Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: houngan   
Дата:   03-12-14 11:21

Баце стеф7 не си прав - камерата струва тук 2999лв в чужбина струва 2000лв. Мито може и да се избегне. Пазарувайте си от тука още....

Снимал съм с този апарат видео лятото - за 15 минути няколко кадъра от по 1-2 мнутки, след това загрява и става горещ целия, и трябва да го закараш на сянка да седи 15-20 минути и после пак още малко снимане.

Като аматьор никакво видео няма да направи - ще се тресе, ще шуми, няма да има фокус, качеството ще е гадно и ще се чуди защо така , а на клипчетата във вимео е супер...

Темата беше за никона дали става за видео - не става. Може да докараш някакво подобие на видео с него.

А ако не го интересува толкова качеството да си снима с телефона бре. [shtrak]

Или най добре да изчака да излезе 16к щото сега да купува фулл хд е отживелица [smilie21] [smilie21]


Пак казвам - върни никона и вземи този панасоник - ще останеш доволен.



Публикацията е редактирана (03-12-14 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   03-12-14 12:09

Да bvsmp ,бюджета е ограничен наистина.Микрофоните и обективите са за напред във времето.Китака ще се ползва за каквото може ,макро,микро и пр. Така и така идва с тялото,пък каквото макрото ,такова,то ще е за кеф и екперименти,не мисля да продавам "шедьоврите " си.Ти в кофата ли предлагаш да го хвърля,защото не вярвам някой да иска да го купи.
Прочетох доста теми ,гледах тестове и други.Това тяло за този бюджет(пак да се повторя) с тези опции които изброих най-ми допада. С него ще ми е по кеф да се мъча да снимам видео отколкото с камера,за която и без това нямам пари.А и не мисля да се изтръсквам 3 бона дори и да ги имах.Колата ми струва толкова...
Колкото до адата е ясно че е така както казваш,никой не спори.Няма как най евтиното да е добро.Вероятно няма да взема адата,въпреки ,че след всяко снимане качвам на харда и няма много опастност от загуба на данни.
Все пак аз и всички снимки ще правя с никона не само видео,даже е предимно за снимки никона.Видеото не ми е приоритет.Просто ми харесва как снимат огледалките видео.Лесно,трудно,това е положението.Имам мерак и ще му свикна.харесал ми е като качество иначе изобщо не ми се мигрира от канон.Можех д700 да взема ,но не ми харесват и снимките и видеото му,даже бях фен на канона.Разликата за мен м/у двата апарата е огромна освен ,че и д700 е с статичен екран а знам колко много пъти ми е трябвал подвижен.Доста съм разгледал и премислил,преди да си жертвам 830-те лв.
Пуснах темата за да ми се разясни мъглата около видеото,защото д350 който имам сега не може да снима видео.
И за евтини обективи и каквото ще е нужно за видео.Пак напред във времето.За момента ще съм с китака .Но поне да ми е ясно какво трябва като най необходимо.
Външен микрофон
вероятно 18-105 защото искам да е широк и някакъв зум да има.
и тия ND филтри, които така и не стана ясно за какво са и какви точно трябват ,но ще почета из нета.
Пък ако толкова ме отврати с ужасното си видео никона нищо не пречи да взема и една камера.И без това трябва да си правя снимките с нещо различно от архаичния 350..Така че парите в никакъв случай на се грешно похарчени.
А би ли пояснил какво точно имаше в предвид с "един 35мм " ?Това фулфрейм ли е или за някакъв обектив говориш?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fraction   
Дата:   03-12-14 12:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   03-12-14 17:58

Panasonic LUMIX DMC-FZ1000 също изглежда доста добро решрние,ама е двойна цената колкото бюджета ми така че няма как.Вярно е че 1080 вече е отживелица,като му падне цената може да се обурудвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: hotsnail   
Дата:   03-12-14 19:50

http://urbanvideo.ca/avoid-video-flicker


Виж това малко да разбереш за тия кадри в секунда.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: stef7   
Дата:   03-12-14 21:57

@houngan - Ама не каза с каква камера снимаш видео и най-вече каква имаш. :)

Мислех че говориш за Сони AX100, не знаех че са пуснали същия вариант но само Full HD. Инак да съгласен съм, всички камери с 1'' сенсора на Сони са добри и за снимки и за видео, (RX100 в различни варианти, RX10, Panasonic FZ1000) но за DOF ефектите мисля трябва да забравим.

Вместо видео камери до около 500-600 лева наистина е по-добре човек да ползва смартфона си. iPhone примерно има сенсор който е 3-4 пъти по-голям като площ от този във въпросните камери, процесора му е многоядрен и бичи с около 2Гх, 120 FPS на 720p, 4К при някои други смартфони. Много от тях вече имат и оптическа стабилизация. Не виждам никакви причини да дам и един лев за подобна камера, след като смартфона ми с изключение на обектива я бие по всички показатели и е 100% от времето с мен. Ето това не е никак, ама никак зле, особено ако се гледа на 4К

https://www.youtube.com/watch?v=6y4GvxAHFxU

https://www.youtube.com/watch?v=3rACazbHjLs


Ако това което се носи като слухове за следващата генерация сенсори на Сони за смартфони е вярно, пазара на видео камери до 1000 лева е умрял, така като умира този за компактни апарати.

Не съм ползвал Nikon D5200, но чесно казано не вярвам на това дето го разправяш за загряването. Или поне е страшно пресилено. Разочарованието и заявленията не става идват от това ако човека който ползва апарата очаква той да се държи като видео камера. Натискаш копчето и готово. Е с DSLRите не е така.

Бях пределно ясен и казах на човека да не чака автофокус от камерата за видео. ИСО, експозиция скорост, фокус всичко си е ръчно. Но картинката е напълно достойна. Да иска се малко четене и играчка, но нищо хубаво на този свят не става без усилия. Не става само с натискаш копчето и готово. На някои от нас им е интерсно да се учат. За другите има видеокамери :)

Ако искаш да имаш напълно автоматичен режим за видео, това определено не е камерата, но той човека си решава сам, не ни слуша много какво препоръчваме. Освен това каза че иска камерата повече за снимки, така че като цяло все пак правилно се е насочил.

Алтернативата бяха Sony A6000/А5100 и безогледалките на Панасоник, които имат автоматичен режим близък до този на видео камерите. А5100 няма визьор но пък има XAVC кодека и 50mb/s битрейт за доста добри пари и същия страхотен APS-C 24МП сенсор като на А6000.

Когато човек купува и иска много неща за малко пари е все с нещо ще трябва да направи компромис. И той би трябвало да знае с кое да направи компромис.

Инак вчера попаднах следното видео снимано с Nikon D5200. Мда тази камера определено не може да снима видео :)
https://vimeo.com/113397445


Снимано е само от ръка с два обектива, от които единия не е стабилизиран. Началото е със Сони А7S, всичко друго е с Никона. Доста играчка при редактирането. Пича споделя подробности как го е снимал тук:
http://www.eoshd.com/comments/topic/7557-go-shot-with-a7s-and-d5200/

@rotva
Hotsnail е дал хубав линк с доста обяснения как се снима видео. Простото правило е че скоростта на затвора е 2х или приблизително толкова по кадрите в секунда на видеото. Закотвяш го там и няма мърдане. Ако е слънчев ден и на 8 или 11 да затвориш обектива с ИСО на 100 светлината пак идва много. За снимки може да варираш със скоростта но тук, ако искаш качествено видео и правилна експозиция не може. Затова се налага да спираш излишната светлина с ND филтри пред обектива. Ако ли пък искаш да мажеш фона на бленда ф2 и по-малко, значи още ND филтър отгоре. Има едни Variable ND филтри, но добрите такива са доста скъпи и поради тази причина аз лично изпoлзвам 2-3 обикновени с различна сила.

Има доста видео уроци как се снима видео с DSLR. Безплатни са по Vimeo и Youtube. Както разбра нямаш автоматичен режим за видео и на практика ще трябва да караш на ръчен, ще се налага да се четеш, гледаш и учиш.



Публикацията е редактирана (03-12-14 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   03-12-14 22:31

A им али голяма разлика във възможностите за видеото д5300? Има ли смисъл да се вземе пред 5200 или е същата история? Защото мога по всяко време да го откажа 5200. Като всички толкова го хулите това видео :),ще вземете наистина да ме откажете от 5200.Ако вдигна до 1000лв. кой DSLR бихте препоръчали? Panasonic LUMIX DMC-FZ1000 ми е много скъп за съжаление.Има ли нещо което става и за видео за тези пари,дори и в.ръка да е? Трябва да има подвижен дисплей и 60 фрейма на 1080р.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: radikyokushin   
Дата:   03-12-14 23:03

Така и така имаш канонски обективи - вземи си едно 7D на старо и го хакни с Magic Lantern, и си готов.
Определено е по-добрия вариант за видео, а вече се намира за около 1000 лева.
Не че и Никона не става, ама не ми се спори с "капацитетите" тук. Направо му се чудя на stef7 за енергията, която има в този, за съжаление обречен спор.
Аз се отказах да пиша в този форум още преди да бях започнал. В редките случаи, в които го правя, после винаги съжалявам.
Жал ме е за хора като теб, които влизат тук с надеждата да научат нещо и да получат съвет, а вместо това в най-добрия случай получават подигравки и абсолютно неадекватни и дори вредни съвети.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-12-14 23:08

Абе за видео не търсиш никон.Нямат традиции и ноу хау в това.

"Козата си сака пръч !"

Паулу Коельо

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fraction   
Дата:   04-12-14 09:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: bvsmp   
Дата:   04-12-14 09:25

Автор: stef7
Дата: 03-12-14 21:57

Има доста видео уроци как се снима видео с DSLR. Безплатни са по Vimeo и Youtube. Както разбра нямаш автоматичен режим за видео и на практика ще трябва да караш на ръчен, ще се налага да се четеш, гледаш и учиш.

Да де ама човека е аматьор, а ти го вкарваш в едни разкази с неочакван край. И понеже той плаща, що не, а?
А това за айфоня вече те издаде тотално. Сигурно има добър захват, плавен зуум, активна оптична стабилизация, бърз автофокус, чупещ екран за снимане от различни ъгли (без да се търкаляш в сламата, когато се наложи), бутони с едно докосване на различни функции като подтискане на шума от вятъра, зуум микрофон, беклайт и т.н. А верно, извинявай, говорим за айфон с цели четири ядра. Нали ги гледам разни напудрени мами по разни събития, как гордо снимат със смартфони и таблети и ми се хилят доволно как видиш ли съм се бил прекарал с едни пари, а те били 3в1. Да ама после: ти няма ли да копнеш едно дискче и за моето дете, щото при мен много трепти и мажи, а звука е като от фуния.

До автора: Апарата е много добра машинка, но ти питаше за видео. Когато нещо е 2в1 или 3в1 нали се сещаш, че второто и третото е просто рекламен трик. При смартфоните е 10в1, защото трябва да се продават и да се бори конкуренцията. Снимай си и му се кефи на Никона, а по-нататък, ако още те влече, ще си вземеш нещо по-добро за видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: lamerko   
Дата:   04-12-14 09:49

Що ли ми се струва, че видеото на Канон е по-добро (и винаги е било) от това на Никон? И тук не става въпрос за "вечната борба" Никон срещу Канон.

И да, има специални обективи за видео. Обикновенно са ръчно фокусни с назъбени (буквално) пръстени, за да може да се включат сервотата. За по-простите изпълнения - Канон пуснаха нова серия автоматици - с STM двигател. Предимството му е плавното и БЕЗШУМНО фокусиране, а в комбинация с новата им DualPixel матрица и много мерак - може да се постигне нещо интересно... ама наистина интересна тема, след като тялото е поръчано ПРЕДИ да бъде пусната :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: xborox   
Дата:   04-12-14 12:21

Я, май открих кой поръча да му пратя моя нов Nikon D5200 преди няколко дена, като аз поема транспортните разходи и тези за наложен платеж, и в крайна сметка въобще не взе фотоапарата и започна да се крие като мишка :-)
rotva, извинявай, ако не си ти, но нещо много съвпадения станаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   04-12-14 17:02

Горе долу започна да ми се изяснява картинката...Това не е лошо както предлагате да си се радвам на никона а като задобрея да си избера и нещо свясно за видео. Аз сега бързам да взема нещо ,че бебенцето ми расте с часове и искам да си запечатвам моментите.Трябва и видео да се снима...Освен ако е вариант както предложи radikyokushin да взема едно "7D на старо и го хакни с Magic Lantern" ако ще е по удачно?
Тука гледам страшни работи с 7Д.Нещо подобно може ли да се докара с евтин обектив или си трябва обектив за 10 бона?
https://www.youtube.com/watch?v=b-1OeRzx9sY
Ще трябва да се въргалям в сламата понякога ама трябват компромиси ,като няма пари...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: lamerko   
Дата:   04-12-14 18:37

Една 40-ка STM ти е около 250 лв. - идеална за видео :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: flipz   
Дата:   04-12-14 19:48

По-добре да беше взел Sony DSC-RX100 II за видео.

1"-type Exmor-R BSI-CMOS sensor (13.2 x 8.8mm, 3:2 aspect ratio)
20.2 million effective pixels
28-100mm (equiv), f/1.8-4.9 Carl Zeiss Vario-Sonnar T* lens
Steady-Shot image stabilization
ISO 160-12,800 (Down to ISO 100 and to 25,600 expanded)
10fps continuous shooting in 'Speed Priority' mode
1080p60 video, (AVCHD) with MP4 option (50p in PAL regions)



Публикацията е редактирана (04-12-14 19:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   04-12-14 20:09

Tова добро ли е Panasonic Lumix G6?
И възможно ли е да се докопам до 4к видео за 1000лв. в.ръка?
Понеже предполагам ,че отговорът ще е не.
Panasonic Lumix DMC-FZ200 като втори избор добра ли е.
Попаднах и на panasonic lumix g6 в.ръка.
Предполагам става за видео, с оптична стабилизация и екстрите му там.
С него може ли да се снима видео DOF като DSLR -ите ,филмовия изглед?



Публикацията е редактирана (05-12-14 00:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: bvsmp   
Дата:   05-12-14 09:06

Айде, сега минахме на 4К. Разцъкахме FullHD-то и ни стана тясно, та продължаваме напред към 4К.
Туй дете ще го хване пубертета, докато избереш апарат. Ако и с отглеждането си толкова сериозен, не знам. И ако си го поръчал ти, както се съмнява колегата и сега се криеш, значи наистина си голяма мишка. Хайде стига толкова внимание, щото нещо никак не го заслужаваш. Бегай да взимаш 4к-то и недей размотава хората с фалшиви поръчки.

П.П. И като гледам как всички спряха да пишат в темата, явно си ги напраскал със забрана.



Публикацията е редактирана (05-12-14 09:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: Mogila   
Дата:   05-12-14 11:39

Автор: xborox
Дата: 04-12-14 12:21

Я, май открих кой поръча да му пратя моя нов Nikon D5200 преди няколко дена, като аз поема транспортните разходи и тези за наложен платеж, и в крайна сметка въобще не взе фотоапарата и започна да се крие като мишка :-)
rotva, извинявай, ако не си ти, но нещо много съвпадения станаха.



Явно да. Има теми за некоректни купувачи/продавачи. Впиши го там с имената, за да излиза в търсачките.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: xborox   
Дата:   05-12-14 11:45

Нека да чуем и мнението на rotva. Не искам да хвърлям обвинения, въпреки че е странно как всичко си пасва идеално :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: bvsmp   
Дата:   05-12-14 12:01

Ако си го пратил по Еконт, на разписката трябва да има телефон и адрес на получателя, независимо дали ще го получава от офис до поискване.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: xborox   
Дата:   05-12-14 12:07

Да, имам ги и двете :-) Не ми вдига телефона. Явно защото пожелах да си плати разноските по транспорта. Хубавото е, че апаратът пак е в мен и дори не е отварян, така че поне съм сигурен, че не му се е случило нищо. Майната им на десетте лева.
Има некоректни купувачи и то не малко, както и продавачи, предполагам. Но все пак очаквам да чуя и позицията на rotva. Ако съм сгрешил, няма да е хубаво )-: Ако пък не, съфорумците поне ще са наясно със ситуацията [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: Mogila   
Дата:   05-12-14 12:24

Ама ти му постни имената. Това няма нищо общо с ника тук :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   05-12-14 15:09

Абе bvsmp ти как реши да раздаваш тук присъди кой какъв е ,какво е поръчал и къде да ходи?Кой ти даде право на теб да обвиняваш както ти кефне,малко не ти ли е неудобно?Разбирам че е станало кофти за xborox и че му се ще да разобличи несериозника (и аз съм за) ,но съжалявам не съм аз.И не мисля да се оставя да ме набеждават за нещо което не съм направил,колкото и да ви е удобно в момента.
Изобщо не знам за какво говори xborox и какво продава.Не знам какъв му е случая и какво пък толкова съвпада.
Аз 5200 го поръчах в черния петък в емаг за 829,99лв.Нямам нищо общо със xborox и с неговите си работи.Ако искаш като дойде мога да ти го снимам барабар с документите му.И скапаняк,не ти влиза в шибаната работа аз как ще си отглеждам детето.
И да, минах на 4к, ако си поискам и на 400к ще мина .Точно затова пускам темата и се вслушвам в съветите на знаещите хора тук,сред които ти явно не си.
xborox ако искаш постни тук всичките данни на оня човек да се знае.Аз съм "ЗА" защото и на мен ми се е случвало и то не веднъж и то за доста повече пари.

Ако искаш ми кажи какво точно продаваш и за колко пари ,аз може и да откажа поръчката и без това вече 7-ми ден го чакам. И с отказа ми няма да ощетя никой bvsmp!



Публикацията е редактирана (05-12-14 15:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fraction   
Дата:   05-12-14 15:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »