Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   02-12-14 14:25

Тоя па,ти голям психолог ще дойдеш бе .хахах даже знаеш какво искам и какво си мисля. Ти на мен психо портрет не можеш да правш.Аре отивай да щракаш някъде и не ми спами темата .

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: bvsmp   
Дата:   02-12-14 15:23

.



Публикацията е редактирана (21-04-15 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   02-12-14 15:58

Не съм казал ,че дългата гаранция е най -важното.Само споменах ,ако някой иска да си купува да го има в предвид от къде може да вземе с дълга гаранция и че са им добри цените (един вид да съм и аз полезен дококото мога).И тя не се отнася само за адата.
Сега ,има ли някой тук който да не заяжда за развлечение и да даде съвет за бюджетен обектив ,който да става за снимки и видео.Пак да кажа:
любител съм, искам снимките просто да са прилични,да не са с китака(който за цър к*р) не става. И някво видео да може да се прави.Нямам представа нито на коя фирма са по евтини нито с какви параметри трябва да е обектива.Просто някой ако знае евтин модел с що годе доро качество за парите си за любителски цели.
И нещо друго като филтри дали е нужно специално за видео?
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-12-14 16:33

Купи си 50/1.8.Или 35/1.8. Или там каквито твърди и светлосилни имат никон.Би трябвало да стават и за чер и за бял к.р.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   02-12-14 16:47

Mерси за съвета. Nikkor AF 50/1.8 D ли имаш в предвид?
И Nikkor AF-S 35/1.8G?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-12-14 17:06

Да.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: bvsmp   
Дата:   02-12-14 19:13

Странно, не стига че ти дават съвети ами се и сърдиш. Откога чуждия съвет, ако не ти допадне е заяждане. И още повече, точно тези които са ти дали правилен отговор ги хулиш.
Това тяло е без мотор и за него, ако искаш автофокус, ти трябват само G обективи. С твърдите обективи няма да имаш зуум и няма да можеш да приближаваш по време на видеото. Не знам има ли тялото куплунг, но първото нещо е да измислиш външен микрофон, понеже вградения ще ти записва всички звуци издавани от обектива докато фокусира. Затова колегите ти казаха, че ще имаш записано в звука стърженето на обектива. Повярвай ми адски е дразнещо. Като цяло ДСЛР-а ще ти докара куп неприятности и неудовлетвореност, които една видеокамера щеше да ти спести. За качествено видео 1080р ти е достатъчен сензор в размер на 2,07 мегапиксела. Това че снимаш с 24мп не ти помага по никакъв начин.
Цялата тази информация я има в интернет. Поразрови се малко и чети, преди да се сърдиш на колегите.
п.п. Сега виждам, че дори не се поддържа 1920х1080 50р, а само презредовото 50i и 25р. Нали знаеш че това са PAL стандартите, да не вземеш да снимаш на NTSC стандартите 60i, 30p, после да питаш как се обръщат в PAL.



Публикацията е редактирана (02-12-14 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: radikyokushin   
Дата:   02-12-14 19:34

Леле майко... колко глупости се изписаха в тая тема... не е истина

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   02-12-14 20:07

Aми да ти кажа "Ти май задаваш въпроси за да се успокоиш за взетите решения, не толкова за мнението на другите. Хайде спи сега спокойно" това си е чиста проба заяждане.
Никой от съветите не съм казал че "не ми допада".Аз както казах това тяло съм избрал,като функции,бюджет и от тестове и сравнение за възможностите му.Държах и на подвижният дисплей,това ограничи доста избора ми.
Да,знам ,че ще е по-добре видео с камера,нали иначе нямаше даги произвеждат.Но аз реших да снимам и снимки и видео с едно устройство.Освен ,че нямам 3 бона за апарат и за камера. В момента имах 830лв. с които купих 5200.Исках 53000 ,искам и 4к с 120 фрейма,ама не става...За толко бюджет такова тяло.Преди като ходех по екскурзии се накичвах и с камера и с DSLR + пътната чанта и ставаше страшно.Реших да обединя техниката малко.не пречи да взема микрофон,като реша да снимам птичките в гората,това го разбрах а и щах да го разбера в първия ми клип ;).
А това за интерполацията ми е известно.Само да попитам какъв е проблема да се снима в 1080р с 30 кадъра? Защо ако е NTSC трябва да се обръща в PAL?Принципно снима и 1080i с 60 кадъра,не само с 50 както написа.
Препоръчай бюджетен обектив със зум ,ако не ти представлява трудност.
С 2 думи да има ширина и някакъв зум ако е възможно.За да не ползвам китака.
А китака мисля с обръщач (ако е възможно) за макро освен да го ползвам иначе май няма за какво друго :).



Публикацията е редактирана (02-12-14 20:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: houngan   
Дата:   02-12-14 20:37

Европейските снимат 50 и 25, американските 60 и 30.

Ако не са минали 7 дни го връщай и вземи нещо такова: [smilie5]

Panasonic FZ200

Или пак го върни и събери още малко пари за някой друг месец - сега е зима, гадно, няма много да снимаш, и вземи това

Panasonic FZ1000

Като те слушам за раници, чанти и обективи, птички-мички и гори ми става ясно, че с тоя никон няма да можеш да снимаш всичко което си представяш сега. Ще ти трябват обективи - скапаните вариота са с лошо качество, хубавите са два пъти колкото апарата....


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-12-14 21:16

Продавай го и вземай сони а6000- кеф ти яко видео,кеф ти яки снимки,кеф ти яки обективи.Евтинджос.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: radikyokushin   
Дата:   02-12-14 22:22

18-105 добро варио на отлична цена.
17-55 отлично варио на добра цена.
Снимай си с Никона и се радвай на живота.
Разбира се, че не е върхът на сладоледа, но отвори си https://vimeo.com/search?q=nikon+d5100+video
и виж с предишния модел D5100 какви работи снимат хората. И не слушай тия дето ти разправят, че с камера Сони за 400 лева ще снимаш по-добро видео!!!
Имал съм Сони за над 3 бона и ако не ме беше жал за парите дето дадох за нея след няколко месеца мъка с тва дърво, с радост щях да я ударя в земята - Никон D3200 прави по-хубаво видео от такива недоразумения. За Д5100, Д7100 и Д600 въобще не искам да говоря. Сега снимам с Канон - там пък е съвсем друга бира.
Въобще, качествено видео, за пари каквито "нормален" човек в БГ може да си позволи единствено DSLR може да даде. Е наистина се снима по-трудно, не е като да натискаш само бутона rec/stop, но пък именно това носи удоволствието от възможността да приложиш накакъв по-творчески подход при снимането.
Аз ти желая успех и дерзание - ако имаш достатъчно желание да се научиш, не след дълго ще разбереш за какво говоря и стига да имаш възможност, като ти утеснее този Никон ще вземеш и нещо по-добро! Но дотогава е идеален да се научиш.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-12-14 22:45

Еее,направо се насра!Викаш никон д3200 прави по-добро видео от видеокамера сони за 3 бона !!![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: stef7   
Дата:   02-12-14 23:03

@radikyokushin На едно мнение сме [smilie24]

Видео е много общо понятие. Дигиталните камерите с които се снима днес покриват много широк спектър от приложения. Ако човек не си изясни добре какво точно иска рискува да загуби пари от няколко покупко продажби докато стигне до правилната камера за него си.

За разлика от повечето тук които смятат, че видео камерата е най-подходяща за видео съм на противното мнение. Подобно на теб преди 3 години взех решение да снимам видео и фото с една камера като в моя случай бе Panasonic GH2. И досега се придържам към тази идеология.

Та ако трябва да бъда кратък DSLR и безогледалка със сменяема оптика са подходящи за теб ако
- искаш да носиш една камера а не две
- искаш сменяема оптика
- искаш да използваш ефектите на DOF във видеото си, да мажеш задния фон както във фотографията, да ги използваш като творческо изразно средство
- да снимаш при ниска осветеност (вечер или в стая) без допълнително изкуствено осветление
- да изкарваш високо качествена картинка която напомня и е близко до филмите а не до телевизията
- искаш да имаш високо качествен електронен визьор - 2.3млн пиксела с бързо опресняване. Такъв не можеш да намериш във видео камера до 2000-3000 лева.

Видео камера е за хора, които
- искат да натиснат копчето и да снимат без да му мислят. И всичко на фокус. Това е. Лесно е но няма да получиш нито едно от горните неща. Много от съвременните хибриди го могат и това, така че за мен няма нито един довод в полза на видео камерите.

Та избора ти за мен е добър но не мога да не се съглася с fast_eyebrow че Сони А6000 би била по-добрия избор поради няколко причини.
- има добър автофокус и може да се използва ако се налага и като видео камера.
- можеш да и сложиш всякакъв обектив, включително и Канонските ти, макар че фокуса е на ръчен режим. Сега с Никона ще се наложи да ги продадеш. На Никона може да слагаш само Никонски и май че м42. На безогледалката Сони - всичко.

Както вече писаха колегите, повечето камери на Панасоник са отлични хибриди и когато се наложи могат да се използват и в режим на видео камера - слагаш на автоматичен режим и натискаш копчето. Автофокуса е отличен, сега с Никона ще трябва практически да забравиш за автофокус във видео режим. Сони в А6000 подобри значително автофокуса и за фото и за видео. Единствен недостатък спрямо Никона и Панасониците е че корпуса е много малък за големия сенсор, който загрява ако снимаш непрекъснато около 20-25 минути и видето спира.

По отношение на обективите не виждам защо бягаш от китака. И на Никон и на Канон китаците са отлични обективи. Справка ето тук.

http://www.photozone.de/

Особено ако ги затвориш на ф8-ф11. Китака за мен е номер едно - универсален евтин, лек обектив. Винаги имам един. След това както ти писаха идват евтините светлосилни обективи - 35мм, 50мм.

Има различни кадри в секунда за ПАЛ и NTSC за да се избегне трепкането на изкуствено осветление. Снимаш на 24 FPS, каданса на игралните филми за последните 50-60 години и решаваш проблема.

radikyokushin е прав - иди във Vimeo и Youtube и виж какво правят хората с твоята камера. Поискай тези които ти препоръчват видео камери да ти покажат неща снимани с тяхната техника. Можем да си спорим до края на света, но крайния резултат говори най-добре.



Публикацията е редактирана (03-12-14 09:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: radikyokushin   
Дата:   02-12-14 23:07

fast_eyebrow написа:

> Еее,направо се насра!Викаш никон
> д3200 прави по-добро видео от
> видеокамера сони за 3 бона !!![smilie18]

Ти пробвал ли си, пич??? Щото аз всичко, което съм написъл съм го пробвал лично.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-12-14 23:28

Пробвал си какво,пич? Мислиш,че си правил нещо,ама какво си правил,аз как мога да знам?
Кое сони за над три бона сравняваш с никон д3200?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   02-12-14 23:43

radikyokushin
Mерси за насърчението и точните и ясни препоръки за обективи.Мисля,че точно тези ще ми вършат идеална работа.

stef7
И аз гледах тестове на видео камери за по 3 бона. не че разбирам чак толкова много,но знам какво искам поне и мога да кажа ,че абсолютно с нищо не ме впечатли въпросната камера.Огледалките имат специфично видео заради което най-вече реших тях да ползвам за видео.Както и за нещата които спомена :
- искаш да носиш една камера а не две
- искаш сменяема оптика
- искаш да използваш ефектите на DOF във видеото си, да мажеш задния фон както във фотографията, да ги използваш като творческо изразно средство
- да снимаш при ниска осветеност (вечер или в стая) без допълнително изкуствено осветление
- да изкарваш високо качествена картинка която напомня и е близко до филмите а не до телевизията

А относно китака нямам мнение,слушам какво казват тук. Аз от канонския съм доволен ...
И на разбрах мога ли с преходник канонските обективи да се ползват на никона,защото виждам противоречиви мнения?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: hotsnail   
Дата:   03-12-14 00:12

Тая тема е особен вид монолог на мазхозма.

Да се прецакам ли с най-гадния ДСЛР за видео?
Не
Не
Е аз вече го взех


Да взема ли най-долнопробната карта с 50% риска да си изгубя нещата дето съм подготвял с месеци
Не
Не
Ееее ма гледай как идва без пари ще взема две....

Абе нещо тука ми мига видеото да е..а..гледам нек'фи цифри като от тото. Ама на дали това има значение.

Какво ще е следващия въпрос? Да си купя ли най-прецакания руски обектив, дето без преправяне на стойност 30 пъти цената на обектива няма как да закача на апарата? Да изкъртя ли микрофона от телефона, за да го закача на апарата? Мог ли да използвам телефона за външно звуко записващо а bluetooth слушалка от 5 лева за мирофон с радио?

Кефи ме автора. Просто как с малко пари да не направя нищо и да ги затрия и малкото пари реализира с пълна сила.

Това 50 кадрота 60 кадрота хич да не тие карай през просото дето са 30 тами 25 или 80.....тия цифри в никон ги слагат случайно, просто в сащ им се случили 30 и 60 пък в европа сме изтеглили къса клечка.....

Пич седни и малко се образовай. Вече прахоса досат пари за глупости с които нищо няма да направиш. Просто като другия бисропишещ ще разправяш как си пробвал всичко по-най сбъркания начин....


ПП На никонско тяло нищо освен никор или среден формат обективи не стават! м42 или канонски или каквото и да е друго забрави. Ама има доста никори пък за сметка на това. С преправяне посредством струг се закачат и някой обективи от други системи ама е мъка.



Публикацията е редактирана (03-12-14 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: houngan   
Дата:   03-12-14 00:19

Великия никон 3200 с китак [smilie5] .........

Сравнен с камера за 3 бона, която има XAVC S формат с чуден битрейт, 1" сензор, цайс 2.8 оптика, покриваща от широко до 400мм (айде колко обектива са тука), която си маже и дефокусира предоволно и стабилизация за която с фотоапарата ще си мечтаеш само.

Аааа и лятото забравяш да снимаш с дслр-то щото прегрява след 15 минути и трябва да му духаш [smilie18]

Аааа 2 - я ми зумни плавно с тоя никон. И после ми намери фокуса пак. Или само ми фокусирай плавно от ръка с този плитък доф дето го вади. Видеографи мама [smilie21] [smilie21]

Аааа 3 - като затвориш китака на бленда осем и скорост 50 в слънчев ден ще виждаш бело навсякъде. Значи ти трябва хубав ND филтър, за да не се развали качеството на картинката като с такъв за 60 лв - това са 150 доларес... два - 300 доларес отгоре...
А тъпата камера за 3 бона си ги има вградени.

Също камерата има приличен 5.1 звук а никона има "хъшш-жък....хъшш-жъъккк"... и ако не я купите от нашите скъпарски магазини струва 2000лв.

Това е. Честит никон.

пп - дори тая камера сравнена с хубавите фотоапарати GH3 и GH4 ги бие по повечето показатели, а където не ги бие ти трябват още 5-10к $ за шукаритети към тях за да станат убави - матебох, лии филтерс, слайдерчета-майдерчета, спайдерчета, обективи цайс [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (03-12-14 00:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-12-14 00:30

"...просто в сащ им се случили 30 и 60 пък в европа сме изтеглили къса клечка....."
[smilie18] [smilie18]

Киро, тая вечер къртиш !!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: stef7   
Дата:   03-12-14 01:09

@houngan
Бюджета който се търси тука е около 800-900 лева. Въпросната камера е 4 бона в България. Ако разполагам с тия пари бих си купил GH4 а с остатъка някой и друг обектив. Извън българия е 1800$. Като сложиш мита и данъци излиза около 500лв по-малко

Маже ама на колко милиметра на 300-400 ? Ти на единия край на улицата, модела на другия.

Плавен зум аз не ползвам. И никъде във филмите не ползват. Сега ако снимаш спорт, да може и да свърши работа. Въпрос на гледна точка.

Прегряват само моделите NEX на Сони, другите си бичат колкото искаш. Но не знам кой луд натиска бутона и не го пуска цели 30 минути. Пак ако снимаш мач, може става. За почти всичко останало и NEX моделите стават.

ND филтри трябват и са разходи да, но далеч по-малки дори от разликата в цената на примерно GH4 и Сони AX100

Отиди във Vimeo и пусни търсене на Sony AX100 и Panasonic GH4. Виж колко резултата излизат, кой и какво е снимал и ще ти стане ясно кое се харчи и използва в момента.

Иди и виж колко струват сега в базара видео камери които са стрували хиляди доларес само преди няколко години. Като изкарат 8К сони след година две, въпросната камерка барабар с Цайс оптиката ще върви за жълти стотинки. А "глупаците" дето са се набутали с DSLRи и безогледалки за безпари, ще си ползват обективите.

На английски казват: Put your money where your mouth is. Ти като даваш такива умни съвети каква видео камера имаш и ползваш ако не е тайна ?


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: stef7   
Дата:   03-12-14 01:15

@rotva
Канонски обективи не може да ползваш на Никона без преходник с оптичен елемент, който разваля картинката до такава степен, че заниманието става безсмислено. Т.е. практически не може. Причината е проста и ясна като видиш това:

Flange focal distance


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: stef7   
Дата:   03-12-14 01:39

Междудругото Сони имат сменяем обектив с плавен (Power) zoom - 18-200mm за NEX серията. По точно за камерите им с APS-C размер на сенсора измежду които влизат някои доста скъпи модели. Може да се намери за около хилядарка. Също и Панасоник имат подобен зуум обектив, макар и в по-тесен диапазон. За мен безсмислена екстра общо взето, но който го кефи има решение.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-12-14 08:52

16-50 също е така

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: bvsmp   
Дата:   03-12-14 09:18

Автор: stef7
Дата: 02-12-14 23:03
Видео камера е за хора, които
- искат да натиснат копчето и да снимат без да му мислят. И всичко на фокус. Това е. Лесно е но няма да получиш нито едно от горните неща.

Питащия на десет пъти натърти, че е пълен аматьор. Спрете да му предлагате с другия дето си съгласен с него разни допълнителни неща. Като задобрее нека сам реши доколко трудно да прави нещата.

Автора, нали уж бюджета беше ограничен, пък сега търсим още обективи, микрофони и какво ли не. И защо като си аматьор си тръгнал по сложния начин да правиш нещата. Колко теми прочете, където да има поне едно мнение, че с китак може да се прави свястно макро. Опитай се да се разграничиш нещата на: става и качествено. Там ще намериш отговора на въпросите си. Иначе става така, че парите са похарчени по най-лошия начин, ако няма удовлетвореност. С ДСЛР става видео, ама се изискват много умения и средства за да се докара качествено видео. С карта А-дата става, ама рискуваш в пъти повече от друга марка доказали се карти. С китак става макро, ама ти е бедна фантазията през какво трябва да минеш докато докараш задоволително качество. То и Ферари става да дърпаш плуга и се оре на нивата, ама фермерите дават същите пари за комбайни, редосеялки .
Поснимай така, след като сам се убедиш в това дето ти пеят хората, събери още парички и си вземи един 35мм и си снимай с кеф. По-нататък щом те кефи видеото, добави в чантичката една камера, голяма колкото китака ти и пак снимай с кеф. ДСЛР и камерата си влизат съвсем нормално в чанта и тежат по-малко от апарат с два обектива.
Искам да ти кажа, че ми се е налагало да снимам едновременно с камерата и апарата и нямаше никакъв проблем. Представи си колко е по-удобно. Помисли и за статив, като си тръгнал в дълбоките води. А има ли поне опция да прави снимки докато снима видео този Д5200.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »