Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: Pavlov   
Дата:   17-05-13 15:15

"Автор: nevermess
Дата: 17-05-13 14:11
Pavlov не трябва да ти е изхвърлена оригиналната гаранция."

Нямам друго обяснение за факта, че кутията на GSM-а ми беше отваряна. Разпечатвал съм друг апарат Samsung, и то внесен по официален ред от Румъния [smile] . Вътре си имаше оригинална гаранция, малка книжка, напечатана от производителя. При мен такава липсва.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: trouble_sl   
Дата:   17-05-13 16:03

Аз съм работил в магазин за телефони преди години на известен оператор. Само, че франчайз. Да, наистина телефониte идваt в магазина със здрава лепенка "do not accept....", ние я късахме за да извадим като за начало телефона, да го изложим на витрина, а преди това да проверим дали работи. На нас ни бе обяснено, че тази лепенка важи за нас, за магазина, ние да не приемаме стоката от вносителя ако тя е скъсана, не клиента от нас. След това идваше друга пратка със гаранционни карти, още една със книжки на български и още една пратка със едни сертификати че телефона е оригинален. Всичко това се поставяше в кутията и се получаваше пълен комплект за клиента. Всички тези съпътстващи пратки от гаранции, сертификати и книжки струваха пари на фирмата и затова и телефоните се продаваха по-скъпо от примерно магазина на Драган отсреща. Аз така си обяснявам по-ниските цени в някой магазини за видимо една и съща стока.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: weil   
Дата:   18-05-13 15:03

Да, наистина е така. Масово в онлайн магазините се продава на по-изгодни цени, но има и тарикатски магазини в интернет, които надвишават цената си, само защото са известни.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: Tonidi   
Дата:   18-05-13 17:34

Ай стига с тая тарикатска реклама на часовници!

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: OIM   
Дата:   19-05-13 20:10

Като лапахте никонските обективи по 270 лева ви беше хубаво , сега като нямат намаление ревете срещу е мага

А наздраве ...


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: Pavlov   
Дата:   19-05-13 20:20

OIM, по време на промоцията на 35/1.8G и 50/1.8G аз пишех, че въпросът с гаранцията е, меко казано, неуточнен. Разрови старите теми, и ще видиш, че е така. И не съм "лапал", въпреки изгодните цени.
И идеята на темата не е да рева. А просто да се видят мнения на хора, които са купували от магазина. Нямам нищо против и да са положителни.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: jingov   
Дата:   20-05-13 12:25

Магазинът може и да е добре,но прекалено са много правописните грешки,недомислените преводи,оттам насетне ме загубиха /например свредлото бе наречено-бургия/не му се доверявам ... а и в промоциите му за сега ,няма неща,които да ме грабват! [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: nevermess   
Дата:   20-05-13 13:40

OIM лапахме и ако има пак ще лапаме [smilie5]... нека ни е гадно. Мойте всички обективи си дойдоха с оригинални международни (ЕУ) гаранционни карти надлежно попълнени. Единият обектив отиде до профайлд за калибриране даже и момчетата казаха, че признават гаранцията.....

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: lupus_ai   
Дата:   03-08-13 20:04

Опитах два пъти да поръчам от тях продукт на промоция, но и двата пъти промоцията се променяше, след като направех поръчката. В един момент в пощата получих писмо с една цена, в профила в емаг.бг пишеше друга цена, а заявката в epay беше за трета цена.

Оказа се, че доста хора са си изпатили. Аргументът, че магазинът бил румънски и няма нужда да спазва правилата в България, когато търгува тук, е абсурден. Ето и от КЗП: http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=1&document_id=5597

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: Andon   
Дата:   11-11-13 13:37

В петък и аз реших да се възползвам от услугите им и си поръчах един SSD диск и захранване за компютъра. Останах страшно доволен от този онлайн магазин, дори смея да твърдя, че е един от най-добрите в момента на Българският пазар и ще се аргументирам, защо смятам така:

- Продукта, който поръчах дойде пакетиран в оригиналните опаковки с ненарушен стикер. (Поръчвал съм няколко различни неща от онлайн магазини и обикновено повечето отварят продукта за тест/записване на сериен номер заради гаранционна карта. Не, че е повод за притеснение, но някак я няма тръпката да махнеш ти целуфана);
- Доставката е експресна и безплатна. Поръчах си нещата в петък и в събота преди обед бяха при мен в прилежно опаковано кашонче и както съм свикнал да виждам по unboxing клипчетата в Youtube;
- При дефектна или дефектирала стока, попълваш един прост онлайн протокол и ти пращат куриер да приеме стоката от дома ти и то без пари. Може да се посочи като минус единствено факта, че сервиза им наистина е в Букурещ, но пък като се замисля, колко наши сервизи моткат продуктите с месеци, докато ти оправят техниката или я заменят с нова, не смятам, че е голям минус. Естествено, надявам се да не се наложи да им изпробвам и тази услуга скоро. [smilie5]
- Когато поръчах, директно ми се придвижи стоката, без да ми звънят за потвърждение. За някой това вероятно е проблем, но аз предпочитам да не ми звънят да ме питат неща, които са излишни. Ако човек желае да ги набута, така или иначе при звъненето ще потвърди и после няма да иде да си прибере стоката. :)

Принципно мога да изложа още много неща по темата, но за да не се повтарям, ако някой желае да види как е протекла поръчката или пък малко повече за захранването и ефекта от това да ползваш Samsung SSD 840 Evo, може да хвърли едно око в личният ми блог: http://coffebreak.info/ot-men/emag-bg-mnenie-i-malko-informaciya-za-novite-mi-harduerni-pridobivki/


За тези, които не им се чете и ги интересува, дали магазина си заслужава, мога да кажа само няколко думи:

Поръчвайте смело, няма да съжалявате. Може да са Румънци, но ако нашите онлайн магазини вземат поне малко пример от тях в онлайн търговията и менаджирането на голям онлайн магазин, парите ни няма да излизат навън и повече хора ще имат доверие в онлайн пазаруването като цяло. [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: Pavlov   
Дата:   12-11-13 08:14

Ще цитирам отговор на поста ти в друг форум, със съгласието на автора му:

"Проблемът с дефектирала стока е доста сериозен. Много е лесно да се достави стоката на клиента и да се вземат парите му. Но след това започват мъките и главоболията с Емаг. Имам при тях едно устройство за ремонт, което стои вече два месеца и още не е пристигнало. Писна ми да им звъня ден през ден и ТЕ най-нагло да ме ЛЪЖАТ с невероятни измислици. Хора, като пазарувате - мислете и не се подвеждайте по ниските цени, защото после няма оправия. Говорил съм и с хора от КЗП и се оказва, че и техните правомощия относно тези търговци са ограничени. Явно много добре познават законите в страната ни и си правят каквото поискат безнаказано."

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: georgioiv   
Дата:   12-11-13 09:45

Що бъркате търговията със сервиза? Какво общо има едното с другото ? Аз съм магазин примерно и съм сключил договор с оторизиран сервиз. Не съм производител да отговарям за качеството, не съм сервиз да сервизирам. Аз съм магазин. Ти като купуваш, можеш преди това да направиш справка за това колко е читав производителя и кои са му оторизираните сервизи. Не като се повреди нещото, което си купил на далавера - да опищяваш че не работи. Аз като магазин не съм задължен да търся най-добрия сервиз, защото той ще е най-скъп и трябва да му преведа по-висок като стойност сервизен рабат. За това ви писаха по-горе - безплатен обяд няма. Купувате евтино и стискате палци или купувате скъпо и си търсите правата... За протокола - аз имам и магазин и сервиз [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: Pavlov   
Дата:   12-11-13 21:29

"Автор: gorbi
Дата: 12-11-13 09:45
Що бъркате търговията със сервиза? Какво общо има едното с другото?"

Защото в случая магазинът и сервизът са едно и също. Това е проблемът. Уредът идва с гаранция не към сервиз, упълномощен от производителя да ремонтира съответната марка, а - към търговеца! Така че, ако търговецът не си свърши работата, няма към кого да се отнесеш, за да си потърсиш правата!

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: ivomorskiya   
Дата:   12-11-13 21:44

На това място бих казал: Не съм достатъчно богат, за да купувам евтини стоки...

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: baron_barbaron   
Дата:   12-11-13 21:51

Автор: OIM
Дата: 19-05-13 20:10

Като лапахте никонските обективи по 270 лева ви беше хубаво , сега като нямат намаление ревете срещу е мага.

Когато там бяха на такива цени, в другите вериги също бяха намалени. Моя 50/1.8G го купих на същата промоционална цена, но от фотосинтезис. Наздраве. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: flipz   
Дата:   05-12-14 14:14

Аз съм доволен от Емаг. Единствено на черните петъци и предният и сега се бави поръчката, но е нормално. Само този петък съм взел апарат и таблет на стойност 1000 лв .
Касовият бон се издава от куриера 20% от цената. ДДС.
Доволен съм от емаг и ще продължавам да пазаря, цените им без промоция често са по- високи от тези в България, но с промоция, често са доста по- приемливи. Емаг са просто продавачи, а не производители. Във България ако не е голяма верига, пази боже да търсиш гаранция. Прави ми впечатление, че в США където имат по- голяма покупвателна способност, цените на никон са по- ниски.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: burningice   
Дата:   05-12-14 14:47

Никонските обективи (35мм и 50мм), преди време ги взех от емаг, защото в специализираните магазини бяха по-скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: flipz   
Дата:   05-12-14 14:54

Аз също чакам за 35/1.8 но на този петък не ги пуснаха.
Втора ръка им искат 70% от цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: tuizzl   
Дата:   05-12-14 15:40

Добър интернет магазин е този който продава евтино, качествено и сервиза е на ниво. При емаг всичко е 50 на 50 за евтиното и качеството. Сервиза им е под всякаква критика. Като цяло не стават, по-добре да дам 100-150лв. повече и да не се притеснявам за сервиз при даден проблем. Не съм фирма, а опарен клиент. Емаг не струват.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: Божидар58   
Дата:   05-12-14 16:26

За ЕМАГ мога да кажа три думи...перфектни, перфектни, перфектни...

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: Danny_Falin   
Дата:   05-12-14 16:28

аз съм много доволен от емаг, за компютърни части са супер, много пъти съм намирал там това което ми трябва на цена без никаква конкуренция в бг, всичко идва бързо и безплатно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: sayman   
Дата:   05-12-14 16:50

Аз от emag не съм видял касови бонове.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: imitev   
Дата:   05-12-14 18:08

Куриера ти издава вносна бележка (че внася парите по банкова сметка вместо теб), която си закачаш към фактурата...

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: Vanquished   
Дата:   05-12-14 18:59

5 неща поръчах в "черния петък" днес дойде едно...малко се потуткват като че ли.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: yoyof1   
Дата:   05-12-14 21:38

Този магазин не е сервиз! Да не би Техномаркет или Фотопавилион са сервиз?
Като има проблем с уредите закупени от магазина, те магазина са посредник между клиента и сервиза в 99%.
Затова не се сърдете на магазина или продавача, а на официалния сервиз. Едно време в малките магазини за мобилни телефони си имаше гар.сервиз на масто и човъркаха с клещите и сега ги има тези малки магазини със сив внос. Големите вериги не се занимават със сервиз!
Подкрепям покупките от емаг и големите вериги в България.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »