Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: sunnyshot   
Дата:   26-03-14 16:39

hostgator.com

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: isavkov   
Дата:   26-03-14 16:46

jump.bg

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: ecobo   
Дата:   26-03-14 17:19

tophost.bg - 18/00 лв./година [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: ranopile   
Дата:   26-03-14 18:25

SuperHosting.bg‎

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: satansho   
Дата:   26-03-14 19:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-03-14 20:26

iasen2, харесах си този но не съм го купил все още. Някак не ми се дават 69 долара, при положение, че галериите и другите неща са просто "гаджети", които могат да се инсталират допълнително на платформата.
Ако имаш някакви наблюдения на интересни безплатни, сподели ако искаш, че аз не съм и търсил много старателно безплатни.
За сайта, ще гледам да го пусна в началото на юни, така че имам поне още 1-2 седмици "гратис", в който да размишлявам какво да купя.
Като цяло ще се наложи доста да си поиграя, най-вече с правилното оразмеряване на снимките за WEB, че май има някакво ограничение до 2MB на снимка в wordpress

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: realnoncho   
Дата:   26-03-14 21:32

За теми прегледай ТУК, аз си бях харесал стара версия на една от тези, но в крайна сметка реших, че на този етап няма много смисъл.

Нормално е да си оразмеряваш снимките, представи си някой ти отваря сайта от телефона си и му зарежда снимката по 5 минути, защото се зареждат оригиналните...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: Myth   
Дата:   26-03-14 21:52

Superhosting

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-03-14 22:18

Благодаря ти Нончо, има интересни предложения.
Иначе за оразмеряването си прав. Не зная обаче, дали след оразмеряването има някаква компресия в самия сайт и дали оразмерените снимки не се нуждаят от допълнително изостряне и промяна на dpi

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: rx   
Дата:   27-03-14 00:55

За снимките - на читавите хостинги имаш контрол над php.ini, където можеш да настроиш колко да ти е снимката. Разбира се както се спомена не е гот да слагаш 10мб снимки
Отделно може да си сложиш плъгини, с които оразмеряването да стане на сървъра и да си настроиш качество и т.н.
Ако искаш драсни ми на лични, с каквото мога ще помогна :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-03-14 15:00

rx, благодаря за предложението.
Най-вероятно утре или в понеделник ще си купя домейн и хост и първоначално ще видя какво мога да изкарам от безплатните теми и различните плъгини и след това ще мисля, кой точно платен да си взема. За тънкостите при някои плъгини, със сигурност ще потърся помощ [smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: vkk1   
Дата:   27-03-14 15:19

Не знам защо упорито пропускате ns1 - май няма по-добро в момента от офертата им за 3лв като параметри.
Пак казвам, използвам ги години наред и няма никакви проблеми с тях. Иначе - нито са ми братовчеди, нито баджанаци, просто погледнете и техните цени, може да ви устройват повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: sherbit   
Дата:   27-03-14 15:46

на домашния сървър

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: munich   
Дата:   21-12-14 14:48

Здравейте,

Дойде време да си направя коледен подарък. За целта искам лека полека да изоставя 500px и Behance, и да си направя един опростен сайт.

Реално сайтовете ще са 2 - един тип блог, където да показвам снимки, пиша пътеписи или каквото ми е на душата в този момент, а другият ще е за фирмата ми (не е за фотография).

Сега, за блога съм избрал няколко Wordpress теми (безплатни и платени). Накрая ще избера коя да бъде. Посещенията ще са от където дойдат хора, ще има съдържание на български и английски.

Корпоративният сайт ще има посетители от Европа, главно от България - предполагам на три езика. Ще се използва отново WP темплейт от themeforest. Съмнява ме и в двата случая през първата година дневно да има повече от 50 посетителя.

Идват въпросите за хостинга - за сега ми се струва, че преобладават положителни отзиви за СуперХостинг, Сайтграунд (сървъри извън БГ) и VPS на Delta хостинг. Сайтграунд ми се струват доста иновативни, не са и скъпи, като цяло ми харесват много, но локацията на сървърите ме притеснява във връзка със скоростта на отваряне от България. Какво мислите? Отворен съм и към други предложения.

Отделно бих бил благодарен за съвет дали трябва за двата сайта (вързани към повече от един домейн) да купя отделен хостинг план или може и да са на един?

Благодаря Ви и Весели празници!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: ilcoin   
Дата:   21-12-14 15:19

Какъвто и хостинг да купиш, мисля че няма да съжаляваш. Аз съм работил и със СуперХостинг, и със Саитграунд преди време. Сайтовете си работят. Към момента се придържам към БГ, че да подпомагам родното, пък и съпорта е на нашенски.

Отностно скоростта, не мисля че ще е проблем при който и да е.

Може да са на един, освен ако не генерират твърде много посещения и да почнат да те режат от споделеният хостинг. Което вероятно няма да се случи скоро, предвид спецификата на сайтовете и за какво смяташ да ги ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: perchinkov   
Дата:   21-12-14 15:21

munich ,
От това което си написал според мен имаш два варианта.

По гъвкавия е superhosting.bg. най-евтиния план за 57 лв. годишно ще покрие всичките ти изисквания. Даже с 50 посетителя на ден няма да ги усети. На този план имаш възможност да добваиш до 15 Адон домейна, т.е на един хостинг може да имаш до 15 различни сайта с различни домейни. Аз имам там на същия план няколко хостинга с по два домейна и никога не съм имал проблем. Имам и сайтове на Wordpress, на този план и са без проблем. Отделно ако ти отеснее мястото имаш възможност без да местиш каквото и да е да минеш на по-скъп план с повече ресурси. При Суперхостинг имам сайтове с по няколко хиляди посещения на ден (на по-висок план разбира се). Ползвам ги от както съществуват вече 9 години и нямам никакво оплаквания от тях.

Другия вариант е hostbulgaria.com и там имам от няколко години сайтове с по над 1000 посетителя на ден. Хостинга е много добър, може да избираш сървър в България или в Щатите. Имаш право на 10 адон домейна, но има едно неудобство.
Хостиг плана е само един и няма как, ако превишиш лимитите да минеш на по-скъп.
Всичко което съм ти написал важи ако не кичиш Wordpress-а с допълнителни плъгини за щяло и нещяло. Почнеш ли да го кичиш може да не те спаси и най-скъпия план.



Публикацията е редактирана (21-12-14 15:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: munich   
Дата:   21-12-14 21:08

Благодаря много за отговорите.

@ilcoin: Доколкото разбирам и двете фирми са български и специално питах при Сайтграунд, съпортът им също може да е на български. Честно казано мен затова ме дърпа малко към тях, защото ми се струват готина и иновативна българска компания и ще ми е кеф да ги подкрепя. От друга страна, излизат малко по-скъпи, защото за да мога да подкарам повече сайтове на един хостинг планч трябва да започна от втория по ниво (базисният позволява само 1 сайт и 1 домейн). Понеже каза, че имаш опит и с двете фирми, има ли разлика при скоростта на съпорт?

@perchinkov: Суперхостинг обаче изглежда като добра възможност също. Доколкото видях офертата за 57 лв. годишно има ограничение на трафика от 150GB, ако приемем размер на сайтовете до 10 MB това означава 15000 импресии. Предполагам те са на месечна основа, нали? Чисто аритметично ми изглежда достатъчно или трябва да имам нещо още предвид?

Бихте ли направили хостинга попринцип със SSL?
Бихте ли си купили от хостинг компанията направо и домейна или отделно? При .bg домейни това така или иначе би било сложно.

За всякакви съвети бих бил благодарен!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: bpavlov   
Дата:   21-12-14 21:16




Хостингът е зловещо бърз при ICN, освен всички останали благини. До съпорт досега не съм опирал, вече шеста година, просто работи.
От всички видове услуги, които съм получавал срещу пари, единствено при ICN имам 100% удовлетвореност и си давам парите от сърце. А те са смешно малко, затова, което получаваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: aldygreen   
Дата:   22-12-14 00:21

ecobo написа:

> Имам десетки сайтове на tophos.bg и
> нямам оплаквания - бързи сървъри,
> видимост от цял свят, цените им
> нямат конкуренция. Работя с тях от
> 7-8 години, никакви проблеми.

Аре на бас, че на tophos.bg нямаш НИТО ЕДИН сайт. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: ecobo   
Дата:   22-12-14 00:28

aldygreen написа:

> ecobo написа:
>
> > Имам десетки сайтове на tophos.bg и
> > нямам оплаквания - бързи сървъри,
> > видимост от цял свят, цените им
> > нямат конкуренция. Работя с тях
> от
> > 7-8 години, никакви проблеми.
>
> Аре на бас, че на tophos.bg нямаш
> НИТО ЕДИН сайт. [smilie18]
>

Готово. На какво ще се басираме?[beer]
Имам поне един мой сайт на топхост и още няколко на клиенти.
Миналата седмица топхост се сля с хост.бг

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: lamerko   
Дата:   22-12-14 01:11

Объркал си домейна - една буква ти липсва. Иначе сред най-НЕкадърните в България - tophost.bg вероятно води класацията :)

Аз лично препоръчвам superhosting.bg

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: aldygreen   
Дата:   22-12-14 01:14

ecobo написа:

> aldygreen написа:
>
> > ecobo написа:
> >
> > > Имам десетки сайтове на tophos.bg и
> > > нямам оплаквания - бързи
> сървъри,
> > > видимост от цял свят, цените им
> > > нямат конкуренция. Работя с тях
> > от
> > > 7-8 години, никакви проблеми.
> >
> > Аре на бас, че на tophos.bg нямаш
> > НИТО ЕДИН сайт. [smilie18]
> >
>
> Готово. На какво ще се басираме?[beer]
>
> Имам поне един мой сайт на топхост
> и още няколко на клиенти.
> Миналата седмица топхост се сля с
> хост.бг

ecobo, според тебе tophos.bg и топхосТ е ЕДНО И СЪЩО?
Давай бързо бирата!
[beer][beer][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: ecobo   
Дата:   22-12-14 08:17

написа:

> ecobo написа:
>
> > aldygreen написа:
> >
> > > ecobo написа:
> > >
> > > > Имам десетки сайтове на
> tophos.bg и
> > > > нямам оплаквания - бързи
> > сървъри,
> > > > видимост от цял свят, цените им
> > > > нямат конкуренция. Работя с тях
> > > от
> > > > 7-8 години, никакви проблеми.
> > >
> > > Аре на бас, че на tophos.bg нямаш
> > > НИТО ЕДИН сайт. [smilie18]
> > >
> >
> > Готово. На какво ще се
> басираме?[beer]
> >
> > Имам поне един мой сайт на
> топхост
> > и още няколко на клиенти.
> > Миналата седмица топхост се
> сля с
> > хост.бг
>
> ecobo, според тебе tophos.bg и
> топхосТ е ЕДНО И СЪЩО?
> Давай бързо бирата!
> [beer][beer][beer]
>

Ееее, това е просто грешка [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: munich   
Дата:   22-12-14 08:50

SSL бихте ли взели и за личен/корпоративен сайт без е-commerce?
За още мнения по Superhosting / Siteground / ICN / etc. ще съм благодарен. Мерси :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: aldygreen   
Дата:   22-12-14 12:01

@ecobo, ами много често се случва човек да гледа и да не вижда. Затова се пошегувах с баса.[smile]
А лично аз ползвах 3-4 години hostbulgaria и бях доволен от скоростта на достъп и обслужването. Цените също бяха на много прилично ниво.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »