Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: serjy   
Дата:   13-11-13 10:39

Бони, зависи на какви размери ще правиш печат. до А3 не виждам какво може да те ограничи един олимпус.
работата опира до това, кое ще е по практично и удобно за ползване, цената също не е без значение.



Публикацията е редактирана (13-11-13 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   13-11-13 10:39

Emoxide:"Ivan_A, знаех си!" - помня, когато го каза.
Аз още не знаех.[smilie5]

itilien, не е лесно да се сменя.
Особено Олимпус, защото трудно се продава.
Това му е най-лошото.
Но аз съм си болен, обичам техниката.
Обичам фотографската техника повече от това аз да правя фотография - както и да се нарича това.
Занимавам се от много години. С нарастването на броя им установявам, че "творческите ми напъни" до нищо не са довели и няма смисъл от тях.
Най-ценните ми кадри са "за спомен" - семейство, приятели, пътувания.


Стойностна ФОТОГРАФИЯ - нета е пълен! Гледам и се наслаждавам постоянно.[smilie24]

vth41 - ще опитам.

Благодаря за пожеланията - да Ви се връща!

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: boni   
Дата:   13-11-13 10:42

Серж, като говорим за динамика и богатство на тоналните преходи няма как да сравняваме голямата с малката матрица. Просто няма как и си личи на всякакъв формат.
Дай да сме реалисти.
Обаче за бързина , точност и прецизност на фокуса, оперативност и особено стабилизация, М1 просто е много много добър. И има най-добрия ел. визьор, особено на слънце е невероятен, не ти товари очите.



Публикацията е редактирана (13-11-13 10:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   13-11-13 10:49

itilien, погледни сега:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280504000355.html
.(важи до края на седмицата май)
Горе долу на цената на обективите вземаш много хубава камера.
Колкото до това как сменям техниката - ами преди 4 години си взех е-30 + няколко обектива + свткавици и т.н. Сега гледам да си запазя част от инвестициите и да си взема нещо което да замести е-30.
Що се отнася до пейзажите не виждам проблем с м43 (с новите сензори), Е-М1 на ISO LOW вади доста добра информация от сенките и не се забелязват парцали и влошаване на динамиката на цвета. Струва ми се че вместо прекаленото вадене което правиш може да ти е от полза леките форми на HDR - снимане с различна експозиция(Е-М1 има подобни режими). Ти и без това твърдиш че снимаш от трипод. [smilie3]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: serjy   
Дата:   13-11-13 10:59

не вярвам, че ако се принтнат два еднакви пейзажни кадъра на А3, от ФФ и от олимпус, заснети и обработени добре, ще има човек дето ще открие разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Emoxide   
Дата:   13-11-13 11:07

...и аз съм на мнение, че А3 е достатъчно малък формат, за да не си проличат разликите.
То е общо взето, все едно да сравниш кадър от новите 24MP APS-C DSLR и 36MP FF*. А както се видя от разни сравнения в нета кадрите от новите АPS-C, почти не отстъпват по качество на 24MP D600, при ISO100-400



*Нали пикселната гъстота при m4/3@16MP е еквивалентна на APS-C@24MP и близка до FF@36MP



Публикацията е редактирана (13-11-13 11:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: rorus   
Дата:   13-11-13 11:08

Със сигурност - няма да се види разлика в принтовете на А3.

Да не говорим, че ако знаеш как да снимаш и обработваш от м4/3 можеш да извадиш печат, който да бъде много по-добър от неумело ползване на FF камера... Той печата - си е отделна наука:)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   13-11-13 11:08

boni, прав си че по големия формат има предимство по принцип. Например сензора на Д4 и Е-М1 са все на 16 МП и тогава се получава че пиксела на Д4 е с 4 пъти по-голяма площ. Така да. Но какво става с Д800? Там пиксела е с повече от 2 пъти по-малка площ и Динамиката ще е доста по зле. Знам какво показва стъкмистиката на DXO но въпроса е колко е годна тази информация(в RAW) при вадене. Според мен Д4 превъзхожда Д800 значително! Ако един ден ФФ предостави 4 пъти повече пиксели от м43 тогава при еднакви сензорни технологии разликата ще е само в броя на пикселите без други предимства!
[beer]

>> *Нали пикселната гъстота при m4/3@16MP , APS-C@24MP и FF@36MP е близка

При m4/3@16MP и APS-C@24MP е близка - то се вижда и от тестовете, но при FF@36MP гъстотата е по рехава. ако се направи ФФ сензор с гъстотата на m4/3@16MP той трябва да е с ~ 64 МП.



Публикацията е редактирана (13-11-13 11:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Emoxide   
Дата:   13-11-13 11:13

мда, за това извадиха чучелото Nikon Df

M1-фрийленсъри, давайте снимки да ни радвате окото.. [cool] undefined



Публикацията е редактирана (13-11-13 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: nevermess   
Дата:   13-11-13 11:14

itilien Oly E-PM2 има малко по-добър сезор от Е-ПЛ5, и е доста по-евтин. Единствената жертва е въртящият се екран.

serjy защо не вярваш? Бони има повече опит с фотографска техника и е печатал повече от колкото Аз, Ти, SoftImage и хората дето сме писали на тази страница взети заедно, ама ти не вярваш [smilie10]?

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: serjy   
Дата:   13-11-13 11:20

варвам само в Бог [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   13-11-13 11:21

>>nevermess:itilien Oly E-PM2 има малко по-добър сезор от Е-ПЛ5, и е доста по-евтин
Е-ПЛ5 има абсолютно същия сензор като Е-ПМ2 и Е-М5. Малка компания като Оли неможе да си позволи да прави различни сензори за модели от едно поколение!!! Това че Олимпус могат да прилагат различни софтуерни настройки на камерите си в различните сегменти не значи, че имат различни сензори!
Хубавото при Е-ПЛ5 са металния корпус и подвижния екран. Мисля има разлики в мнютата и контролите за настройка.



Публикацията е редактирана (13-11-13 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Nedelcho1   
Дата:   13-11-13 11:56

Как не разбрахте, че динамичния обхват не зависи само от размера на пиксела. Ако беше така, D4 щеше да има грубо един стоп по - добра динамика от D800, а това не е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   13-11-13 12:00

Nedelcho1, със затаен дъх очакваме аргументацията.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: satyno   
Дата:   13-11-13 12:08

E-M5 and GH3 sensor (First generation Sony sensor)

This was the first Micro Four Thirds sensor to stir up significant controversy as to who actually produced it. At this point, people tend to mostly agree that this sensor was Sony sourced, which, if it is indeed true, is a strange move from Panasonic's side. How could they put a sensor from their main competitor into their top camera model, the Panasonic GH3? Either way, the sensor does perform well, and has been praised as the best sensor for Micro Four Thirds so far.

Used in the Olympus OM-D E-M5 (February 2012), Olympus E-PM2 and E-PL5 (September 2012), Panasonic GH3 (September 2012) and Olympus E-P5 (May 2013).

Бих се радвал много на успех от страна на Панасоник, защото цените на камерите им падат много бързо, без да отстъпват много на Олимпус, освен по стабилизацията в тялото и визьора, та дано падне цената на всички м43 камери. И успех на IPanasonic 4K video capable Micro Four Thirds sensor


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Nedelcho1   
Дата:   13-11-13 12:11

Не аз трябва да се аргументирам. Ти твърдиш, че големите пиксели имат по - добра динамика. На базата на какво го твърдиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: itilien   
Дата:   13-11-13 12:13

Nedelcho1 - на проста физика... ако говорим естествено за уеднаквени останали условия - поколение на сензора, усилватели и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   13-11-13 12:15

>>Не аз трябва да се аргументирам. Ти твърдиш, че големите пиксели имат по - добра динамика. На базата на какво го твърдиш?

Е ако е обратното, както твърдиш, то тогава м43 отнася ФФ като гларус кифла[smilie5]
Ха дано ама надали
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: boni   
Дата:   13-11-13 12:17

Emoxide, сметките са ти доста грешни. Гъстотата на 16мп 4/3 отговаря на 64мп фул фрейм.
Имам опит с Д800 и с 4/3, не сравнявайте тези матрици, въобще не са сравними. 36мп мтрица на Д800 дава несравнимо по-добри тонални преходи и плавност.



Публикацията е редактирана (13-11-13 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   13-11-13 12:22

boni, да не си чел друг пост? [smilie11]

Ето какво съм писал по горе:
>>При m4/3@16MP и APS-C@24MP е близка - то се вижда и от тестовете, но при FF@36MP гъстотата е по рехава. ако се направи ФФ сензор с гъстотата на m4/3@16MP той трябва да е с ~ 64 МП.

Освен това по-горе сравних Д800(36мп) с Д4(16мп) а не с м43!!!

Къде съм ги сравнил??? [smilie11]

[beer]



Публикацията е редактирана (13-11-13 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: boni   
Дата:   13-11-13 12:23

Да, редактирах се, имах предвид Emoxide:)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   13-11-13 12:32

boni, ако имаш възможност би ли направил с Д800 и Е-М1 еднакви кадри(в RAW) на базово исо? При е-м1 на LOW.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Nedelcho1   
Дата:   13-11-13 12:33

От най - голямо значение за динамиката е размерът на сензора и технологичното развитие. Сам по себе си малкият пиксел не означава, че динамиката на 4/3 ще отвява фулфрейм. Просто двата сензора са несравними като площ. Ако имаме фулфрейм с гъстотата на пикселите на м4/3 ще имаме 64МП, т.е. четири пъти повече. Ако представим крайното изображение от двата сензора на един размер, например ако ги напечатаме на А3 и двата файла, фулфрейма ще има близо два стопа предимство при една и съща технология.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: serjy   
Дата:   13-11-13 12:45

вижте, топ моделите професионални камери имат тези параметри щото там компромисите в елементната база са по-малко. по-добри захранвания, с по-малък шум, по качесвени ацпта, по-добри усилватели и така... въобще няма нищо общо със зензора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Emoxide   
Дата:   13-11-13 15:28

да прави сте, аз малко първосигнално го написах.... (това за размера на пикселите)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »