Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Canon 5D mark IV
Автор: Omnia   
Дата:   06-12-14 19:42

Днес говорих с един приятел, спомена, че бил чул, че май месец щял да излиза Canon 5D mark IV.. Само слухове или?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: Twingo   
Дата:   06-12-14 19:46

http://bit.ly/1FZdMFi

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: Omnia   
Дата:   06-12-14 20:21

Достоверно ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: lorddemonic   
Дата:   06-12-14 20:24

Задаваш ли тъпи въпроси?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: Omnia   
Дата:   06-12-14 20:31

Тука в тоя форум бахти олигофрените където сте всичките [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: lorddemonic   
Дата:   06-12-14 20:39

Задаваш тъпи въпроси = получаваш тъпи отговори ;)
Достоверна информация може да получиш само от Canon всичко друго е слухове. Пита ли чичко Гугъл има ли анонс от Canon за подобен апарат ? Мне ... реши да се правиш на умен във фото форума .. е и това не се получи ;) Лека вечер неолигофрен ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-12-14 03:27

Най-интересното в тези слухове е, че Канон ще започнат да използват сензори на Сони. Хм, това ще реши основния им проблем с шума в сенките, ама ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   08-12-14 07:30

chrisnoch те канон на ФФ са си ... ок , на кропките ако използват други сензори ще избият рибата ... виж 7д марк2 ... само от там издиша.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: Omnia   
Дата:   08-12-14 15:30

А това на 7д марк2, двойният процесор какво ще рече?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: pmartinov   
Дата:   08-12-14 15:34

Плащаш двойно и получаваш пак същото...


[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: realnoncho   
Дата:   08-12-14 16:26

pmartinov,
Така е, все пак задапаратното устройство е същото [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-12-14 17:09

Нови фулфрейми края на 2015-та началото на 2016 с нови сензори.
До тогава очаквам нов сензор и от Сони.

Не мисля ,че ще има изненади при Канон освен при 1дс серията където очаквам около 50 мегапиксела тяло. С днешната технология на практика няма никакъв проблем ,а също и за професионалната серия оптика на Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: lamerko   
Дата:   08-12-14 17:28

50 мегабита - оптиката ще издиша :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: lorddemonic   
Дата:   08-12-14 20:32

Оптиката носи 10gbit [cool] Тествано хаха

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: lamerko   
Дата:   09-12-14 03:05

Сори - професионално изкривяване (в IT сферата съм) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: venny   
Дата:   10-01-15 11:01

Canon Austria posted a new photo on Facebook for promoting the new Connect Station CS100. On the picture, there is a new DSLR camera that the design doesn’t seem to match the backsides of any current Canon DSLR.



https://photo-forum.net/static/forum/2015-01/pquu5721.JPG


http://www.cameraegg.org/wp-content/uploads/2015/01/canondslr.jpg



Here’s a zoomed and cropped version that offers a closer look of this new DSLR:


https://photo-forum.net/static/forum/2015-01/gpaf8806.JPG


http://www.cameraegg.org/wp-content/uploads/2015/01/dslr-zoom.jpg





According to trusted source from Canon Rumors, the successor of Canon EOS 5D Mark III will have three versions: One is the Canon EOS 5D Mark IV, and the other two are Canon EOS 5Ds or EOS 3D, and both are high megapixel cameras as rumored before.


Canon EOS 5D Mark IV: It will continue on the path of a lower megapixel full frame sensor, focus on sports, wildlife photography.
Two other high megapixel full frame cameras: They will have the 52MP full frame sensor as rumored before, one of them will have an AA filter and other will not. The name of these two camera could be Canon EOS 5Ds or Canon EOS 3D.

http://www.cameraegg.org/



Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: MuHaTa123   
Дата:   10-01-15 15:35

Тва прилича по-скоро на бъдещия 80D . 5Д-тата са с различни бутони.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: lamerko   
Дата:   10-01-15 15:37

И има подвижен дисплей - едва ли ще сложат такъв на 5Д-то :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: lorddemonic   
Дата:   10-01-15 15:41

Тва сигурно е 3д с 4к видео :D

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: Petri   
Дата:   10-01-15 16:59

Това също така е и с малък слот за карта, тип SD.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: venny   
Дата:   10-01-15 20:33

Ама моля ви, не се хващайте за 5Д, просто не ми се отваряше нова тема за бъдещите нови камери на Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   30-01-15 10:27

С това Канон май ще разбият пак конкуренцията, но и цената ще е [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: lamerko   
Дата:   30-01-15 10:46

Това не са официални спецификации, а просто сборка от сънищата на някой фен...
- Interval Timer
- Time-lapse movie
- 1.3x and 1.6x crop shooting mode

Първите две са се пръкнали явно от ML мода - сигурен съм, че те няма да са факт. За кроп мода - би било чудесно, но вероятността също е нищожна. Отделно споменават две версии, с разлика единствено във фълтъра, което е смешно... ако има два модела, те най-малкото ще се различават по брой пиксели - 50 mpix са зверски много, както и свързаните с тях негативи...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: sauron69   
Дата:   30-01-15 11:04

Абе очаква се нещо, според CR следващата седмица:

We’re told the embargo/NDA expires on Friday, February 6, 2015 for these upcoming products. These products would line up with the CP+ show in Japan next month.
The two high megapixel cameras, with and without an AA filter. Resolution is said to be 53mp (though the pixel count is not CR3)
The EOS Rebel T6i/750D.
EF 11-24 f/4L
EOS M3 Camera
Various PowerShot cameras


Слухът е класифициран като CR3, което си е доста сигурно. Тъй че...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: lamerko   
Дата:   30-01-15 11:08

"though the pixel count is not CR3" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-01-15 11:44

Чува се за две камери. 5д 4 продължение на 5д 3 и още една в същия клас но с гляма резолюция в ,която ще се използва технологията от 7д2 или окло 50 мегапиксела.

Така или иначе ще са цифромания телата мен не ме вълнуват вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   30-01-15 11:47

Последния слух е обявен като CR5 което по тяхните методологии е 90% факт! А и защо да няма логика разликите в двете камери да е лоу пасс филтъра, при Д800 и Д800Е каква е разликата? А за 50мп наистина са много. А тайм лапса и интервал таймера са въпрос на софтуер, така че едва ли е нещо сложно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-01-15 11:51

Мисля ,че ще се получи нещо като д800,д800Е но с по-голяма деференциация в сензора. Едното тяло ще е около 24 мегапиксела ,а другото около 50 без АА. Съответно едното ще си е бързо тяло 6-7к/сек като 5д3 ,а другото по-бавно. Вероятно идентична ергономия. Нещо като 5d 4 i 5ds 4.... вместо 1ds...

Няма нужда от тежко тяло 1д в този момент освен ако не е спортна камера като 1дх

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: Петрос   
Дата:   01-02-15 05:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: mixmike   
Дата:   01-02-15 09:46

Я, в канонска тема повече фенове на други марки[smilie3]
Спомням си когато преди време канон изкърти с първия потребителски фулфрейм на ниска цена( никон дори в най-високия клас беше кропка), как никонските фенове обясняваха каква глупост било фулфрейма[smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-15 09:35

Mixmike сега палачинката е обратно. Никон имат 5 или 6 фул фрейма, Сони 4, а Канон 2 или 3. Затуй гледаме с интерес.

Аз им стискам палци за безогледален фул фрейм. Сигурно няма да е скоро, но все пак хубаво е да има конкуренция. Интересно как ще го кръстят - EF-F?



Публикацията е редактирана (02-02-15 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: kvakioh   
Дата:   02-02-15 09:38

Естествено, че ползватели на други апарати ще кихат тук тъпнята си.
Ще има само 2 тела повече до края на годината. Канон/Никон са за снимането на кадри, не за изгъзици като адапторчета, видео, високо ИСО и дъра-бъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-15 10:15

Kвако това някаква супер злобна ирония ли е? Всички тия неща са отличителни качества на Канон поне до скоро

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: kvakioh   
Дата:   02-02-15 10:20

Вчера бях на сбирка на снимащи професионално тук, доста понатириха четирите букви. Че за друго, освен за видео и нощно нещо си заснемане, хич ги няма. А и за цените им високи до небето. Аз не чета и гледам цифри, слушам хората, реално потребители на всичко. А не купувачи на адаптори и следящи криви и таблички...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: Mogila   
Дата:   02-02-15 10:42

Българинът е голям разбирач. Той е най-големият!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: kvakioh   
Дата:   02-02-15 10:50

Аз слушам и вярвам на хората, които си изкарват парите и работят с масовата техника всеки ден! Не вярвам 10-12 човека, които ползват, наемат техника редовно и действат за доброто качество на продуктите си да си измислят или въобразяват. Нещата се базират на опита с многото.
Голите цифри, че нещо си е така в много от случаите е вярно, но е само цифра. Истинските професионалисти май няма да влизат тук да ни гледат за какво си говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-15 11:09

квако просто казвам че Канон са много много добри с видеото, бяха най-добри с високото исо до скоро и скоро пак сигурно ще са, първо за канон се появиха адаптери за м42 с потвърждаване на фокуса....та основно тъпотии пишеш, както често се случва. Единствено за Канон в моемнта има хакнат фърмуер....какво да обсъждаме.

Пък 4-те букви ги остави. Темата не е за Сони. Сони добре си се справят само нещастни хорица като теб ходят и кадят. Хората дето си изкарват хляба не ги мисли на тях им трябват различни неща от тия за любители. Ако на един профи Канон 1Дх ще му дойде супер добре, за мен е неизползваем апарат и затуй не съм си го купил. Просто аз искам леко апаратче.



Публикацията е редактирана (02-02-15 11:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: kvakioh   
Дата:   02-02-15 11:11

Радост има, нещастието идва другаде.
Тъпотиите идват от проста фенщина, от разочарование от Никони, това е киселяченце.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: mixmike   
Дата:   02-02-15 11:11

Mixmike сега палачинката е обратно. Никон имат 5 или 6 фул фрейма, Сони 4, а Канон 2 или 3.

Муахахахахаха, 5Д и 1Д ги броиш за по едно тяло, а иначе Д800/Д800Е за 2[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Изобщо не ме интересува кой има повече и по-малко. Факт е, че има хора, които тепърва си купуват първото 5Д, коeто e вече на 10 год...ТЕПЪРВА! Минимум толкова ще е живота и на 5Д II. Познавам хора които още снимат и с 1Дс (13год). Да казвам ли за 300Д/350Д? А за 10Д? Наскоро в базара се продаваше D30 в прилично/работещо състояние - апарат на 15 години!

Ти точно кои тела на никон цитираш? Д600/610 с маслото...Д800/Д800Е със зеления дисплей? Или Д650, който е същия, ама на нова цена щото са му оправени бъговете в качествения контрол?

За Сони и "шумотевицата" А900 да казвам ли, филмов шум било. Или полупрозрачното огледало... (РЕВОЛЮЦИЯ! - крещяхте тогава)...и накрая в базара за по 300лв! По-евтино от Canon 30D, които ще чукне също 10 год скоро.

Отдавна съм спрял да се занимавам с техномастурбатори във ФФорум, но айде свалете розовите очила[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: mixmike   
Дата:   02-02-15 11:17

А то имало и Д810 вече...всички с Д800 да ъпгрейдват[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
И не било Д650, ами Д750...Уау...скоро ще свършат цифрите и ще почнат D750A, D750B, D750C...

Ау, забра'их...35mm/1.4 също беше голяма тъпотия...пфууу...безмислен обектив[smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: kvakioh   
Дата:   02-02-15 11:18

Напомня ми на един човек, който в Бг магазин за техника ми каза, че съм се изказвал много грубо за стоката му като качество (за цените надути не), а не беше прочел, че говоря за нещо преди 3 години. Но задължително да си каже болката. [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-15 11:20

Добре защо с лошо и горчилка се пише не разбирам? Някъде да съм писал лошо за Канон? или някой друг да е писал лошо. Просто казвам че ми е любопитно какво идва и се радвам че ще има конкуренция.

На въпроса за моделите - Никон предлагат в момента D4s, D810, D750, D610 и Df - 5. Канон - 1Дх, 5Д, 6Д. Всичките тия машинки са доста корави спор няма. Сони всъшност продават 5 модела в момента - А99, и 4 А7-ци. За здравината...ми моя А700 е на възраста на 30Д и не виждам да има особени проблеми - до тук подръжката му е едно основно почистване на АФ сензора. некс-7 - 3 и половина годинки няма проблеми, некс-5 почти 5 годинки и няма проблеми (5-цата дори не я ползвам аз след доста снимане я дадох на приятел, но си работи железно).

ПП заблуда е че трябва да се купува всеки нов модел. Това може де било истина преди 20 години, когато нов модел е имало на петилетката веднъж. Сега нови модели има 2-3 пъти годишно. Купуваш нещо ползваш го, докато ти върши работа и така. Новите модели видно се отличават с две, три по видими нововъведения - не си струва трошенето на пари.



Публикацията е редактирана (02-02-15 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: mitkomitashki   
Дата:   02-02-15 11:24

As first reported here, the Canon EOS 5DS will be coming next week and the specs have leaked.

Specifications of the EOS 5DS & EOS 5DS R (Updated February 1, 2015)

50.6mp full frame CMOS
53mp total resolution
5DS R has no low pass filter
AF 61 points (41 points cross type)
ISO 100-6400 (extended with ISO50 and 12800)
Dual DIGIC 6
3.2 inch LCD 1.04 million pixels
RAW (50MP), M-RAW (28MP), S-RAW (12.4MP)
CF (UDMA7), SD / SDHC / SDXC (UHS-I)
Crop modes 1.3x and 1.6x
100% field of view
Magnification 0.71 times, the eye point 21 mm
Electronic Level
Grid display
EV-2 support.
Itr AF
Anti-flicker
Time-lapse movie
Bulb timer
Face recognition during live view
150,000 pixel RGB-TR metering sensor
252 zone TTL metering
EOS iSA system
Shutter speed is 30 seconds -1/8000 seconds
Synchro is 1/200 sec
Continuous shooting 5 frames / sec
Video 1920×1080 30fps (ALL-I or IPB)
Mini HDMI output terminal
External microphone terminal
Battery LP-E6N / LP-E6
Dimensions 152 x 116.4 x 76.4mm
Weight 930g (CIPA guidelines). 845g (body only)


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: sauron69   
Дата:   02-02-15 12:33

Пак се омаза темата с простотии [smilie23]

П. С. Горните спесификации не са за 5d4, той се очаква някъде през август, а за 5Ds .

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: Петрос   
Дата:   02-02-15 15:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: sauron69   
Дата:   02-02-15 21:43

Тъй де [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-02-15 22:37

Време е Канон да наваксат малко. Продуктите ще са безупречни ,а цените убийствени.

Само времето ще покаже до каде ще стигнем...с техниката.

Аз лично започнах да се отегчавам вече ,защото не виждам нищо радикално ново освен резолюция.

Същия автофокус
5к/сек
1/200 синхронна скорост
Няма 4к
...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: mixmike   
Дата:   02-02-15 22:59

Време е Канон да наваксат малко.

Досега в темата вървяха няк'ви анекдотчета, но тва е вица на десетилетието[cool] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

1Dx ли да наваксва във високия клас профи техника, или 5D3 най-добрия потребителски ФФ, или 7D2 най-добрата кропка със дуал пикселите и т.н.?[smilie11]

Canon ще представят 2 апарата, които ще сгънат всичко досега с резолюция и високо iso. Освен тях съм сигурен и че 11-24 ще бъде нещо невиждано. И за капак, нова безогледалка, за която подозрително не изтича никаква информация.

Ти какво радикално очакваш да вложат, което да не наложи продажбата на бъбрек?
Само 5К/с? Мааааалко е![smilie10]
2 процесора последно поколение едва ще смятат предполагаемите 50-70-100MB RAW файлове. Тва чудо ще пише с 300-500МБ/с[smilie10]
Но форумните "разтегни локум" манияци са отегчени
А, и ако може да ги дават подарък към "зръчно"[smilie18]
[smilie18] [smilie18]

Ако мога деликатно да се изразя...нафекалихте се[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: imitev   
Дата:   02-02-15 23:01


Какво означава "нафекалихте се" [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: Тед   
Дата:   02-02-15 23:44

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/B2.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-15 00:00

mixmike съгласен!

50MP кадър в 14 битов некомпресиран RAW е около 100MB при 5К/с това са 500MB/s. Сега гледам едни ултра скъпи XQD карти май най-хубавите за момента, а пишат едва 350MB/s.

Оня ден му обяснявах на един младеж, че при 11к/с тоя звяр на Канон няма как да работи нормално със сегашните технологии. Дори с голям буфер, пак ще му трябва доста време да запише каквото има в паметта. Отделно че оперативната му памет т.е. буфера ще трябва да е доста гигабайти т.е. цената му ще стане супер солена. А ако се гони профи нивото на D4s или 1Dx т.е. да може да снима почти безкрай на макс скорост ще трябва да се сложат два или повече супер бързи SSD диска с 500MB/s скорост на писане и ще трябва и захранване от сорта на 400W, после идва охлаждане и т.н....

Аз си мисля че Канон ще пуснат 12МП апарат подобно на Сони, когато решат, че има достатъчно пазар за 4К и си заслужава да пуснат нещо качествено и сравнително евтино. За сега виждаме как се борят доста успешно с конкуренцията във видеото просто сваляйки цената на 4 годишни продукти



Публикацията е редактирана (03-02-15 00:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-02-15 02:44

Канон си плачкат за резолюция. На ви сега 50мп :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: lamerko   
Дата:   03-02-15 11:33

Нормално 50MP няма да има 100MB, освен ако няма твърде много шум. Но и да са около 60MB средно - пак е много, ако ще се ползват SD карти. Вероятно добра CF и голям буфер ще закърпи донякъде положението, но не и за снимане на максимална до безкрайност. Всъщност буфера е ключов момент - вярно, че сега паметите са скъпи, но технологията се е развила достатъчно - нищо не пречи да сложат 2GB или повече памет - малки чипове с голям капацитет и при 22nm технология или дори по-малко - ще загряват по-малко и няма да черпят колй знае колко.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-02-15 12:48

Ще са тлъсти файловете. Но това не е камера за спорт. Не го мислете толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: kvakioh   
Дата:   03-02-15 12:54

ЗА 1 година се увеличи доста капацитета на запис на Sd картите. CF продължават също. Така че това не е проблем толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   03-02-15 14:04

5fps 8-9 буфер макс :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-02-15 14:11

На никой не му трябва повече в такава камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: victory13   
Дата:   03-02-15 15:04

Не смятам, че разсъжденията в тази посока са абсолютно валидни.
Роу файловете от 24мп ми камера са по-малки от файловете на 16мп кроп. За 14 бита говорим. Просто се ползва компресия без загуби. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: pmartinov   
Дата:   03-02-15 15:25

Спецификации на EF11-24mm F4L.

- Подреждане на обектива 16 листа група 11
- 4 асферични лещи (голям диаметър смилане асферични единен, голям диаметър стъкло монолитен асферична една, две стъклени мухъл асферични)
- Един Super UD лещи, един UD лещи
- SWC покритие (двупосочно)
- ASC покритие (от едната страна)
- Флуорът кодирани в задната част на обектива и предната леща
- Ламели на блендата девет. Циркулярно писмо на блендата
- Минимална апертура е F22
- В късото разстояние за снимане е 24 милиметър 0,28 м, 0.32 м в 11 mm
- 0.16 пъти при максималната фотографски увеличението е двадесет и четири милиметър, 0,06 пъти в 11мм
- AF мотор пръстен USM
- Пълен работен ден ръчен фокус
- Прах и вода
- Титуляр Rear желатин филтър
- Обща дължина 132 mm, максимален диаметър 108 мм
- Тегло 1180 грама





3000$


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: sauron69   
Дата:   03-02-15 15:36

Това е най готино:

4 асферични лещи (голям диаметър смилане асферични единен, голям диаметър стъкло монолитен асферична една, две стъклени мухъл асферични)
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: mixmike   
Дата:   03-02-15 15:41

Martinov, има ли нещо което искаш да кажеш по темата или гледаш само иронично да се заяждаш?[smilie8]

Като излезе никонския 14-24 - било чудо невиждано!
Сега се оказа, че тамрона го бие и даже има стабилизация.
Сега и Canon-а ще го удари в земята като картина и широта, и кво остава...да се заяждаш за цената?
Нали ТИ така или иначе няма да си го купиш? Къв го дириш тука тогава?
Сигурно и теглото не ти харесва, и големината...
Ти положително мнение досега написал ли си в този форум, независимо за коя марка?[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: pmartinov   
Дата:   03-02-15 15:51

mixmike

Кефя се на обектива, не се заяждам.

Доста плюнки,нещо си много напрегнат...

:)


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: mixmike   
Дата:   03-02-15 16:03

Не бе, нищо. Задавам ти някакви въпроси, ама ги заобикаляш[smilie5]
Да си призная, преди беше доста по жлъчен към продуктите на Canon. Може би си улегнал ли, приятелка ли си си намерил, или просто Canon отново смазва твоята любима марка и не можеш да измислиш за какво да се хванеш?
И твойта не е лесна...ай със здраве![smilie3]



Плащаш двойно и получаваш пак същото...

Кефя се на обектива, не се заяждам.

Така е...безспорно[smilie10]



Публикацията е редактирана (03-02-15 16:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: pmartinov   
Дата:   03-02-15 16:29

:) Единственото на което обърнах внимание от твоята тирада е :

Сега се оказа, че тамрона го бие и даже има стабилизация.

Ако имаш нещо конкретно по тоя въпрос ми го прати на ЛС да не спамим тука излишно.

Мен всяко техническо постижение ме кефи независимо от марката...


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: Idoru   
Дата:   03-02-15 17:54

mixmike, ти заклет мастурбатор да говори за жени виждал ли си? Е, същото е и с този дето му се чудиш на акъла...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: pmartinov   
Дата:   03-02-15 22:23

Малеее объркал съм нещо :)

Вместо в форума съм влязал психодиспансера .

Единия ми обяснява едно ,другия ми обяснява друго.

И всичко това защото съм качил данните на обектив който предстои да излезе.

Съжалявам,но няма място за комуникация с вас колкото и човек да е добронамерен.

Нещо не сте в ред :)


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-02-15 01:29

Данни?! Това на какъв език е? На патагонски? [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: victory13   
Дата:   04-02-15 01:43

На Български [cool]

http://rechnik.info/%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B8

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: Mogila   
Дата:   04-02-15 02:54

Качвай данни за любимите ти никони в подходящите теми.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: localhost   
Дата:   04-02-15 03:41

pmartinov: да ти имам данните [smilie18] [smilie18] [smilie18]

- В късото разстояние за снимане е 24 милиметър 0,28 м, 0.32 м в 11 mm
- 0.16 пъти при максималната фотографски увеличението е двадесет и четири милиметър, 0,06 пъти в 11мм
...


google translate ти прави лоша услуга в случая

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: sauron69   
Дата:   04-02-15 12:50

Айде да върнем темата малко към заглавието с последни слухове за апарата:

24MP sensor – (CW2)
Dual Pixel CMOS AF III – (CW4)
New and more advanced AF system (compared to EOS 5D3) – (CW4)
4k video – (CW4)
Anti-flickr technology (seen first on the 7D Mark II) – (CW4)
Improved video features – (CW5)
Crop mode (featured on the upcoming EOS 5Ds) – (CW3)
ISO 100-51200 (H1: 102400, H2: 204800 – (CW3)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-02-15 17:43

Тия май наистина ще ползват сензорите на Сони... Много ми съвпадат нещо резолюциите 50мп за 5ds и 24мп за 5д4....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: hotsnail   
Дата:   04-02-15 18:53

ПД значи нов 24МП сензор...сегашния на исо 100К е тотална щета. Дори 25600 е мноооого голям компромис.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   23-02-15 08:35

Canon 5D Mark IV specs:

18mp Full Frame CMOS
ISO 100-204,800
61 AF Points (all crosstype)
12fps
Dual CFast
4K Video Capture

http://www.cameraegg.org/canon-5d-mark-iv-rumored-specs-18mp-12fps-dual-cfast-4k-video/

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: iioorrddaann   
Дата:   23-02-15 08:57

6д мк2- с малко от малко по- добра фокусна система няма ли да има. [smilie25]
според мен сензора няма да е по- малко от 22мп .. за 18 си има 1дХ. Или пък да сложаъжат сензора на 1дХ?![smilie7]

Каквото и да говорим.. не го ли видим от каофициално от канонците- нищо не е сигурн(освен ако някой "техен" не се издъни). Така направи един хамерикански фотограф, като каза, че мк4 ще снима 4к.

клиенти да има.. пари за нови апарати ще ненамерим! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: sauron69   
Дата:   23-02-15 09:14

Не изглеждат достоверни тези спесификации. Или по-скоро изглеждат вероятни, ама за 1ДХ2- с тези 18мп и 12 к.с. То какво остава тогава за 1-цата?
За 5ДМк4, пикселите ще са повече, според мен 24+, а кадрите ще са около 7. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D mark IV
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   23-02-15 09:19

Да те новите сензори на кило ги произвеждат, освен ако не е сони?? Сензора и АФ от 1дх, и 12к/сек , само 4к видео май ще е новото хм ...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »