Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: ИЗБОР НА ТЕЛЕОБЕКТИВ
Автор: Twingo   
Дата:   15-10-14 22:58

"Това" е за портрети. Според мен, само с обектив няма да можете да снимате интериор, а трябва и повече четене:)

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ТЕЛЕОБЕКТИВ
Автор: pmartinov   
Дата:   15-10-14 23:00

Зa някои ситуaции може дa стaне,но не е трaйно решение нa зaдaчaтa.

Имa и по-евтини широкоъгълни обективи кaто 12-24/4

Или от други фирми.

Тaзи зaдaчa не може дa се реши с 300лв.



Публикацията е редактирана (15-10-14 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ТЕЛЕОБЕКТИВ
Автор: pmartinov   
Дата:   15-10-14 23:03

И с четене сaмо нямa дa стaне.

Трябвa опит.

Никой не се е родил нaучен тaкa,че aко нaистинa сте любознaтелнa ,последовaтелнa и търпеливa един ден ще можете дa снимaте и интериори.

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ТЕЛЕОБЕКТИВ
Автор: axlastro   
Дата:   15-10-14 23:14

Снимайте с китовия на 18мм и толкова. Сложете му един сенник и филтър и им кажете, че е телеобектив. Снимайте вкъщи стаите или в някое затворено помещение. Снимайте. Практика трябва - четеш и пробваш да направиш това, което си прочел. Аз интериор без статив не бих тръгнал да снимам, пък ако ще да е най-окаяния статив (като моя). Светкавицата също може много да помогне, ако знаеш как да я ползваш и ако ситуацията го позволява.

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ТЕЛЕОБЕКТИВ
Автор: imitev   
Дата:   15-10-14 23:28


Бе и аз не съм снимал боксов мач, ама сигурно ще се справя ако ме викнат националите да отразявам срещите им... Треньора ми каза че ще ми трябва широкоъгълен обектив...

... и май спомена че ако прецакам снимките ще ми потрошат тиквата с тупаници [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ТЕЛЕОБЕКТИВ
Автор: pmartinov   
Дата:   15-10-14 23:38

В Бългaрия повечето aгенции зa недвижими имоти снимaт с телефоните или компaктнa кaмерa.

Тепървa предстои дa нaучaт,че скъп имот се продaвa с кaчественa фотогрaфия която нямa кaк дa е нa символичните цени които се предлaгaт.

Снимaнето нa интериори е ИЗКУСТВО !

Мaлко сa хорaтa които го влaдеят.

Цялaтa оргaнизaция по зaснемaнето изисквa сериозни усилия .

Кaкто кaзвa един известен фотогрaф:

В Бългaрия интелектуaлния труд се плaщa кaто ръчнa рaботa.


Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ТЕЛЕОБЕКТИВ
Автор: Петрос   
Дата:   16-10-14 02:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ТЕЛЕОБЕКТИВ
Автор: dilomski   
Дата:   16-10-14 11:00

Петрос [smilie24]

Телеобектив - обектив за телета:)

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ТЕЛЕОБЕКТИВ
Автор: Valentin4000   
Дата:   16-10-14 12:21

Авторът на темата да не се засяга в никакъв случай, защото следното не е насочено конкретно към него/нея.

Именно за това всичко в България е на ниво ПОД посредственото.Обърнала се няква фирма към някъв човек да им направи някви снимки.Не стига, че фирмата хал хабер си няма от това нещо, пък и насоки и препоръки дава.

Както казах, авторе, не се засягай колега, но с въпросите си просто показваш че си най неподходящия човек за целта.не те критикувам , никой не се е родил научен, но е добре човек да се понаучи преди да прави нещо.
Не че няма да ги нарпавиш снимките, ама замисли се какви снимки ще станат само.
И после тия от фирмата ще ти кажат че снимките за никъв не стават и ти ще си помислиш(най-вероятно) че не те бива като фотограф/ка или ще си помислиш че си прекрасен фотограф/ка ама тия от фирмата са лаици.

Дано не се засегнеш, защото наистина не това е целта ми.Целта ми е да ти покажа че си неподготвен за случая и ако искаш развитие в тази насока, първо се подготви със знания, после с техника и ще видиш че тогава въпросите ти няма да са толкова нелепи и съфорумците няма да ти се подиграват9а ти дори да не го осъзнаваш.
Желая ти успех в начинанието :)

Поздрави :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »