Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Мнения за обективи Tokina 11-16mm F2.8 AT-X 116 PRO DX II и AF-S Nikkor 16-85
Автор: sirteo   
Дата:   17-12-14 13:53

Колкото по-светло, толкова по-добре! Тамрон 17-50/2.8 хем е по-евтин, хем по-светъл, а пък и версията без стабилизация е с диаметър 67мм. Компактно и здраво обективче, с много хубава картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обективи Tokina 11-16mm F2.8 AT-X 116 PRO DX II и AF-S Nikkor 16-85
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   17-12-14 14:21

Безкрайно много се извинявам на автора на темата - оспамих я, но просто няма как да се сдържа. Giorgio.K, направо ме хвърли в размисли и страсти с горното. Снимам с д300с и "скромната" ми мечта за сравнително широк и светъл зуум (в лицето на 17-55) беше сериозно разклатена от твоето мнение - досега винаги заветната цел беше един ден 16-85 да бъде заменен със 17-55. Брат ми например директно се отърва от неговия снимачен комплект 300с + 17-55 + 70-300 точно заради шума и теглото и в крайна сметка мина на безогледалки, но аз вироглаво си повтарях, че един ден докопам ли се до 17-55 при мен всичко ще си дойде на мястото. [smilie8]
Да започвам да търся нова цел май, а? :)[smilie7]



Публикацията е редактирана (17-12-14 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обективи Tokina 11-16mm F2.8 AT-X 116 PRO DX II и AF-S Nikkor 16-85
Автор: mitku   
Дата:   19-12-14 00:26

Не е задължително. Просто ти трябва по-ново тяло, с по-добра работа на високо ИСО (дори и евентуално по-малко да се впечатляваш кое в кой "клас" било). [smilie3]
А 17-55/2.8 си е много хубаво стъкло (ако нямаш намерение за ФФ). И най-вече - да не се водиш по форумни съвети, а да си оглеждаш сам нещата, които те интересуват и да си направиш собствени изводи дали ти харесват - чрез собствени снимки/тестове (дори и с проби в нагъзина) и разглеждане на тестови снимки и резултати от тестове в Интернет, но без да четеш изводите в тези тестове (които винаги са "изкривени" в някаква посока, но снимките и числата обикновено не лъжат). Направи си собствени изводи, дори и от чуждите тестови снимки и резултати. Защото всеки дава съвети от собствената си гледна точка, а твоята със сигурност е по-различна. На мен например 17-35/2.8 си ми харесва много (нещо като малко по-голямо ФФ "братче" на 17-55/2.8), а с ИСО-то на Д7000, светлосилата на ф/2.8 е достатъчна в голяма част от случаите. А където е зор за още - си има твърди (именно тук се "включва" най-вече 35/1.8). Т.е. - според мен ако си твърдо с кропка - 17-55/2.8 е най-доброто стъкло, без да е идеално, но трябва да се научи човек как да му ползва предимствата и да заобикаля недостатъците. Моят избор със 17-35/2.8 е за такива, които искат да имат почти същото качество, но с цената на загуба в дългото, да става и за ФФ. Следващият избор е именно 16-85 - по-тъмно (и по-слабо боке), но по-лек, по-малък и по-евтин. Другите подобни (заедно с Тамрон 17-50/2.8) са прекалено голям компромис поне според мен и моите лични проби и тестове, но няма да споря и да се обосновавам надълго и нашироко за "емнайсти" път - разбира се всеки е свободен сам да си настъпва мотиките. Аз не бих си взел друг нормален зуум, извън тези 3 Никор-а... е, към тях бих добавил (и са за предпочитане) и Никор 24-70/2.8 и 28-70/2.8 ако си пък твърдо с ФФ, но това е вече друг въпрос. Общо взето човек трябва да реши какъв компромис да направи (няма идеален избор, както стана дума) и колко дълбоко може да бръкне в джоба, което е личен избор. А всеки си има глава за да си решава как да си харчи парите. [smilie7]



Публикацията е редактирана (19-12-14 00:37)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »