Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: ecobo   
Дата:   13-10-14 22:03

Доколко китовите обективи покриват съвременни многопикселни матрици става ясно (пак) не от четене на тестове, а от снимане. Според мен покриват повече от добре, особено предвид цената им.

ЦЪКНИ ТУК! за голяма картинка

Файлът си има Екзиф.
Намалил съм detail и sharpness почти до нула, че иначе става някво овър-детайлно та чак дразни.



Публикацията е редактирана (13-10-14 22:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: madfet   
Дата:   13-10-14 22:09

Здравейте,рядко пиша във форума повече чета но,нещо което ми прави впечетление.Препоръки за Никон с мотор в тялото! За какво му е на любител?Има достатачно автофокусни обективи от никон и други производители.Мисля си (при ограничения бюджет 1200лв)за никон 5100+18-105 за началото а,после сам ще си намери своите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: dragoart   
Дата:   14-10-14 09:48

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/smiley_092130.gif


все по-трудно взе да става ....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: nik4o79   
Дата:   14-10-14 10:59

Аз съм твърдо за Канона ,защото-
1- Magic Lantern.
2- пали светкавица от разстояние без да се купуват допълнителни устройства.
3- ползване на цялата гама от автофокусни обективи на фирмата (и не само)- по простата причина ,че телата на Канон нямат вграден мотор а моторите са в обективите и дилемата тяло с мотор без мотор отпада.
4- touch screen - голяма гъзария и удобна екстра.
5- автофокус при видео и най-вече с STM обективите.
6- цената
но за мен най-важното преимущество е точка 1-ва.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: Emoxide   
Дата:   14-10-14 11:58

D5300 Поддържа FullHD @60/50fps Magic Lantern WTF!?
Матрицата дава по-добър тонален и динамичен обхват, както и при високо ISO се представя малко по-добре, пак питам ML = WTF?

В днешно време, когато хората взеха да предпочитат безогледалните апарати и се купуват обективи с АФ-мотори или пък ръчнофокусни с които се работи добре, кой ли ще се занимава да ти закача безмоторни обективи на DSLR-тяло? може би някой който е на PENTAX и няма как просто. Е, аз лично като бивш ползвател, изобщо не съм доволен от въртене на обектива през двигателя на фотоапарата. Доста, доста остаряла технология и ненадежден резултат, особено при една съвременна многопикселна матрица.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: mihajlov2   
Дата:   14-10-14 12:37

Относно китовите обективи и многопикселните матрици. След като си купих 24 мегапикселно тяло, в продължение на няколко дни го тествах с два броя 18-105, плюс Тамрон 17-50/2.8, плюс Сигма 17-50/2.8, плюс Никор 17-55/2.8 - в ролята на китови обективи. Всичките чисто нови без едната бройка 18-105. За съжаление повечето от тях се представиха посредствено - силно "омекване" на изображението в единия или другия край на изображението. И то далеч не само на отворена диафрагма. Нарочно няма да издам кой обектив беше най-зле...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: kosmodisk   
Дата:   14-10-14 12:51

Не разбирам защо намесвате Magic Lantern в тази дискусия.
Качеството на изображението от Nikon-а ще бъде много по-добро при снимки И при видео.
Ако автора ще се занимава сериозно с видео, 5300 има чист HDMI аут, и с един евтин рекордер може да си праска 220mbps ProRes-ки.
Magic Lantern-а с какъв битрейт ще записва на някаква SD карта в апарата?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: nevermess   
Дата:   14-10-14 13:41

mihajlov2 обзалагам се, че Никор 17-55/2.8 се е представил най-зле.
Останах с впечатлението, че си доволен от Сигмата...Харесал съм го и ако имаш да споделиш още недостатъци, които си забелязал с него казвай да се спирам овреме ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: kvakioh   
Дата:   14-10-14 13:46

Нещата клонят към Никона. Това е логичният избор- най-ново, всичко заедно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: Emoxide   
Дата:   14-10-14 13:48

kosmodisk [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: mihajlov2   
Дата:   14-10-14 14:04

nevermess, Аз нищо не съм казал, ти го каза[smilie18]
Сигмата засега се представя чудесно.
Има два дребни кусура, свързани със стабилизатора:
1. Стабилизацията изтощава малко по-бързо батерията. Освен това, аз не съм имал проблеми, но по форумите препоръчват, за да е по-сигурно задействането на стабилизатора, преди снимане бутонът на спусъка да се задържи полунатиснат около 1 секунда.
2. Сигмата оказва някакво странно влияние само на тела D7100 при разглеждане на изображения на дисплея. Изразява се в следното: в режим преглед на снимка при зумирано изображение, ако натиснеш продължително джойстика в някоя посока, снимката не се превърта плавно до края в тази посока, а се измества само 1-2 стъпки и спира /все едно, че си натиснал еднократно и за кратко джойстика/. И трябва да натискаш отново и отново джойстика, ако искаш да разгледаш нещо към края на изображението. Този /д/ефект изчезва, ако се звериш повече от минута върху конкретната снимка. Също така, ако преминеш в режим лайв вю и тогава почнеш да разглеждаш снимки, навигацията по зумирана снимка е без проблеми.
Във форумите на DPReview са разчепквали този проблем и ето какъв е отговорът на Сигма до един от юнаците там:

Hello Anuj,

The lens is compatible with the Nikon D7100 but the OS unit is in the standby mode for up to a minute after shooting so the scanning feature of the camera will be slowed down for that time period. This behavior is related to the operation of the OS unit of the lens when it is used in conjunction with the Nikon D7100. The OS unit stays in communication with the camera body for about 1 minute after a camera’s auto-off feature shuts down the camera between exposures while still in the on mode. This is because our lenses are designed to stand by for operation; Nikon cameras have no provision for determining the status of the OS unit. This will also cause the need to press the multi selector of the Nikon D7100 each time to scroll or zoom in when reviewing your images on the D7100 LCD screen. These symptoms only occur on the Nikon D7100 camera, there is nothing wrong with the lens. If and when you recognize the phenomena mentioned above, please note they will not cause any malfunction to the camera body, you can keep using our products without any worry.

Yours Truly,

Paul Pizzano

Sigma Corporation of America



Това на мен не ми пречи.
Иначе обективът си е екстра.



Публикацията е редактирана (14-10-14 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: Daniel_P   
Дата:   14-10-14 15:36

Незнам колко варви втора ръка Д7100 +18-55Vr но това е наи-доброто решение! Заради микро настройването на фокуса което липсва в телата под Д7000 аз лично не бих взел повече тяло от този клас! Това е много важно при последващо закупуване на др. обективи. Но ако мислиш само за 18-55или 18-105 + една 50 1.8 и до там даже и да имаш проблем с фокуса с 50 тя може да се калибрира с тялото и д5300 ще е 6!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: ecobo   
Дата:   14-10-14 16:39

Тук продължават да пишат хора, които само са чели спецификациите и мнения по форумите...
Не помагате на човека така!
Да, видеото на Д5300 като резолюция е ОК. Но като цветове е трагедия. Същите невероятно грозни жълтакави и измити цветове, като JPG-то на тоя Никон. А РОУ-видео - нанай.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: Emoxide   
Дата:   14-10-14 16:58

D7000 втора ръка от базара и обективи.
Може би това е най-доброто решение...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: kosmodisk   
Дата:   14-10-14 17:25

ecobo, please...

Ти го объркваш с твоите непълни знания и грешни заключения.
Вземи попрочети първо малко повече,

По-горе го написах - РОУ видео през Magic Lantern, на какъв битрейт ще го запишеш, че да ти смогва SD картата, и какво ще му е качеството тогава ?
Сериозно видео без външен рекордер е... несериозно.

С Magic Lantern в 650D можеж да записваш около 60mbps, ако не записваш звук, може да го качиш повече.

Вътрешно с D5300 записваш на 38 mbps.

Ако закачиш камерите към рекордер - записваш на 220Mbps...

Разликата между 38 и 60 изобщо не е голяма, а и ще се вижда единствено ако правиш обработка и color grading.
И пак видеото от Никон-а ще изглежда по-остро и с повече детайли.

А и по принцип съществува нещо, наречено White balance ако ти жълтее, зеленее и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: dragoart   
Дата:   14-10-14 18:00

"D7000 втора ръка от базара и обективи.
Може би това е най-доброто решение... "


Дали да не се насоча наистина натам ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: IDA   
Дата:   14-10-14 18:01

"ML = WTF?"

Хайдеее, поредният Copy-Paste експерт, който хал хабер си няма, какво е Magic Lantern, ама важното е да създава впечатление, че е супер компетентен, пък нищо че заблуждава хората, нали? Случайно да си чувал за RAW видео или "high-resolution silent pictures"? Имаш ли макар и бегла представа, за какво качество, детайл, цветове и динамика става въпрос и че въобще и дума не може да става за сравнение с вграденото никонско или канонско видео? Що не вземеш да попрочетеш малко, да изгледаш някое видео, снимано с Magic Lantern и тогава да ръсиш псевдкомпетентни мнения и да заблуждаваш хората? Дори и в този форум има предостатъчно теми и информация по въпроса, ама кой да чете?

Към автора:
------------

Ако чрез безплатния Magic Lantern желаеш да добавиш невероятни възможности, както за креативност и развитие, така и за качество на заснетите от теб фотографии и видео клипове към фотоапарата си, логическият избор е Канон 650Д.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: nik4o79   
Дата:   14-10-14 19:00

IDA [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: ecobo   
Дата:   14-10-14 19:11

kosmodisk, няма какво да кажа, явно си голям експерт [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: kosmodisk   
Дата:   14-10-14 19:17

Е, кажи нещо, нали искаше човек, който е е записвал видео и с двете камери.
Ето ме [cool]
btw , едно въпросче, как вадиш от 650D FullHD резолюция [smile]



Публикацията е редактирана (14-10-14 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: narval   
Дата:   14-10-14 19:21

Човекът още във вторият си пост е писал, че ще използва камерата за "...пейзажи,портрети и т.н.,без видео.", но вие си продължавайте да разнищвате видеото.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: Pavlov   
Дата:   14-10-14 19:23

dragoart написа:

> "D7000 втора ръка от базара и
> обективи.
> Може би това е най-доброто
> решение... "

>
> Дали да не се насоча наистина
> натам ?

Писай ти го още в първия си пост в темата. Мисля, че накрая пак дотам ще стигнеш, от теб зависи дали преди това ще минеш и през по-ниския клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: ecobo   
Дата:   14-10-14 19:25

kosmodisk ,
Абе ти прочете ли за какво му е на човека този хапарат??? Или си пишеш така, щото те кефи?
"Здравейте, много моля за мнения/ съвети относно покупка на един от горепосочените апарати. Бюджета е ограничен, затова максимума е в този клас. Искам да снимам и картини в помещение, за което ще е нужен и съответния обектив."

Видеото в случая е някаква не толкова важна екстра, на която пусналият темата не държи:
"Освен за картините, искам да го ползвам за "общо" навлизане във фотографията, пейзажи,портрети и т.н. ,без видео.

Аман от чукчи-писатели [smilie23]



Публикацията е редактирана (14-10-14 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: IDA   
Дата:   14-10-14 19:27

Някои хора, в неистовото си желание да демонстрират компетентност, не си дават сметка, колко са жалки. Специално за великия експерт Kosmodisk:

Current raw video capabilities - All ML cameras

Както виждаш експерте, 650Д може да записва непрекъснато RAW видео в резолюция 1280х720 на скорост 24 к./с., а за ограничено време и на доста по-високи резолюции.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: victory13   
Дата:   14-10-14 19:35

Направо не е ясно какво става в тази тема. търси се апарат за снимане, пристигат канонци с прочутия си видео хак, дето на въпросната камера за почти нищо не става, и оплюват всичко наред...
И до къде ще се стигне така с въпроса за снимането ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »