Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   28-11-14 10:48

Любител съм и ползвам апарата главно за лични снимки.В момента съм с канон д350 и 2 обектива за него китак и 28-80 .Време е да сменя техниката с нещо по-ново.Спрял съм се на никон д5200 защото снима видео 1080р и има въртящ се дисплей.Гледах ревюта и тестове негови и на канон в същия клас и колкото и да ми се искаше да остана на канон,за да мога да си ползвам обективите,никона просто по ми хареса като снимки и видео качество. Единственото което ми хареса повече в канона е тъчскрийна и функцията като сменяваш настройките веднага да виждаш на екрана как ще изглежда снимката.Не знам как се казва тази функция? Това е добре за начинаещи какъвто съм и аз.
Но пък като ми харесват повече снимките и видеото ,налага се да е 5200...
Та да попитам като цяло добър избор ли е този никон?
За снимане на видео трябва ли специален обектив,че в началото ще съм с 18-55?
Има ли следящ авто фокус и какво е предимството от това ако го няма?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: houngan   
Дата:   28-11-14 11:01

Баце за видео потърси нещо като Panasonic GH2-3-4 според колко пари ти се дават, а с преходник ще си ползваш канонските обективи. За наистина добро видео отдели 2600лв и си вземи Sony HDR CX900. [beer]

За китовия обектив - не става за цър к*р, много гадно качество. И нали се сещаш, че за видеото ще ти трябват някоко ND филтъра - 4, 8, 16... и като ги вземеш от по 20-30 лв парчето, качеството ще стане още по ужасно и ще се разочароваш съвсем. Фокуса също за почти нищо не става, а и ако нямаш допълнителен микрофон от звука на клиповете ще чуваш само как се върти мотора напред-назад... Събирай пари [shtrak]



Публикацията е редактирана (28-11-14 11:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   28-11-14 11:06

Моя грешка че не споменах бюджета, а той е 800лв.
А специален обектив има/трябва лиза видео?
Не си струва повече за моите цели ,поне за сега.Мисля това да ми е бюджета и без това ще трябва да купя някакъв обектив,дори не знам какъв :).Може и за обектива да ме посъретвате.
Ще ползвам канонските ми и някакъв за видео ми се ще ако има смисъл само за видео да се взима някакъв?

П.С. Иначе се чудех или нов 5200 или в.ръка д7000...



Публикацията е редактирана (28-11-14 12:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: houngan   
Дата:   28-11-14 13:00

Обектив ти трябва според това какво ще снимаш на това видео. Разликата в класа също - китов, 18-270 тамрон и един цайс изпробвани на същата матрица дават коренно различно качество на снимките и видеото. Колкото повече пари толкова по-добре. За 800лв няма видео.
А камкодер под 2000лв ще снима също толкова гадно колкото никона с китака примерно и нд филтър.
Канонските дслр-та имат един хак MagicLantern който ти качва битрейта на видеото и разни други работи, ако ще снимаш с дслр- по-добре отиди на канон.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   28-11-14 13:06

От тестовете никонското видео е по добро,определено.
Каква карта да му взема на никона,вече го поръчах :). Видях че работи с SD Memory Card, SDHC Memory Card, SDHC UHS-I Memory Card, SDXC Memory Card, SDXC UHS-I Memory Card
Коя е бюджетната и колко гълта на минута видео 1080р 30/60фрейма? Какъв клас да е .Пак казвам за любителски цели.
Тази карта става ли: http://megamag.bg/97495/karti-pamet/hama-104379-karta-pamet-64gb-sdxc-class-10-gold



Публикацията е редактирана (28-11-14 13:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: houngan   
Дата:   28-11-14 13:18

Class 10 от трансценд по 50-60 лв SD стига. 150 мегабайта ти е една минута видео с никона на 25 кадъра. към 200 ти е на повече.



Публикацията е редактирана (28-11-14 13:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rapesco   
Дата:   28-11-14 13:33

AVCHD 1080p 50fps 28000kbps е около 11-13 GB/час
http://plasico.bg/%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82-transcend-16g...
тази върши доволно работа, събира около 1h22m при посочените параметри



Публикацията е редактирана (28-11-14 13:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   28-11-14 19:40

А тази ще стане ли пак с адаптер?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: dido1234569   
Дата:   28-11-14 20:26

За видео вземи си камкордер.Не се занимавай с глупости.Ниския клас дслр и обективи не си заслужава главоболията за видео!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   29-11-14 11:34

Късно е вече чакам да ми доставят 5200 :) .
Само още не знам каква карта да му взема.
Тези двете стават ли и коя ще е по добре?
A-DATA Premier SDHC UHS-I Class10
или
A-DATA Premier microSDHC/SDXC UHS-I U1 Class10
И ако може препоръка за някакъв бюджетен обектив за обща цел,любителски снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: Mogila   
Дата:   29-11-14 11:44

Готина тема.

-Става ли?
-Не.
-Не.
-Не.
-Късно е вече. Аз си го поръчах.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: sathv   
Дата:   29-11-14 12:45

Ама той си го е поръчал още преди да пусне темата. Просто иска да чуе добри отзиви за да се успокои, че не се е набутал. Да, ама не.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: Mogila   
Дата:   29-11-14 12:46

Да, това е в 90% от подобните теми.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   29-11-14 14:48

Аз съм чел за него и смятам че отговаря на бюджета и нуждите ми. Исках мнения от по -напреднали за да видя какво ще кажат.Не съм се "набутал" ,защото аз това съм харесал и това искам.
Защото ми трябва помощ за избор на карта и обектив точно в момента,а не анализ на темата и мислите ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rapesco   
Дата:   29-11-14 15:12

Видеокамера на Сони за 400 лева ще да ти върши по-добра работа от DSLR.
За картата си вземи Transcend



Публикацията е редактирана (29-11-14 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   29-11-14 16:01

на тази адата какво и е? Защо препоръчваш Transcend?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   29-11-14 16:33

rotva,
Нали искаш препоръки от личен опит?! Очевидно никой не използва карти на Adata и не може да сподели лични впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   29-11-14 16:46

Никъде не пише,че никой не използва адата... Но аз съм аматьор, за професионални цели се търси качество.За семейни снимки и любителски не вярвам да е чак от такова значение...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: PieroBG   
Дата:   29-11-14 17:49

Колега, и аз преди 2 години в същия ред на мисли като теб си поръчах D5100. Не, че си нямам видеокамери, но.... Така само вднъж, два пъти съм снимал с този Никон видео. Просто по-добре е с видеокамера. Иначе отиваш в едни дълбоки води-външни микрофони, рекордер за звук е още по-добре, обективи.... И сериозни инвестиции. А не да си слушаш мергеленето на фокуса непрестанно. А дали е за любителско снимане или не... Но крайното решение си го вземаш ти. Колегите по-горе са написали [smilie21]



Публикацията е редактирана (29-11-14 19:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   30-11-14 20:31

Един приятел ,начинаещ като мен ще купува DSLR в.употреба.Има ли къде да го занесе да му го тестват ,защото трой много не разбира?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: Mogila   
Дата:   01-12-14 12:03

Е ти вече имаш DSLR значи разбираш и си почти про. Помогни му- приятел ти е.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   01-12-14 12:09

Aз DSLR имам от 2 години ,не от сега. Но нямам претенции че съм про,като теб.Ти сигурно си най-печения в този форум.Аз снимам само когато имам време а то е все по малко.Поне 1 полезен пост да беше написал щях да съм ти благодарен.Не си изкарвай комплекса че си явно некаърен щракач в моята тема ,моля те.
И наздраве...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: w3q_y2y   
Дата:   02-12-14 12:21

Аз имам Adata карти. Ползвам в момента 6-7 броя Micro SDHC 16GB UHS-I Class 10 + SD Adapter. От Резет ги взимам с 2 години гаранция за 15,50лв.
Вече 2 години ми вършат отлична работа в GH2-та (не е хакната) и до сега не са ме подвели за видео в апарата.
Веднъж имах проблем с две такива карти само - ползвах едната със Samsung S5, другата я бях сложил в някакво друго устройство. Прецакаха се и всичко на тях замина. Подмениха ми ги от магазина без проблем. В последствие обаче и един Kingston изгоря в S5-та, тааа като цяло Галакси телефоните не си падат по чужди карти често.
Не съм ги тествал на DSLR, за това не мога да кажа със сигурност, но на безогледалката са си Ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   02-12-14 12:43

Mерси за инфото колега. И на мен галакситата ебават мамата на картите.Скоро вех като твойта адата ,но 32гб за 24лв. с 8(осеем) гпдини гаранция от никемнет :). Иамм някакви проблеми с нея в момента,но не се знае дали е от нея или от апарата,че и нови ромове му слага,та малко каша и не може да му се хване края. Но много хора ползват адата заради цената и няма кой знае какви оплаквания от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rapesco   
Дата:   02-12-14 12:54

Ти май задаваш въпроси за да се успокоиш за взетите решения, не толкова за мнението на другите. Хайде спи сега спокойно. Може и да ти хареса видеото с Д5200 и да нямаш проблем с А-дата. А-дата не произвеждат нищо тяхно. Имам хард, който като го включа в компа и изписва Самсунг. ама днес самсунг, ама утре ........

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   02-12-14 14:25

Тоя па,ти голям психолог ще дойдеш бе .хахах даже знаеш какво искам и какво си мисля. Ти на мен психо портрет не можеш да правш.Аре отивай да щракаш някъде и не ми спами темата .

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: bvsmp   
Дата:   02-12-14 15:23

.



Публикацията е редактирана (21-04-15 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   02-12-14 15:58

Не съм казал ,че дългата гаранция е най -важното.Само споменах ,ако някой иска да си купува да го има в предвид от къде може да вземе с дълга гаранция и че са им добри цените (един вид да съм и аз полезен дококото мога).И тя не се отнася само за адата.
Сега ,има ли някой тук който да не заяжда за развлечение и да даде съвет за бюджетен обектив ,който да става за снимки и видео.Пак да кажа:
любител съм, искам снимките просто да са прилични,да не са с китака(който за цър к*р) не става. И някво видео да може да се прави.Нямам представа нито на коя фирма са по евтини нито с какви параметри трябва да е обектива.Просто някой ако знае евтин модел с що годе доро качество за парите си за любителски цели.
И нещо друго като филтри дали е нужно специално за видео?
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-12-14 16:33

Купи си 50/1.8.Или 35/1.8. Или там каквито твърди и светлосилни имат никон.Би трябвало да стават и за чер и за бял к.р.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   02-12-14 16:47

Mерси за съвета. Nikkor AF 50/1.8 D ли имаш в предвид?
И Nikkor AF-S 35/1.8G?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-12-14 17:06

Да.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: bvsmp   
Дата:   02-12-14 19:13

Странно, не стига че ти дават съвети ами се и сърдиш. Откога чуждия съвет, ако не ти допадне е заяждане. И още повече, точно тези които са ти дали правилен отговор ги хулиш.
Това тяло е без мотор и за него, ако искаш автофокус, ти трябват само G обективи. С твърдите обективи няма да имаш зуум и няма да можеш да приближаваш по време на видеото. Не знам има ли тялото куплунг, но първото нещо е да измислиш външен микрофон, понеже вградения ще ти записва всички звуци издавани от обектива докато фокусира. Затова колегите ти казаха, че ще имаш записано в звука стърженето на обектива. Повярвай ми адски е дразнещо. Като цяло ДСЛР-а ще ти докара куп неприятности и неудовлетвореност, които една видеокамера щеше да ти спести. За качествено видео 1080р ти е достатъчен сензор в размер на 2,07 мегапиксела. Това че снимаш с 24мп не ти помага по никакъв начин.
Цялата тази информация я има в интернет. Поразрови се малко и чети, преди да се сърдиш на колегите.
п.п. Сега виждам, че дори не се поддържа 1920х1080 50р, а само презредовото 50i и 25р. Нали знаеш че това са PAL стандартите, да не вземеш да снимаш на NTSC стандартите 60i, 30p, после да питаш как се обръщат в PAL.



Публикацията е редактирана (02-12-14 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: radikyokushin   
Дата:   02-12-14 19:34

Леле майко... колко глупости се изписаха в тая тема... не е истина

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   02-12-14 20:07

Aми да ти кажа "Ти май задаваш въпроси за да се успокоиш за взетите решения, не толкова за мнението на другите. Хайде спи сега спокойно" това си е чиста проба заяждане.
Никой от съветите не съм казал че "не ми допада".Аз както казах това тяло съм избрал,като функции,бюджет и от тестове и сравнение за възможностите му.Държах и на подвижният дисплей,това ограничи доста избора ми.
Да,знам ,че ще е по-добре видео с камера,нали иначе нямаше даги произвеждат.Но аз реших да снимам и снимки и видео с едно устройство.Освен ,че нямам 3 бона за апарат и за камера. В момента имах 830лв. с които купих 5200.Исках 53000 ,искам и 4к с 120 фрейма,ама не става...За толко бюджет такова тяло.Преди като ходех по екскурзии се накичвах и с камера и с DSLR + пътната чанта и ставаше страшно.Реших да обединя техниката малко.не пречи да взема микрофон,като реша да снимам птичките в гората,това го разбрах а и щах да го разбера в първия ми клип ;).
А това за интерполацията ми е известно.Само да попитам какъв е проблема да се снима в 1080р с 30 кадъра? Защо ако е NTSC трябва да се обръща в PAL?Принципно снима и 1080i с 60 кадъра,не само с 50 както написа.
Препоръчай бюджетен обектив със зум ,ако не ти представлява трудност.
С 2 думи да има ширина и някакъв зум ако е възможно.За да не ползвам китака.
А китака мисля с обръщач (ако е възможно) за макро освен да го ползвам иначе май няма за какво друго :).



Публикацията е редактирана (02-12-14 20:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: houngan   
Дата:   02-12-14 20:37

Европейските снимат 50 и 25, американските 60 и 30.

Ако не са минали 7 дни го връщай и вземи нещо такова: [smilie5]

Panasonic FZ200

Или пак го върни и събери още малко пари за някой друг месец - сега е зима, гадно, няма много да снимаш, и вземи това

Panasonic FZ1000

Като те слушам за раници, чанти и обективи, птички-мички и гори ми става ясно, че с тоя никон няма да можеш да снимаш всичко което си представяш сега. Ще ти трябват обективи - скапаните вариота са с лошо качество, хубавите са два пъти колкото апарата....


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-12-14 21:16

Продавай го и вземай сони а6000- кеф ти яко видео,кеф ти яки снимки,кеф ти яки обективи.Евтинджос.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: radikyokushin   
Дата:   02-12-14 22:22

18-105 добро варио на отлична цена.
17-55 отлично варио на добра цена.
Снимай си с Никона и се радвай на живота.
Разбира се, че не е върхът на сладоледа, но отвори си https://vimeo.com/search?q=nikon+d5100+video
и виж с предишния модел D5100 какви работи снимат хората. И не слушай тия дето ти разправят, че с камера Сони за 400 лева ще снимаш по-добро видео!!!
Имал съм Сони за над 3 бона и ако не ме беше жал за парите дето дадох за нея след няколко месеца мъка с тва дърво, с радост щях да я ударя в земята - Никон D3200 прави по-хубаво видео от такива недоразумения. За Д5100, Д7100 и Д600 въобще не искам да говоря. Сега снимам с Канон - там пък е съвсем друга бира.
Въобще, качествено видео, за пари каквито "нормален" човек в БГ може да си позволи единствено DSLR може да даде. Е наистина се снима по-трудно, не е като да натискаш само бутона rec/stop, но пък именно това носи удоволствието от възможността да приложиш накакъв по-творчески подход при снимането.
Аз ти желая успех и дерзание - ако имаш достатъчно желание да се научиш, не след дълго ще разбереш за какво говоря и стига да имаш възможност, като ти утеснее този Никон ще вземеш и нещо по-добро! Но дотогава е идеален да се научиш.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-12-14 22:45

Еее,направо се насра!Викаш никон д3200 прави по-добро видео от видеокамера сони за 3 бона !!![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: stef7   
Дата:   02-12-14 23:03

@radikyokushin На едно мнение сме [smilie24]

Видео е много общо понятие. Дигиталните камерите с които се снима днес покриват много широк спектър от приложения. Ако човек не си изясни добре какво точно иска рискува да загуби пари от няколко покупко продажби докато стигне до правилната камера за него си.

За разлика от повечето тук които смятат, че видео камерата е най-подходяща за видео съм на противното мнение. Подобно на теб преди 3 години взех решение да снимам видео и фото с една камера като в моя случай бе Panasonic GH2. И досега се придържам към тази идеология.

Та ако трябва да бъда кратък DSLR и безогледалка със сменяема оптика са подходящи за теб ако
- искаш да носиш една камера а не две
- искаш сменяема оптика
- искаш да използваш ефектите на DOF във видеото си, да мажеш задния фон както във фотографията, да ги използваш като творческо изразно средство
- да снимаш при ниска осветеност (вечер или в стая) без допълнително изкуствено осветление
- да изкарваш високо качествена картинка която напомня и е близко до филмите а не до телевизията
- искаш да имаш високо качествен електронен визьор - 2.3млн пиксела с бързо опресняване. Такъв не можеш да намериш във видео камера до 2000-3000 лева.

Видео камера е за хора, които
- искат да натиснат копчето и да снимат без да му мислят. И всичко на фокус. Това е. Лесно е но няма да получиш нито едно от горните неща. Много от съвременните хибриди го могат и това, така че за мен няма нито един довод в полза на видео камерите.

Та избора ти за мен е добър но не мога да не се съглася с fast_eyebrow че Сони А6000 би била по-добрия избор поради няколко причини.
- има добър автофокус и може да се използва ако се налага и като видео камера.
- можеш да и сложиш всякакъв обектив, включително и Канонските ти, макар че фокуса е на ръчен режим. Сега с Никона ще се наложи да ги продадеш. На Никона може да слагаш само Никонски и май че м42. На безогледалката Сони - всичко.

Както вече писаха колегите, повечето камери на Панасоник са отлични хибриди и когато се наложи могат да се използват и в режим на видео камера - слагаш на автоматичен режим и натискаш копчето. Автофокуса е отличен, сега с Никона ще трябва практически да забравиш за автофокус във видео режим. Сони в А6000 подобри значително автофокуса и за фото и за видео. Единствен недостатък спрямо Никона и Панасониците е че корпуса е много малък за големия сенсор, който загрява ако снимаш непрекъснато около 20-25 минути и видето спира.

По отношение на обективите не виждам защо бягаш от китака. И на Никон и на Канон китаците са отлични обективи. Справка ето тук.

http://www.photozone.de/

Особено ако ги затвориш на ф8-ф11. Китака за мен е номер едно - универсален евтин, лек обектив. Винаги имам един. След това както ти писаха идват евтините светлосилни обективи - 35мм, 50мм.

Има различни кадри в секунда за ПАЛ и NTSC за да се избегне трепкането на изкуствено осветление. Снимаш на 24 FPS, каданса на игралните филми за последните 50-60 години и решаваш проблема.

radikyokushin е прав - иди във Vimeo и Youtube и виж какво правят хората с твоята камера. Поискай тези които ти препоръчват видео камери да ти покажат неща снимани с тяхната техника. Можем да си спорим до края на света, но крайния резултат говори най-добре.



Публикацията е редактирана (03-12-14 09:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: radikyokushin   
Дата:   02-12-14 23:07

fast_eyebrow написа:

> Еее,направо се насра!Викаш никон
> д3200 прави по-добро видео от
> видеокамера сони за 3 бона !!![smilie18]

Ти пробвал ли си, пич??? Щото аз всичко, което съм написъл съм го пробвал лично.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-12-14 23:28

Пробвал си какво,пич? Мислиш,че си правил нещо,ама какво си правил,аз как мога да знам?
Кое сони за над три бона сравняваш с никон д3200?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   02-12-14 23:43

radikyokushin
Mерси за насърчението и точните и ясни препоръки за обективи.Мисля,че точно тези ще ми вършат идеална работа.

stef7
И аз гледах тестове на видео камери за по 3 бона. не че разбирам чак толкова много,но знам какво искам поне и мога да кажа ,че абсолютно с нищо не ме впечатли въпросната камера.Огледалките имат специфично видео заради което най-вече реших тях да ползвам за видео.Както и за нещата които спомена :
- искаш да носиш една камера а не две
- искаш сменяема оптика
- искаш да използваш ефектите на DOF във видеото си, да мажеш задния фон както във фотографията, да ги използваш като творческо изразно средство
- да снимаш при ниска осветеност (вечер или в стая) без допълнително изкуствено осветление
- да изкарваш високо качествена картинка която напомня и е близко до филмите а не до телевизията

А относно китака нямам мнение,слушам какво казват тук. Аз от канонския съм доволен ...
И на разбрах мога ли с преходник канонските обективи да се ползват на никона,защото виждам противоречиви мнения?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: hotsnail   
Дата:   03-12-14 00:12

Тая тема е особен вид монолог на мазхозма.

Да се прецакам ли с най-гадния ДСЛР за видео?
Не
Не
Е аз вече го взех


Да взема ли най-долнопробната карта с 50% риска да си изгубя нещата дето съм подготвял с месеци
Не
Не
Ееее ма гледай как идва без пари ще взема две....

Абе нещо тука ми мига видеото да е..а..гледам нек'фи цифри като от тото. Ама на дали това има значение.

Какво ще е следващия въпрос? Да си купя ли най-прецакания руски обектив, дето без преправяне на стойност 30 пъти цената на обектива няма как да закача на апарата? Да изкъртя ли микрофона от телефона, за да го закача на апарата? Мог ли да използвам телефона за външно звуко записващо а bluetooth слушалка от 5 лева за мирофон с радио?

Кефи ме автора. Просто как с малко пари да не направя нищо и да ги затрия и малкото пари реализира с пълна сила.

Това 50 кадрота 60 кадрота хич да не тие карай през просото дето са 30 тами 25 или 80.....тия цифри в никон ги слагат случайно, просто в сащ им се случили 30 и 60 пък в европа сме изтеглили къса клечка.....

Пич седни и малко се образовай. Вече прахоса досат пари за глупости с които нищо няма да направиш. Просто като другия бисропишещ ще разправяш как си пробвал всичко по-най сбъркания начин....


ПП На никонско тяло нищо освен никор или среден формат обективи не стават! м42 или канонски или каквото и да е друго забрави. Ама има доста никори пък за сметка на това. С преправяне посредством струг се закачат и някой обективи от други системи ама е мъка.



Публикацията е редактирана (03-12-14 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: houngan   
Дата:   03-12-14 00:19

Великия никон 3200 с китак [smilie5] .........

Сравнен с камера за 3 бона, която има XAVC S формат с чуден битрейт, 1" сензор, цайс 2.8 оптика, покриваща от широко до 400мм (айде колко обектива са тука), която си маже и дефокусира предоволно и стабилизация за която с фотоапарата ще си мечтаеш само.

Аааа и лятото забравяш да снимаш с дслр-то щото прегрява след 15 минути и трябва да му духаш [smilie18]

Аааа 2 - я ми зумни плавно с тоя никон. И после ми намери фокуса пак. Или само ми фокусирай плавно от ръка с този плитък доф дето го вади. Видеографи мама [smilie21] [smilie21]

Аааа 3 - като затвориш китака на бленда осем и скорост 50 в слънчев ден ще виждаш бело навсякъде. Значи ти трябва хубав ND филтър, за да не се развали качеството на картинката като с такъв за 60 лв - това са 150 доларес... два - 300 доларес отгоре...
А тъпата камера за 3 бона си ги има вградени.

Също камерата има приличен 5.1 звук а никона има "хъшш-жък....хъшш-жъъккк"... и ако не я купите от нашите скъпарски магазини струва 2000лв.

Това е. Честит никон.

пп - дори тая камера сравнена с хубавите фотоапарати GH3 и GH4 ги бие по повечето показатели, а където не ги бие ти трябват още 5-10к $ за шукаритети към тях за да станат убави - матебох, лии филтерс, слайдерчета-майдерчета, спайдерчета, обективи цайс [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (03-12-14 00:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-12-14 00:30

"...просто в сащ им се случили 30 и 60 пък в европа сме изтеглили къса клечка....."
[smilie18] [smilie18]

Киро, тая вечер къртиш !!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: stef7   
Дата:   03-12-14 01:09

@houngan
Бюджета който се търси тука е около 800-900 лева. Въпросната камера е 4 бона в България. Ако разполагам с тия пари бих си купил GH4 а с остатъка някой и друг обектив. Извън българия е 1800$. Като сложиш мита и данъци излиза около 500лв по-малко

Маже ама на колко милиметра на 300-400 ? Ти на единия край на улицата, модела на другия.

Плавен зум аз не ползвам. И никъде във филмите не ползват. Сега ако снимаш спорт, да може и да свърши работа. Въпрос на гледна точка.

Прегряват само моделите NEX на Сони, другите си бичат колкото искаш. Но не знам кой луд натиска бутона и не го пуска цели 30 минути. Пак ако снимаш мач, може става. За почти всичко останало и NEX моделите стават.

ND филтри трябват и са разходи да, но далеч по-малки дори от разликата в цената на примерно GH4 и Сони AX100

Отиди във Vimeo и пусни търсене на Sony AX100 и Panasonic GH4. Виж колко резултата излизат, кой и какво е снимал и ще ти стане ясно кое се харчи и използва в момента.

Иди и виж колко струват сега в базара видео камери които са стрували хиляди доларес само преди няколко години. Като изкарат 8К сони след година две, въпросната камерка барабар с Цайс оптиката ще върви за жълти стотинки. А "глупаците" дето са се набутали с DSLRи и безогледалки за безпари, ще си ползват обективите.

На английски казват: Put your money where your mouth is. Ти като даваш такива умни съвети каква видео камера имаш и ползваш ако не е тайна ?


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: stef7   
Дата:   03-12-14 01:15

@rotva
Канонски обективи не може да ползваш на Никона без преходник с оптичен елемент, който разваля картинката до такава степен, че заниманието става безсмислено. Т.е. практически не може. Причината е проста и ясна като видиш това:

Flange focal distance


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: stef7   
Дата:   03-12-14 01:39

Междудругото Сони имат сменяем обектив с плавен (Power) zoom - 18-200mm за NEX серията. По точно за камерите им с APS-C размер на сенсора измежду които влизат някои доста скъпи модели. Може да се намери за около хилядарка. Също и Панасоник имат подобен зуум обектив, макар и в по-тесен диапазон. За мен безсмислена екстра общо взето, но който го кефи има решение.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-12-14 08:52

16-50 също е така

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: bvsmp   
Дата:   03-12-14 09:18

Автор: stef7
Дата: 02-12-14 23:03
Видео камера е за хора, които
- искат да натиснат копчето и да снимат без да му мислят. И всичко на фокус. Това е. Лесно е но няма да получиш нито едно от горните неща.

Питащия на десет пъти натърти, че е пълен аматьор. Спрете да му предлагате с другия дето си съгласен с него разни допълнителни неща. Като задобрее нека сам реши доколко трудно да прави нещата.

Автора, нали уж бюджета беше ограничен, пък сега търсим още обективи, микрофони и какво ли не. И защо като си аматьор си тръгнал по сложния начин да правиш нещата. Колко теми прочете, където да има поне едно мнение, че с китак може да се прави свястно макро. Опитай се да се разграничиш нещата на: става и качествено. Там ще намериш отговора на въпросите си. Иначе става така, че парите са похарчени по най-лошия начин, ако няма удовлетвореност. С ДСЛР става видео, ама се изискват много умения и средства за да се докара качествено видео. С карта А-дата става, ама рискуваш в пъти повече от друга марка доказали се карти. С китак става макро, ама ти е бедна фантазията през какво трябва да минеш докато докараш задоволително качество. То и Ферари става да дърпаш плуга и се оре на нивата, ама фермерите дават същите пари за комбайни, редосеялки .
Поснимай така, след като сам се убедиш в това дето ти пеят хората, събери още парички и си вземи един 35мм и си снимай с кеф. По-нататък щом те кефи видеото, добави в чантичката една камера, голяма колкото китака ти и пак снимай с кеф. ДСЛР и камерата си влизат съвсем нормално в чанта и тежат по-малко от апарат с два обектива.
Искам да ти кажа, че ми се е налагало да снимам едновременно с камерата и апарата и нямаше никакъв проблем. Представи си колко е по-удобно. Помисли и за статив, като си тръгнал в дълбоките води. А има ли поне опция да прави снимки докато снима видео този Д5200.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: houngan   
Дата:   03-12-14 11:21

Баце стеф7 не си прав - камерата струва тук 2999лв в чужбина струва 2000лв. Мито може и да се избегне. Пазарувайте си от тука още....

Снимал съм с този апарат видео лятото - за 15 минути няколко кадъра от по 1-2 мнутки, след това загрява и става горещ целия, и трябва да го закараш на сянка да седи 15-20 минути и после пак още малко снимане.

Като аматьор никакво видео няма да направи - ще се тресе, ще шуми, няма да има фокус, качеството ще е гадно и ще се чуди защо така , а на клипчетата във вимео е супер...

Темата беше за никона дали става за видео - не става. Може да докараш някакво подобие на видео с него.

А ако не го интересува толкова качеството да си снима с телефона бре. [shtrak]

Или най добре да изчака да излезе 16к щото сега да купува фулл хд е отживелица [smilie21] [smilie21]


Пак казвам - върни никона и вземи този панасоник - ще останеш доволен.



Публикацията е редактирана (03-12-14 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   03-12-14 12:09

Да bvsmp ,бюджета е ограничен наистина.Микрофоните и обективите са за напред във времето.Китака ще се ползва за каквото може ,макро,микро и пр. Така и така идва с тялото,пък каквото макрото ,такова,то ще е за кеф и екперименти,не мисля да продавам "шедьоврите " си.Ти в кофата ли предлагаш да го хвърля,защото не вярвам някой да иска да го купи.
Прочетох доста теми ,гледах тестове и други.Това тяло за този бюджет(пак да се повторя) с тези опции които изброих най-ми допада. С него ще ми е по кеф да се мъча да снимам видео отколкото с камера,за която и без това нямам пари.А и не мисля да се изтръсквам 3 бона дори и да ги имах.Колата ми струва толкова...
Колкото до адата е ясно че е така както казваш,никой не спори.Няма как най евтиното да е добро.Вероятно няма да взема адата,въпреки ,че след всяко снимане качвам на харда и няма много опастност от загуба на данни.
Все пак аз и всички снимки ще правя с никона не само видео,даже е предимно за снимки никона.Видеото не ми е приоритет.Просто ми харесва как снимат огледалките видео.Лесно,трудно,това е положението.Имам мерак и ще му свикна.харесал ми е като качество иначе изобщо не ми се мигрира от канон.Можех д700 да взема ,но не ми харесват и снимките и видеото му,даже бях фен на канона.Разликата за мен м/у двата апарата е огромна освен ,че и д700 е с статичен екран а знам колко много пъти ми е трябвал подвижен.Доста съм разгледал и премислил,преди да си жертвам 830-те лв.
Пуснах темата за да ми се разясни мъглата около видеото,защото д350 който имам сега не може да снима видео.
И за евтини обективи и каквото ще е нужно за видео.Пак напред във времето.За момента ще съм с китака .Но поне да ми е ясно какво трябва като най необходимо.
Външен микрофон
вероятно 18-105 защото искам да е широк и някакъв зум да има.
и тия ND филтри, които така и не стана ясно за какво са и какви точно трябват ,но ще почета из нета.
Пък ако толкова ме отврати с ужасното си видео никона нищо не пречи да взема и една камера.И без това трябва да си правя снимките с нещо различно от архаичния 350..Така че парите в никакъв случай на се грешно похарчени.
А би ли пояснил какво точно имаше в предвид с "един 35мм " ?Това фулфрейм ли е или за някакъв обектив говориш?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fraction   
Дата:   03-12-14 12:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   03-12-14 17:58

Panasonic LUMIX DMC-FZ1000 също изглежда доста добро решрние,ама е двойна цената колкото бюджета ми така че няма как.Вярно е че 1080 вече е отживелица,като му падне цената може да се обурудвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: hotsnail   
Дата:   03-12-14 19:50

http://urbanvideo.ca/avoid-video-flicker


Виж това малко да разбереш за тия кадри в секунда.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: stef7   
Дата:   03-12-14 21:57

@houngan - Ама не каза с каква камера снимаш видео и най-вече каква имаш. :)

Мислех че говориш за Сони AX100, не знаех че са пуснали същия вариант но само Full HD. Инак да съгласен съм, всички камери с 1'' сенсора на Сони са добри и за снимки и за видео, (RX100 в различни варианти, RX10, Panasonic FZ1000) но за DOF ефектите мисля трябва да забравим.

Вместо видео камери до около 500-600 лева наистина е по-добре човек да ползва смартфона си. iPhone примерно има сенсор който е 3-4 пъти по-голям като площ от този във въпросните камери, процесора му е многоядрен и бичи с около 2Гх, 120 FPS на 720p, 4К при някои други смартфони. Много от тях вече имат и оптическа стабилизация. Не виждам никакви причини да дам и един лев за подобна камера, след като смартфона ми с изключение на обектива я бие по всички показатели и е 100% от времето с мен. Ето това не е никак, ама никак зле, особено ако се гледа на 4К

https://www.youtube.com/watch?v=6y4GvxAHFxU

https://www.youtube.com/watch?v=3rACazbHjLs


Ако това което се носи като слухове за следващата генерация сенсори на Сони за смартфони е вярно, пазара на видео камери до 1000 лева е умрял, така като умира този за компактни апарати.

Не съм ползвал Nikon D5200, но чесно казано не вярвам на това дето го разправяш за загряването. Или поне е страшно пресилено. Разочарованието и заявленията не става идват от това ако човека който ползва апарата очаква той да се държи като видео камера. Натискаш копчето и готово. Е с DSLRите не е така.

Бях пределно ясен и казах на човека да не чака автофокус от камерата за видео. ИСО, експозиция скорост, фокус всичко си е ръчно. Но картинката е напълно достойна. Да иска се малко четене и играчка, но нищо хубаво на този свят не става без усилия. Не става само с натискаш копчето и готово. На някои от нас им е интерсно да се учат. За другите има видеокамери :)

Ако искаш да имаш напълно автоматичен режим за видео, това определено не е камерата, но той човека си решава сам, не ни слуша много какво препоръчваме. Освен това каза че иска камерата повече за снимки, така че като цяло все пак правилно се е насочил.

Алтернативата бяха Sony A6000/А5100 и безогледалките на Панасоник, които имат автоматичен режим близък до този на видео камерите. А5100 няма визьор но пък има XAVC кодека и 50mb/s битрейт за доста добри пари и същия страхотен APS-C 24МП сенсор като на А6000.

Когато човек купува и иска много неща за малко пари е все с нещо ще трябва да направи компромис. И той би трябвало да знае с кое да направи компромис.

Инак вчера попаднах следното видео снимано с Nikon D5200. Мда тази камера определено не може да снима видео :)
https://vimeo.com/113397445


Снимано е само от ръка с два обектива, от които единия не е стабилизиран. Началото е със Сони А7S, всичко друго е с Никона. Доста играчка при редактирането. Пича споделя подробности как го е снимал тук:
http://www.eoshd.com/comments/topic/7557-go-shot-with-a7s-and-d5200/

@rotva
Hotsnail е дал хубав линк с доста обяснения как се снима видео. Простото правило е че скоростта на затвора е 2х или приблизително толкова по кадрите в секунда на видеото. Закотвяш го там и няма мърдане. Ако е слънчев ден и на 8 или 11 да затвориш обектива с ИСО на 100 светлината пак идва много. За снимки може да варираш със скоростта но тук, ако искаш качествено видео и правилна експозиция не може. Затова се налага да спираш излишната светлина с ND филтри пред обектива. Ако ли пък искаш да мажеш фона на бленда ф2 и по-малко, значи още ND филтър отгоре. Има едни Variable ND филтри, но добрите такива са доста скъпи и поради тази причина аз лично изпoлзвам 2-3 обикновени с различна сила.

Има доста видео уроци как се снима видео с DSLR. Безплатни са по Vimeo и Youtube. Както разбра нямаш автоматичен режим за видео и на практика ще трябва да караш на ръчен, ще се налага да се четеш, гледаш и учиш.



Публикацията е редактирана (03-12-14 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   03-12-14 22:31

A им али голяма разлика във възможностите за видеото д5300? Има ли смисъл да се вземе пред 5200 или е същата история? Защото мога по всяко време да го откажа 5200. Като всички толкова го хулите това видео :),ще вземете наистина да ме откажете от 5200.Ако вдигна до 1000лв. кой DSLR бихте препоръчали? Panasonic LUMIX DMC-FZ1000 ми е много скъп за съжаление.Има ли нещо което става и за видео за тези пари,дори и в.ръка да е? Трябва да има подвижен дисплей и 60 фрейма на 1080р.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: radikyokushin   
Дата:   03-12-14 23:03

Така и така имаш канонски обективи - вземи си едно 7D на старо и го хакни с Magic Lantern, и си готов.
Определено е по-добрия вариант за видео, а вече се намира за около 1000 лева.
Не че и Никона не става, ама не ми се спори с "капацитетите" тук. Направо му се чудя на stef7 за енергията, която има в този, за съжаление обречен спор.
Аз се отказах да пиша в този форум още преди да бях започнал. В редките случаи, в които го правя, после винаги съжалявам.
Жал ме е за хора като теб, които влизат тук с надеждата да научат нещо и да получат съвет, а вместо това в най-добрия случай получават подигравки и абсолютно неадекватни и дори вредни съвети.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-12-14 23:08

Абе за видео не търсиш никон.Нямат традиции и ноу хау в това.

"Козата си сака пръч !"

Паулу Коельо

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fraction   
Дата:   04-12-14 09:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: bvsmp   
Дата:   04-12-14 09:25

Автор: stef7
Дата: 03-12-14 21:57

Има доста видео уроци как се снима видео с DSLR. Безплатни са по Vimeo и Youtube. Както разбра нямаш автоматичен режим за видео и на практика ще трябва да караш на ръчен, ще се налага да се четеш, гледаш и учиш.

Да де ама човека е аматьор, а ти го вкарваш в едни разкази с неочакван край. И понеже той плаща, що не, а?
А това за айфоня вече те издаде тотално. Сигурно има добър захват, плавен зуум, активна оптична стабилизация, бърз автофокус, чупещ екран за снимане от различни ъгли (без да се търкаляш в сламата, когато се наложи), бутони с едно докосване на различни функции като подтискане на шума от вятъра, зуум микрофон, беклайт и т.н. А верно, извинявай, говорим за айфон с цели четири ядра. Нали ги гледам разни напудрени мами по разни събития, как гордо снимат със смартфони и таблети и ми се хилят доволно как видиш ли съм се бил прекарал с едни пари, а те били 3в1. Да ама после: ти няма ли да копнеш едно дискче и за моето дете, щото при мен много трепти и мажи, а звука е като от фуния.

До автора: Апарата е много добра машинка, но ти питаше за видео. Когато нещо е 2в1 или 3в1 нали се сещаш, че второто и третото е просто рекламен трик. При смартфоните е 10в1, защото трябва да се продават и да се бори конкуренцията. Снимай си и му се кефи на Никона, а по-нататък, ако още те влече, ще си вземеш нещо по-добро за видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: lamerko   
Дата:   04-12-14 09:49

Що ли ми се струва, че видеото на Канон е по-добро (и винаги е било) от това на Никон? И тук не става въпрос за "вечната борба" Никон срещу Канон.

И да, има специални обективи за видео. Обикновенно са ръчно фокусни с назъбени (буквално) пръстени, за да може да се включат сервотата. За по-простите изпълнения - Канон пуснаха нова серия автоматици - с STM двигател. Предимството му е плавното и БЕЗШУМНО фокусиране, а в комбинация с новата им DualPixel матрица и много мерак - може да се постигне нещо интересно... ама наистина интересна тема, след като тялото е поръчано ПРЕДИ да бъде пусната :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: xborox   
Дата:   04-12-14 12:21

Я, май открих кой поръча да му пратя моя нов Nikon D5200 преди няколко дена, като аз поема транспортните разходи и тези за наложен платеж, и в крайна сметка въобще не взе фотоапарата и започна да се крие като мишка :-)
rotva, извинявай, ако не си ти, но нещо много съвпадения станаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   04-12-14 17:02

Горе долу започна да ми се изяснява картинката...Това не е лошо както предлагате да си се радвам на никона а като задобрея да си избера и нещо свясно за видео. Аз сега бързам да взема нещо ,че бебенцето ми расте с часове и искам да си запечатвам моментите.Трябва и видео да се снима...Освен ако е вариант както предложи radikyokushin да взема едно "7D на старо и го хакни с Magic Lantern" ако ще е по удачно?
Тука гледам страшни работи с 7Д.Нещо подобно може ли да се докара с евтин обектив или си трябва обектив за 10 бона?
https://www.youtube.com/watch?v=b-1OeRzx9sY
Ще трябва да се въргалям в сламата понякога ама трябват компромиси ,като няма пари...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: lamerko   
Дата:   04-12-14 18:37

Една 40-ка STM ти е около 250 лв. - идеална за видео :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: flipz   
Дата:   04-12-14 19:48

По-добре да беше взел Sony DSC-RX100 II за видео.

1"-type Exmor-R BSI-CMOS sensor (13.2 x 8.8mm, 3:2 aspect ratio)
20.2 million effective pixels
28-100mm (equiv), f/1.8-4.9 Carl Zeiss Vario-Sonnar T* lens
Steady-Shot image stabilization
ISO 160-12,800 (Down to ISO 100 and to 25,600 expanded)
10fps continuous shooting in 'Speed Priority' mode
1080p60 video, (AVCHD) with MP4 option (50p in PAL regions)



Публикацията е редактирана (04-12-14 19:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   04-12-14 20:09

Tова добро ли е Panasonic Lumix G6?
И възможно ли е да се докопам до 4к видео за 1000лв. в.ръка?
Понеже предполагам ,че отговорът ще е не.
Panasonic Lumix DMC-FZ200 като втори избор добра ли е.
Попаднах и на panasonic lumix g6 в.ръка.
Предполагам става за видео, с оптична стабилизация и екстрите му там.
С него може ли да се снима видео DOF като DSLR -ите ,филмовия изглед?



Публикацията е редактирана (05-12-14 00:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: bvsmp   
Дата:   05-12-14 09:06

Айде, сега минахме на 4К. Разцъкахме FullHD-то и ни стана тясно, та продължаваме напред към 4К.
Туй дете ще го хване пубертета, докато избереш апарат. Ако и с отглеждането си толкова сериозен, не знам. И ако си го поръчал ти, както се съмнява колегата и сега се криеш, значи наистина си голяма мишка. Хайде стига толкова внимание, щото нещо никак не го заслужаваш. Бегай да взимаш 4к-то и недей размотава хората с фалшиви поръчки.

П.П. И като гледам как всички спряха да пишат в темата, явно си ги напраскал със забрана.



Публикацията е редактирана (05-12-14 09:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: Mogila   
Дата:   05-12-14 11:39

Автор: xborox
Дата: 04-12-14 12:21

Я, май открих кой поръча да му пратя моя нов Nikon D5200 преди няколко дена, като аз поема транспортните разходи и тези за наложен платеж, и в крайна сметка въобще не взе фотоапарата и започна да се крие като мишка :-)
rotva, извинявай, ако не си ти, но нещо много съвпадения станаха.



Явно да. Има теми за некоректни купувачи/продавачи. Впиши го там с имената, за да излиза в търсачките.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: xborox   
Дата:   05-12-14 11:45

Нека да чуем и мнението на rotva. Не искам да хвърлям обвинения, въпреки че е странно как всичко си пасва идеално :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: bvsmp   
Дата:   05-12-14 12:01

Ако си го пратил по Еконт, на разписката трябва да има телефон и адрес на получателя, независимо дали ще го получава от офис до поискване.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: xborox   
Дата:   05-12-14 12:07

Да, имам ги и двете :-) Не ми вдига телефона. Явно защото пожелах да си плати разноските по транспорта. Хубавото е, че апаратът пак е в мен и дори не е отварян, така че поне съм сигурен, че не му се е случило нищо. Майната им на десетте лева.
Има некоректни купувачи и то не малко, както и продавачи, предполагам. Но все пак очаквам да чуя и позицията на rotva. Ако съм сгрешил, няма да е хубаво )-: Ако пък не, съфорумците поне ще са наясно със ситуацията [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: Mogila   
Дата:   05-12-14 12:24

Ама ти му постни имената. Това няма нищо общо с ника тук :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   05-12-14 15:09

Абе bvsmp ти как реши да раздаваш тук присъди кой какъв е ,какво е поръчал и къде да ходи?Кой ти даде право на теб да обвиняваш както ти кефне,малко не ти ли е неудобно?Разбирам че е станало кофти за xborox и че му се ще да разобличи несериозника (и аз съм за) ,но съжалявам не съм аз.И не мисля да се оставя да ме набеждават за нещо което не съм направил,колкото и да ви е удобно в момента.
Изобщо не знам за какво говори xborox и какво продава.Не знам какъв му е случая и какво пък толкова съвпада.
Аз 5200 го поръчах в черния петък в емаг за 829,99лв.Нямам нищо общо със xborox и с неговите си работи.Ако искаш като дойде мога да ти го снимам барабар с документите му.И скапаняк,не ти влиза в шибаната работа аз как ще си отглеждам детето.
И да, минах на 4к, ако си поискам и на 400к ще мина .Точно затова пускам темата и се вслушвам в съветите на знаещите хора тук,сред които ти явно не си.
xborox ако искаш постни тук всичките данни на оня човек да се знае.Аз съм "ЗА" защото и на мен ми се е случвало и то не веднъж и то за доста повече пари.

Ако искаш ми кажи какво точно продаваш и за колко пари ,аз може и да откажа поръчката и без това вече 7-ми ден го чакам. И с отказа ми няма да ощетя никой bvsmp!



Публикацията е редактирана (05-12-14 15:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fraction   
Дата:   05-12-14 15:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: xborox   
Дата:   05-12-14 17:51

Радвам се, че не си ти. Все си мисля, че в този форум хората са предимно читави. Но все пак, да знаете, ако случайно този агент реши да купи нещо от вас, имайте едно наум:

Георги Сивилев
гр. карнобат
[телефонният номер е премахнат от администратор]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: Mogila   
Дата:   05-12-14 21:58

xborox като гугълнеш името му и излиза това от OLX:

Супер НЕКОРЕКТЕН потребител "sadmin"

http://olx.bg/profile/comments/sadmin/

Бъобще не е посетил офиса на ЕКОНТ, а е отказал пратката по телефона. Отгоре на това ми остави и отрицателен коментар, че му било скъпо. Никой не го е насилвал да оферира, даже даваше зор по-бързо да му изпратя стоката.
Само ме набута с куриерски!
Данни на селския тарикат и мошеник на дребно:
Карнобат
Георги Сивилев
[телефонният номер е премахнат от администратор]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   07-12-14 14:18

Някой ще може ли да каже дали може да се снима видео с DOF с panasonic lumix dmc-fz200?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-12-14 02:36

Ако очакваш плитък DOF, ще се разочароваш.
При еднакви други условия, дълбочината на DOF е право пропорционална на диафрагмата и увеличението, което от своя страна е право пропорционално на фокусното разстояние на обектива и обратно пропорционално на големината на сензора.
Panasonic FZ-200 е с малък сензор (1/2.3") и при еднакви други условия ще "произведе" в пъти по-дълбок DOF от фотоапарат с APS-C матрица.
Накратко: ако искаш плитък DOF, трабва ти тяло с голям сензор!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: ioana-foto   
Дата:   08-12-14 09:24

Колега rotva , връщай никона до като е време и купувай едно Sony RX10 , видеото му е страхотно а и снимките не са никак зле.По натам за по хубави снимки в помещения си вземи и една външна светкавица и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: bvsmp   
Дата:   08-12-14 10:45

Автор: fraction
Дата: 05-12-14 15:43

мда, малко избързахте с присъдите [smile]

А ти много избърза с оправдаването. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fraction   
Дата:   08-12-14 10:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   08-12-14 10:59

Хувава машна е сонито ама ако можех да си позвлоя 1500лв. за апарата направо взимах fz-1000 4k видеото...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: ioana-foto   
Дата:   08-12-14 11:17

Не ти трябва FZ1000 , моторът на вариото е с проблем и не зумва плавно а на подскоци.
Ето ти и друг добър вариант за моторизиран зум ,стабилизация и голяма матрица , Olympus M.Zuiko Digital ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ + тяло Олимпус според бюджета,колкото по висок клас,толкова по добре.Панасониците снимат по добро видео но нямат стабилизация в тялото.За тяло панасоник ти трябва обектив със стабилизация и мотор.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: xborox   
Дата:   08-12-14 11:32

Да, Mogila, и аз видях впоследствие това. Хубаво е човек да проверя предварително подобни неща.
Оставям rotva да си развива темата. Надявам се все пак включването ми да има полза за някого :-) Хубав ден!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   15-12-14 17:32

Изгледах много сравнения,тестове и ревюта .Определено никона снима и снимки и видео по-добре дори от д650 raw video с Magic Lantern .И на мен ми харесват повече и на хората от видеата също.Не знам какво толкова всички тук препоръчват канона ?Може би защото съм аматьор не виждам по добрите страни на канона.Дори и с Magic Lantern в RAW видеото не е толкова добро.Да не забравяме,че май след това се налага обработка с pinkdotremover .Ако съм разбрал правилно всяко видео ги има розовите точки и значи всяко видео трябва да се обработва,което си е ангажимент и време.
Канона определено ще ми е по евтин ,но незнам дали си заслужава разликата в цената .Ето малко видеа ако на някой му е интересно.
https://www.youtube.com/watch?v=-FOZV88N0N0

https://www.youtube.com/watch?v=mJp1_im4vL4

https://www.youtube.com/watch?v=CErY9ry-eiQка

https://www.youtube.com/watch?v=y3yTvk3j2jU&list=PLCUnGRSvb-aLMKjy-iFruMAf04HmkpJfG&index=1



Публикацията е редактирана (15-12-14 18:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-12-14 20:25

Маджик лантерна не е за всеки. А добрия никон за видео е д5300 или д3300... при по-добри финанси д750 и д810. Ако имаха пиикинг щяха да са перфектни.
Иначе маджик лантерна е добра екстра и прави от едно много куцо тяло като 650д прилична видео машина. Роу видеото е голяма екстра, ако можеш да се възползваш от нея в постпроцесинга.

В случая според мен по-важно е какви обективи ще се ползват и тук никон мисля има голямо предимство. Сони също имат прилични евтини стъкла за А маунт, но телата там са осакатени с огледало и вече морално остарял видео кодек, процесинг и т.н.

От турбосапунерите - и аз предпочитам панасоника, има си кусури ама видеото от него кърти мивки. И предпочитам панасонишкия МОV контейнер пред сонешкия MTS за постпроцесинг. Адобските програми работят по-бързо с MOV.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   15-12-14 20:39

Аз лично не виждам разлика във видеото между 5200 и 5300.На канонското видео единствено цветовете ми харесват повече,нищо друго.С канона ще мина по евтино с обективи.
2 неща не са ми много ясни.
никон може ли да снима в RAW и има ли начин при видеото всичко да е на фокус ,като при оникновенна камера? Примерно ако затворя блендата докрай?
Иначе е ясно ,че ще се ползва само ръчен фокус и зум...
Човека снимал това великолепно видео https://www.youtube.com/watch?v=-FOZV88N0N0 казва това "Nikon D5300 with 35MM1,8GED (FX Lens not DX lens) = World most sharp footage. But if you don't have good budget then go for 18-140MM 3.5-5.6 ... "
Май са доста скъпички тези обективи?



Публикацията е редактирана (15-12-14 20:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-12-14 20:57

С канона ще е евтино с обективите, ако имаш от къде да вземаш на заем иначе канон няма много изгодни кропски обективи. Има няколко зуума и толкос. 18-55IS, 10-18, 55-250 и това са които се сещам изгодни канонски обективи за кроп матрица.

Всичко на фокус само с широки обективи и по-затворена бленда(което ще повиши шума понеже и исото ще трябва да се вдига ако си на тъмно). Роу няма никона, 5300 има по-висок битрейт запис по спомен(без хакване) и по-добър процесинг - по-малко моаре и шум. По спомен имаше и 60р, а на 5200 беше само 50i.

За видео 18-105 и 18-140 ще са еднакви като острота, но цените са много различни - 18-105 се намира по 250-300лв втора ръка и такава цена за такъв обектив няма по другите марки.
35 1.8G DX също е страхотен обектив почти без аналог по другите марки(само сони имат за А маунт) и струва по 250лв втора ръка(моя го взех за 220) и го ползвам и на некса ми за видео, покрива с достатъчно качество и фул фрейм. Физически съществуват 35 1.8 за сони безогледалка, за канон има 35 2.0 и т.н., но са толкова ценово различни, че просто няма нужда да ги сравняваме. От липса на обективи при кропски никон не знам кой може да се оплаче или от цените им.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   15-12-14 21:30

Добро разяснение,благодаря.Явно съм останал с грешно впечатление за цените на канон.Тогава направо никон 5300 и няма какво да му мусля.Защото само заради цените на обективите се чудих дали да взема канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-12-14 21:39

Ами сравни цените на еквивалентните обективи и ще видиш сам...

Също почети повече и разгледай повече клипове във vimeo и др. подобни. Виж конкретните неща, които те интересуват има ли ги и как се държи машината и т.н. Лично аз съм на един фокус аджъстмент от купуване на д5300, за моите нужда има всичко без тази екстра(все пак и снимки ще правя с него).

Скоро си правих проучване и за сега се въздържам. Но към момента положението е такова че никоните много приятно дръпнаха във видеото. Липсата на пиикинг е кофти тръпка, ако не ползваш външен екран с по-големи размери и резолюция при видео, но не е фатално чак. На 5300 екрана е много приятен и върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: formatc   
Дата:   15-12-14 21:55

Като стана въпрос за битрейт, за D3200 D5200 съществува пач за фърмуера - с до 60 Mbps,
факт който променя нещата много. Разликата в детайлите при 24 мегабита и 60 мегабита, е огромна!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-12-14 22:28

Така е, но има някои неудобства. Примерно не можеш да плейваш заснетото в камерата. Иначе същия хак го има и за по-стари модели като 5100, 7000, ...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: roromir   
Дата:   15-12-14 22:32

Не знам дали е много по темата, но да питам - много ме дразни шума от мотора при автофокусиране по време на заснемане на видео. Пробвал съм с китовия и с 35/1.8. Освен ръчното фокусиране има ли д друг начин да се избегне този шум? А, да имам и аз d5200.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: formatc   
Дата:   15-12-14 22:42

С външен микрофон (и без това вградения е моно) ... а относно D5100 - да, има го въпросния хак, но пък той е ограничен до 24 кадъра.



Публикацията е редактирана (15-12-14 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   15-12-14 22:43

Може ли някой да посочи няколко по-евтини обектива които да стават за видео на 5300? Втора ръка ще ги търся,че след тялото нищо няма да остане :).Защото нали китака е трагедия и като за начало ще ми трябва някакъв.И по какво да познавам кои обективи ще станат на него ,ако тръгна да търся примерно?



Публикацията е редактирана (15-12-14 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: kosmodisk   
Дата:   15-12-14 23:24

Първо поснимай с китака според мен, за да задобрееш в снимането, щото не е толкова лесно, после зимай обективи като разбереш в какво те ограничава китака.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   15-12-14 23:39

Taка бих направил ако имах китак и без това пари за друг обектив няма да ми останат.Но ще взимам само тяло и така или иначе трябва да купувам обектив ама не ми се струва правилно да ги давам за китов.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: formatc   
Дата:   15-12-14 23:41

18-105 или 18-200 като за начало един универсален зум, после мисли за някой твърд.



Публикацията е редактирана (15-12-14 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   15-12-14 23:50

Добре звучи и аз си мислех за нещо подобно с малко зум.Мерси.Ще сидя как вървят цените им.А по кой от параметрите да познавам кой обектив става?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: Диян_   
Дата:   17-12-14 23:12

Аз четох тук четох и реших колега да ти напиша да си вземеш карта LEXAR XC 64GB 600X, тя е една такава златиста. Ще си много доволен от нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   23-12-14 11:37

В крайна сметка взех Д5300 . Tamron Af18-200mm F/3.5-6.3 Xr Di-ii Ld Aspherical дали е добър бюджетен обектив като за начало и видео естествено :) ?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: kosmodisk   
Дата:   23-12-14 12:09

Аз бих взел по-къс и по-светъл обектив.
Реално тоя Тамрон на корп ще е нещо като 27-300 f.5.2 - 9.2, което е МНОГО тъмно.

Аз бих си взел дори един твърд 50мм 1.8G за начало

P.s. всъщност за видео по-добре малко по широк - 35 1.8G е идеален



Публикацията е редактирана (23-12-14 12:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   23-12-14 12:16

Да наистина ще дойде тъмен... Идеята ми е като за първи обектив нещо бщджетно и що годе универсално до колкото е възможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: kosmodisk   
Дата:   23-12-14 12:23

За съжаление при видеото, няма такова животно като универсален обектив..
Може би за нещо такова би минал някой 24-70 2.8, но това не е много бюджетен обектив.

Зуума няма да ти е много полезен при видео, освен ако не снимаш нещо отдалеч, като спорт например.
Много по добре е да имаш някакво "боке" и да можеш да сменяш фокуса по сцената.

Идеално за видео се взимат ръчни обективи без автоматичен фокус, но предполагам ще искаш и да можеш да снимаш от време на време...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   23-12-14 12:41

Ще снимам и то не малко.За видео зум и автофокус не ми трябват,сано за снимки.Искам видеото да има острота и ако може да се снима доф.за снимки ширина и някакъв зуум. май този койти препоръчаха по назад 18-140 или 200 ...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: kosmodisk   
Дата:   23-12-14 12:45

Някакъв китов дойде ли с твоя Д5300 или е само тяло?

Принципно голям зуум и хубав ДОФ почти се самоизключват, трябва да избереш едно от двете.



Публикацията е редактирана (23-12-14 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   23-12-14 12:57

Не ,имам само тялото.Но за да не давам пари за китовия ,който бил ужасен,трябва да взема нещо до колкото се може универсално за начало,после мисля да събирам пари за Nikon D5300 with 35MM1,8GED (FX Lens not DX lens) = World most sharp footage. Линк https://www.youtube.com/watch?v=-FOZV88N0N0
А за сега нещо да снима свястно видео и прилични снимики,колкото да не е китов. Какъвто и да взема бюджете, все ще е по-добре от китов. Не ми се дават пари за такъв ,щом толкова го плюят...



Публикацията е редактирана (23-12-14 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: kosmodisk   
Дата:   23-12-14 13:44

Ми що не земеш 35 1.8 G, и после като видиш какво повече ти трябва ще събереш.. [smile]
Иначе не мисли, че "Tamron Af18-200mm F/3.5-6.3 Xr Di-ii Ld Aspherical"
ще е супер много по-добър дори от китовия. Просто има повече зуум и букви след името :)
Даже като гледам дори не е стабилизиран, за разлика от китовия



Публикацията е редактирана (23-12-14 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   23-12-14 19:20

На мен много ми харесва 35 1.8 G ,обаче при някакви тестове виждам по ъглите на снимките размазване и потъмняване.Само не разбрах това единствено при фулфрейм ли го има(защото обектива е за кроп) или и при мен ще го има?Ако е така доста ще ме дразни а купищата снимки не мога да ги минавам през лайтрума...Иначе за видео е перфектен.Защото аз за сега главно ще снимам детето снимки и видео.А като тръгна по почивки лятото ще трябва нещо подходящо.
А това ли е въпросния 35 1.8 G ? https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=92

И един тъп въпрос.С него мога ли да снимам видео като с камера (всичко на фокус) или поне да е с по-дълбок фокус 1 ,2 метра ? Като снимам детето като се движи да не излиза постоянно от фокуса?И има ли стабилизация?



Публикацията е редактирана (23-12-14 19:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: radikyokushin   
Дата:   23-12-14 19:51

kosmodisk написа:

> Аз бих взел по-къс и по-светъл
> обектив.
> Реално тоя Тамрон на корп ще е нещо
> като 27-300 f.5.2 - 9.2, което е МНОГО
> тъмно.
>
> Аз бих си взел дори един твърд 50мм
> 1.8G за начало
>
> P.s. всъщност за видео по-добре
> малко по широк - 35 1.8G е идеален
>

>
> Публикацията е редактирана (23-12-14
> 12:14)

За милиметрите съм съгласен, ама как така автоматично по кроп фактора изчисли и диафрагмата?!?
f/3,5-6,3 си е толкова независимо дали е на кроп или е на ФФ. Това изчисление е коректно единствено за определяне на ДРИП (DOF) за съответната матрица, но не касае "светлосилата" на обектива.

Към автора на темата - имал съм и двата т.нар. суперзумове на Никон (18-200 и 18-200 VRII). Имал съм и Никор 18-300. За тях мога да кажа само хубави неща, като за такава наистина огромна кратност на вариото при обективи за ДСЛР, но те са съвсем други пари и не бих ги нарекъл бюджетни. Разбира се, като им се нарадвах ги продадох и си взех истински обективи, но мога да кажа, че като за обектив "всичко в едно" са перфектни всичките.
С въпросния Тамрон аз лично не бих рискувал.
Вземи си един Никор 18-105 от базара за около 300 лева, за да разбереш наистина, какви твърди след това ще са ти най-нужни. За парите си е перфектен, пък и винаги можеш да го продадеш след това, без да загубиш и лев.



Публикацията е редактирана (23-12-14 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: kosmodisk   
Дата:   23-12-14 21:28

> За милиметрите съм съгласен, ама
> как така автоматично по кроп
> фактора изчисли и диафрагмата?!?
> f/3,5-6,3 си е толкова независимо дали
> е на кроп или е на ФФ. Това
> изчисление е коректно единствено
> за определяне на ДРИП (DOF) за
> съответната матрица, но не касае
> "светлосилата" на обектива.

Това е дискутирано 100 пъти, така че няма да започвам пак.
Факта е, че ще ти е по-тъмно на кроп.

rotva,
ако говорим за DX Никор 35 1.8Г, той е за dx тела, така че нормално е на Фул фрейм да има сенки по ъглите.

35 1.8G ED е за фул фрейм, но е 3 пъти по-скъп.

Този от линка е ДХ версията.
Няма стяабилизация, а за фокуса.. просто затваряш блендата колкото ти трябва...



Публикацията е редактирана (23-12-14 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   23-12-14 21:53

Значи DX Никор 35 1.8Г на д5300 няма да има изкривяване и затъмняване или само затъмняването отпада а изкривяването остава? И за да няма объркване,че съм малко зле още с обективите,може ли някакъв линк към въпросния обектив?
А щом няма стабилизация да очаквам повечко друсане на видео от ръка предполагам?За снимки на светло сигурно не е голям проблем?



Публикацията е редактирана (23-12-14 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: lamerko   
Дата:   23-12-14 22:06

На д5300 не би трябвало да има нито дисторсия, нито видимо винетиране... При ФФ е друга цепията.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-12-14 23:11

kosmodisk,
Хайде наистина да не пишем едни и същи глупости 100 пъти! Светлосилата на обективите е една и съща и за кроп, и за фул фрейм, и по принцип, и въобще! Това изобщо НЕ подлежи на дискусия, независимо какво си мислиш ти! Хайде образовай се малко, пък тогава преповтаряй дивотиите на разни тъпи американци!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   23-12-14 23:26

А реално каква е разликата между 35mm 1.8Г и 50mm 1.8Г ?Tия милиметри на какво се отразяват ?
Защото сега май изборя се сведе до :
35мм 1.8г
18-105
сега видях никон Nikkor 70-300mm f/4-5.6 G при него ме блазни зума,но май друг + няма ?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: ioana-foto   
Дата:   24-12-14 00:32

ето ти малко материал да почетеш и да не питаш на какво се отразяват mm при обективите http://macropic.net/index.html

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   24-12-14 02:48

Еми мерси Йоано моме ;) ще поразгледам.Аз и без това търсех нещо по-пълно като информация.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-12-14 11:44

Информация има много - само да има кой да чете!
Весела Коледа!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   24-12-14 11:48

Все пак е хубаво някой запознат да те насочи за място с пълна информация .Кой да чете има много,времето го няма никакво...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »