Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: на днешната дата
Автор: piknik   
Дата:   21-12-14 23:42

Поздрав към "batsali"

Групата "Портокал" Матака. Много яко. Жалко, че не свирят вечИ:

https://www.youtube.com/watch?v=bnXnyMOF2Zk


https://www.youtube.com/watch?v=wWNt_0FpJ1Y

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: batsali   
Дата:   21-12-14 23:53

Отговарям:

Candiria - Signs of Discontent

Candiria - Constant Velocity Is as Natural as Being at Rest

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: piknik   
Дата:   22-12-14 00:29

Приярелю - "batsali"

Пожали ме..., аз харесвам и нови групи, но съм на 40 години....
Закърмен съм с " Аксепт, Крокус, Айрън Мейдън, Джудас, после, като пораснах - Лед Цепелин, Канзас, голяма скоба - няма по-велики от ТЯХ ( Пинк Флойд ), Дрим Тиатър, Никълбек, Пантера,
Мейдън и други - подобни ГОЛЕМИ !!!!

НО !!!!!! Като Пинк Флойд - НЯМА! - и никога не ще се родят като ТЯХ !!!!, както Моцарт или Бетовен !!! - Жалко...



Публикацията е редактирана (22-12-14 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: piknik   
Дата:   22-12-14 00:45

Може би най-добрият Кавър на Пинк Флойд правен някога... - според мен, разбира се...
Тя не е популярна, неглижирана... не е пускана и на "ЗАПАД - КАПИТАЛИЗМА" по обективни причини - ( КОЙТО разбира текста, то на него му е ясно...)
Както и Оригиналът - забравих да спомена...той е мразен от Английските политици и прочее.
Флойд в Англия и САЩ биха ги обесили, но са много известни ( изпуснаха Ги навремето )
Вече са Пенсионери - ЦРУ, Мосад, МИ 5 могат да спят спокойно вечИ - и те така...

Много може да се напише..., както и да е... приятно слушане: [cool] [smitten]

https://www.youtube.com/watch?v=AjRIzjYo7-0




Публикацията е редактирана (22-12-14 00:53)

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: batsali   
Дата:   22-12-14 01:57

Откак има Youtube съвсем се убедих, че "най-великите" са всъщност най-извесните, а не задължително най-добрите музиканти в случая. Моми и момци си свирят за кеф такива неща, дето много от големите не биха посмели да пипнат. Това е като конкурсите за красота - най-красивата, ама само от тези, които са се явили и само от тези, които са в някакъв тесен възрастов диапазон. Отделно че на всеки окото му гледа различно и ухото му слуша различно. Аз слушам предимно неща правени след 1980-та, просто така се случва [smile] Знам, че има страхотна музика и преди това (за жица си говорим като цяло), но тежката музика специално е толкова огромен и шарен стил, че е трудно да се обхване. А всеки ден и час все повече мутира и се разраства... Като ми остане повече време някой път ще трябва да си организирам всичката музика и да преслушам по-сериозно "динозаврите". Надявам се като побелея да мога да оценявам текущата за времето музика и да не въздишам прекалено по пенсионираните зли копелета, от които ми е настръхвала четината на младини.

Музиката еволюира. Без Pink Floyd може би е нямало да има голяма част от групите, които харесвам сега, но без тези групи пък сигурно няма да ги има тези, които ще слушам след 10 години... Led Zeppelin пък е нямало да ги има без други техни предшественици и съвременници. Нещата са безмилостно навързани. Може и да се случва така, че в определен период от време една естетика повлиява на много различни стилове и тази естетика да е свързана със събитията от тогавашния ден. Може би затова по-стара, но качествена музика не намира слушатели измежду хора, които не са били формирани от същата среда, в която се е родила въпросната музика. По времето на Бах пък със сигурност е имало хора, които биха били диви чалгари или диви метъли, ако я имаше тая музика тогава.

Та мисълта ми е - няма богове и светии, има добри музиканти. [smilie7]


The Dillinger Escape Plan - One Of Us Is The Killer

The Dillinger Escape Plan - Prancer

RUSH - TOM SAWYER - DRUM COVER BY MEYTAL COHEN

VILDHJARTA - shadow (bergström guitar play)

MESHUGGAH - Break Those Bones Whose Sinews Gave It Motion

И едни българи юнаци

Enthrallment - Awaiting the Death

Enthrallment - Fruits Of Pain And Blue Sky



Публикацията е редактирана (22-12-14 02:23)

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: piknik   
Дата:   22-12-14 02:16

"batsali" Прав си. Съгласен съм Теб. Много дълго го написа - трябваше по-кротко.. [cool]
Затова е хубав Светът - защото е "еднакъв", различен - шегувам се [smilie5] .

"JORO" - Шефът на форума вероятно би се изкефил на това изпълнение:

http://www.vbox7.com/play:d7343044


Подмазвам се [smilie5]
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: e-mil   
Дата:   22-12-14 14:50

... съвсем се убедих, че "най-великите" са всъщност най-извесните, а не задължително най-добрите музиканти в случая. Моми и момци си свирят за кеф такива неща...

Ами то "велик музикант" не означава "най-добър инструменталист" или "най-добър вокален изпълнител". Просто е събирателно понятие от много качества и много влияние, което музиката на даден човек оказва върху околните. Пример: Мадона, за която всички са на мнение, че не е кой знае какъв певец, но като музикант израсна много.
А понякога музиката не е нищо особено, затова пък социалната позиция на музиканта чрез текстовете е вдъхновила много слушатели. Пример: Боб Дилън с "Blowin' in The Wind" и подобните му песни.
За сравнение - имаше навремето един Бисер, дето влезе в Гинес с най-бързите пръсти в света, ама нещо не успя да стане велик музикант. [smile]

Отделно, че музиката най-често е екипна работа и човек може да е голям изпълнител пред домашната камера, но ако не може да работи заедно с колеги.. все тая колко е "велик".

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »