Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: Vanquished   
Дата:   07-01-15 18:08

simbon4o [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-01-15 18:22

135mm f/2

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-01-15 19:11

Iskren84, на мен ми харесват портретите в профила ти, даже съм гласувал за някой от тях. Не знам дали ще се съгласиш с мен, но според мен едни от най-сполучливите портрети са направени именно с 85/1.8 (без значение от марката). Това съвсем не означава, че 85/1.4 или 105 са лоши обективи, даже напротив, но идеята ми е, че явно има какво още да се желае и постигне в работата с твоя 85мм, след като едни от най-харесваните кадри тук (и не само) са направени с 85/1.8 и по-малко с 1.4 или 105/2 ;)

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: IsoIv   
Дата:   07-01-15 19:39

В крайна сметка,май ще оставя 85-цата и към него ще добавя един 135 или 105 зависи какво ще изкочи в базара.Благодаря на всички [smile]



Публикацията е редактирана (07-01-15 19:45)

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: Vanquished   
Дата:   07-01-15 19:47

Това е много по-добър вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: bpavlov   
Дата:   07-01-15 19:51



Simbon4o, не спираш да ме удивляваш с природна тъпота. Дори само разликата от 1.8 до 1.4 е колосална и решаваща в голяма част от случаите. Нито пък са еднакви на еднакви бленди двата обектива. Нито има, макар и един случай, в който бокето на 85/1.4Д да не е "ОК" (към ситуацията).
Обективът не цветопредавал сам... ти верно ли?
Нали си чувал приказката за прасето и кладенчовата вода? Те това прасе, със сигурност ще твърди, че чешмяната вода не го ограничва с нищо и върши съшата работа. Така че, ако обичаш, рупай си зелето и се изказвай само за неща, които ИМАШ и си ПОЛЗВАЛ лично

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: IsoIv   
Дата:   07-01-15 19:55

bpavlov,като човек с много обективи минали през ръцете му,вие какво бихте препоръчал [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: bpavlov   
Дата:   07-01-15 20:08


Ако сега минавам на Никон, първият обектив, което бих си купил без абсолютно никакво колебание, щеше да е 85/1.4Д и след това щях да съобразя всички останали с него. А те щяха да са 70-200/2.8, един широк ЗУМ (не твърд), и само за досадна про работа нещо от сорта на 2х-70/2.8

Разликата между 85/1.8 и 85/1.4 не е, че 1.8 те ограничава, а че снимките с 1.4 версията те мотивират и те карат да снимаш още и още... То ако е за въпрос, и 2.8 не те ограничава, дори и на 4 само мога да снимам и пак ще вадя хубави снимки

Горещо и с чисто сърце препоръчвам на всеки, ако има финансовата възможност, да си вземе 85/1.4, която и да е версия, а вторият след него обектив да е 16/17-35 или 14-24. Други обективи не са необходими за не-про работа. Най-важно е да се концентрират средствата в тези два, вместо да се разпределят за повече, но по-евтини версии. И чак след врене, ако останат пари от закуски, да се премине към 70-200, макро или други излишни неща

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: bpavlov   
Дата:   07-01-15 20:16


А точно варианта да оставиш 1.8Г и да вземеш 105 или 135 не е ОК, защото пак ще снимаш с 85 основно, заради много по-голямата му универсалност като мм, а скъпия и качествен обектив ще ти седи в шкафа. Аз откакто имам 85/1.4, не съм направил нито една снимка със 105-цата, а пък от 135-ца никога не съм изпитвал нужда.
Най важно е основният ти обектив да е качествен, този, с който снимаш всеки ден. А 85-цата се явява като златната среда между 50-те мм като универсалност и дълъг телеобектив като дефокус (при 50-ката вече липсва този дефокус). Иначе ако искаш 105-ца, веднага мога да ти продам моя, много Рязка бройка ;)

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: IsoIv   
Дата:   07-01-15 20:35

По-принцип аз 85-цата ми саеди през цялото време на тялото,махам я само,ако трябва да снимам някое събитие или в студиото,като и на двете места закачам 24-70.А от цялата работа май ще се търси 85/1.4Д,след като и Бони си даде гласа за него,нека да е стар,мек и да не ми подобри снимките [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: sky-fan   
Дата:   07-01-15 20:47

Павлов, ако продаваш 105-та и аз търся и може да ме оферираш на лично за нея.



Публикацията е редактирана (07-01-15 20:54)

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: IsoIv   
Дата:   07-01-15 21:05

Аз почвам да търся 85-ца на 1.4,ако не намеря евентуално тогава може да се ориентирам към 105/2


Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: bpavlov   
Дата:   07-01-15 21:11


Пиши на Montekristo, той продаваше такъв, каквото и да влага в смисъла "продава". Щото като почнеш да го търсиш за нещо или се крие или му вдига цената :) Стиска си ги нещата

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: simbon4o   
Дата:   07-01-15 21:21

bpavlov силно впечатляваш с арогантност, липса на възпитание и природна тъпота :).

Тъй като с приказки нищо не се решава, ето примери за сравнение. Има и цял размер.
nikkors 85 1.4G и 1.8G

За мен неспособноста да се извлече добър кадър от 85 1.8G би значела некъдърност. Обектива е по-евтино сглобен от 1.4G и с по-слаби коутинги, но като резолюция и аберации на отворена бленда не е по-лош. Цената е повече от добра...Бокето му нищо му няма, както и цветовете. Да не е 1.4, но разликата въобще не е толкова чак фатална. Снимал съм и съм обработвал и файлове от 85 1.4D - хубав е, но дори втора ръка е 2 пъти и повече по-скъп от 85 1.8G втора ръка и изобщо не е толкова пъти по-хубав.

Можеби единствения проблем е, че после не можеш да кажеш на хората - аз съм професионалист гъзар и снимам с 85 1.4 или супер артистичния 105 2.0, той направо сам снима... [smilie18]

Ако човек го интересува крайния резултат ще го постигне по един или друг начин. Ако е важно да може да се фука с техника - да си купува техника.

Всичко това, абсолютно не значи че 105 и 135 DCтата са лоши, мне. Аз ги харесвам, нищо че са скъпи и не толкова остри. Кадрите с тях са приятни, когато се ползват по предназначение и където са силни. Има си хора за всеки влак... 105цата дори би могла поне за мен да замести 85 и 135 понеже е посредата. И е по-остра от 135цата малко... Но ако много държа на бокето от 105 DC почти същото бих получил и за 250лв от един 105 2.5 AIS, до не малка степен притежава това особено нещо, което харесвам и в скъпия АФ вариант. Ако парите не са проблем... да обективи много. Ако парите не са проблем дори бих купил сонешкия 135 1.8 с едно старо тяло като А850 или А900, само и само да го ползвам. Това ми е фаворита за 135мм, също и 135 2.8 STF обектива без боке [smilie5] много приятна играчка за хора с пари... Въпроса в случая е друг обаче. Автора пита нещо и бива да получава полезни коментари, а не глупаво дърлене.

На всичкото отгоре тема за портретни обективи и пак без нито един кадър... само плюнки и ежене. Поредна тъпа тема.


Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: bpavlov   
Дата:   07-01-15 23:18


Хайде сега забърши лигичката и се успокой. Ние сме комплексари със скъпите обективи, избиваме некадърност. Ама си трай, да не разбере някой

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: IsoIv   
Дата:   09-01-15 14:59

А от Сигма 85/1.4 някой може ли да покаже снимки в цял размер на най-отворено?

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: D.S   
Дата:   09-01-15 15:21

Щом чисто нов, разработен обектив ни ограничава, да направим една петиция към никон да го свалят от пазара. Много им разбира на тях главата [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: IsoIv   
Дата:   09-01-15 15:35

Той обектива си е хубав и едва ли ограничава някой,просто аз съм решил,че ще го сменям със 85/1.4.Нито очаквам някакви чудеса от новия обектив,нито ще стана по-добър в снимането,но съм снимал с 85/1.4 и ми харесва да снимам на 1.4[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   09-01-15 16:49

Ще ти пратя довечера сурови кадри от Сигма 85/1.4 на 1.4

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: IsoIv   
Дата:   09-01-15 17:04

Ок,благодаря [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: kiro1455   
Дата:   09-01-15 17:27

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: simbon4o   
Дата:   09-01-15 18:24

Ако ползваш 1.8 и си пробвал 1.4, харесал си повече 1.4... това не значи че всеки 1.4 ще ти хареса толкова(различни са малко или много). Дефакто не значи и че 1.4 прави нещо кой знае колко повече от 1.8, докато не ги сравниш в еднаква ситуация от статив няма как да видиш точно колко е разликата. Може да се самоподлъжеш от факта че знаеш как 1.4 е повече и си внушаваш - ехаа смятай 1.4... Разликата дефакто не е чааак толкова много.

Другото - характера на дефокуса и т.н. са абсолютно субективни фактори. Докато не пробваш сам ти да снимаш с обективите и да разглеждаш сурови файлове няма как да си сигурен и дали ще ти харесат обективите. Гледайки чужди обработвани файлове не става, поне сурови трябва да са. Поне аз съм така...

Моето мнение за 1.4ките
1.4D хубав е
1.4G по-съвременно боке - по-...предвидимо поведение, лоша цена
1.4 сигма - Остра, бокето не е за всеки вкус. Мен ми е нервничка на 1.4 в някои ситуации.

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: IsoIv   
Дата:   09-01-15 23:56

simbon4o моето мнение е същото,като за Сигмата незнам защото не съм я пробвал,но 1.4Д е труден за намиране,а Г-то е с висока цена,но ако не излезе нещо и с него ще се примиря :)


Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: simbon4o   
Дата:   10-01-15 10:08

1.4D aко имаш в джоба 1500лв ще си намериш, не е неоткриваем. Сигмата е и по-евтина. Въпроса е дали ще е това, което търсиш. Мен лично не ми допада на контражур, ако фона е по-детайлен и контрастен. От друга страна на облачно с по-мек фон има рисунък... Сложно е, говорим за скъпи обективи и поведението им е нещо, което всеки сам трябва да си оцени и хареса. Ако всички снимаха еднакво щеше да има един модел, най-много два ...
Очаква се също така сигма 85 1.4 Арт, слуховете са сериозни и аз лично очаквам да стане като с 50ката - да бъде най-добрата 85ца в продажба. В последно време сигма не се сравняват с канон и никон, а направо бият отуси [smilie5] така че...

Имам авер със канон, той имаше тяхното 85 1.8 и го смени със сигмата - така съм съгласен, но никонския 1.8G е доста по-добър и не знам струва ли си или поне за мен не си струва. Но - пробвай!

Отговори на това съобщение
 Re: След 85/1.8G накъде?
Автор: axlastro   
Дата:   10-01-15 20:25

Според мен за да получиш драматична разлика от това, което имаш в момента, си вземи нещо дълго - 70-200 2.8 или каквото нинонско има твърдо, светло и дълго около 150-200 мм + малко повече старание с ретуша - снимките ти са много хубави и ако се пипнат малко ще станат още по-добри. Виж примерно на този фотограф работите - надали са джипези от камерата - https://500px.com/GustavoTerzaghi

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »