Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: lalusha   
Дата:   03-12-14 22:19

Гледай Мона Лиза и постигнеш ли загадъчната И усмивка, ще си направил най-добрия портрет.
Малък бъзик!:)
А сега сериозно ще споделя моето виждане на лаик по въпроса.
Ако снимаш на режим приоритет на блендата, то имаш шанс да постигнеш зад портрета боке/разназан фон и лицето или фигурата да изпъкне/. Тогава може да експериментираш всякак. С разпилени коси, с зареян в далечината поглед или с кроткото изражение на светица.
Много е важно моделът ти да е артистичен, да прави свободно всякакви мимики и жестикулации с лекота. Въображение няма да е излишно за представянето му.
Е, сигурно и техниката си има значение, за да постигнеш най-добрата експонация.
И накрая едно неписано правило, което важи за доста професии.
Първо работиш за името си, а после то за теб!:)
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: psiho91   
Дата:   03-12-14 23:55

Трябва да се абстрахираш от заобикалящата те среда, от познатите, от своя си свят, за да можеш да покажеш нещо различно. Иначе е влизане в един омагьосан кръг от броене на пиксели, третинки, рязкост и разни други техно-мастурбации, които развалят удоволствието на снимането.

Това, казано от ce_christov много ми хареса, но от всичко казано до тук от вас стигам до заключението, че за да разбереш ЗАЩО снимаш това, което снимаш, трябва време....за да го усетиш сам! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: batsali   
Дата:   04-12-14 00:28

Да, година е малко.

С поста на niki777 се изчерпва на практика темата.
[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]


Според мене трябва да хвърляш повече зарчето. Снимките ти не са лоши, но според мене са прекалено очевидно режисирани. Пробвай просто да снимаш не само в уречен час и място, а през целия ден, докато се случва нещо друго. Така можеш да "изфабрикуваш" автентични моменти. Както niki777 писа, ако правилно съм го разбрал, нужно е само да забележиш нещото което се случва около тебе и да го пречупиш през твоя поглед. Може да си тотален външен наблюдател или да запалиш фитила на нещо и да се отдръпнеш, за да не му пречиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-12-14 10:40

psiho91 , тук някои се опитват да те вкарат в руслото на така наречения стрийт, уловени моменти и разни репортажи, а виждам, че това не е твоя стил поне за сега. Противно на няко мнения ще ти кажа, че най-добрата импровизация е добре подготвената такава. Трябва преди всяко снимане с модел да имаш някаква идея за светлина, облекло, аксесоари, внушение и локация, а не да отидеш в парка с момичето и там на място да я връткаш на пейки и зад дървета па каквото стане.

От твоите снимки се вижда, че си усвоил основите на портретната фотография, но в много от снимките прозира леко чалгаджиско-кифленско настроение, което е далеч от арт фотографията. Пози, поглед, облекло(често кичозно) в някои кадри ги правят да изглеждат някак празни и само за спомен, или ФБ. Разбира се е трудно да се снима за моделски бук и същевременно кадрите да са и със сериозна арт заявка, но не е невъзможно - просто трябват свежи идеи, красиви модели и много аксесоари.

Ето една моя фаворитка, която съвместява отлично модна рекламна фотография със силно арт присъствие, както и интересни идеи.

http://www.zhangjingna.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: fraction   
Дата:   04-12-14 10:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: psiho91   
Дата:   04-12-14 12:39

GOSPODIN [smilie24] [smilie24] - Много си прав, за някои от снимките това наистина е така. Реално не ми се иска да е, а точно така, както го описа - с идея за това и онова. Но това означава винаги да се явяваш "режисьор", а това не всеки път е лесно за жалост :(. Въпреки всичко искам да достигна такъв етап, в които всяка една моя снимка да въздейства и както ми беше казал един познат фотограф преди време: - в страницата ти не трябва да има снимка, която да не е интересна с нещо за наблюдателя!
Благодаря за линка, и ако някой от вас според моите насоки знае някой друг конкретен автор, сайт или нещо подобно, нещо с КАЧЕСТВЕНИ фотографии, да споделя!

Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: chel   
Дата:   04-12-14 13:12

Нещо по-различно, но според мен пак "качествено" (и "според твоите насоки", надявам се [smilie3] )
http://www.modelmayhem.com/portfolio/1420040/viewall



Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: stzz   
Дата:   04-12-14 13:39

Уффф, и аз това исках, ама като не ми се получи и разкарах това си желание!

Ето моите "прозрения" докато се мъчих с портрети:

-ЧБ
-контролирано осветление(дори и в малка степен)
-подбор на модел(има удохотворени лица, не задължително актьори но с артистично изражение)или ако не отговаря на това условие, да го вкараш в роля-аксесоари, облекло, грим, среда
-снимане в естествената за модела среда-препоръчително


[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-12-14 15:25

psiho91, благодаря, че си ме разбрал - и аз имам подобни терзания, като твоите.[shtrak]

Ето някои от останалите ми любимки :

http://www.emilysoto.com/book-1


http://dariaendresen.com/gallery/


http://www.surrealfashion.co.uk/

Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: stzz   
Дата:   04-12-14 16:02

Портретна фотография и чалга лустро-несъвместими!!!


Гледай презентацията долу-има какво да се види!!!

Max 1 - От Граматиково /Странджа/ до Гоце Делчево


[smilie7] [smilie7] [smilie7]



Публикацията е редактирана (04-12-14 16:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: Dora93   
Дата:   04-12-14 19:29

Аз мисля, че това е пътят:
1. Възпитаване на добър вкус;
2. Гледане на нещата на майсторите;
3. Мислене върху и анализ на видяното;
4. Осеняване, улавяне на импулс за творчество;
5. Опит за интерпретация, работа върху овладяване на техниката;
6. Експериментиране и намиране на тематична/стилна/жанрова ниша;
7. Разтваряне на себе си в работата;
8. Непрекъснато циклене по горното.

Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: satansho   
Дата:   04-12-14 19:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: psiho91   
Дата:   05-12-14 00:19

GOSPODIN - от тези снимки, които сподели имам друг малко по-различен въпрос. Ето тук пак видях примерно снимки, момиче, просто си седи на поляната.. НО снимката е супер въздействаща и всичките като цяло. Кое според теб ги кара да са така въздействащи, кое е нещото, което на мен още ми липсва? Гледайки снимките, не мога да одефинирам ясна идея...заглавие, но все пак се задържам на тях?!

Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: batsali   
Дата:   05-12-14 01:20

от всяка кифла фотомодел не става [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: mihalo   
Дата:   05-12-14 03:00

Братко psiho91! Просто е, не се присъединявай към ничии "успешни" правила! Никой не е съвсем като теб:) Ти би бил "величие", ако с имитация покриваш критериите на масовото, демек средното ниво. Доколкото разбирам, не искаш точно това. Мисля, че е по-добре човек да си остане със съмненията:))) А, аз съм благодарен и за темата ти и за коментарите под нея. На хората зад тях де! Мъкааа... `начи[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   05-12-14 11:55

psiho91 , предполагам става дума за снимки на Emily Soto. Тя е главно фейшън фотограф и ползва най-добрите модели от западни агенции, както и чудесни дрехи, специален макиаж, доста модификатори на осветление и сериозна постобработка(даже има нейни екшъни за фотошоп). Разбира се е нейна заслуга позата, погледа, идеята и т.н. Тези модели нямат оскубани вежди и после изписани с молив, нямат прически тип "ела с мен в пещерата" , няма розово червило с тъмен кант и т.н. , както и дехите и облеклото не са, като на мис плеймейт или от сергия на Женския пазар. Батсали правилно е казал: " от всяка кифла модел не става".

Всеки сам избира, как да снима портрети на момичета. Аз предпочитам да излъчват нежност, красота, невинност и романтика, да накарат зрителя да помечтае и се изпълни с приятни чувства от красотата.

Друг тип са "горещите" портрети, които се ползват от софт еротик списанията, където модела с поза,облекло и поглед те приканва съвсем открито :"Ела , вземи ме аз те искам!"

Има и разновидности, като селфовете на Daria Endresen, които по обработка, внушение и артистизъм не влизат в никакъв калъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: mini4iki   
Дата:   05-12-14 12:38

Много хубава и интересна тема. В годините, които снимам разбрах, че всеки човек си го има стила, за мен лично е по-важно да "избягам" от стила си. Т.е. също като теб, гледам снимките си, всички ми се струват хубави, но все нещо им липсва, все не са достатъчно добри. Явно това ми е стила, за това се чудя как да избягам от това еднообразие, да заснема наистина нещо хубаво, а не поредната подобна на предната снимка...Мисля , че това идва с опита.

Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: CDman   
Дата:   05-12-14 20:51

От известните фотографи най-много ми харесват портретите на Andrzej Dragan.

http://www.andrzejdragan.com/



Относно стила ще цитирам един фотограф с доста интересна биография и творчество – Мирослав Тихий

“Photography is painting with light! The blurs, the spots, those are errors! But the errors are part of it, they give it poetry and turn it into painting. And for that you need as bad a camera as possible! If you want to be famous, you have to do whatever you’re doing worse than anyone else in the whole world.” - Miroslav Tichy

http://www.alexcoghe.com/the-photography-of-desire-miroslav-tichy/


Другото вече са ти го казали по-опитните от мен. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: george_todoroff   
Дата:   07-12-14 22:50

Аз също много обичам портретната фотография [smile] Уча се още, но предимно с налично осветление. Чета коментарите и сякаш има още нещо неизказано, а именно психология и работа с модела. Един любим за мен фотограф казва нещо много вярно - В портретната фотография трябва да си 90% психолог и 10% фотограф. Всеки може да натисне копчето, но въздействащите кадри се получават след работа с модела [smile] [shtrak]

П.П. И другото нещо, към което се стремя е никога да не казвам "усмихни се!". Ако не идва отвътре е флашиво и няма смисъл, вижда се [smile]



Публикацията е редактирана (07-12-14 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   08-12-14 09:39

Gioreto , зависи какъв портрет искаш да направиш. За да е въздействащ не трябва да лъха скука и досада, пък даже и да е усмихнат модела.
Работата с модела е много важна, но не мога да деля проценти, защото и само добра работа с модел, но получили се кухи и некомпозирани добре кадри не вършат особена работа. Аз предпочитам да работя с млади момичета, които не са заразени още от моделстването. Понякога е по-трудно, но резултатите са по-приятни и се запазва невинноста, като послание към зрителя.
Разбира се има и фотомодели, като прекрасните Мери, Мария, Кали и Ани, които много помагат на фотографите и сами понякога измислят сюжети и дават идеи, но те са по-скоро изключение.

Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: lalusha   
Дата:   08-12-14 10:33

Психо,да ти кажа и аз нещо, което е строго индивидуално за фотомодела и се нарича фотогеничност.
фотогенична, фотогенично, мн. фотогенични, прил. За човек – чието лице се възпроизвежда, отразява добре върху фотографска лента или върху кинолента.
Погледни една Невена Кокакнова в Крадецът на праскови", например.
http://spisanievip.com/wp-content/uploads/2012/05/kradec.jpg


Какво ще кажеш?[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: batsali   
Дата:   08-12-14 10:33

амчи то без млади момичета нямаше да има фотография[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: george_todoroff   
Дата:   08-12-14 18:12

GOSPODIN, точно затова казвам, че гледам да не използвам "усмихни се" Аз често предпочитам да липсва усмивка, но да има завладяващ поглед. Това обаче е най-трудно според мен - разказ в снимка. Доста работа имам аз поне в тази насока. Съгласен съм за това, че по-добре без опит от колкото с паразитни стойки и позиране (става дума за модел-wannabe-тата, които също са като гъби) отколкото когато можеш сам да си "конструираш" нещата [smile] Съвсем друго е разбира се, когато насреща е човек знаещ какво прави. Но то това май важи за двете страни [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: psiho91   
Дата:   11-12-14 19:14

Много благодаря за мнението Ви линковете, колеги. Съгласен съм с вас, освен с lalusha. Наскоро завърших курс по портретна фотография, който в последствие се оказа по за начинаещи и не ми даде това, което търсих ( не знам дали някой курс би могъл, или само опита), но едно от важните неща, които научих там беше, че НЯМА НЕФОТОГЕНИЧНИ ХОРА! Всеки е красив по своемо и именно фотографа трябва да открие как да покаже тази красота и специфичност. Евентуално 1 от ... 10000 човека наистина да не става хич за снимки [smilie5]. И да, прави сте, че е много трудно(и аз го разбирам всеки ден все повече) да отпуснеш модела, да го накараш да изглежда добре и естествено, и най-вече с ЕМОЦИЯ. Това зависи и от ъгъла, от който снимаш, и наличието на емоция, за да въздейства снимката ти. НО тук си говорим най-вече за стил...за идея на снимките и т.н...колко снимки сме виждали всички ние, в които просто има едно момиче, облечено някак си..и снимката е супер готина и въздействаща. Не можеш да определиш точно заглавие, но все пак ти ВЪЗДЕЙТВА!! Това се опитвам да разбера и да правя винаги - снимките ми да въздействат...дори да няма някаква видима емоция в тях! ейй...трудна е таз фотография, но все пак си мисля, че мога да стана(станем) добри в нея, стига да има постоянство..а аз постоянството го имам..четене, снимане ( снимането май не ми е достатъчно)..и т.н....просто постнах тази тема, за да стигнем до едно заключение как да бъдеш различен, интересен и въздействащ със снимките си, а не посредствен! :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Да откриеш стила си?!
Автор: houngan   
Дата:   11-12-14 19:24

"Всеки според възможностите си...". На социализъмъ му трябват и животновъди, миньори, чистачи, теляци, обущари, шофьори, металурзи, научни работници.... само с фотографи не може да се изгради [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »