Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: kvakioh   
Дата:   04-11-14 22:54

Щом да ти кажат, че четеш пресата и масовия печат а не специализирана литература и строга информация е обида, значи много навътре се приема.
Предполагах, че ще има такова нещо.
Както писах по-горе- оставям цикленията и фенщините на други. Аз не съм такъв да възвеличавам за щяло и нещяло само 1 марка.
ЗАпочна се отново ерата chrisnoch- да ми анализират думите и запетайките като литературно произведение и да се цикли какво точно съм искал да кажа...



Публикацията е редактирана (04-11-14 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-11-14 23:37

Знаеш че не това имам в предвид ама хубаво...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: kvakioh   
Дата:   04-11-14 23:41

Няма да ти се обаждам повече, обещавам.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-11-14 00:19

Пич,теб няма как някой да те анализира. Ти си неанализируем.Опитай с по-кратки и смислово санирани постове.Като те чета и някак в главата ми винаги нахлува образът на проф.Юлия(а)н Вучков.Не знам, защо не се сдържах да постна подобен тролски пост,сори ! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: stoikovv666   
Дата:   05-11-14 00:20

kvakioh, не ти се отдава да си компетентен, поне във фотографията [smilie5] Така де не се заблуждавай и си пий бирата в други теми извън фотографията [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: axlastro   
Дата:   05-11-14 00:37

Не ми дреме особено за сензорите, но няма е зле да направят читава 50-ка на прилична цена най-накрая.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: hotsnail   
Дата:   05-11-14 00:51

Че нали има сигма арт за Канон имате и 50 ф1,2, че май и 50 ф1

50 ф1,8 също става ама ще го меняваш като св разпадне. Той пък е евтин

А има и един 40 ф2,8 май казват е хубав



Публикацията е редактирана (05-11-14 00:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-11-14 02:08

Аз съм с две ръце за 50-ка на Канон...ВЕЧЕ!!! Тва е може би единственото стъкло дето всичко е греда при Канон. Ма на мене ми пука като си взема едина 50-ка арт на сигма накрая...и ще го оставя Канон да си я правят...то си е за тех аз избор имам.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: localhost   
Дата:   05-11-14 02:56

Той и охлюва си го каза: какво ви липсва от текущите 50-ки?

има 1.2 - верно цифра.
има 1.4 - канонска, sigma (даже две)
има 1.8 - за парите си е ок, аз лично бях доволен.

Сигурно ви се иска 50 1.2 за $300???
Вижте темата "Сънищата през ноември" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: chefo1979   
Дата:   05-11-14 08:25

Той hotsnail последно време е много прав за много неща - Канон също имат и 50/1 USM, който е абсолютна легенда и уникат, и ако си с големите джобове, може да си го боднеш на EF-тялото.
Също така 50/1.8 има и първа версия, за тия, които искат механична якост и читава сглобка.

50/1.4 мен не ме кефи, но колеги споделят, че обектива е резачка (на мен ми идваше мекица на 1.4) при тях - явно проблема е в моя телевизор! Ако му оправят кофти мотора - няма да има грешка! :)

За Сигмите - само хубави неща.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: kvakioh   
Дата:   05-11-14 11:12

Хубаво, че не са ме разбрали тримцата. Хубаво, че обвиняват, без да знаят. ДА ме прощават, аз само снимам понякога навън, в лаборатория ми е силата за кадри. Даже хора не мога да снимам, все едно им взимам нещо.
Като за последно в темата, мога да кажа, че когато Сони имат магазин като graysofwestminster, тогава може да се Фалите толкова...Май ще е след 50-60 годинки.
Дотогава- ползвайте си адапторите за чужди обективи. Когато една фирма си прави телата спрямо адапторите за други марки обективи, голяма работа, че дава сензори наляво и надясно. Това ако ви е повод за гордост???
А, и бира не пия...
Канон имат проблем да дадат на потребителите изгоден 50мм обектив до 350-400 евро. Никон имат проблем да дадат изгоден обектив 70-200 до 700евро. Това е отдавна факт.



Публикацията е редактирана (05-11-14 11:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: hotsnail   
Дата:   05-11-14 20:43

Nikon 70-200/4 е нещо наистина много хубаво и не е по-скъп от Сони или Канон. Де го стабилизирания канон или Сони за 700 евро?

А Сони дори за А7 новата система има вече добър избор. Аз мисля се обзаведох с всичко дето исках и дори мисля да продам един обектив, че не го ползвам много. Само портретния на 85 до 105 си чакам, но с никора 105 ф2,5 AI-s добре се разбираме и нямам забележки много. Има си проблеми като с всяка система, но не са с обективите.

ПП квако а това за снимането на хора и при мен е така. Притеснявам се да не ги притеснявам....



Публикацията е редактирана (05-11-14 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: realnoncho   
Дата:   05-11-14 21:49

Е не се и съмняваме, че няколкото обектива за Full-Frame E-Mount на Сони вече са добър избор за теб [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: hotsnail   
Дата:   05-11-14 23:19

Не мога да Ви разбера нарочно ли сте нещастни, на такива ли се правите...какво е сбъркано?

Защо просто не се радвате на техниката си? Бъдете щастливи. Канон щели да позлват сензор от някой друг - голям праз! Те и сега купуват чипове от други фирми. Вероятно и софтуер лицензират от други фирми. А представяте ли си, че инженерите на Канон обядват в друга фирма.....лелеле направо да се самоубием.

Нямало 50-ки за Канон? Нямало 70-200 за Никон? Малко били обективите на Сони?

Наред ли сте?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-11-14 02:19

Инженерите на канон не обядват.Те са свръхчовеци,високи по 3,20 метра,имат по шест пръста на краката,по едно допълнително мъдо и прекарват отпуските си на Алфа кентавър само по потник и джапанки.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: kireto_a   
Дата:   06-11-14 13:26

http://www.sonyalpharumors.com/wp-content/uploads/2014/11/Bildschirmfoto-2014-11-05-um-22.03.54.png


Още една причина да искат да слагат сони сензори или каквито там има. Между другото тия резултати(колкото и да се стерилни и да нямат значение) са направо абсурдни за камера, която е има няма 2 пъти по-скъпа от а77м2 и д7100. Не знам колко по-добър е тоя автофокус, но поне на а77м2 нема накъде да е по-добре - трябва човек много да се старае да направи кадър, дето не е на фокус. За какво струва 2 пъти повече?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: localhost   
Дата:   07-11-14 01:46

kireto_a: той охлюва добре си е написал ама не го четете а повтаряте като папагали кое и как.
Да го цитирам:
Не мога да Ви разбера нарочно ли сте нещастни, на такива ли се правите...какво е сбъркано?


В сравнението което си дал от DxO има един много добър коментар:

This camera is about getting in-focus shots of fast subjects in difficult conditions. The A77 II is a cell phone camera by comparison in these conditions.

Ако искаш да ти го преведа?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: kireto_a   
Дата:   07-11-14 03:59

@localhost

я ми го преведи

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: kireto_a   
Дата:   07-11-14 04:23

също и това не го разбирам пак от там и то от човека дето е държал и двете камери, а не от youhavetobekiddingme, дето си е държал нещо друго:

Conclusion
On paper, the Canon EOS 7D Mk II looks to be a solid choice for sports and action photographers, but its sensor performance is somewhat behind the best in class, at least at low ISOs. Relatively high noise, less discriminating color, and below-average DR at base ISO all continue to hold back Canon sensors against rivals, but that’s not the case at higher sensitivities. In fact, when light levels fall, the Canon EOS 7D Mk II performs competitively, even surpassing rivals slightly. If Canon could only address performance at base and low ISO, the EOS 7D Mk II would make a thoroughly convincing all-round choice, but in this category the Sony A77 II looks to be the more compelling option.

и да и ти не четеш, аз не казвам че е лоша камера, чудя се защо е 2 пъти по скъпа, а и е с четвърт кило по тежка.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon със сензор на Sony -2015 (wtf)
Автор: localhost   
Дата:   07-11-14 04:32

Ами тия неща с тежината и цената не ги определят DxO или форумите. Колкото и да им се иска на някои хора [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »