Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: SONY a7II
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-11-14 20:05

Определено най-добрата черта на новата камера е свалянето на цената на старата.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: tml   
Дата:   20-11-14 20:27

Sony a7 - тегло 474 г
Sonya7m2 - тегло 600 г
Nikon Д750 -тегло 750 г

при новите размери и тегло и при стария автофокус и ограничен набор скъпи обективи защо да избера сони а7м2 вместо никона?

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: stoikovv666   
Дата:   20-11-14 20:31

tml за да си в крак с модата [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-11-14 20:33

Според мен стратегията им не е да избереш "вместо", а "заедно с".Затова според мен слагат матрична стабилизация,да е стабилизиран дори и с ръчнофокусни обективи или с обективи от други марки.Включително с такива и от А маунт серията на сони.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-11-14 20:48

Матричната стабилизация обаче пречи на видеото, който го интересува това ще е прецакан. Понеже матрицата трябва да се охлажда по време на снимане на видео, а сложена на този модул няма много шансове за това, няма как да очакваме супер качество от такъв тип камера. А още даже не е ясно ще работи ли стабилизацията с всички обективи или ще си иска чип като алфите...

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: stoikovv666   
Дата:   20-11-14 20:51

Simbon4o, защо му е на някой да взима а7II, след като може да вземе A7S за видео ?

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: ludiakolio   
Дата:   20-11-14 20:56

Добре е, класика дизайн,остава да видим.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-11-14 21:03

Предполагам,че стабилизацията може да се изключва.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-11-14 21:05

Автор: stoikovv666
Дата: 20-11-14 20:51

Simbon4o, защо му е на някой да взима а7II, след като може да вземе A7S за видео ?


За така наречен ол раундър [smilie5] трябва ли да пазариш цялата серия на А7ците, за да снимаш прилично всичко?

Да почакаме да видим реално как ще се представя новата машина. Лично за мен - напълно непривлекателна, но за всички ползватели на А байонет скъпа стъклария е първият вариант за замяна на А99.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: hotsnail   
Дата:   20-11-14 21:15

Simo за чии според теб е бил тоя чип на алфите я кажи? Аз мислих че е за потвърждаване на фокуса и EXIF

Щото аз съм снимал бая със ръчно фокусни на КМ5д, А300 и А700 без чип и стабилизацията ми работеше перфектно, даже още работи. Просто няма нужда от тая настройка дето епри пенткс. Не че на пентакс някога е работила стабилизацията въобще и с АФ обективи. На А700 с 50мм обектив при по-спокойно снимане можех да правя 1 секунда с относително добра рязкост - пусках примери тука

По форумите сигурно може да прочетеш как с чип бачкало по-добре ама ....не съм видял да работи по-зле от Аф обектив с МФ обектив та да примра за тая екстра.



Публикацията е редактирана (20-11-14 21:20)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: stoikovv666   
Дата:   20-11-14 21:23


Автор: Simbon4o
но за всички ползватели на А байонет скъпа стъклария е първият вариант за замяна на А99.


Сериозно ли мислиш, че това е вариант и някой с А99 ще го замени за А7II? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: pmartinov   
Дата:   20-11-14 21:28

Това са две различни системи с различно приложение...

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: stoikovv666   
Дата:   20-11-14 21:32

Simbon4o, и тука 1 % който ти изключи, че стабилизацията ще работи с други обективи различни от А/Е


http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1466/1462/original.jpg



So is the new A7m2 is the holy grail for all manual lens owners? If that is correct it means for the first time in history owners of lenses like the Leica M, Zeiss ZM, Konica Hexanon, Olympus OM series (and so on and so on) will get fully stabilized lens on a Full Frame camera!
sonyalpharumors



Публикацията е редактирана (20-11-14 21:36)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: pmartinov   
Дата:   20-11-14 22:59


http://dc.watch.impress.co.jp/img/dcw/docs/676/979/001.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: hotsnail   
Дата:   20-11-14 23:02

мартинов и 16-35 и 24-70 обновяват.


сони тайничко изригнаха за 2-ри или 3-ти път тая година.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-11-14 23:16

Супер новина.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: pmartinov   
Дата:   20-11-14 23:26


http://photorumors.com/wp-content/uploads/2014/11/Sony-24-70mm-F2.8-and-16-35mm-F2.8-lenses.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-11-14 23:38

Много кеф ,че скоро ще има а7 на килограм. Хубав гръб е за много неща.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: hotsnail   
Дата:   20-11-14 23:41

Подмениха цялата гама висок клас зумове за А байонет. 70-200 и 70-400 миналата година. Сега тия 3-те. Не знам какво им е новото освен нано покритията. Зa 70-300 и АФ казват е по-бърз

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: kvakioh   
Дата:   20-11-14 23:53

Oтидох до магазинчето с трите А7 с помътнели екранчета. Нямаше ги вече, само едно тяло като ново за 800 и едно 7s за 1450 паунда... С часове ще им падат цените. Пак показно, че телата са консуматив.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: hotsnail   
Дата:   21-11-14 00:13

квако ако ти се снима снимаш. Ако не гледаш това е.

Иначе за екрана моя поне е с протектор. Всички мой апарати са с протектори. Тия дето производителя дава. На Сони всичките протектори са твърди. На апаратите преди НЕКС-7 бяха на щракалки, следващите се лепят.

Всъшност ако имам критика към Сони е, че за разлика от Никон не слагат протектора в комплекта на апарата. Д600 и Д700 и двата си дойдоха с протектори.

Всичко се случва, може наистина да го задера някъде на остър ръб. Няма да е нарочно. Пазя го много, ама винаги може да стане фира.

Иначе материала е различен от некс-5. НЕКС-5 антирефлексния слой беше мек и от там май идваха проблемите. А7 си е твърд като на повечето апарати

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: Simbon4o   
Дата:   21-11-14 00:43

Киро понеже спомена за пентакската стабилизация - аз нямах забележки. Снимах си с 300мм аф и стар мф без проблем на 1/100 че понякога и надолу. Говорим не за един кадър тестов ами по принцип при снимане. Работеше си и в последните модели все още работи.

Има и някои неща, които сони могат да вкарат относно стабилизацията, ако могат да взаимстват. Едното е астро снимки на звезди да се правят с ГПС и матрицата да следи звездите. Другото е кадриране с използване на стабилизацията - много готина екстра за пейзажи понеже до някъде коригира дисторсията имитирайки шифт ефект на обектива хардуерно.

Относно А7II заместник ли е на А99 - ами защо не, до сега най-много реваха сониджиите, че на СЛТто си имали стабилизация пък видиш ли на А7цата нямало... Да видим и АФ как ще е. За мен истинската новина не е стабилизацията, това можеше с него и без него. Интересното ще е като най-после има тяло, което не се нуждае от тъпото архаично огледало. Колко още сони ще ни баламосват и ще го бавят?

Новите обективи - наистина много скатан преход, силно се надявам да е оптическа корекция с цел влизане в час с матрици като на А7р. Ако само са сменили коутинга и са лепнали надпис II по-добре да не бяха го правили щото като излезе истината на яве ще станат за резил.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-11-14 00:49

Сони рядко се дънят с обективи.Според мен,това тяло съвсем ще закопа А-маунт.А а9 ще го изкарат за 40-тях дена помен :)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: hotsnail   
Дата:   21-11-14 00:55

Може симо. К10 е последният пентакс към който имах аспирации. Там стабилизацията не беше на нивото на а7000. Ама много вода изтече от това време

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a7II
Автор: uri64   
Дата:   21-11-14 01:01

ако пък тая нова 7ца вземе че утрепе цените и на 7s ще е супер....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »