Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   31-10-14 23:42

не го възприемай лично! просто контраст фокуса не греши, така е изграден, такъв му е принципа. остава човешкия фактор.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: nevermess   
Дата:   01-11-14 00:23

serjy всеки фокус може да сгреши, включително и контрастният такъв. Друг аспект, който никой не споменава е бързината (да не се бърка continuous shooting). Мога да запаля 5100 да фокусирам и да снимам за 1 секунда. За пример E-M10 му трябват 1.3 секунди само да запали, NEX 6 му трябват цели 2. Да ги загасиш или изкараш от sleep е същото. Не дай си боже да ти се наложи да смениш настройки бързо.

С дълги обективи Nex 6-цата за пример е ергономичен кошмар...
Сравняваме ябълки и круши.. Аз бих си запазил D7000 и просто добавил едно RX100 за случаите, когато не ми се носи тежко.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: PhotoBo   
Дата:   01-11-14 00:52

Автор: nevermess
Дата: 01-11-14 00:23

Аз бих си запазил D7000 и просто добавил едно RX100 за случаите, когато не ми се носи тежко.

Най-добрия съвет, който може да последва питащия! Ако не е въпрос на финанси, то по добре да запази D7000 и да добави една безогледалка към него за туризъм и пътувания.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: ivjordan   
Дата:   01-11-14 01:05

Както казах и в една друга тема, без да съм специалист, ергономията на безогледалните е кошмарна. Няма такъв филм. При Сони нещата отиват към фул-фрейма 7-а серия, всичко надолу е неудобна келява сапунерка. При Оли - 1, 2 и нам си кво са пълен провал откъм ергономия (по-големите не съм ги пробвал). Другите марки не съм ги пробвал, но предполагам, че резултатите биха били същите с оглед размерите. Единствено Самсунг и до известна степен Панасоник се ориентираха, че ако ще борят ДСЛР, ще трябва да правят тела с ергономията на ДСЛР, но пък цените там са малко по-забавни.
Засега не съществува смислена компактна алтернатива на Д7000. След десет-петнайсе години може и да изникне, но едва ли. Все пак, физиката е двърде консервативна наука и целите маркетингови отдели на Сони и Олимпус не са в състояние да я променят (за щастие).

П.П. Нончо много правилни ги хортува, а точно той снима в екстремни ситуации и добре знае кое за какво. Иначе, безогледалките са чудесни за заснемане на камък по пладне в слънчев ден. Там нямат грешка. Даже може и да изпреварят ДСЛР от нисък клас.



Публикацията е редактирана (01-11-14 01:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: AseasRoa   
Дата:   01-11-14 05:35

Мен са ме снимали със Зенит, до преди 10 години още се промиваха ленти, а сега изведнъж скоростта за фокус се явява сериозна пречка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   01-11-14 08:48

вижте, не важно на нас какво ни харесва! важно е да помогнем на човека да си вземе техника, която на него да му харесва и да му залепне. преди време и аз имах никон и никонска система. дълго се чудих, но накрая се престраших и ризкувах, махнах всичко и минах на олимпус пен.... нито за миг не съжалявам за това, а напротив! от олимпус изкараха такива хубави тела, такива хубави обективи, апаратите са супер леки и приятни за работа, резултата е толкова приятен, че като си гледам снимките, то се оказва, че с никонската система почни нямам хубава фотография! всички хубави снимки са ми с олимпуса! ... и то защото олимпуса ми залепна, това е моята камера и моята система! [beer]

...дано само не земат да пускат златни модели...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Sentel   
Дата:   01-11-14 09:04

Ми те вече му помогнаха хората като му казаха да си пази хубавата техника. Ако имаш предложение кое може да замести D7000 + 18-105 + 50 1.4, до 1000 лв., кажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   01-11-14 09:30

кое е хубавата техника? това, което му е писнало да му къса врата и иска да го разкара ли? ... а кое не е хубава техника?

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Sentel   
Дата:   01-11-14 12:21

Ще отговориш ли или се затрудняваш?
Коя безогледална система ДО 1000 лева ще му предостави възможностите, които му предоставя D7000, 18-105, 50 1.4?
Като за следящ фокус няма да говорим. Отговор, моля.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: tllw   
Дата:   01-11-14 13:30

"Както казах и в една друга тема, без да съм специалист, ергономията на безогледалните е кошмарна. Няма такъв филм."

Адски не е вярно това, Sony A6000, Fuji T1, Oly OM-D са все доста леки, удобни за дълго ползване и със смислени лейаути апарати. Нормален човек би свикнал със всеки от тях за час-два. Останалото е някаква безпочвена глезотия.

"Коя безогледална система ДО 1000 лева ще му предостави възможностите, които му предоставя D7000, 18-105, 50 1.4?"

Коя DSLR система ще предостави качеството на Sony A6000/Zeiss 12mm/Zeiss 24mm или Fuji E-M2/Fuji 14mm/Fuji 23mm и ще се събира в джоба на якето ми?

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: marves   
Дата:   01-11-14 13:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: yoyof1   
Дата:   01-11-14 17:55

"Аз бих си запазил D7000 и просто добавил едно RX100 за случаите, когато не ми се носи тежко."

Това е най-добрия съвет!
Аз ползавам D7000. Тежи си! Но какво е да ти е тежко, като знаеш какъв ще е крайния резултат. Да прегледаш снимките и да си избереш тези, който ти харесват. Забравям, че ми тежи като снимам, а едвали има някой който си е купил някаква техника за снимане с идеята, че само ще я носи без да я ползва снима!?
Просто чакам финансов и подходящ момент да се сдобия със RX100, II, III и тн. За малките разходки и винаги да е с мен.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   02-11-14 09:51

ето едно показателно сравнение! ... показателно за тези, които твърдят, че м43 не били много по-малки, ебе същото си било [smilie7]

M.Zuiko 300mm f/4 (in the middle) to the Canon 600mm f/4 L (left) and Nikkor 600mm f/4 (right)
http://surflove.com.au/blog/wp-content/uploads/2014/10/Screen-Shot-2014-10-19-at-6.04.27-pm-1024x766...



Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: realnoncho   
Дата:   02-11-14 09:57

300 F4 и 600 F4 са едно и също викаш [smilie5]

Няма какво да спорим тогава, 25-600 2.8 [thankyou]

https://photo-forum.net/static/forum/2014-11/vldf5556.JPG


http://ecx.images-amazon.com/images/I/611berC6YxL._SL1000_.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: marves   
Дата:   02-11-14 10:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: exobexo   
Дата:   02-11-14 10:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Emoxide   
Дата:   02-11-14 12:27

Шегоубиѝци[smilie18] ! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: nevermess   
Дата:   02-11-14 16:24

Oly OM-D или X-T1 са всичко друго ама не и особено компактни. Oly OM-D е по-тежък от поне няколко entry level DSLRs. Да побереш ОМ-D1 в джоб е див оптимизъм.
Цената на всички гореизброени е над 2000 лева...... с обектив, който да се конкурира с 50 1.4 цената ще стане още по-дебела.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: karamelina   
Дата:   03-11-14 11:08

Аз бях с Nikon D7000 и обективи 16-85, 55-300 и 11-16. Обаче снимам само за кеф, основно като ходя някъде или видя нещо, което ми е интересно, само за лично ползване и без да слагам снимки тук и там. Затова тази техника ми идваше доооооста тежка.

След много четене и консултации се бях спряла на Fujifilm X-T1 и SONY A6000 - като що годе прилична алтернатива точно на D7000. В крайна сметка избрах Сони-то, защото самото управление ми се стори по-"юзърфрендли". ОСвен това доста прилича на Никона като меню, копчета и спецификации.

Бих казала, че съм доволна. Фокусира сравнително бързо, има мъка само при бързите обекти, или тънките (тип - нишка на паяжина), но пък при ръчен фокус се справя добре. Изобщо, смея да твърдя, че за снимките, за които ми трябва, си е перфектен заместник на Никона. Втора ръка можеш да се оборудваш с него и един обектив за около 1000 лв.



Публикацията е редактирана (03-11-14 11:22)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »