Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 11:12

Сираков различни са ви критериите!

Ти обичаш пейзажа и за това автофокуса на апарата те задоволява напълно.

Петър се опитва да снима динамика,спорт и разбира че има само една централна точка на която може да разчита.

След като е пробвал D750 е разбрал,че не е задължително да дадеш 1000$ повече за да имаш перфектен автофокус отлична динамика и мерене.

Малко фирми могат да направят достъпна камера която да е универсална.

Канон със сигурност не е между тях.

Не защото не могат,а защото не искат!

$€£$€£



Публикацията е редактирана (09-12-14 12:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: lamerko   
Дата:   09-12-14 11:12

Хахах... аз скочих от 1000D на 70D след 6 години. Може би беше грешка, че не преминах директно на ФФ, но ми се струваше тогава прекалено голям скок... така се получиха при мен двата бързи ъпгрейда :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Тед   
Дата:   09-12-14 11:30

Че той - бел. Петър....нещо директно тогава е сбъркал...от размера на буфера на камерата, през кадри в сек....къв аф му е проблем....ще снима ски спускане с 6д.... не че не може...но има 7д за такива цели...

6д имате супер матрица са 20мпкс - нито много, нито малко...и не се налага компютър за още толкова пари при 36мпк камери. Щото, ако вземете с такива пкс...отиде и хардовете и процесора в друго измерение, ако имате работа с фотографията.
Жестока динамика.
Снимате на 10 000 исо като турбо гъзари.
Имате централна на - 3ev.
Тихи режими на затвора.
Имате вградени гпс и уай фай модули....помислете само колко струват, ако трябва да си ги накачите отделно- над 1/2 от цената на камерата.
Супер видео.
Софтуерни екстри по менютата - всякакви.
ДПП отличен софтуер.
В кутията с камерата и оригинален Lightroom в кутийка с ключа.
След регистрацията в canon prof.network ви пращат и четка канон и благодарности....☺ко искате.
Canon image gateway сървър, дето да си шервате снимки и видео...м/у другото плъгина дето конвертира видеото е невероятен, като трябва да намалиш размера на файла.....

Напишете какво още искате и пращайте мейлите на Дядо Коледа.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 11:53

Хубавите камери са универсални!

Маркетинговите хитрости да имаш за всяка задача камера водят до чехъл по каската.

Домашния прокурор (жената) взима положението в свои ръце и казва недвусмислено:

-Избирай или аз или фотографията!

И на теб ти остава само да си избереш в кой ъгъл да отидеш да се срамуваш от себе си.



Публикацията е редактирана (09-12-14 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   09-12-14 12:17

Сираков, невиждам някъде да съм писал, че 6Д е с лош фокус. Но ако ще го сравняваш с 5Д и Д750 ще ме очудиш доста, защото те смятам за топ автор в този сайт. Фокуса на камерата не е само за пейзажи и статични портрети, снимай на странична точка летяща птица или движещ се срещу теб обект и преброй колко кадъра ще имаш на фокус в серията. А аз какво съм държал и какво не си е моя работа, и не давах съвет на теб а на автора на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: fraction   
Дата:   09-12-14 12:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Тед   
Дата:   09-12-14 12:46

Ама то не е задължително да снимаш на странична летяща с/у теб птица или движещ се с/у теб обект...
5д класик централна - последната ми в профила - лети с/у теб с вираж. Не е случайна, серия 5,6 кадъра. Който беше на Тасос на ферибота има спомен, и видео имам на сцената.

Просто такава камера с такива възможности рззполагаш...всичко зависи от теб и твоята реакция.

https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1415169961_SeaGull1-cherepaha.jpg


мартинов не ме карай пак да поствам серията и видеото.

Като няма 1дх....7д или 5дмк4 на странични....или 6д централна....с каквото разполагаш....кадърът зависи от теб.
Аф не зависи само от камерата, от твоите двиг.реакции, око, мозък,мерник, обект и неговото движение или шаване, обектив[smile] . Има и много настройки в новите модели в custom functions.
Лично за мен всяка камера, която съм притежавал е имала различно поведение сама или с отделни обективи. И има процес на овладяване и свикване....с обичайните неща.
Тука схващането е....имам камера....натискам спусъка и манджата е сготвена....[thankyou] ако е блърната...камерата е виновна, а аз съм перфектен....типично мислене.
Всяка камера може да свърши прилична работа.



Публикацията е редактирана (09-12-14 12:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   09-12-14 12:50





Публикацията е редактирана (09-12-14 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   09-12-14 12:52

:) горния Ми коментар е грешка

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   09-12-14 12:58

Тед напълно съм съгласен с теб, 6Д на централна е супер и ако ти върши работа, с тази си цена е перфектният фул-фрейм. Затова съм писал на автора на темата, че за него едва ли ще има разлика кое тяло ще вземе. А под прецизност на фокусната система имах предвид, цялата такава, а не само централните им точки. А на кой какво му трябва сам си преценя.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 13:02

Вие само натиснете копчето,ние ще свършим всичко станало.

Реклама на Полоройд.

Тед съгласен, но само донякъде.

Цифровата фотография разшири много пазара и много хора останаха с погрешното впечатление,че след като ние най-обичаме да си ползваме главата само за равновесие цифровата камера ще мисли вместо нас.

Всяка камера изисква адаптация и свикване.

Но колкото и да започнем да ползваме главата по предназначение ако камерата е маркетингово спъната ще си останем неудовлетворени,защото виждаме,че когато една фирма иска да даде може всичко, а когато не иска тряба да бъркаме по-дълбоко в джоба когато плащаме.


Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: chefo1979   
Дата:   09-12-14 13:13

Обаче pmartinov без да има Канон яко се вихри в темата [smilie18]
Мартинов, защо така те дразнят Канон, я си признай, нещо на джихад си тръгнал ми се види (и то не е от вчера).
С какво и кога те обидиха? :D

Иначе покрай темата - дано Канон пуснат час по-скоро 1Дх2 за да мога да си купя гадното, остаряло, прецакано и безнадеждно изостанало от конкуренцията 1Дх за около 4-5 бона и да плача над него безутешен как съм се прецакал!
За да изпреваря въпроса - не мога да си позволя да си купя ново тяло от магазина, колкото и да ми се иска - Мартинов ми постави диагнозата по-горе: "Мечтата на българина е да даде възможно най-малко и да получи възможно най-много"
Тънкият психолог и детайлен познавач на българската душа ме оставя безмълвен и смирен...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: localhost   
Дата:   09-12-14 13:16

chefo1979: сега 1Dx-a е около $5к чисто ново. Излезе ли втора версия ще падне до $3500 втора ръка.
Ама най-рано по това време догодина.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: georgioiv   
Дата:   09-12-14 13:27

разбрах аз какво му е на мартинката... от десет години тука се форсира, мислех го за луд или алкохолик - пък то какво било - жена му го малтретирала.. :))) Мартинка, извинявай братче - кажи си в началото, хората ще те разберат.. :)

По темата - аз моя ъпгрейд на 6Д го направих след 9 години с 20Д.. И сега имам по-голяма матрица, по-голям дисплей и другото е горе-долу същото, което си ми трябва да се занимавам с любимото си хоби.. :) И вероятно сгреших че си продадох 20-ката, защото с новите версии на фотошоп, от файловете му излизат красоти невиждани.. :)) В тази връзка, някой ако има запазен 30 или 20Д, ама наистина запазен и му иска скромни пари - да ми пише на л.с. [smilie5]

Имах драми по смяната на 2-цата, мислих за 4/3, за А7... Накрая разумът надделя [shtrak]

Иначе имам и Некс от 4 години, ползвам го с механичните си обективи и не виждам нищо което да е излязло след 2010, да е кой знае колко по-добро от добрия стар некс5...

Или с други думи - каквото и да купиш - след 6 месеца вече не си моден с него, но ако си подбрал подходящия за тебе фотоапарат, може да ти служи дълго и верно, без да му тече олио по матрицата и да му се разпадат гумите, особено ако е Canon.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Батко   
Дата:   09-12-14 13:29

Понеже стана дума за фокуси, да разкрия и аз моят фокус за снимане "на фокус" от многото снимки дето съм изщракал, та чак съм изтрещявал от размазани снимки:

Независимо каква е марката ( вярно че мойта е много по-добра от твойта и тя не е Канон, нито Никон), когато снимаш със светлосилен обектив на макс. отворена бленда и при ниска скорост размазаните кадри клонят към 100%, особено ако не си си изпил 200-те грама аперитив преди да почне сватбата.

Та да ви споделя най накрая моята ТАЙНА:
Затварям блендата и вдигам исото и скоростта
И воала - перфектни снимки!

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 13:33

Чефо

Сега ще те светна малко.
5 години спонсорирах канон като техен потребител.
Но тъй като съм доста наблюдателен забелязах,че вместо положението да се оправя става все по-зле.

Агресивен маркетинг без нищо насреща.

Не е джихат да отваряш очите на хората след като си прогледнал .

Всеки си има глава и сам определя на кой да си дава парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Батко   
Дата:   09-12-14 13:35

[smilie24] pmartinov
и аз така

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Тед   
Дата:   09-12-14 13:42

Мартинов, ролята ти не се е променила на спонсор...само ООД е друго. Спонсор...щото бая никони извъртя....а уж всеки е универсален и жесток. За какво ги сменяш често тогава? Нали получаваш повече от др.марка?
Нещо се не връзва....или си се самозаблудил[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: chefo1979   
Дата:   09-12-14 14:05

Мартинов, ами и аз като техен ползвател, и смятам също наблюдателен човек, смятам, че нещата стават все по-добри - 1Дм4 -> 1Дх, 24-70/2,8 -> 24-70/2,8 м2; 70-200/2,8ИС -> 70-200/2,8ИС м2; 5Дм2 -> 5Дм3; 100-400 -> 100-400 м2 - кой от кой по-хубави и по-прекрасни.
Вярно, цените са си височки, ама както сам каза - получаваш това, за което си платил ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: fraction   
Дата:   09-12-14 14:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: chefo1979   
Дата:   09-12-14 14:24

Абсолютно си прав, но в крайна сметка темата е за техническото развитие и техническите новости от Канон - за таланта, то се знае, че без него все тая, и мога да посоча себе си като скромен пример (за неумение :D).
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 14:30

Тед

D200 днес не може да ми стигне :)

;)


Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: iioorrddaann   
Дата:   09-12-14 15:22

Главно снимам студийно, като преобладават деца и бебета и сватби/кръщенета понякога. 6д-то е добър вариант, но тази фокуна система... На 7д-то ползвам крайните горни точки и с бленди над 5.6 (с които се снима в студио) е прилично. За бленди надолу положението е малко по- зле. За това д610 или д750 ми се виждат по- добри от към цена/качество. :)

И малко празни приказки:
Да се съберат, да направят Canikon или Nikanon, да съберат мисли, технологии и байонет и да стане един стане един монопол. Ще имаме 2 кропки и 2 ФФ. И избирането ще стане много лесно.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: nsirakov   
Дата:   09-12-14 16:19

Peter_Angeliev написа:

>....ако не ти трябва
> толкова прецизен фокус като 5D и d750,
> това е тялото.

Та Ангелиев, ти не си писал че АФ е лош, писал си че не е прецизен...
А аз никъде не съм писал, че е БЪРЗ (щот си щял да снимаш Спорт, без аз да знам - както се опита да се намеси пмартинов), казах че фокуса на 6Д е ПРЕЦИЗЕН според мен (не мисля, че е по-малко прецизен от този на 5д или на който и да е друг апарат...)


та така... ако търсиш бърз АФ и това ти е доминанта няма да си вземеш 6D, макар че съм снимал картинг с 6Д и пак фокуса е там дет съм го сложил... явно е до ЗАУ-то

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: NNT   
Дата:   09-12-14 16:50

Що се дърляте бре, хора?!
И двете марки си имат предимства и недостатъци.
6D е много добра бюджетна FF машинка.
Единственият проблем, който виждам при Canon, е цената на 5DmkIII.
Аз съм с Nikon, но не бих отказал един 7DmkII с 300мм f/4 + tc1.4 :)


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »