Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: SONY a7II
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-11-14 01:29

А99 ii ?

Роден умрел байонет.... Сони хляба им е в безогледалките.
Е ще бутнат едно а99 ii ама незнам кой ще го купува.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-11-14 01:33

А9

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: Mogila   
Дата:   21-11-14 10:41

Нали всички са наясно, че тези три обновени обектива са за А маунт? Струва ми се, че някои се бъркат нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: vanquished   
Дата:   21-11-14 11:12

Кире, на К10 изкуствено дишане ли му прави, проветрява ли го? [smilie5]
Адмирации може да си имал, ама аспирации, хахаха [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: vth41   
Дата:   21-11-14 11:46

Съжалявам за off-topic-а, ама:

Значение на думата аспирация

мн. аспирации, ж.
1. Обикн. мн. Стремеж към нещо, домогване, претенция.
2. Всмукване, изтегляне на въздух, течности, вещества и др.

Синоними на думата аспирация

(същ.) домогване, цел, намерение, ламтеж, стремеж, желание, претенция, тежнение

Докато:

Значение на думата адмирация

мн. адмирации, ж. Възхищение, почит, подкрепа. Заслужавам адмирации.

Иначе, по темата - за А7II, добре, че излезе, та да свалят цените на А7.

[smilie24]



Публикацията е редактирана (21-11-14 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: i_v   
Дата:   21-11-14 12:19

Тва сякви аспирации, адмирации или квото е там да е ;), че стабилизацията на матрицата на Pentax/Sony не работила или че има няква голяма разлика, са си пълни глупости(извинявай ;)), най малко пък от времето на А700(А 7000 не го знам), в интерес на истината скоро(с новите модели) не съм пробвал/тествал специално как е стабилизацията на сони спрямо пентакс, но с А700 съм пробвал на времето. А при снимане на 1сек. от ръка има много фактори които влияят и стабилизацията не е най-важният но помага много(все пак 6-7 стопа за 50мм), за една секунда, ако не законтриш лакти си трябва следене на обекта от матрицата, а не стабилизация ;). Освен това тест за ефективност на стабилизацията не се прави така(с показен кадър на 1сек) и за да бъде напълно обективен си трябва стенд, а не от ръка.
Виж 5-акцизната стабилизация може съществено да подобри нещата(особенно на FF пък може би на по дългите обективи) плюс това има и комбинация от оптична и матрична(там интересното е и двете едновременно ли или според зависи ще се включва едната). А и за подобрената ергономия пак браво(старото А7 като го хванех в ръка все едно снимам с керемида, не съм снимал продължително с такова, но имах чувството, че е много неудобно и ще го изпусна всеки момент, а може и да не съм прав пък и това не го прави чак пък лош апарат, има си други предимства, особено цената в момента).
Иначе браво на Sony за темпото, което налагат това ще е от полза за потребителите и на другите марки. Единственият недостатък е, че при налагане на такова темпо за бълване на нови модели има тенденция продуктите да стават все по недомислени, недотествани с проектантски недомислици и фабрични дефекти и дори по-високият клас тела/обективи ще се доближат до качеството на ниският клас(както вече се получи с разни други продуктови сегменти).

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: stoikovv666   
Дата:   21-11-14 19:18

5 axis stabilization за всяко стъкло което закачиш, без значение от марката, година на производство и мм [smilie10] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: pmartinov   
Дата:   21-11-14 19:22

За никонски обективи има ли преходник ?

Без оптичен елемент?

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: hotsnail   
Дата:   21-11-14 19:26

@i_v хубавото на Сони и на другите марки е че еволюционно вече ги правят моделите. Няма такива преходи като Д200 до Д300 дето всичко горе долу смениха. Сега е на час по лъжичка - Д7000 хубво тяло с кроп, Д600 същото тяло с фул фрейм, Д750 същото тяло с подвижен екран и нова фокусна система. Та се сещаш, че разходите са инкрементални. За Сони гоемия зор беше първите А7-ци явно. Щото от нищото правят нов модел апарати и нови обективи. Сега вече я има системат и ще добавят. Всяка годинка по нещо - видео, сензорче, визьорче, АФ, мерене, к/с....Дизайна на телата не е лош ама и него леко дори са подобрили (мен малко ме дрази, щото сменят грипа и стария грип няма да върши работа ама....)

А7 II е със металното тяло и металната врътка за режимите като А7r. A7 чистия е с пластмасова предница и пластмасов диск за режимите.

Та просто се пренстройва системата от големи революционни апарати като Д3, Д300 на по еволюционни неща. За съжаление всяка година апарата ти ще остарява. Няма да има купуваш якия топ модле и той 5 години е най-добър. След 12 месеца ще дойде същия с 4-5 екстри като Д4 и Д4с. (Аз не можех да повярвам че пускат Д4с толкова скоро)



Публикацията е редактирана (21-11-14 19:28)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: kvakioh   
Дата:   21-11-14 19:31

Е нали ги правят Сони телата според адапторите, да са за всичко и всички, значи ще има всичко почти. Явно Сони предпочитат да подкрепят no name производители от Китай, отколкото да вложат в собствените обективи. Кофтито е и чес адаптори губи защитата от елементите и става уязвим, weather sealed отпада.
ВАжното е при обективи с вградена стабилизация да не стане някакъв фал с с тази в тялото. Ще е много интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-11-14 20:14

Това ,че телата остаряват бързо е безумна лъжа. Просто така е устроен маркетинга.

Аз все още мисля ,че тела като Никон д80,90 и Никон д200,д300 могат почти на 100% всичко ,което могат новите камери. Разбира се малко по-слаби сензори на високо исо, малко по-бавни, малко тва малко онова но всичко на всичко чудесни камери.

Имам Канон 40д (зех едно да го паля и да го наводнявам) за 350лв чисто ново. Верно следящ фокус на практика няма тва тяло но всичко останало е супер. Дори е по-голямо от 70д и по-удобно в много отношения. Автофокуса е бърз с 9 крос тайпа и хубаво 14 битово сензорче 10мп. 6к/сек.


Остаряват но не толкова бързо. Особено моделите които са направени добре като Никон д90, д300 примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: hotsnail   
Дата:   21-11-14 20:34

Д90 добре направен....да да. Хайде пак на същото раздаване. Д200 наистина е солидна машина.

Ама ПД въпроса за производителя е да ти продаде ново тяло. Моя А700 си снима прекрасно на 12МП и сега на 7 годинки вече. Тялото е супер солидно сглобено. Като танк е - мога да торша с него орехи сигурно. Има стабилизация със всички обективи и работи.


ПП Стбаилизация се тества единствено и само от ръка без стендове! това и е целта в треперещи ръце да праив снимки и на ниска скорост. Имено за това на пентакс до К10 поне стабилиацията не работеше хич. Щото на стенд супер ама в ръце на човек за нищо не ставаше. Пробвал съм я, не ставаше. А при снимки на архитектура какви обекти ще следиш, не ми е ясно, аз още не съм видял джамия или катедрала да бяга напред назад....дърдорите тъпотии да минава времето.



Публикацията е редактирана (21-11-14 20:35)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: i_v   
Дата:   21-11-14 20:45

Тя се прави да работи от ръка, но за да има повторяемост при теста се тества на стендове или от ръка с много опити, при различни услови за да е представителна извадката. Пентак имам от к100 и съм минал през к10, к20, к7 и к5II мога да кажа, че стабилизацията винаги си е работила от к100д а доколкото знам и преди това, а ти как си го тествал, че да си толкова категоричен не знам. М/у К100д/К10 и прословутото А700 няква голяма разлика, която да не е грешка в измерването не съм видял.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: hotsnail   
Дата:   21-11-14 21:41

Спора е излишен. Просто споделих при моя опит че К10 не беше на нивото на А700. Иначе хубави апарати бяха и все още са. Моя диноазавър си работи перфектно да е жив и зрав. Взема да го разходя малко тия дни да поснимаме. Хем ще изглеждам по-авторитетно. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

ПП На А700 вкараха някакви нискочестотни компенсации и по-голяма амплитуда на преместване. Имаше осезаема разлика от А300 и км5д преди това със стбаилизацията. Други подобрания като бързия АФ не бяха много полезни, щото скапаха следящия фокус.



Публикацията е редактирана (21-11-14 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: stoikovv666   
Дата:   21-11-14 21:51

Това А7II ще е новия хит за Коледа, като топли коледни козунаци ще се търгува[smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: kalinari   
Дата:   24-11-14 12:51

Добре изглежда...

Има ли промяна във визьора? На А7 не ми хареса като го пробвах.
Доооста по-добре трябва да се направят тези визьори за да ги предпочета пред огледалото.За съжаление.
На мен ми се щеше и позицията да е подобно на некс 7, не знам дали има място да се сложи там, при наличието на стабилизация.

Браво за стабилизацията, майстори са на лъжичките [smilie5]

Колко поколения им трябваха за да сложат визьорче в нексовете, сега същата рецепта със стабилизацията [smile]

Някой спомена за Пентакс, чудесно си работеше стабилизацията в К10 и в К52 е така.


Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: localhost   
Дата:   24-11-14 12:54

написа:

> Това А7II ще е новия хит за Коледа,
> като топли коледни козунаци ще се
> търгува[smilie18] [beer]

Е то в Япония ще бъде в продажба януари месец. Ти коя Коледа празнуваш [smilie18]

Най-добре правят ябълките - представяне на продукта септември, в магазините октомври и ноември и втора жътва по Коледа.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-11-14 13:05

localhost, а не си разбрал, те парите ще си ги съберат още от този месец. При Сони е така, купуваш продукта преди да е сглобен, щото докато стигне до магазина вече е стар модел. Дори и цената му ще падне докато стигне до търговците на дребно. [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: Emoxide   
Дата:   24-11-14 13:13

edit: Това А7II ще е новия хит за Коледа '15, като топли коледни козунаци ще се търгува

Естествено на разпродажба, щото ще е анонсиран новия a7 III, с технологично нова матрица, подобрен визьор, може би тъчскрийн и разни други подобрения

Аз лично за себе си не мисля, че SONY, грешат с пускането на все нови и нови тела... Все пак са Електронен гигант, правят това в което ги бива. А и така притискат динозаврите Ca/Nicon, да се стреснат малко

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: Mogila   
Дата:   24-11-14 13:15

Все сме по-умни от меринджеите на големите фирми[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-11-14 15:31

Не виждам никакъв проблем да бълват постоянно нови тела, та нали тялото е консуматив?!

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-11-14 15:45

Good news: 5 axis stabilization works with ALL third party lenses!


http://www.sonyalpharumors.com/wp-content/uploads/2014/11/ilca-7m2_storereview_021.jpg




http://www.sonyalpharumors.com/wp-content/uploads/2014/11/ilca-7m2_storereview_023.jpg




In body stabilization of the new A7II will work with all third party lenses. For lenses without electronic connections, you will need to manually enter the lens focal length. For lenses used with an electronic adapter, such as Metabones Version 4, the info is conveyed automatically to the camera and you will need to turn off any stabilization in the lens.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: stoikovv666   
Дата:   26-11-14 17:25

Почна да му пада цената преди да е отплавал, точно в стила на Sony [smilie5] [beer]

$$$$$$

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: marves   
Дата:   26-11-14 18:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: kireto_a   
Дата:   26-11-14 18:57

9-ти декември зад океана

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »