Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: don_kolev   
Дата:   27-11-14 09:10

С възможността си за к0ментари нашия любим базар беше уникален. Имаше и пълнеж, но винаги тези коментари са ми били полезни. Затова има страшно много неадекватни обяви които висят с месеци. Коментарите си бяха полезни. Продал съм и съм купил много неща от базара и за щастие никога не съм имал проблем. Откакто е с новата визия дори рядко влизам


Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: chukov   
Дата:   27-11-14 09:24

Да, за пореден път изразявам и аз положителното си отношение към конетарите

Разрешиха ги по принцип админите, но за този, който изрично се съгласи под обявата му да има коментари

Естествено, че именно тарикатите няма да искат да им се коментират обявите, а коментарите са оръжие за борба именно с тарикатуващите

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: dilomski   
Дата:   27-11-14 09:46

D40 в края на 2014 г. втора ръка за 460 лв.?
[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Само в България, само тук.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: pmartinov   
Дата:   27-11-14 09:52

Чуков [smilie24]

Точно !

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: pmartinov   
Дата:   27-11-14 09:54

Отива да преброи тарикатите забранили коментари...


[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: fraction   
Дата:   27-11-14 10:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: niki777   
Дата:   27-11-14 11:17

КОЙ решава кое е "вярно" написана обява и кое е "вярна" цена? хубаво си беше при бай тошо нали? [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: marves   
Дата:   27-11-14 11:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: kaci   
Дата:   27-11-14 12:04

Автор: marves
Дата: 27-11-14 11:43
Пишеш в търсачката на БАЗАРА никнейма на въпросния потребител и променяш във филтъра полето "Активна" на "-Статус-"


Работи [cool]
Бях забравил за обявите които съм пускал [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: aldygreen   
Дата:   27-11-14 12:36

DeDomus написа:

> Гледам, че пускат като "нови", неща
> спряни от производство преди
> години, да не кажа десетилетия...

Като "НОВ" и "КАТО НОВ" са две различни неща. Преди време продадох един тридесетгодишен обектив и купувачът, който го взе директно от мене, се съгласи, че изглежда като чисто нов. Картинката му си стои в архива и няма как да я изтрия. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: virosh   
Дата:   27-11-14 14:52

@marves, имаш една бира от мене.[beer]
Това не го бях забелязал във филтъра.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: fraction   
Дата:   27-11-14 15:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: houngan   
Дата:   27-11-14 16:45

Цените на продуктите във видео базара са скайрокинг направо [smilie23] [smilie23]
Някакви камери на касетки (мини дв демек) с които са снимали десетки хиляди часове сватби и кючеци искат да ги пробутат за почти пазарните им цени.... Това е яко употребявана техника, даже и на 30% от началната им цена не трябва да се продава. Бият по цени новите модели със супер качество и формати като sony cx900 примерно... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: don_kolev   
Дата:   27-11-14 17:32

Затова ви казвам че коментарите позволяваха на търговците и на тези които търсят да се ориентират. Самият аз коригирах цената на един обектив, който продавах, след като не бях видял, че в Павилиона този, който продавах аз, беше в промоция.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: solo5   
Дата:   27-11-14 18:50

Относно странните обяви, разгледайте и тази от прадавалника:

http://olx.bg/olympus-pen-e-pl3-i63613560


Всеки знае, че от доста време цената за нов E-PL3 с китака е около 540-560лв и няма как да му е струвала 1280лв като нов преди 3 месеца
Вижда се и разлика в обявеният китак и окомплектовката от снимката
... не е изключено да е на някой друг

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: cvetomir   
Дата:   27-11-14 20:10

Както и да се организира базара, тарикатите все ще имат начин да са там и то постоянно. Но поне може да ги затруднят. Да ги накарат да цъкат по-често, да губят повече време, да им се виждат телефоните...
Според мен няколко неща трябва да са задължителни в една обява:
1.Да има краен срок за обявата - не може някой да продава на безумна цена и да си ъпва до безкрай. В базара има обяви, които са там повече от година, но авторите им продължават да си ги вдигат. Всичко на тази земя има начало и край. Само обявите тук нямат край. Трябва да се мисли за някакъв краен срок или пък при всяко ъпване да се намалява цената с някакъв процент.
2. В обявата да има задължително телефон за връзка и снимка на техниката, която се продава.
3. Ако е апарат да се пише точният брой на кадрите.
4. Коментарите да са задължителни, а не препоръчителни. Обидно към съфорумците е да се предлагат неща на цената в магазина или даже над нея и обявата да се вдига в продължение на година-две. Все едно някой си мисли, че хората тук са шарани и ще хвърли въдица да си хване някой.
Чуков [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: iliyanb   
Дата:   27-11-14 20:16

cvetomir, ти сериозно ли ги мислиш повечето неща, които си написал?

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: митко   
Дата:   27-11-14 20:55

написа:

> Относно странните обяви,
> разгледайте и тази от
> прадавалника:
>
> http://olx.bg/olympus-pen-e-pl3-i63613560

>
> Всеки знае, че от доста време
> цената за нов E-PL3 с китака е около
> 540-560лв и няма как да му е струвала
> 1280лв като нов преди 3 месеца
> Вижда се и разлика в обявеният
> китак и окомплектовката от
> снимката
> ... не е изключено да е на някой друг


Човека е написал, че има още 4 ръчни обектива в комплекта с преходници и на снимката е с такъв, ама трябва да се чете...


Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: radikyokushin   
Дата:   27-11-14 21:19

Мале, мале чета и се чудя някой хора наред ли са?!?!?!
Как ще казвате на някой за колко ще си продава техниката... бе вие добре ли сте?!?!?
И коментари да имало, задължително... ай сиктир...

Сега... предлагам
1. Не само коментарите да са задължителни, но и всеки член на форума да е ДЛЪЖЕН да оставя поне по един каментар на ден под всяка обявя в Базара, че иначе има опасност да се обезмисли задължителността на разрешаването на коментари при публикуването на обяви.
2. Обявата да съдържа - трите имена, точен адрес, дата на раждане, номер на документ за самоличност, както и нотариално заверени копия от акта за раждане и свидетелство за завършено висше образование на автора на обявата.
3. Лица със средно и по-ниска степен на образование, да нямат право да публикуват обяви за продажба, като по изключение на такива лица може да се разреши публикуването единствено на обяви с префикс "КУПУВАМ"
4. Предлагам даже, на такива дето обявите им "застояват" повече от година, задължително да подаряват артикулите в тях, а ако и тогава никой не ги ще, да обявават минимално заплащане на този, който прояви някакъв интерес и с всяко ъпване на обявата да се увеличава съответния паричен бонус към всеки артикул.

Мисля, че така вече ще е справедливо и няма да има недоволни... поне първия месец, до следващата такава тема. [thankyou]



Публикацията е редактирана (27-11-14 21:25)

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: kukumichin   
Дата:   27-11-14 21:38

Като не ви харесват обявите сложете си коментар, и не им обръщайте внимание. Симпъл. Винаги ще има всякакъв род обяви, на всякаква цена. А към адм. Може да помислят при рейтинг Х възможност за публикуване на Y обяви. Наздраве.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: cvetomir   
Дата:   27-11-14 22:37

Смисъла на тази тема не е ли в това базара да се направи по-рационален и да има повече смисъл от него. В момента около половината обяви са брадясали и се въртят от доста време. Въртят се, защото цените в обявите са такива, че никой да не купи. Вярно, лесно е да човек да прескочи такива обяви и да продължи нататък. И може би трябва да се прави точно така, а не да се умува постоянно какви промени да се направят в базара.
Тези, които са от повече време във форума помнят, че когато под всяка обява в базара имаше коментари, то обявите не се задържаха с години. Вярно, имаше и безсмислени коментари, имаше и заяждане. Според мен смислените коментари бяха повече от останалите - не си спомням някой да се е заяждал с коректни продавачи като ranopile например. И поне 70 процента от коментарите бяха в посока да помогнат дадената техника да се продаде. Аз също съм допускал грешки - веднъж пуснах един обектив в продажба, а същия ден той влязъл в промоция в синтеза и цената се изравнила с моята обява. Веднага ми написаха това в обявата, аз коригирах цената и се продаде. Не виждам нищо лошо и странно в това.
Но както и да се организира базара, то все ще има недоволни и пълно щастие няма да има. Мисля, че сегашния му вид е един от възможните добри варианти.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: batsali   
Дата:   28-11-14 00:19

Според мене единствено задължително трябва да има реална снимка (не найдена от нета) и цена. Мисля, че съм мяркал обяви, в които и двете неща са липсвали. Другото не е болка за умиране.


Само един апел имам към хората, които продават много стара техника - съобразявайте цените с родната реалност, не с цените в ebay и прочее западни сайтове. Руски обективи например на запад може да са рядкост, но тук не е така...

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: aldygreen   
Дата:   28-11-14 01:31

cvetomir написа:

> Тези, които са от повече време във
> форума помнят, че когато под всяка
> обява в базара имаше коментари, то
> обявите не се задържаха с години.

Заблуждаваш се. Просто годините бяха други и имаше много по-голяма посещаемост тук. Колко профила без снимки имаше преди 5 години? Сега останаха само продавачи, а клиентската база е свита неколкократно. Защо нещо, което тук не мога да продам на никаква цена, в "продавалник", примерно, заминава за десетина дена? Чудно ли е, че много от форумните продавачи се изтеглиха навън? Пък нека тук някой си да иска въвеждането на безумни правила. Разберете простата истина - тук, във Фото Форума, "обезлюдяването" върви с пълна сила. Купувачите стават все по-рядък вид. За съжаление...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: satansho   
Дата:   28-11-14 05:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: qwer6   
Дата:   28-11-14 20:03

Познайте,кое от изделията в тази обява струва 123лв????????????????


Продава:
Обективи за A-mount
Статус: Aктивнa | Град: Стара Загора | От: sstavrov
Видяно: 208 | Последно: 2014-11-28 09:56:23
Цена: 123.00 лв. История на цената

Цените се коментират САМО при закупуване на повече от един обектив. При купуване на всички обективи, освен отстъпка ПОДАРЪК светкавица.

Sigma 70-200 /2.8 + 1.4x teleconverter - 650лв
Sigma 105/2.8 macro - 450лв
Sony 50/1.8 - 150лв
Samyang 85/1.4 - 350лв
Sony 30/2.8 macro - 250лв

За връзка:
лични и 0899665284

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »