Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: Daniel_P   
Дата:   08-01-15 15:03

Здравейте колеги! Една приятелка се е запалила да се учи и занимава с фотография и ме помоли да и дам съвет какъв апарат да си вземе! Иска основно да снима портрети, аз и пратих книжката на ФФ и я посаветвах да прочете най - напред някой основни неща!Та бюджета е около 2000хил В играта са само Никон и Канон! Та аз предложих Nikon D7100 + 50 1.8G Което е страхотно според мен за старт! По съветва ли са я и за Канон 70д което също до колкото съм чел е страхотно тяло но мисля Никона го превъзхожда за портретна фотография а и 501.8Г никонската е по добра до колкото знам но може и да греша! Аз и казах че и двете тела са хубави и ще вършат добра работа разликата не е голяма! И сама трябва да избере Мерцедес или БМВ но все пак реших да се допитам и до вас! Вие как мислите Д7100 или Д70[shtrak]? И дано не стане война Канон-Никон :D

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: lorddemonic   
Дата:   08-01-15 15:13

Пич за портрети Фулфрейм , канон 5дм2 + 85ца 1.8 примерно или 50 1.4 ма малко надхвъля 2те хиляди ... Никон ... по-евтино излиза д600 примерно не ги знам ... виж из форума има портретисти бол ..

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: Daniel_P   
Дата:   08-01-15 15:41

Lorddemonic - съгласен съм, че Фулфрейма си е по добре за целта! Но тя сега едва ще прави първи стъпки в фотографията и незнам дали е удачно да отива на ФХ тяло! Ще мине поне година докато се по научи и докато разбере дали иска да се занимава по сериозно и дали да инвестира за напред! И до колкото знам иска нов! Та марк2 не знам дали се предлага нов мисля не, а друго тяло с 85 1.8G ще надхвърли бюджета с сигорност! Та за това дх от този клас ще е пре достатачен според мен докато намери себе си и се по научи, а ако реши да се занимава само като хоби ще си вземе и едно добро зумче и до там! А ако продължи сама ще знае какво ще и трябва и винаги може да си остави кропката за резерва! Поне аз така мисля :)



Публикацията е редактирана (08-01-15 15:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: lorddemonic   
Дата:   08-01-15 15:45

Няма нужда да се учиш на Трабант за да караш после Мерцедес. ФФ си е качество недостижимо за която и да е кропка. Имаш ли пари взимаш най-доброто или както добър приятел казва: Нямам толкова пари за да купувам евтино...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: rx   
Дата:   08-01-15 15:56

Което и да избере, ще й върши работа. Аз не бих препоръчал обаче наливането на толкова пари в тяло!!! Нека вземе нещо от сорта на 600-750Д или никонския еквивалент и да си вземе поне един хубав обектив - някоя светла Л-ка примерно. Защото догодина 70Д-то сигурно ще е на половин цена, а хубавите обективи държат цена, и ако се откаже, няма да е на загуба. 5д2 пък е най-глупавия съвет, т.к. след една година и неговата цена ще е доста ниска.

Инак конкретно по твоя въпрос - 70 и 7100 са си еквивалентни - което и да вземе, няма да сгреши.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: Rand   
Дата:   08-01-15 15:59

С какво Никонът е по-добър за портрети? И ако ще снима портрети няма ли и по-ниският клас кропки да свършат работа, а разликата да отиде за по-добър обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: Daniel_P   
Дата:   08-01-15 16:57

Rand-според няколко сайта където гледах сравнения Д7100 го дават по добър за портретна и пейзажна фотография!и като цяло дават че картинката след принт при д7100 е по добра!Но иначе не съм се се ровил по обстойно за 70д, защото като цяло аз съм за д7100 но все пак нр искам да съм пристрастен за мен двете марки са на върха и опира до вкус до някаде, а и какво снимаш!:) А за по нисък клас аз съм за д7000 на старо да речем! По надоло не заради липсата на аф корекция не знам как е при Канон и кои тела го имат но за мен си е от голямо значение!Но не знам дали ще се надъха за на старо а и не е в БГ!



Публикацията е редактирана (08-01-15 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: Daniel_P   
Дата:   08-01-15 17:06

Lorddemonic напълно съм съгласен, че не трябва да се учи човек на Трабант, това са възгледите на някой хора тук но ме и мойте! Въпроса повече опира до това че парите не са достатъчно а и крайната цел не е ясна все още според мен! И за това иначе ако някой е надъхан знае какво иска и дори и за хоби да е и 10хил да налее за да се учи и да се кефи, ако има парите и иска съм за! Това си е лучен избор :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: lorddemonic   
Дата:   08-01-15 17:37

Знаеш какво искаш пък питаш :) А като апарати от двата като фен на Канон ти казвам , че D7100 е по-добрия като крайно изображение според мен. Въпроса пак седи и въпроса с менкане на обективи с приятели и т.н. Въпреки всичко който и апарат от двата да вземе няма да сгреши :) Въпроса е в обективите!

А по-горе изразих личния си избор ако щях да снимам портрети, само че аз снимам спорт, а и пилета за удоволствие тъй , че бърза кропка по ме устройвa. Снимал съм малко с ФФ просто с кропка не да не кажа чак невъзможно, но си е виртуозно да постигнеш такива портрети да речем навън. В студио или при добре контролирана светлина е друга бира ...

rx искаш ли догодина да ми купиш 5дм2 за 1000лв на 3-40000 кадъра примерно. Поне базара предоставя история да видиш как се движи спада на цените, обаче на изуст е по-лесно да се пише ...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: satansho   
Дата:   08-01-15 17:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: Daniel_P   
Дата:   08-01-15 17:56

Аз за себе си мисля че знам какво ми трябва:p Но мадамата не и за това съм дал мнението си какво ще е добре за старт за нея! Но не исках да се жазира само на моето мнение и понеже тя няма регистрация тук реших да пусна тема и да и дам линка към темата за да я следи и да събере повече мнения и предложения. От който сама за себе си да реши какво да избере! А относно обективите да в крайна сметка без тях квото и тяло да се вземе файда:D Но с една 50 1.8G за старт и по нататък да събере и за една 85 1.8G и е в играта! А после като види как вървят нещата и как се справя може да си инвестира в фх тяло на което и двата обектива ще си останат и ще си ги ползва :)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-01-15 17:57

1. За портрети не и трябва бързо тяло 70д,д7100
2. По солидна инвестиция в обективи
3. Стар ФФ вторъка ръка ще върши много повече работа от 70д и д7100. Например 5д2 или д700 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: ishootraw   
Дата:   08-01-15 18:15

Има много колеги, които се занимават сериозно и снимат с кроп тяло, че дори и професионално. То има и добри фотографи, които снимат с Fuji X Series. Лорддемоник, "ФФ си е качество недостижимо за която и да е кропка" е спорна теза и може доста да се поспори за това, но не искам да влизам в дискусия. По-другата логика за евтиното и скъпото дай да вземем по-едно Хаси всички и снимките ни ще станат "невероятни".
Според мен момичето може да си вземе и по-нисък клас тяло, защо не и втора ръка читаво, но затова пък да вземе по-хубави обеткиви. А защо не и една хубава безогледалка...Да поснима извеснто време, и ако я влече сама ще си тръгне по пътя нагоре към ФФ или широк формат или встрани към по-висок клас безогледалка като x100s/t примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: pencp   
Дата:   08-01-15 19:07

При условие че се взема решение за избор на висок клас APS-C тяло трябва да се види, как стоят нещата с обективите в системата.
Истината е тази че,при Никон обективите освен че са много добри са и определено по-достъпни-говоря за качествените такива.Изборът е наистина голям.Системата му разполага с пълна гама нови и втора употреба стъкла от G,D,Al,Al-S,Ai сериите, които са достъпни и като цена и като качество.Разбира се качеството и тук си държи цената. При Канон нещата не са много розови в това отношение...
Тялото на D7100 е много добро.Струва ми се по- "пипнато" от това на D7000.За мен меренето и цветопредаването са доста по-точни дори и в режими като standart с базови настройки.За бързината на автофокуса да не говорим,както и за доп.функции които предлага.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-01-15 19:11

Дани, като видях, че ти си автора на темата се стреснах, че си решил да сменяш вярата, а друго знам, че те влече...но после разбрах, че не става въпрос за теб и се поуспокоих [smilie5] Иначе както споменаха и колегите май не е въпрос на марка в случая. Ти защо не я посъветва да вземе по-нисък клас тяло и да вземе вместо 50/1.8Г, 85-ца като твоята. Ти самия имаш достатъчно опит с Д5200 и 85/1.8Г - какво и е на тази комбинация, особено щом самата девойка не знае дали ще я грабне фотографията или не? 85-цата е и най-често използвания обектив за портрети, 50-та се използва при неналична 85-ца (в моя случай), а и да ти кажа 85-цата ще и допадне повече...много повече, пък после може и 50-ка и 105-ца да взима, тя ще си прецени.
Д5200/5300 пък си е кръстен точно ентри левъл, демек точно за хора, които се чудят дали или...мисля, че е много подходящ в случай като този.
Не знам, това е моето мнение, ама все пак тя си решава - ти можеш само да я посъветваш. [beer] ,че стана ракийно време [smilie5]
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: rx   
Дата:   08-01-15 19:20

"rx искаш ли догодина да ми купиш 5дм2 за 1000лв на 3-40000 кадъра примерно. Поне базара предоставя история да видиш как се движи спада на цените, обаче на изуст е по-лесно да се пише ... "

Хайде виж "движението на цените" и тогава се обръщай към мен, както сам си споменал - наизуст.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: Pavlov   
Дата:   08-01-15 19:21

Тъпото при Nikon e, че трябва да си вземеш по-висок клас тяло, за да си спокоен, че можеш да имаш автофокус с всякакви обективи. Затова D7100 е за предпочитане пред D5200.
Пък и не само [smile] .
Иначе аз за портрети бих предпочел D7100 пред 70D. Canon-ът е по-скоро за екшън снимки. Освен това ме блазни по-голямото разнообразие от 50-ки за Nikon. Но пък Canon е по-съвместим с разни стари ръчнофокусни на М42.
В крайна сметка - пак всичко опира до обективите [smile] . Те определят избора на тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-01-15 19:36

ОФФ ПП: Пропуснах да спомена, че макар да снимам с Никон, най-често харесваните поне от мен портрети тук са заснети с MkII или MkIII + 85mm. Ясно е, че е въпрос на техника, визия... или просто случайност, но когато погледна EXIF-а на някой харесан от мен портрет - най-често на някоя от горните комбинации попадам. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: rx   
Дата:   08-01-15 19:41

Въпросната 85ца си е всепризнат шедьовър сам по себе си :) Дори на кропка, не просто снима, а рисува :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: satansho   
Дата:   08-01-15 20:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: pumabg   
Дата:   08-01-15 21:02

"В крайна сметка - пак всичко опира до обективите [smile] . Те определят избора на тяло. "
Това е огромна лъжа!
Няма нищо по иновативно в последните 10г. от тела и матрици...
Обективи БОЛ, добри тела малко!
Ако Павлов толкова много държи на теорията си да минава на Канон, какво толкова мъчи тоя форум..
А за останалите..
Последно снимахме с един приятел.. Той беше с Д7000, аз с Д7100..
Той с обектив 200-400/4 а аз с 80-400/5.6...
Искате ли да видите резултатите?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: Pavlov   
Дата:   08-01-15 21:21

pumabg, аз ли мъча форума?!?... Как?
Написал съм мнението си по, общо взето, безсмислен въпрос. В крайна сметка момичето ще вземе това, което я кефи, а ние тук си чешем клавиатурите.
И няма какво да минавам, аз си имам Канонче [smile] . Но заради някои конкретни обективи имам и Nikon. И не чувствам никоя от двете марки като религия, или нещо подобно. Просто снимам, с което ми е кеф. И не се притеснявам да пробвам и други системи.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: pumabg   
Дата:   08-01-15 21:40

Заради някои конкретни обективи имаши И Никон??? А стига бе..[smilie5]
И кои са те?


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: Daniel_P   
Дата:   08-01-15 22:38

Bobi- Причината поради която препоръчвам поне д7000 или д7100 а не по нисък клас е липста на аф настройка в по ниския клас тела както и Павлов каза! Аз бях много доволен от д5200 и с 85 1.8 направо режеше но с 16-85ВР имах мнг лек back fokus и то зависи от фокусното разстояние което снимам, докато с 35мм си имах сериозен проблем! Ся с твоето Д7000 пък имам проблем с 85цата :Д но с аф корекцията го оправих мисля не съм имал време напоследък да снимам много за да им свикна! Та заради това! А относно обективите мисля, че по добре да почне с 50ката защото ако вземе 85мм с този обектив може да се снимат само портрети особено на кроп! Та в началото докато се научи на основните неща и разучи апарата ще минат поне няколко месеца и то ако чете много и снима. Та все ще и се при снима нещо из града или приятели и др! Та мисля, 50тка като по универсален макар че на кроп пак си е дълъг ще е по добре за начало! другия вариант едно 18-55 и 85 но това е извън бюджета!Освен ако всичко не е втора ръка и се добави някой лев! Но си е рисково да взима нещата втора ръка при положение, че си няма понятие кви може да са проблемите а не е в БГ да и се помогне ! Та 7100 + 50 1.8 мися за сега се вписва в бюджета и е ок за старт докато се научи да прави сносни портрети и да познава материята ще мине доста време така, като дойде време ще си вземе една 85 евентуално или др и така :) За сега тя се надъха за Никона и май ще е Д7100! Та вие как мислите с 50 1.8 добре ли ще е за старт! Аз не съм го имал и не знам точно как е имам 35 и 85. ??????

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-01-15 23:06

Нали знаеш, че имам 50-та и бих я заменил с доплащане от моя страна за твоята 85-ца [smilie3]
50-та ми е любимо стъкло, даже днес излизах и снимах с ръчен фокус и фуджи-то, но на мен си ми идва дълъг за кроп и всекидневен. За портрет има по-хубаво бокенце и по-малко криви от 35-цата, ама нали това и е мерака - нека си вземе 85-ца, ако е въпрос на бюджет - нов като твоя Д7000 и някакъв варио за всекидневни фотки щом няма да снима само портрети. По-добре Д7000 + 85/1.8Г + евентуално нормално варио, отколкото Д7100 + 50/1.8Г само. Разлика в телата девойката няма да намери щом сега стартира, но в портретите ще намери м/у 50 и 85. Така си мисля аз де :) Повече няма да се натискам за 85-цата... разбра ме колко много я искам, макар, че в две други теми от миналата седмица я оплюха [smilie3] Офертата за бартер е сериозна [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: Daniel_P   
Дата:   08-01-15 23:49

Xaxa добра оферта :p Ама не си я давам :D Не знам кво са я оплюли това стакло си е страхотно за парите! Не съм пробвал 85 1.4G Но аз съм доволен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-01-15 23:54

Гадна е, давай я! [smilie18]

ПП: Ако ли не - Жената ми обеща 85-цата за РД-то март месец ;)



Публикацията е редактирана (08-01-15 23:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: sakuraki   
Дата:   09-01-15 01:55

Не знам кой колко е снимал с въпросните камери, допир с д7100 за дълго нямам. Отидох да си купувам фотоапарат и се бях спрял на 70д и д7100, разбира се колеги ми услужиха да ги тествам. Макар, че с никона снимах около 5часа, а с канона горе долу 2 дни, мога да кажа, че картината на канона ми хареса повече и фокуса е по - добър, поне според моя тест. И двата бяха екипирани с 85 1.8. В крайна сметка отидох в магазина и взех 60д, а с останалите пари си направих разходка из България. Истината е, че разлика няма да види почти никаква. О да забравих да спомена, зеления отенък още си го има при никон, особено когато се снима около дървета, но се оправя лесно това, което не е голям проблем. Да вземе по - евтино тяло д7000/60д и да си вземе 85 1.8 + 50 1.8 на старо разбира се, или да вземе (аз бих взел това) 70-200 ф4 + 50 1.8, ако избере канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: darkonebg   
Дата:   13-01-15 03:16

Стига де, между 60D и 70D не си намерил разлика.
Аз бих посъветвал 70D :) 50mm 1.4 или 85mm 1.8. Макар и китовия да има своите възможности за първи опити за портрети, то съвсем скоро ще и потрябва качествен обектив. Поне на мене 70Д ми е по user-friendly от д7100, но аз съм и пристрастен. От една страна ми е иска, да имам възможността за евтините обективи (по-евтините така да кажа) на Никон, от друга смятам, че 70Д е по-функционален и по-добре измислен. Знам, че в тоя форум обичате да се дзверите да си броите пикселчетата и шума едно по-едно и сигурно ще ме оборите, но това е моето мнение.
Пък и ако реши, че има желание да поснима видео, не че нещо ... ама д7100 :))

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: Mogila   
Дата:   13-01-15 10:23

Смешно е да искаш да снимаш портрети и да избираш между тези два модела.
Аз търся сега кола да ходя с нея тука из града ама едната дето съм харесал дига само 240, пък другата е само 160 коня...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: Daniel_P   
Дата:   13-01-15 17:06

Господин Могила- кефя се на такива крайни изказвания! Но поне да бяхте дали съвет или предложение вместо празни прилазки? А да ви чуя какъв модел трябва тогава за да се започне учението на един бъдещ портретист?????[smilie5] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: realnoncho   
Дата:   13-01-15 17:09

Е как - всичко под среден формат за портрети е пропаднала работа [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: Mogila   
Дата:   13-01-15 19:55

Здрасти Даниел_П, не е крайно изказването. А съвет вече са дали по-горе и аз се придържам към него- каквото и да е тяло, а парите- за хубави обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: Daniel_P   
Дата:   13-01-15 21:32

Крайничко си беше колега, ти каза че е смешно да се избира между тези два модела за портрети! Знам че за портретна фотография най-добре е ФХ тяло, но бюджета не го позволява, а и мадамата заради която питам не е хващала ДЛСР до сега и тепърва ще се учи и каза, че иска да се учи и да снима основно хора :) Та за бюджета който има и факта, че е напълно начинаеща мисля че това тяло и един добър обектив е достатачно да се учи на един от двата апарата който са най - добрите кроп трела на двете марки! Все пак любителите фотографи, а и пари изкарват доста в половината свят и БГ снимат с кроп тела и портрети и не мисля, че е вярно че работата им е смешна! (Както ти каза) Така че за начало ще е ок! Аз като последен вариант и предложих да си вземе D7000+ 85 1.8G за портрети и едно 18-55VRii да си има за всекидневни и семейни и така влиза в бюджета :) Та вче тя е на ход и скоро ще каже :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: iliyanb   
Дата:   13-01-15 21:45

Абе само фулфрейм. Всички кисели дупета снимат с фулфрейм и само на тях им стават портретите. Щото са чули някога, че така е модерно в Щатите.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: ioana-foto   
Дата:   13-01-15 22:30

Защо ли си мисля че тая жена която не е снимала през живота си с ДСЛР ,няма никаква нужда от него. По добре някоя наточена малка камерка от рода на Sony RX100 III за да може да си я прибира в чантата отколкото няколко килограма техника която ще си стои в къщи.

Ако обаче е решила да се занимава професионално с фотография, тогава коментара ми е излишен.
Аз ако имах 2000 лв излишни ,отнасях веднага един Panasonic FZ1000 + статив+ светкавица+чанта,мисля че ще стигнат тамън.



Публикацията е редактирана (13-01-15 22:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: Daniel_P   
Дата:   13-01-15 22:39

Ioana-права си :) Но уж се е надъхала да се учи и ако почнат да се получават нещата да се занимава ;) Иначе на мен лично панасоник са ми слабост :) С едно панасониче се запалих по сериозно по фотографията ![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: ioana-foto   
Дата:   13-01-15 22:56

Daniel_P , мисля че е излишно да се хвърлят едни 2000 лв. при положение че все още тя не знае какво точно ще и допадне .Ако ще изкарва пари си заслужава тормоза с теглото и хвърлянето на няколко пъти по 2000 лв но ако не и допадне, тогава какво правиме ?
Да се учи може и на безогледалка , и на апарат със несменяема оптика , Sony RX10 или Panasonic FZ1000 са идеални за целта.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: io_bs   
Дата:   13-01-15 23:58

И според мен по-добър вариант ще е безогледалка. Например A6000 с 50мм или пък дори Samyang 85/1.4, ако ръчният фокус няма да е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: Mogila   
Дата:   14-01-15 00:03

Daniel_P ти явно не ме разбра. Това са прекалено добри апарати за целта. Това исках да кажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: sakuraki   
Дата:   14-01-15 01:11

Колега, не се заяждам, но снимал ли си с 2та фотоапарата, за да твърдиш, че има голяма разлика. Разликата е във видео фокуса, фокуса е по - добър на 70д, но и 60д върши чудесна работа. На базово исо, разликата е просто минимална и няма да се забележи толкова, дори на 100%. Ако вземе 70д, ще трябва да е с 50 1.8, който канонския е бая гаден [smilie18] , ако вземее по - евтино тяло, може да закове 85 1.8 и ще се радва повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-01-15 02:19

Портрет може да се снима с всяко тяло и всеки обектив.

Идеята е ,че ФФ камерата позволява по-гъвкаво използване на дълбочината на рязко изобразеното пространсто (DOF),което се ползва често при портрети на открито.
Освен това същия формат предлага тази гъвкавост с много по-евтини обективи ,което ще избие инвестицията за ФФ камера.

Например малко офтопик:
Нека вземем за пример един универсален кит за портрети:

Цени от BH.com
Канон 6д 1800$ + Canon 85/1.8 420$ = 2200$

За да постигнем същата гъвкавост относно дълбочината на рязко изобразеното пространство не кропка (APS-C сензор) ще ни е нужен поне обектив 85/1.2

Тяло от калибара на 6д със малък сензор:

Canon 700d 600$ + Canon 50/1.2 1600$$ = 2200$
Canon 70d 1000$ ....

С която и да е система ако сравнявате цените на близки по характеристики камери и обективи се оказва ,че няма смисъл да се купуват кропки и супер скъпи светлосилни праймове.
Още повече ,че една ФФ камера обикновено дава и много много по-качествено изображение.

Прехвалените Фуджисти:

Fuju XTI 1300$ + Fujinon 50/1.2 1000$ = 2300$

Тези комбинации лесно се отнасят от един ФФ и 1.8 обектив.
А на ФФ можем да слезем и на 1.4 и на 1.2 [smilie21]

Купувайки ФФ + 70-200 2.8 обектив например ви дава визията на малък сензор и 50-135 1.8 обектив. [beer] Или на Олимпус със 35-100мм 1.4 обектив...

Разбира се ако не се разполага с толкова пари разбира се ,че може да се позва всичко налично. За добрият портрет дълбочината на рязко изобразеното пространсво и качеството на изображението далеч не са най-важните неща ,а са просто инструмент и изразно средство ,което може да се използва.Има много по-важни неща от това.

Тук просто искам да кажа ,че на практика един Никон д700 или Канон 5д2 втора употреба ,които вече са почти на цените на чисто нов д7100 или 70д определено ще свършат много много по-добра работа с един евтин прайм като 50/1.8 или 85 1.8 от колкото камера с малък сензор със същия или да се наливат пари за много скъп обекив.

В случая формата или големината на сензора предлагат повече гъвкавост, качество и пространство за интерпретация.
Малкият сензор обикновено е доста безличен като визия ,когато се снима портрет. Лично мнение. Но пак казвам има много по-важни неща от това като например светлина, композиция, цветове, фон, модел и 1001 неща.

Но ако става дума за техника и портрет е разход на енергия при наличието на такива добеи евтини ФФ-ми да се залита по последни модели кропки и допотопни обективи. Освен това трябва да се помисли и за добър сет от светкавици, дофузори и тнт.

От базара лесно можем да се сдобием с д700 или д600 + 50 1.8 или 85 1.8 на обща цена около 2000-2400лв ,което е убийствено евтино в предвид това ,което предлага техниката.

Аз наскоро си взех д700 и продадах Канон 70д.
Почти без да загубя стотинка.
[beer]



Публикацията е редактирана (14-01-15 02:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: nevermess   
Дата:   14-01-15 10:30

PD [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: Daniel_P   
Дата:   14-01-15 16:06

Аз за това отворих тема и дадъх на момичето линк за да следи какви мнения и предложения се дават! И се радвам, че има разнообразни мнения който са интересни! Варианта с безогледалка не е лош също, но аз лично не съм снимал с добра такава и не мога да дам мнение но мисля че това което с едно д7000 + 85 1.8G може да се постигне (като знаеш как) с безогледалката ще си по ограничен! А на въпроса от ioana- ако не и допадне фотографията и не и се получава кво правим? Ами продава и губи 500-600лв и толкова :D Но пък ако и се получава и реши да върви напред си взима едно фф и д7000 и остава като второ тяло и така! Тя сама трябва да реши аз гледам да помогна, дадах мнение, пуснах тема за да получи повече мнения! Пратих и книжка и насоки какви да чете! Сега сама трябва да си реши! А относно ФФ тяло като д700+50 1.8 наистина е много добра опция! Проблема че мадамата е в чужбина и незнам дали ще успее сама да си намери и купи читави д700+501.8 втора ръка!



Публикацията е редактирана (14-01-15 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-01-15 19:03

Никакъв проблрем в моменда д700 се продават масово като топла бира заради д610, д750 и д800,д810.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: victory13   
Дата:   14-01-15 19:14

я, имаме новина... пдъ съ върнал в правата вяра [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: pumabg   
Дата:   14-01-15 22:36

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100 or Canon 70D
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-01-15 23:50

Не виждам бъдеще в Канон вече...5д3 е 4000лв втора ръка точно колкото д810. А Никон 750д е 3300лв втора ръка.

Нямам алтернатива при Канон ,а 7д2 е добра камера но не струва парите си.

Още повече ,че брандова оптика не смятам да си купувам вече.

Извинете за офтопика. [beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »