Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: georgivelev   
Дата:   10-01-15 20:35

Хехе, това 85/1.8G е специфичен, комерсиален обектив, който е направен с цел да изкарва големи точки и таг 'highly recommended' по ревютата, защото са му ъпнали резолюцията и някои други измерваеми параметри. Накратко, обектив за малко пари, имащ за цел да убеди прохождащите във фулфрейм фотографията, че са си купили нещо по-добро от това на професионалистите. Ако си говорим за рисунък, не става, и 85/1.4D го изпреварва по този показател "в пъти", както е модерно да се казва в този форум.

Разликата в цената? 85/1.8G е 900лв, 85/1.4D е 1300лв, вие така и така сте дали 3-4к за фотоапарат, ако се стискате за едни лесни 400лв, значи сте стипца. 1.4D никога не е бил и няма да бъде грешен избор. За портрети един от най-добрите. а 1.8G-то ще броиш бръчките и порите по кожата на моделите си. Зависи де. Ако ще снимаш портрети. Ако ти трябва за пейзажи, приказката е друга.

По въпроса за сигмата, тя е със 100-200лв по-евтина от Никора, ама струва ли си да си спестиш 100-200лв и да знаеш, че си се минал за малко с най-доброто? Ако дебнеш достатъчно дълго в базара, ще изскочи някоя 1.4D

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: simbon4o   
Дата:   10-01-15 20:43

Това пък с бръчките и порите е някаква тотална отживелица и проблем на хора неспособни да ретушират. Хубавите обективи са остри и без замечтания ефект дето всички припадат по него, защото дефектите могат да бъдат постигнати в постпроцесинга с няколко клика, а острота, пори и бръчки от мек обектив няма да излязат. За мен това е точно толкова глупост, колкото и цветопредаването... всичко е както си го направиш. Затова снимат камерите в суров формат.

Но както казах и по-рано - хората са различни и харесват различни неща. Аз само твърдя, че меко мога да правя от остро, но обратното не става.

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: george_todoroff   
Дата:   10-01-15 22:27

И аз съм на същото мнение като georgivelev. Имах 85/1.8G доста портрети изснимах с него, предимно headshot такива. Сравнително скоро го смених с 85/1.4D. Разликата е меко казано огромна! А на приказки как бил мек -> [smilie5] [cool] Всичко друго е, ама не е мек. Интересно как като е толкова лош си остава един от най-добрите портретни обективи?!? Още едно клише - колкото плащаш, толкова получаваш. С 85/1.4 няма начин просто да сгрешиш! В никакъв случай! И щото ми писна от голословие ето ви 2 кадъра само convert-нати в jpeg. Единия е с 85/1.8 @ 1.8, другия с 85/1.4 @ 1.4

https://www.dropbox.com/s/cgtjrc8td3a7m8u/GTP_2163.jpg?dl=0


https://www.dropbox.com/s/dfyjyo1i985s6ua/GTP_9599.jpg?dl=0




Публикацията е редактирана (10-01-15 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: simbon4o   
Дата:   10-01-15 22:41

Ето смислен пост...с примери.

На толкова близки портрети личи най-много разликата между 1.8 и 1.4, колкото по-далеч е модела толкова по-малко личи :). Имам предвид размера на бокенцата отзад. С всички обективи е така.

Другото, което на лично на мен ми харесва - формата на бокето на 1.8G - обичам лимончета [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: Daniel_P   
Дата:   10-01-15 22:41

Gioreto - не знам какво точно показваш с тия две снимки? Но имаш доста хубави портрети и мисля, че 2та примера който показа спокойно ще ги постигнеш и с 85 1.8G! Мое мнение :)

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: george_todoroff   
Дата:   10-01-15 23:04

Daniel_P много от снимките ми в профила са правени с 85/1.8G. И да, знам, че може да се постигне [smilie3] Но аз да речем харесвам повече боке с кръгчета. Плюс мисля, че рисунъка на 85/1.4D е много по-мек и приятен за портрет. Може би трябва да поровя за подходящи кадри направени на дневна светлина.
И да. На толкова близко най-много личи разликата в обективите [smile] Аз лично обожавам близки портрети, за това и смятам 85/1.4D за превъзходен инструмент [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: Daniel_P   
Дата:   10-01-15 23:58

Важното е, че имаш добро око ;) Другото е до вкус! 85 1.4д с сигорност е добър обектив както и 1.8G Всичко зависи от вкуса и нуждите на всеки :)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: realnoncho   
Дата:   11-01-15 00:03

От този пример видях най-вече, че ако искаш и носа да е малко на фокус не трябва да снимаш на 1.4 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: swan_   
Дата:   11-01-15 01:07

Ох, като чета коментарите лошо ми става. А аз все още си снимам с 1.8D и то супер стар, изпускан в кал и с надраскана челна леща. Да се чудиш как изобщо вадя снимки. Кога ли и аз ще мога да си купя нещо по-така и да стана фотограф?!?

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: IsoIv   
Дата:   11-01-15 12:48

Никой не е казал,че не се вадят снимки с по-евтините обективи,дори добър фотограф с китов обектив ще извади по-добър кадър от аматъор с про обектив,но не за това е темата!


Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: RHCP   
Дата:   11-01-15 13:18

съжалявам за лекия оффтопик въпрос: Защо не си обмислил варианта да вложиш парите, вместо в ъпгрейд на бурканите, в инструменти за манипулиране на светлината? Така би се получила най-голяма разлика и 3D визия на снимките. Иначе всичко останало пак си е само пойнт 'н шоот, било то и максимално добър.



Публикацията е редактирана (11-01-15 13:19)

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: IsoIv   
Дата:   11-01-15 13:26

Аз си имам 4 ръчни светкавици,синхронизатори,чадъри,отражатели и тн.,но тях ги ползвам само когато снимам за пари,снимките който качвам тук са с непрофесионални модели,защото ми харесва непринуденото им излъчване.A ако не знаем как да се възползваме от естествената светлина максимално,то тогава нито обективи,нито тела,нито светкавици ще помогнат [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: D.S   
Дата:   11-01-15 15:32

Вземи си един Zeiss 85 1.4 накрая [smilie21] Там си има от всичко - и контраст и рисунък и бокета и ще можеш да го подариш на внуците :)

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: IsoIv   
Дата:   20-01-15 17:47

В крайна сметка си взех 105/2.Докато го закача на тялото,85-цата ми се появи в базара:)Благодаря на bpavlov за помощта при избора,както и за самия обектив[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: prisonbreak   
Дата:   22-01-15 17:21

85/1.4 няма да ти оправия "плоския" изглед....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-01-15 18:56

Честито, чакаме кадри [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: IsoIv   
Дата:   25-01-15 14:27

Мерси,започнах вече с новата придобивка [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »