марки.


Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: nikton1954   
Дата:   10-01-15 11:31

Колега не си единствен.Например на мен един уж колега от Форума ми продаде удавен Iphone 4.Това ми струваше 180 лв. за ремонт.Става дума за party_cool!Не купувайте нищо от него.Тъй като си искам парите за ремонта ме е блокирал.




[smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: Ivan_A   
Дата:   10-01-15 11:31

" Ами на теста от обявата ясно се вижда, че тестът е на четец на USB 3.0, на USB 2.0 дори е чудно как е вдигнал до 25MB/s. " - ако е към мен, не - писал съм:с Transcend USB3.0 card reader към USB3.0 port пробвах.


Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: bobby__   
Дата:   10-01-15 12:46

Ivan_A , [smile]

Разбирам те, става дума за тази моя обява:

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=38787


Картата, която ти продадох е оригинална и тестът от картинката в обявата ми също. Проблемът при теб е, че нямаш качен USB 3.0 драйвър на дъното - т.е портът ти USB 3.0 работи като USB 2.0.

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: bobby__   
Дата:   10-01-15 13:27

Ползвам 2 такива на Nikon D7100 и Fujifilm X-A1. Веднага след поста ми горе им пуснах тест с ATTO 2.47:


http://www35.zippyshare.com/i/63750398/61846/Clipboard_1.jpg



http://www35.zippyshare.com/i/41616339/84724/Clipboard_2.jpg



Кард рийдърът е Lexar Professional 500MB/s USB 3.0 Dual Slot Reader

Дъното е Asus SABERTOOTH Z87

Интересното при мен беше, че също като теб получавах посредствени резултати. И тогава качих този драйвър:

Intel USB3.0 Controller Driver V2.5.0.19 for Windows 7 32bit & 64bit.

И порта започна да се държи като USB 3.0.

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: yamakashy   
Дата:   10-01-15 13:31

Ето това очаквах от картата като скорост, но уви останах си с 9мб/с write на USB 2.0 и около 11-14мб/с на USB 3.0

https://www.youtube.com/watch?v=QOPEO_w2rKk



Публикацията е редактирана (10-01-15 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: yamakashy   
Дата:   10-01-15 13:34

Ако някой иска мога да му я продам . [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: Ivan_A   
Дата:   10-01-15 16:40

bobby__ , извинявам се, сигурно греша!

Смутиха ме резултатите от теста, които получих.
Не зная дали е от драйверите - опитах да кача нов, но ми казва, че имам качени по-нови и ме пита дали съм сигурен, че искам да ги overwrite с по стара версия. Не съм.
Като сложа картата във вградения четец - скоростта на писане пада на малко под 20МБ/сек, а на четене - малко над 20 МБ/сек - USB2?

Спести ми покупка на "истинска" бърза карта.[beer]

Пробвах и по друг начин - снимах в серия часовника на екрана:
- с Transcend 16GB class 10(до 20МБ/сек) - 38 RAW+JPG (730МБ) за 6 сек. и запис още 43 сек.
- с Lexar 32GB 600x - 45RAW+JPG (901МБ) за 8сек и запис още 24 сек.

При цялата условност на този "тест", Lexar-ът явно пише близо два пъти по-бързо от другата - т.е. 20х2=близо до обявената скорост на запис на 600х=45МБ/сек.

... а възможно е и камерата да си може толкова - Оли Е-М1 е.

yamakashy, извинявай, че ти оспамих темата![smilie2]



Публикацията е редактирана (10-01-15 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: realnoncho   
Дата:   10-01-15 16:59

Ivan_A, bobby__ [smilie24]

За резултатите ми направи впечатление, защото и на мен ми се е случвало да сбъркам порта при тестове и получих идентични резултати, също така в Амазон при снимките на продукта често има тестове на 3.0 и 2.0 и при бързите карти обикновено резултата е точно такъв на по-бавното.

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: mixmike   
Дата:   11-01-15 09:23

Никога не ме е притеснявала скоростта на картите, които ползвам, и затова винаги съм си купувал най-евтините възможни, но поне да са "маркови" - а-дата, кингстън, apacer и т.н.
В момента постигам скорости от около 80MB/s четене и запис (реални, а не тестове) с най-евтината А-дата 32GB microSD с адаптер, с четец HAMA USB3.0. Картата струва 20лв нова с 5 години гаранция.
Незнам кви са тези лексар-мексар ментета и оригинали, които купувате втора употреба от незнайни търговци във форума.[smilie10]
Същия трансфер ми дава и CF кингстън 16GB - която съм купил също чисто нова за под 30лв.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: mixmike   
Дата:   11-01-15 09:31

Btw преди няколко години и аз се бях запалил по тестове на карти-марти и обикновена А-дата ми даде по-бърз трансфер от SanDisk Ultra II (която беше на 4-на цена). Това предопредели по-нанатъшната ми политика относно картите памет.
Въпросната CF A-data 4GB все още работи и стои в раницата ми за дълбок бек-ъп, като е стояла там и при минус 10 и при 40+ градуса. Преди месец все още работеше. Купувана е преди 10тина год, когато си купих и първия DSLR Canon 350D[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: e-mil   
Дата:   11-01-15 10:25

"Автор: mixmike
Дата: 11-01-15 09:23
"... винаги съм си купувал най-евтините възможни, но поне да са "маркови" - а-дата, кингстън, apacer и т.н.
Незнам кви са тези лексар-мексар... "


Ми като не знаеш, защо иронизираш?
Това, колко марков е даден продукт е чисто субективна оценка. "Лексар-мексар" са също толкова маркови, колкото Adata или Apacer. Бяха маркови преди 15 години, когато работеха сами, маркови са и сега, като собственост на Micron Technology - корпорация с милиардни приходи, една от 100-те най-иновативните компании в света и от 10-те най-иновативни компании в САЩ според авторитетната класация на Thomson Reuters. При това не са от вчера в тази класация.
http://ip.thomsonreuters.com/sites/default/files/2014stateofinnovation.pdf

Другата им потребителска марка е Crucial - чудесни SSD дискове.

Отговори на това съобщение
 Re: CF карти LEXAR менте !!!
Автор: mixmike   
Дата:   11-01-15 10:40

e-mil да не си пиян в неделя сутрин?
Кой говори коя марка е иновативна, на кого била собственост и т.н.? Тук говорим за скоростта на карти в различен ценови клас и реноме. Написах "маркови" в кавички, тъй като много хора, които си купуват само sanDisk и Lexar, не признават картите от "кучи марки" като кингстън и а-дата. Затова и търсят да си купуват само такива карти, независимо от незнайния им произход и съмнителна цена.
Имаш ли да кажеш нещо по темата или да споделиш собствен опит, или просто си търсиш да се заядеш?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »